Chabarovsk – Čeljabinsk 3:1 (kon.) | Vladivostok – Kunlun 2:3 (kon.) | Novosibirsk – HC Slovan 1:2 (po pr.)
Barys – Riga 3:1 (kon.) | Ufa – Omsk 3:2 (kon.) | Nižněkamsk – Spartak Moskva 4:1 (kon.)
Amur Chabarovsk
3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Traktor Čeljabinsk
Úterý 09.10.2018, 11:30 • Platinum Arena • KHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (13:40:27)

Statistiky utkání:

Střely na branku: 22:24
    Zblokované střely: 9:9
    Vyloučení: 2:2
    Vyhrané buly: 24:21
    Bodyčeky: 9:14

Je konec a Chabarovsk vítězí 3:1. Už ve 3. minutě předvedl fantastické sólo Marsel Šolochov, když si obešel obránce a následně zakončil mezi betony domácího gólmana. V 9. minutě ovšem bylo srovnáno. Gleb Korjagin rozjel celou akci a po přihrávce z pravé strany taky zakončil kotouč do brány a srovnal. Ve 29. minutě se Traktor dostal do šance a vstřelil gól v přesilovce, ovšem ten nebyl uznán, jelikož bylo do kotouče kopnuto úmyslně. Ve 31. minutě se právě potrestaný hráč Vitalij Aťušov dostal hned po vyjetí z trestní lavice dostal do zakončení, se kterým si zkušeně poradil a poslal domácí do vedení. Na začátku třetí periody měl Traktor velký tlak, ovšem branku vstřelit nedokázal a v 58. minutě nakonec rozhodl domácí Fajzullin, který se dostal po buly do zakončení a bekhendem překonal Sudnicina.

59:55
    Nikita Nikitin se dostal ke střele z pravé strany, ale minul domácí bránu.

59:34
    Následně přišla střela domácích, ovšem ta skončila ztečována vedle hostující svatyně.

59:24
    Hosté hrají bez brankáře!

59:24
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Maxim Kondratěv – 2 min., držení).

59:03
    A opět to jsou domácí, kteří se dostali do zakončení, ale s ním si tentokrát Alexandr Sudnicin poradil.

58:46
    Traktor nyní vyhodil kotouč ze svého pásma, ale zakázaní uvolnění to nakonec nebude.

58:20
    Následně se opět dostali ke střele domácí, ale ta tentokrát skončila jen vedle brány.
    57:23 Danil FAJZULLIN - 3:1

57:23
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Pravděpodobně je rozhodnuto, jelikož domácí dávají třetí branku! Valentin Pjanov vyhrál buly před bránou soupeře, po kterém se dostal ke kotouči DANIL FAJZULLIN a ten si parádně poradil s brankářem, když bekhendem zakončil za jeho záda! Asistence: Valentin Pjanov.

57:15
    Ryan Stoa nedostihl kotouč a je tak hostům odpískáno zakázané uvolnění.

57:08
    Následně ale hosté prohráli buly a domácí se dostali do přečíslení 2 na 1, ovšem po následné přihrávce přišla střela Vladislava Ušenina, která byla zblokována do ochranné sítě.

57:02
    Poté ale Chabarovsk vyhodil kotouč jen na zakázané uvolnění.

56:49
    Hra ve třetí třetině velice rychle ubíhá a ještě rychleji hostům, kteří se po začátku periody dostali do tlaku, ovšem nyní se dění na ledě srovnalo.

56:10
    Posléze se Danil Fajzullin ocitl v ofsajdovém postavení a následuje buly ve středním pásmu.

55:55
    Amur tentokrát skvěle vyhodil kotouč ze svého pásma a může vystřídat svoji pětku.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 9. Korjagin (Gorškov, Vl. Ušenin), 31. Aťušov (Dědunov, J. Kolář), 58. Fajzullin (Pjanov) – 3. Šolochov

Amur Chabarovsk: Alikin (Kašík) – J. Kolář (A), Kondratěv, Korjagin, D. Vorobjov, Aťušov (C), Jordán – T. Zohorna, Pjanov, Fajzullin – Potěchin, Železkov, Ruděnkov – Vl. Ušenin, Vj. Ušenin (A), Gorškov – Dědunov, A. Kuzněcov, Popugajev – Kacuba.
    Traktor Čeljabinsk: Sudnicin (Děmčenko) – Nikitin, Bailen, Šinin, Rjasenskij, A. Petrov, Želdakov, N. Chlystov – Enlund, Szczechura (C), Bergström – Glinkin (A), Polygalov (A), Kravcov – Šolochov, Stoa, Lapenkov – Mošarov, Rybakov, Kokujov – Šipin.

Rozhodčí: Evgeny Kochetov, Anton Lavrentyev – Dmitry Golovlyov, Artyom Savenkov