Technika Brno – Č. Budějovice 0:5 (kon.) | Slavia – Mladá Boleslav 4:3 (po pr.) | Hvězda Praha – Sparta 1:2 (kon.)
Vsetín – Třinec 3:4 (kon.) | Tábor – Pardubice 0:12 (kon.) | Chomutov – Plzeň 0:7 (kon.)
K. Vary – HC Litvínov 4:3 (kon.) | Poruba – Přerov 1:7 (kon.) | HK MD Šumperk – Olomouc 0:4 (kon.)
Kometa Brno – Vítkovice 2:5 (kon.) | Kobra – Třemošná 1:7 (kon.) | Zlín – Havířov 3:2 (kon.)
Kladno – PZ Kladno 4:3 (po pr.) | Liberec – Havlíčkův Brod 6:0 (kon.)
HC Slavia Praha
4:3 (2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)
BK Mladá Boleslav
Sobota 14.09.2019, 12:00 • Zimní stadion Eden • Extraliga dorostu • Skupina Střed

62:47
    Slavia právě vstřelila branku!
    A je rozhodnuto, slávističtí dorostenci vítězí i ve druhém zápase sezóny. O vítěznou branku se v prodloužení postaral Šimon Slavíček, který se ocitl sám před brankou a neomylně překonal Šatného. Asistence: Jakub Štancl a Jakub Hrdlička.

56:34
    Oddechový čas očividně pomohl, protože Boleslav málem vstřelila gól. Szturc výborným pasem našel najíždějícího si Poláka, jehož nastavená hůl usměrnila kotouč jen těsně vedle Pittrovy branky.

55:38
    Dvě rychlá přečíslení na obou stranách, hraje se opravdu nahoru dolů. Nejdříve na jedné straně vyrazil na útočný výlet obránce sešívaných Hrdlička, na druhé straně pak kontroval Křepelka. Při obou útocích se vyznamenali brankáři Pittr a Šatný.

54:27
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    A z ničeho nic přichází srovnání Mladé Boleslavi. Peca našel z pravého křídla přesnou nahrávku MARTINA STRNÁDKA, který střelou do protipohybu Pittra skóroval. Asistence: Jakub Peca.

53:30
    Haas měl na holi další velkou šanci. Skvělým pohybem mu ji připravil Szturc.

51:27
    Sešívaní zavřeli Boleslavské v jejich obranném pásmu a nakonec dávají gól. Fantastickou prohazovačku přes jednoho z obránců předvedl VOJTĚCH MALÍNEK, který prostřelil brankáře Šatného. Asistence: Matěj Svoboda.

50:17
    Slávisté si musí dávat pozor na zadní vrátka. Do brejku jim totiž teď ujel Szturc a Pittr musel vytáhnout další skvělý zákrok.

49:16
    Málem vytěžili, Plíšek připravil šanci pro Haase, jehož tutovku fantasticky lapil Pittr!

37:32
    A nakonec je z toho gól Boleslavi, který dává z trestné lavice se navrátivší GABRIEL SZTURC. Střela Poláka, na kterou mu nahrál, se totiž odrazila zpět k němu a boleslavský útočník už neměl problém uklidit kotouč do odkryté branky. Asistence: Vojtěch Polák.

37:03
    Hruška výborně odzbrojil slávistického obránce a ještě v oslabení se hnal sám na branku. Forhendovým zakončením ale neuspěl.

35:44
    Po nahození Kvasničky z pravého kruhu se kotouč po sérii odrazů dostal k Slavíčkovi, před nímž už číhala prázdná branka! Naneštěstí pro domácí se před něho rychle dostal rovněž jeden z boleslavských obránců a kotouč mířící do ní zablokoval.

35:03
    Vyloučeným hráčem je Gabriel Szturc (MBL), provinil se krosčekem.

34:38
    Boleslav přejímá v posledních minutách iniciativu. Gordoň se pohybem ramen zbavil obránce a nebezpečně mířil do protipohybu Pittra.

28:06
    Plíšek nabíjel na střed Haasovi, který těsně míjí Pittrovu branku!

26:23
    Přesilovou hru si zahrají nyní hosté, dvěma minutami je totiž oceněn zákrok Sebastiana Weitze (SLA).

24:37
    Slávisté zavřeli Boleslavské v jejich obranném pásmu a málem navýšili skóre! Vymětal se mezi kruhy obtočil s pukem a nebýt fantastického přesunu Šatného skóroval.

23:04
    Štancl dorážel Brummelovu střelu od modré a jen těsně minul volnou část Šatného branky.

21:54
    Slávisté si na šest sekund zahrají krátkou přesilovou hru 5 na 3, dvě minuty totiž dostává Sebastian Jasečko (MBL).

20:00
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Půček – 2 min., držení).

14:22
    Slávisté půjdou znovu do čtyř, dvě minuty za podrážení dostává Tomáš Jokl (SLA).

10:57
    David Kvasnička (SLA) navíc při dojezdu k Šatnému boleslavského brankáře sekl a vidí za to dvouminutový trest.

08:38
    A ano, Boleslav odpovídá svým prvním gólem v zápase. Výbornou nahrávku na pravé křídlo dostal VOJTĚCH POLÁK a prostřeluje Pittra. Asistence: Sebastian Jasečo a Oskar Haas.

08:02
    A následuje zajímavá šance hostů. Po kombinaci se kotouč dostal k Polákovi, jehož střelu zastavuje Pittr někde u brankové čáry!

06:38
    Neuběhlo ani 18 sekund a sešívaní znovu skórují! Slavia se dostala do protiútoku tři na jednoho, který bez potíží k pravé tyči zakončil kapitán domácích TOMÁŠ KLUCH. Asistence: Tomáš Jokl a Matěj Kvasnička.

06:20
    Obrovská chyba Boleslavských v rozehrávce, když jeden z obránců namazal puk napadajícímu MARKU VLASÁKOVI. Ten si povodil brankáře Šatného a otevírá skóre utkání. Bez asistence.

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 7. Vlasák, 7. Kluch (Jokl, Kvasnička), 52. Malínek (Svoboda), 63. Slavíček (Štancl, Hrdlička) – 9. Polák (Jasečo, Haas), 38. Szturc (Polák), 55. Strnádek (Peca)

HC Slavia Praha: Pittr (Náhončík) – Hrdlička, Stejskal, Svoboda, Weitz, Palát, Kluch (C) – Vlasák, Slavíček, Malínek, Jokl, Hamršmíd, Kvasnička, Brummel, Skoupý, Hofmann, Štancl, Vymětal.
    BK Mladá Boleslav: Šatný (Král) – Moravec, Křepelka, Jasečo, Rajgl, Hrouda, Žabka, Moravec – Sluka, Kredl, Gardoň, Peca, Půček, Polák, Hruška, Szturc, Haas, Strnádek, Plíšek (C).

Rozhodčí: Müller – Svobodová, Svoboda