HC Plzeň – Slavia 3:2 (kon.) | K. Vary – Kladno 4:0 (kon.) | Č. Budějovice – Salzburg 2:1 (kon.)
Mountfield HK – Jihlava 3:1 (kon.) | Liberec – Zlín 3:2 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 10:1 (kon.)
Letňany – Warriors Brno 2:1 (1:0 po s.n.) | Žďár n/S – Mladá Boleslav 4:3 (po pr.) | Sparta – Vítkovice 6:2 (kon.)
Olomouc – Chomutov 5:2 (kon.) | Vsetín – Havířov 2:4 (kon.) | Havlíčkův Brod – Třinec 3:6 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
2:4 (0:1, 0:1, 2:2)
AZ Havířov
Pátek 26.01.2018, 17:45 • Zimní stadion Na Lapači • Extraliga staršího dorostu • O umístění

Utkání končí a Havířov si z Lapače odváží všechny body. Vsetín dokázal nejprve snížit ve třetí třetině na rozdíl jediné branky a byl v útočném pásmu mimořádně aktivní. Vsetínští však v klíčových okamžicích své šance promarnili. Naopak Havířov byl efektivní, nejprve se dostal zpět do dvoubrankového vedení zásluhou Janečka a o tři minuty později rozhodl Bochnak. Vsetín zdramatizoval utkání v závěru utkání, ale na vyrovnání už to nestačilo. Naopak poslední vteřiny utkání byly až možná trochu zbytečně v duchu zákeřných faulů, které však rozhodčí na obou stranách přísně trestal. Ode mne je to pro dnešek ze Vsetína vše, děkuji za pozornost při sledování přenosu a přeji vám příjemný páteční večer. (20:08:25)

59:57
    Závěr utkání je opravdu mimořádně vyhrocený, Petriska nyní fauloval Grygera, jenž zůstává na ledě bezmocně ležet. Rozhodčí mu uděluje pětiminutový trest +OK.

59:50
    Ještě jsme svědky bitky mezi domácím Lašákem a Šěvěčkem, oba borci dostávájí menší trest za hrubost.

59:35
    Vsetín byl nyní blízko kontaktní brance, kotouč skákal na brankovišti, ale jeden z havířovských obránců jej dokázal ze vzduchu odpálit!

59:13
    Nyní to však havířovský Juhász přehnal a vrazil na mantinel vsetínského Vašenku, k těžce otřesenému hráči spěchá zdravotnická pomoc. Havířovský borec fasuje pět minut + OK.

59:11
    Havířov se vymanil ze sevření Vsetína a dostal kotouč do středního pásma.

58:43
    Šěvěček se snažil trefit opuštěnou vsetínskou klec, ale minul a znovu se píská icing.

58:39
    Zakázané uvolnění Havířova.

58:35
    Chrástecký opouští brankoviště a Vsetín to zkusí v šesti!

58:18
    Po poradě všech tří arbitrů branka není uznána.

58:18
    Půček zavezl kotouč od mantinelu až do brankoviště Štipčáka, kterému puk propadl za brankovou čáru, nyní se však řeší, zda se tak stalo ještě před písknutím rozhodčího.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:26
    Matiaško vybojoval kotouč pro Vašenku, jenž pálil z voleje, ale branku netrefil.

56:41
    Vsetín vstřelená branka nabudila a je v útočném pásmu nadále mimořádně aktivní.

56:14
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Valaši využívají přesilovou hru! Kotouč poslal do skrumáže před brankou Matiaško a zde se nejlépe dokázal zorientovat MARCO LUKAČKA, jenž procpal kotouč za záda Štipčáka. Asistence: Michal Matiaško.

55:43
    Vsetín ještě bude mít možnost zdramatizovat utkání v početní výhodě, dvě minuty za podražení pro Pindela.

55:29
    Další marné dobývání havířovské branky ze strany Vsetína. Od modré čáry vypálil Matiaško, k dorážce se dostal ještě Jenáček, ale havířovský brankář Štipčák si jde dnes štěstíčku naproti a další nebezpečnou situaci znovu ustál.

54:39
    Cienciala zamířil s kotoučem do obranné třetiny Vsetína a připravil střeleckou možnost pro Bochnaka, jeho pokus však tentokrát vsetínský obránce srazil do ochranné sítě.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 48. Ondračka, 57. Lukačka (Matiaško) – 13. Revaj (Hilšer), 24. Juhász, 50. Janeček, 53. Bochnak (Hilšer)

VHK ROBE Vsetín: Chrástecký (Chromý) – Jenáček, Ondračka, Lašák, Kožený, Mikulenčák, Fojtášek, Vávra – Půček, Matiaško, Klímek – Baďura, Petriska, Vašenka – Pernický, Lukačka, Krupa.
    AZ Havířov: Štipčák (Pawlas) – Koubek, Uhlíř, Thiel, Máca, Šěvěček, Pavelek, Grygar, Adámek, Bochnak, Hilšer, Juhász, Janeček, Revaj, Cienciala, Žídek, Tomeček, Dufek, Pindel.

Rozhodčí: Volf – Hübl, Hubáček.