Chabarovsk – Čeljabinsk 3:1 (kon.) | Vladivostok – Kunlun 2:3 (kon.) | Novosibirsk – HC Slovan 1:2 (po pr.)
Barys – Riga 3:1 (kon.) | Ufa – Omsk 3:2 (kon.) | Nižněkamsk – Spartak Moskva 4:1 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
3:2 (3:0, 0:2, 0:0)
Avangard Omsk
Úterý 09.10.2018, 16:00 • Ufa Arena • KHL

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek úterý a na shledanou. (18:28:03)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Do dnešního utkání nezasáhl žádný český nebo slovenský hokejový zástupce.

Využití: 0:1

Určitě je třeba vyzdvihnout výkon domácího gólmana. Juha Metsola pochytal přes šedesát střeleckých pokusů hostujících hráčů a byl stěžejní postavou svého celku v cestě za třemi body.

Hosty mohou mrzet čtyři inkasované góly v rozmezí čtyř minut v první třetině, tam se lámal chleba. Omsk měl poté neuvěřitelnou střeleckou převahu, ve druhé dvacetiminutovce nedovolil soupeři vystřelit na svého gólmana ani jednou, přesto se mu povedlo pouze snížit, vyrovnání mu nebylo přáno, třebaže by remíza nejspíš tomuto duelu slušela víc.

Omsk ještě v posledních vteřinách zkoušel štěstí, vyrovnat se mu už nepodařilo, třetí část tak branku nenabídla.

59:44
    Hra je přerušena pro přihrávku rukou a rozhodčí vykazuje hru ven ze třetiny. Následuje oddechový čas Omsku.

59:21
    Osnovin střílel ze středního pásma na prázdnou bránu, avšak minul.

59:01
    Už jen minutu mají hosté na srovnání.

58:42
    Už to vypadalo, že se domácí dostanou k prázdné bráně, soupeř je zastavil včas.

58:02
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny, Omsk hraje v šesti bez brankáře.

57:59
    Další rána od modré, se kterou si Metsola poradil, puk poté končí ve středním pásmu.

57:00
    Jeho tým mohl následně vyrazit do protiútoku, ovšem hráči jen nahodili puk do pásma a vystřídali.

56:37
    Metsola musel zasáhnout proti nepříjemné ráně z kruhu.

56:19
    Nyní jej však zastavuje ofsajd.

55:53
    Domácí drží puk daleko od své brány, uvidíme zda přijde závěrečný nápor Omsku.

54:53
    Domácí se dostávali ve třech proti dvěma do útoku, ovšem zastavil je ofsajd.

53:44
    Teď hráči Ufy najížděli ve dvou proti dvěma, avšak Murygin si zákrok nepřipsal, jeho spoluhráči za něj vše vyřešili.

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 12. Kugryšev (M. Majorov), 15. Kugryšev (M. Majorov), 16. Soloduchin (Kadějkin, V. Žarkov) – 27. Desharnais (Martynov, Talbot), 38. Čudinov (Desharnais, K. Semjonov)

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Larsen, Panin (C), Ar. Sergejev, A. Semjonov, Arzamascev, Koledov, Jelizarov, Šen – Hartikainen, Kemppainen, Omark (A) – Burdasov (A), Chochrjakov, Tkačov – Kugryšev, Osnovin, M. Majorov – Soloduchin, Kadějkin, V. Žarkov.
    Avangard Omsk: Bobkov (16. Murygin) – Pokka, J. Medveděv (C), Čudinov, Jemelin, Franson, Martynov, Samochvalov – I. Michejev (A), Zernov, Širokov – Manukjan, K. Semjonov, Pěrežogin – A. Galimov, Stas, Fisenko – K. Petrov, Desharnais, Talbot (A).

Rozhodčí: V. Birin, R. Hoffman – T. Kučava, N. Novikov