Vítkovice – Třinec 1:4 (kon.) | Plzeň – Mountfield HK 3:2 (kon.) | Litvínov – Sparta 1:4 (kon.)
Jihlava – Chomutov 3:2 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 3:2 (kon.) | Kometa Brno – Zlín 3:1 (kon.)
Liberec – Olomouc 3:0 (kon.)
HC Kometa Brno
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Berani Zlín
Pátek 26.01.2018, 18:00 • DRFG Arena, Brno • Tipsport extraliga • 43. kolo

To je od nás vše, díky za pozornost a hezký víkend. (20:35:27)

Střely na branku: (ve 3. třetině) 12 – 11
    Střely na branku: (celkem) 39 – 28

Hokejisté Komety si ve třetí třetině pohlídali své vedení, uklidňující branku zaznamenal v 55. minutě Ondřej Němec. Brňané dnes utnuli sérii třech proher a v tabulce poskočili na čtvrté místo tabulky před Vítkovice, Zlín naopak potřetí v řadě prohrál a klesl na desátou pozici, na níž má stejný bodový zisk jako dnes vítězný Liberec.

Nejlepším hráčem utkání na straně Komety vyhlášen Jakub Krejčík (1+1) na straně Zlína Zdeněk Okál (1+0).

59:40
    Domácí se nikam neženou a ve vlastní přesilovce kontrolují dvoubrankový náskok.

58:48
    Ondřej Němec si mohl zlepšit střeleckou bilanci, ale z levého kruhu přesouvajícího Kašíka nepřekonal. Výborný zákrok zlínského gólmana.

58:02
    Dnešnímu utkání přihlíží vyprodaná DRFG Arena (7700 diváků).

58:02
    Hosté zřejmě definitivně přišli o šanci na zvrat v utkání. Do konce normální hrací doby budou hráč ve čtyřech poté, co dvě minuty za sekání obdržel Jiří Ondráček.

57:47
    Domácí hrají v plném počtu.

57:19
    Ke střele zblízka se dostal Ferenc, Čiliak ale dokázal vyrazit puk mimo nebezpečí.

57:03
    Do Okálovy přihrávky vložil hůl padající Ondřej Němec.

56:29
    Obrana Komety opět blokovala střely zlínských hráčů, kteří vzápětí přišli o pásmo.

55:47
    Šance pro hosty. Rozhodčí poslal na trestnou slovenského reprezentanta Marcela Haščáka na dvě minuty za nedovolené bránění.

55:05
    Domácí ještě neskládají zbraně a jsou aktivní směrem dopředu. Žižkův projektil od modré čáry Čiliak nejen zachytil, ale vzápětí puk rozehrál.
    54:41 Ondřej NĚMEC - 3:1

54:41
    Kometa právě vstřelila branku!
    Erupce radosti v DRFG Areně, kde domácí udělali možná rozhodující krok k výhře! Hruška nahrál zpoza brány na pravý kruh svému parťákovi z obrany ONDŘEJI NĚMCOVI, jenž prostřelil jinak velmi spolehlivého Kašíka. Asistence: Jan Hruška, Jakub Krejčík.

53:54
    Zakázané uvolnění Komety. Buly před Čiliakem.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 11. Vondráček (Mallet), 31. J. Krejčík (M. Erat, Zaťovič), 55. O. Němec (Hruška, J. Krejčík) – 38. Okál (Šťastný, Roberts Bukarts)

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – J. Krejčík, O. Němec, Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs – Zaťovič, Hruška, M. Erat – Vincour, V. Němec, Haščák – Mallet, Nahodil, H. Zohorna – Dočekal, L. Čermák, Vondráček.
    Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Freibergs, Ferenc, Valenta, Nosek, Řezníček, Žižka – Roberts Bukarts, Šťastný, Okál – Klhůfek, Fořt, J. Ondráček – O. Veselý, Fryšara, Kubiš – Illo, Popelka, Václavek.

Rozhodčí: Úlehla, Kubičík – Barvíř, Blümel

Diváci: 7700 (vyprodáno)