Chabarovsk – Čeljabinsk 3:1 (kon.) | Vladivostok – Kunlun 2:3 (kon.) | Novosibirsk – HC Slovan 1:2 (po pr.)
Barys – Riga 3:1 (kon.) | Ufa – Omsk 3:2 (kon.) | Nižněkamsk – Spartak Moskva 4:1 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
HC Slovan Bratislava
Úterý 09.10.2018, 14:30 • Sibir Arena • KHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (17:05:09)

Bodyčeky: 25:12

Je konec a Slovan Bratislava si připisuje dvě body po pěti prohrách.
    Od začátku utkání byli hosté lepší, ale byl to Sibir, který se dostal jako první do velké šance ve 12. minutě, ale Marek Čiliak byl připraven a připsal si dva důležité zákroky. O minutu později se slovenský tým mohl radovat, jelikož Baranov fantastickou přihrávkou vyslal do samostatného úniku Chada Raua, který si s domácím gólman poradil, když mu poslal kotouč mezi betony. V 15. minutě to byl opět američan Chad Rau, ale jeho pokus do levé šibenice zneškodnil Alexej Krasikov. Minutu a půl před koncem se Slovan opět dostal do šance, ale Patrik Virta nepřekonal ležícího brankáře.
    Ve druhé třetině jsme se tentokrát branky nedočkali. I v této periodě měl více ze hry Slovan, ovšem také hostující brankář Marek Čiliak měl spoustu práce. Moc větších šancí ovšem k vidění nebylo a tu největší měl ve 39. minutě Matúš Sukel', který pouze vypálil ze středního pásma, ale Alexeji Krasikovi prošel kotouč mezi betony, ovšem následně jej dokázal chytit.
    Ve třetí periodě byl Slovan rovněž lepším týmem a vypracoval si více střel na bránu, ovšem v 56. minutě se dostal do zakončení z dorážky Maxim Kazakov a ten takřka z nulového úhlu překonal brankáře Čiliaka. Hodně kruté pro hostující tým.
    Prodloužení bylo hodně opatrné, ale následně byl vyloučen Kazakov. Dvacet osm vteřin před koncem nakonec hosté vstřelili gól, když si Taffe objel bránu, poté přihrál kotouč Ericu Gelinasovi a ten vypálil přesně do levé šibenice.

Slovan právě vstřelil branku!
    Je konec, jelikož Slovan rozhoduje hru v prodloužení v přesilové hře a po pěti zápasech vítězí! Jeff Taffe si objel bránu a následně poslal přihrávku na ERICA GELINASE, který z první vystřelil přesně do levé šibenice! Asistence: Jeff Taffe.

64:15
    Bratislava opět semkla soupeře, ale nemůže se dostat ke střele.

63:48
    Následně právě Řepík si neporadil se zpracováním na modré čáře a hra se přesunula do středního pásma.

63:33
    Slovan už drží puk v útočné třetině, ale Řepíkova střela byla zblokována.

Slovan Bratislava má velkou možnost rozhodnout zápas pro sebe, jelikož bude hrát přesilovou hru 4 na 3.

Oddechový čas pro hosty.

63:19
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Maxim Kazakov – 2 min., podrážení).

62:55
    Pavel Tkačenko se pokoušel dostat do zakončení, ale nemohl se dostat přes hostujícího obránce.

62:23
    Zatím je prodloužení velice opatrné z obou stran a nyní se bojuje hlavně ve středu hrací plochy.

61:42
    A opět to byl Marek Čiliak, který ramenem vyrazil střelu Alexandra Loginova do ochranné sítě.