Kunlun – Čeljabinsk 1:2 (kon.) | Ufa – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Čerepovec – Dynamo Moskva 3:2 (2:1 po s.n.)
Nižněkamsk – Jekatěrinburg 3:5 (kon.) | Spartak Moskva – Soči 0:1 (kon.) | Viťaz – Novosibirsk 3:2 (2:1 po s.n.)
Neftěchimik Nižněkamsk
3:5 (1:2, 2:1, 0:2)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Sobota 14.09.2019, 16:00 • Neftěchim Arena, Nižněkamsk • KHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou sobotu a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (18:31:49)

Trestné minuty: 8:16

Utkání je u konce a hostující Jekatěrinburg si odváží oba body za výhru 5:3. Ve třetí třetině byli hosté hned od úvodu aktivnější a ve 45. minutě se dostali do vedení po rychlém přechodu do útoku a střele Jevgenije Mozera z mezikruží. Marná pak byla snaha Neftěchimiku o srovnání skóre a když pak v přesilovce skóroval Nigel Dawes, hosté se definitivně uklidnili a utkání dotáhli do zdárného konce.

59:12
    Další Fominův úspěšný zákrok, nyní proti Chafizovovi a jeho ráně z levého kruhu.

58:45
    V pravém kruhu se dlouho na střelu šteloval White, Fomin měl ale dobrý výhled a nedělalo mu problém zasáhnout.

58:10
    Nižněkamsk to zkouší v šesti lidech na ledové ploše, je tu power-play!

58:01
    Domácí trenér si bere oddechový čas.

57:45
    Fomin si teď připsal pohotový zákrok u své pravé tyčky, puk je už zase ve středním pásmu.

56:36
    Jekatěrinburg kontroluje dění na ledové ploše a nepouští soupeře k tomu, aby mohl pomýšlet na zdramatizování závěru duelu.
    55:47 Nigel DAWES - 3:5

55:47
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Domácí již byli ve čtyřech, nicméně nápor Avtomobilistu pokračovat a skončil gólem. Z ostrého úhlu to zkusil NIGEL DAWES a gólman Barulin si jeho švih po ledě srazil za brankovou čáru – 3:5. Bez asistence.

55:01
    Hosté ostřelují Barulinovu branku ze všech pozic, zatím ale jejich rány jsou nepřesné.

54:21
    Nižněkamsk hrál v pěti a dvě minuty za příliš mnoho hráčů odsedí Rafael Bikmullin.

54:21
    Do brejku se v oslabení hnal Mitchell, jenže byl zastaven hvizdem sudího a bude se opět vylučovat na straně domácích.

53:42
    Hosté si zahrají přesilovku, dvě minuty za držení totiž obdržel Alexandr Bryncev.

52:42
    Dvě nahození z úhlu před Fomina, ale ani jedno zakončení, to byla bilance snahy domácích při mírném tlaku v útočném pásmu.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 4. Bikmullin (Šaripzjanov, Grošev), 29. Bikmullin (S. Zacharčuk), 31. Bikmullin (An. Sergejev, Chafizov) – 7. Obidin (Kučerjavenko, Mozer), 20. Dawes (Macek), 35. Platt (Holland, Sexton), 45. Mozer (Kučerjavenko, Obidin), 56. Dawes

Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (Šaryčenkov) – R. Murphy (A), Rjasenskij, An. Sergejev (A), Šaripzjanov, S. Zacharčuk (C), Pajgin, Bryncev – Z. Mitchell, White, Porjadin – P. Kulikov, Černikov, Chairullin – Chafizov, Grošev, Bikmullin – Šiksatdarov, Fazlejev, Šarifjanov – Avcin.
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Fomin (Gross) – Batyršin, Alexej Vasilevskij, Mamkin, D. Bodrov (A), Berezin, Trjamkin, Valitov – Dawes (C), Macek, Litovčenko – Sexton, Platt (A), Holland – Kučerjavenko, Obidin, Mozer – Rassejkin, Chripunov, Ovčinnikov – Protapovič.

Rozhodčí: Morozov, Naumov – Sivov, Šalagin

Diváci: 3 642