Český Brod – Benátky n/J 2:0 (kon.)
SK Český Brod
2:0 (0:0)
SK Benátky nad Jizerou
Sobota 30.03.2019, 16:30 • Sokolská 895, Český Brod • Divize skupina C • 19. kolo

Skončil zápas, ve kterém získali domácí důležité tři body, které jim určitě pomohou k záchraně. Nutno dodat, že byli aktivnějším týmem, což dokazují i veškeré statistické údaje. (18:21:08)

90+2

90+1
    Zabilanského centr stahuje Malina do své náruče.

90+1
    Za zakopnutí míče obdržel žlutou kartu domácí David Fikejz.

90
    Nastavovat se budou 2 minuty.

89
    Střídají také hosté. Místo Martina Borovičky nastupuje Ondřej Šimek.

88
    Domácí znovu střídají. Odchází Marco Ceccarelli, nastupuje Jakub Šimůnek.

88
    Po centru z pravé strany hosté rohový kop nevybojovali.

87
    Carda zvolil technickou střelu přímo na bránu, kde byl ale Straka připraven.

86
    Přímý kop také pro domácí, kdy na levé straně povalil Zabilanský Fikejze.

85
    Domácí střídají. Odchází Roman Herzán, nastupuje David Šťastný.

85
    Šimečkův centr stahuje Malina do své náruče.

84
    Domácí faulovali u středového kruhu. Benátečtí se stěhují do pokutového území.

83
    Mižičův přízemní centr sebral brankář Malina a chystá se vykopávat.

82
    Přímý kop budou kopat hosté z levé strany.

80
    Český Brod právě vstřelil branku!
    K pokutovému kopu se postavil TOMÁŠ HRDLIČKA a naprostou střelou do pravé šibenice proměnil.

79
    Jimmy si v pokutovém území počínal nedovoleně s Fikejzem – pokutový kop!

77
    Další střídání u hostů. Dominika Koška nahrazuje Tochukwu Mbah.

76
    Na polovině hřiště byl zatažen za ruku Jimmy. Po následném nákopu do vápna viděl pomezní rozhodčí Němec další ofsajd.

75
    Nyní domácí vybojovali rohový kop.

74
    Za zdržování hry obdržel žlutou kartu domácí Jan Carda.

73
    Domácí střídají. Místo Jiřího Suka jde hrát Jan Makovský.

72
    Žlutou kartu za faul na útočné polovině viděl hostující Jan Mižič.

72
    Hostům se ale roh vůbec nepovedl, domácí míč odhlavičkovali.

72
    Chaloupka přistrčil míč Jimmymu, jehož pokus vyráží Malina na rohový kop!

70
    Ještě jedno střídání u hostů. Odchází Patrik Procházka, nastupuje Jan Mižič.

70
    Hosté střídají. Místo Michala Horáka nastupuje David Chaloupka.

70
    Zabilanského centr směřoval ke Kleinovi, který byl dobře pokryt.

68
    Cardův nákop hledal Herzána, který vracel míč do pokutového území, tam ale domácí nebyli. Poté se Ceccarelli nacházel v ofsajdu.

67
    Domácí střídají. Odchází Jakub Skořepa, nastupuje Tomáš Hrdlička.

66
    Další ofsajd hostujícího týmu.

66
    Borkovu střelu z hranice vápna lapil připravený Straka a chystá se vykopávat.

64
    Glöcknerovu střelu jemně tečoval Šimeček, nic neřešitelného pro Malinu, avšak první střela hostů.

64
    Hosté trošku ožili, zatím ale stále nevystřelili směrem na Malinovu bránu.

62
    Zabilanského centr z půlky hřiště tentokrát opět směřoval na Jimmyho, který se ale nacházel v ofsajdu.

60
    Dlouhý nákop Zabilanského směřoval na Procházku, pomezní rozhodčí Němec ho ale lapil do ofsajdu.

60
    Dnešnímu zápasu přihlíží 180 diváků.

59
    Benátečtí sklepávali míč pro Zabilanského, který měl ale k balonu příliš daleko.

58
    Zatím nepodaří. Centr na přední tyč byl totiž odhlavičkován.

58
    Hosté vybojovali rohový kop. Podaří se jim vyrovnat?

57
    Carda obstřelil zeď, avšak brankář Straka byl připraven.

56
    Žlutou kartu obdržel hostující Martin Klein.

56
    Na levé straně si počínal Klein nedovoleně v souboji s Fikejzem.

55
    Hosté střídají. Trávník opouští Michal Dohnalík, nastupuje Peremene Gidion Jimmy.

55
    Domácí budou kopat přímý kop z pravé strany.

53
    Žlutou kartu obdržel hostující Michal Dohnalík.

52
    Horák fauloval na polovině hřiště, je pískáno.

50
    Suk se uvolnil na levé straně a přesným centrem našel naskakujícího TOMÁŠE BORKA, který byl přesný.

48
    Benátečtí se nacházeli v ofsajdu, čehož si pomezní rozhodčí Němec všiml.

47
    Dohnalík se dral za míčem, před ním ho ale Pěnkava ukopl do zámezí.

46

Skončil první poločas, ve kterém jsou zatím domácí aktivnějším týmem. Ani jeden z dnešních soupeřů zatím nemířil mezi tyče. Domácí však čtyřikrát stříleli mimo, byť na jediný pokus hostů zatím čekáme.

45+1

45
    Suk se uvolnil ve středu hřiště, přesnou přihrávkou našel Ceccarelliho, který ale střílel do ochranné sítě.

44
    Fikejz z pravé strany hledal ve vápně Herzána, jenž se ale k hlavičce neprobil.

43
    Tohle se domácím hrubě nepovedlo. Měl to být patrně centr na přední tyč, kam ale míč vůbec nedošel. Vykopávat bude brankář Straka.

43
    Další Herzánova hlavička ze záklonu byla sražena na rohový kop.

42
    Na druhou stranu pospíchal s míčem Suk, individuálně se neprobil.

42
    Horákův centr na přední tyč domácí odhlavičkovali.

42
    Nekolný nyní musel na zem, aby ve skluzu odehrál míč na rohový kop.

41
    Kocourek se probíjel do pokutového území, jednoho hráče obešel, Skořepovi ale na housle již nezahrál.

39
    Českobrodští rychle rozehráli, poté ale přetažený centr končí v ochranné síti.

39
    Domácí z výkopu prodlužovali míč na Herzána, Klein před ním ukopl balon na rohový kop.

38
    Dohnalík se dral za míčem, opět však fauloval na útočné polovině.

37
    No...I když by se za tohle měl pískat nepřímý kop. Carda rovnou zakončoval, avšak těsně nad bránu!

36
    Za přílišné řečnění obdržel žlutou kartu hostující Jan Zabilanský. Domácí budou zahrávat nepřímý kop z hranice pokutového území!

35
    Moravec se dostal k centru, který ale odkopl Horák na polovinu hřiště.

35
    Dohnalík se dral přes Pěnkavu za míčem, byl mu ale odmáván a posléze i odpískán útočný faul.

32
    Ceccarelliho centr hlavičkoval Herzán, ten se navíc nacházel v ofsajdu.

31
    Fikejz se otočil kolem Borovičky, přímý kop pro domácí, avšak z velké vzdálenosti.

30
    Právě Ceccarelli se ujal rozehrávky, jeho centr ale hosté na hranici vápna odhlavičkovali.

30
    Ceccarelli zatím hosty zlobí, nyní si vymodlil faul na pravé straně.

29
    Přízemní centr domácích odkopli Benátečtí do bezpečí.

28
    Horák nezastavil Ceccarelliho, z čehož plynul rychlý protiútok, Straka musel na zem, aby odrazil míč na rohový kop pro českobrodské fotbalisty.

27
    Zabilanský centroval z levé strany, Malina musel ze své brány, aby sebral míč před nabíhajícím Koškem.

25
    Na útočné polovině faulovali také domácí, u míče tak budou hosté.

24
    Herzán se tlačil k další hlavičce, ta ale byla ze záklonu a míč tak jen doklopýtal k brankáři Strakovi.

23
    Domácí rozehráli nakrátko, následný centr se jim vůbec nepovedl a Benátečtí ukopávají míč na polovinu hřiště.

23
    Herzán se uvolnil ke střele, kterou hosté srazili na rohový kop.

22
    Z pravé strany centroval Moravec, brankář Straka má míč ve své náruči.

21
    Při ponechané výhodě se nacházel Košek v ofsajdu.

20
    Hlavní rozhodčí Vychodil vstoupil do hry, když viděl postrčení domácích na polovině hřiště.

18
    Možná nejvážnější příležitost tohoto zápasu. Ceccarelli se dostával k míči před pokutovým územím, jeho tvrdá rána nakonec trefila pouze spoluhráče Herzána!

17
    Pokus o rychlé vysunutí Zabilanského nevyšel, vykopávat bude brankář Malina.

17
    Horákovi se centr vůbec nepovedl, domácí ukopávají míč do zámezí.

16
    Rohový kop budou zahrávat také hostující fotbalisté.

14
    Ceccarelli zahrával standardní situaci, míč z pokutového území odhlavičkoval Klein.

13
    Přebíhaný signál domácímu týmu nevyšel, přesto Českobrodští vybojovali přímý kop z pravé strany.

13
    Ceccarelli se dokázal uvolnit, jeho následnou přihrávku srazil Procházka na rohový kop.

11
    Domácí jsou možná mírně aktivnějším týmem. Další centr z pravé strany ukopli Benátečtí před Herzánem do zámezí.

9
    Glöckner se provinil útočným faulem vůči Herzánovi, je pískáno.

8
    Ceccarelli zahrával přímý kop téměř z poloviny hřiště, hosté si ale poradili a odhlavičkovali míč do bezpečí.

6
    Střílený centr Ceccarelliho přeletěl i ochrannou síť. Vykopávat bude brankář Straka.

5
    Herzán se dral za hlavičkou, míč ale nezamířil do brankového prostoru.

3
    Na útočné polovině faulovali domácí fotbalisté, je pískáno.

2
    Po něm se domácí k míči nedostali a hosté tak budou rozehrávat.

1
    Střílený centr do pokutového území odhlavičkoval Klein na rohový kop.

1
    Hosté budou brzy čelit standardní situaci z pravé strany.

1

SK Český Brod: Malina – Moravec, Pěnkava, Nekolný, Carda – Fikejz, Ceccarelli, Borek, Skořepa, Suk – Herzán.

SK Benátky nad Jizerou: Straka – Zabilanský, Klein, Glöckner, Horák – Kocourek, Šimeček, Dohnalík, Borovička, Procházka – Košek.

Rozhodčí: Vychodil – Němec, Vokoun.

Po nejtěsnější porážce v Turnově měli benátečtí fotbalisté namále i v domácím souboji s Velkými Hamry. S nimi prohrávali už o dvě branky, leč velký obrat je udržel v boji o nejpřednější příčky tabulky Fortuna Divize C. Aktuálně benáteckému celku ve vyrovnané špičce patří sice pátá příčka, avšak na vedoucí tandem Mšeno a Pardubice B ztrácejí svěřenci trenérů Jarolíma a Kalíška pouhý bod. Obrat v domácím zápase je však zapotřebí potvrdit v blížícím se víkendovém duelu, v němž Benátečtí vyrazí na nedaleké hřiště soupeře SK Český Brod. Tým z Kolínska patří aktuálně jedenácté místo, když v 17 zápasech jich pět vyhrál, dvakrát se radoval v rozstřelu, dvakrát v něm padl a osmkrát prohrál v řádné hrací době. Při skóre 24:21 získali Českobrodští 21 bodů, což je nyní jen o tři více než čtrnáctý Náchod. Je tedy jasné, že i pro domácí má utkání velkou důležitost.

Podzimní vzájemné utkání:
    Podzimní vzájemný zápas se stal vcelku jasnou záležitostí pro domácí benátecký celek. Už v poločase totiž Benátky měly celkem komfortní dvoubrankový náskok, který svými trefami zajistili Kocourek a Jimmy. V 69. minutě navíc Procházka přidal uklidňující třetí trefu, a protože se hosté na korekci výsledku nezmohli, skončilo utkání zaslouženou výhrou Benátek v poměru 3:0.

Benátky v minulém 18. kole:
    Benátečtí v minulém kole hostili nováčka z Velkých Hamrů, když podzimní vzájemný duel dospěl k dělbě bodů. Hamry začaly u Jizery mnohem lépe a ve 38. minutě to s benáteckou družinou nevypadalo vůbec dobře. To totiž exligový litevský útočník Tomas Radzinevičius střílel svou druhou branku v utkání a zelenobílí vedli 2:0. Naštěstí pro Benátky přišlo velmi brzké snížení, po standardce se hlavou prosadil Glöckner a snížil. Druhý poločas to byly úplně jiné Benátky! Vyrovnání zařídil v 61. minutě Jimmy, který poté ještě dvakrát skvěle vybídl do jasné šance Kocourka, avšak ten ani jednou nedal. Skóroval až v 79. minutě střídající Košek a upravil na 3:2. Výhra Benátek byla zasloužená, ba co víc, za druhý poločas mohla v klidu být ještě výraznější.

Český Brod v minulém 18. kole:
    Český Brod toho v minulém kole v Přepeřích mnoho nepředvedl, stal se spíše sparingpartnerem domácímu týmu. Průběh utkání byl velmi podobný vzájemnému podzimnímu utkání Benátek a Brodu. Také nováček z Přepeř vedl v poločase 2:0, a to díky gólům kanonýra Synka a Jarosze. Petr Novotný v 59. minutě ještě zvýraznil náskok ambiciózních Přepeř, které pak už v naprostém klidu dovedly duel k vítězné tečce.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.