Burnley – Manchester City 1:1 (kon.) | Bournemouth – Stoke 2:1 (kon.) | Brighton – West Ham 3:1 (kon.)
Leicester – Swansea 1:1 (kon.) | Manchester Utd. – Huddersfield Town 2:0 (kon.) | West Brom – Southampton 2:3 (kon.)
Arsenal – Everton 5:1 (kon.)
Brighton & Hove Albion
3:1 (1:1)
West Ham United
Sobota 03.02.2018, 16:00 • Amex Stadium, Falmer • Anglická Premier League • 26. kolo
    O důležitou přesnou trefu, která nasměrovala Brighton za vítězstvím, se postaral Izquierdo.

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek sobotního dne. (18:01:47)

Rozhodčí East naposledy foukl do píšťalky a ukončil dnešní utkání, ve kterém Brighton zvítězil nad West Hamem a doma si nechal všechny 3 body. Fotbalisté Brightonu vstoupili do zápasu aktivněji, než jejich soupeř a to se jim vyplatilo, protože už v 8. minutě se radovali z vedoucího gólu. West Ham pak zabral a Hernández ve 30. minutě vyrovnal na 1:1, do konce prvního poločasu už pak byl aktivnější West Ham, ale dalšího gólu už se nedočkal. Brightonu pomohla poločasová přestávka, aby se dostal zpět do svého tempa, no a v 59. minutě už zase slavil, protože se náramě trefil Izquierdo, který poslal domácí celek opět do vedení. V 75. minutě přidal přesný zásah ještě aktivní Groß, který upravil stav skóre na 3:1. Do konce utkání už branka nepadla a Brighton zvítězil naprosto zaslouženě, protože byl aktivnější, nebezpečnější a hlavně důraznější.

90+4

90+4
    Kouyaté došel s míčem do velkého vápna, kde si jej přichystal na střelu, ale trefil pouze bránícího protihráče.

90+3
    West Ham v nastavení kontroluje míč, ale velmi těžce si hledá cestičku k soupeřově brance.

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o 4 minuty.

90
    Kayal a March mohli navýšit vedení domácích na 4:1, ale štěstí jim nepřálo. Prvního jmenovaného vychytal parádně Adrián a druhý jmenovaný mířil z bezprostřední blízkosti nepřesně.

89
    Na levém křídle nastartoval nohy Izquierdo, ale nenabral dostatečnou rychlost, aby stihl míč na hrací ploše.

89
    Hugill se dopustil útočného faulu a míč se musel stěhovat na kopačky domácích fotbalistů.

86
    Minutky ubývají a do konce utkání už příliš času nezbývá. Podle všeho to vypadá, že Brighton už si dnešní výhru vzít nenechá.
    Izquierdo dal v letošní ligové sezóně celkem 3 góly, z toho 2 z nich do sítě West Hamu. První trefu zaznamenal na podzim a druhou v dnešním duelu, trefil se tak v obou zápasech.

83
    Poslední střídání domácího celku: na poslední minutky přišel na hřiště Kayal, kterému uvolnil místo Groß.

81
    Stephens fauloval a od sudího obdržel žlutou kartu.

80
    Kouč West Hamu potřebuje posílit útok, a tak do hry naskakuje nováček Hugill, na lavičku zamířil Byram.

79
    Nejprve byl v ofsajdu Groß a poté na druhé straně Antonio.

78
    Groß se znovu dostal do šance, ale tentokrát už proti Adriánovi neuspěl, protože gólman West Hamu vytasil ze své sbírky parádní zákrok a jedovatou střelu zneškodnil.

78
    Ze hřiště odešel na lavičku Knockaert a místo něj přišel čerstvý March.

Lucie Rapantová

Branky: 8. G. Murray (Groß), 59. Izquierdo, 75. Groß (D. Pröpper) – 30. J. Hernández (Mário)

Karty:   50. Dunk (BRN), 60. Izquierdo (BRN), 81. Stephens (BRN) – 8. Cresswell (WHU)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 11:2. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 11:7.
    Brighton & Hove Albion: Ryan – Schelotto, Duffy, Dunk (C), Bong – Knockaert (78. March), Stephens, D. Pröpper, Izquierdo – Groß (83. Kayal) – G. Murray (72. Ulloa).
    Náhradníci: Krul – Bruno, Goldson, Kayal, March, Baldock, Ulloa.

West Ham United: Adrián – Collins, Ogbonna, Rice (65. Antonio) – Byram (80. Hugill), Zabaleta, Noble (C), Kouyaté, Cresswell – Mário – J. Hernández.
    Náhradníci: Hart – Reid, Fonte, Hakšabanović, Antonio, Cullen, Hugill.

Rozhodčí: East – Wilkes, Garratt