Lille – PSG 0:3 (kon.) | Amiens – Saint-Étienne 0:2 (kon.) | Montpellier – Angers 2:1 (kon.)
Nice – Toulouse 0:1 (kon.) | Štrasburk – Bordeaux 0:2 (kon.)
OGC Nice
0:1 (0:0)
Toulouse FC
Sobota 03.02.2018, 20:00 • Allianz Riviera, Nice • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 24. kolo

Fotbalisté Toulouse v lize podruhé za sebou vítězí nejtěsnějším rozdílem a unikají z pásma sestupu. Favorizované Nice bylo bez střelce Balotelliho v útoku sterilní, přestože mělo výraznou převahu, vytvořilo si jen málo střeleckých příležitostí a žádnou nevyužilo.
    Toulouse zahrozilo v každém poločase jednou, po přestávce z toho byla nádherná trefa třicetiletého reprezentanta Pobřeží Slonoviny Maxe-Alaina Gradela, která celý zápas rozhodla.
    Hráči okcitánského klubu přemohli Nice teprve podruhé z posledních deseti zápasů a venku v letošní sezóně uspěli po šesti porážkách v řadě.
    Ode mě je to vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera i víkendu! (21:53:52)

90+4

90+3
    Srarfiho centr dostala hostující obrana pryč z vápna a tím zřejmě zhasla poslední naděje na bodový zisk pro favorita zápasu.

90+3
    V čase 92:20 se píská faul domácímu Ganagovi, postižený Amian nijak zvlášť z trávníku nespěchá.

90+2
    Lafontovi vypadl nakopávaný míč z náruče, naštěstí pro brankáře Toulouse nebyl v okolí nikdo, kdo by jeho minelu potrestal.

90+2
    Dnešní utkání sleduje 17.231 diváků.

90+1
    Sudí Gautier nastaví zápas o tři minuty.

90
    Hosté se soustředí už jen na obranu, domácí vhazují za půlící čarou.

89
    V závěru předposlední minuty řádné hrací doby předvádějí domácí pravý hokejový přesilovkový zámek.

88
    Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Corentin Jean, přichází Firmin Ndombe Mubele.
    Pro dnešek je dostřídáno, hostující kouč Debeve posílá na závěrečné minuty na trávník čerstvou posilu z Rennes.
    87.

87
    Osmnáctiletý Ganago se mohl stát hrdinou OGC Nice! Po dvou víceméně náhodných odrazech ve vápně mu míč sedl přesně na kopačku, rána domácího mladíka však končí těsně vedle.

86
    Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Adrien Tameze, přichází Arnaud Lusamba.

85
    Střídající Ganago ve vzduchu zboural Cahuzaca a přerušuje tlak domácích fotbalistů.

83
    Série rohů Nice pokračuje, na zadní tyči stáli dokonce dva volní hráči, jenže Tameze zakončil velmi nedůrazně přímo do Lafontovy náruče.

82
    Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Giannelli Imbula, přichází Alexis Blin.
    80.

80
    Osmý roh Nice byl velmi nebezpečný, po odrazu od hlavy někoho z klubka naskakujících hráčů míč skočil na přední tyči a Lafont ho kostrbatě vytěsnil na další rohový kop.

79
    Srarfiho ostrý centr vyboxoval Lafont před sebe a Tamezeho dorážka trefila ve vápně ruku jednoho z bránících hráčů, která byla hodně daleko od těla. Teď možná odpustil rozhodčí hostům už druhý pokutový kop.

Karel Jedlička

Branky: 67. Gradel (Sangaré)

Karty:   52. Coly (NIC), 59. Tameze (NIC) – 21. Sanogo (TOU), 61. Michelin (TOU)

Držení míče: 68 % : 32 %.
    Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 5:5. Rohy: 11:1. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 12:15.
    OGC Nice: Benítez – Burner, Dante (C), M. Sarr, Coly – Tameze (86. Lusamba), N. Mendy (72. Ganago), Seri – Srarfi, Pléa, Makengo (72. Sacko).
    Náhradníci: Cardinale – Perraud, Jallet, Lusamba, Marcel, Ganago, Sacko.

Toulouse FC: Lafont – Michelin, Yago (C), Amian, Moubandje – Sangaré, Cahuzac, Imbula (82. Blin) – Jean (88. Mubele), Sanogo (74. Toivonen), Gradel.
    Náhradníci: Goicoechea – Fortes, Blin, Durmaz, Bodiger, Toivonen, Mubele.

Rozhodčí: Gautier – Annonier, Jeanne

Diváci: 17.231