Ml. Boleslav B – Hr. Králové B 3:0 (kon.) | Pardubice B – Č. Lípa 2:2 (kon.) | Zápy – Velvary 1:0 (kon.)
FK Pardubice B
2:2 (0:1)
FK Arsenal Česká Lípa
Neděle 24.09.2023, 10:15 • Stadion Pod Vinicí • Česká fotbalová liga (B) • 8. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.

Nováček ČFL skupiny B si zatím nevede nejlépe, a to hlavně díky prachbídné ofenzívě. Vždyť v sedmy zápasech vstřelili svěřenci trenéra Pavla Hradiského pouhé čtyři branky. I 4 branky však České Lípě stačily na zisk šesti bodů, díky kterým zastává dvanácté místo.

Posledních 5 utkání:

15. 09. 2023 Česká Lípa – Ústí nad Labem 0:1
    10. 09. 2023 Zápy – Česká Lípa 2:0
    06. 09. 2023 (MOL Cup) Česká Lípa – Chrudim 1:2
    01. 09. 2023 Česká Lípa – Přepeře 2:1
    26. 08. 2023 Velvary – Česká Lípa 3:0

Rezervě Východočechů se start soutěže moc nepodařil, na svém kontě mají sedm bodů za 1 výhru a 4 remízy a jsou na jedenácté příčce s negativním skoré 11-13. Zajímavostí je, že všechny 4 remízy pardubického týmu skončily 1:1.

17. 09. 2023 Brozany – Pardubice B 1:1
    09. 09. 2023 Pardubice B – Chlumec n. C. 2:4
    03. 09. 2023 Liberec B – Pardubice B 1:1
    27. 08. 2023 Pardubice B – Hradec Králové B 1:1
    20. 08. 2023 Mladá Boleslav B – Pardubice B 1:2

FK Pardubice B: Šimůnek – Hanč, Kurka, Tecl, Svatoš – Brdička, Sychra, Machů, Jarkovský (C), Miláček – Pandula
    Náhradníci: Lorenc – Sedláček, Solil, Brychnáč, Vencl, Svoboda
    Trenér: Němeček Pavel

FK Arsenal Česká Lípa: Král – Penc, Filip (C), Beránek, Baláž – Brejcha, Hajdo, Vít, Kazda – Šimon, Halbich
    Náhradníci: Kadlec – Kříž, Pajkrt, Nemšovský, Jeseta, Černý, Bulejko
    Trenér: Hradiský Pavel

Rozhodčí: Kolátor – Flade, Suchánek.

Sudí Kolátor už přivedl obě mužstva na hrací plochu, domácí Pardubice hrají v červených dresech, Arsenal nastupuje v modrých. Za malou chvilku začneme.

1

2
    Brdička centroval z levé strany na zadní tyč, kde si nabíhal jeho spoluhráč, ten dal však do míče moc velkou razanci a branku neohrozil.

5
    Hanč dobrým obraným zákrokem nedovalil soupeřovi pokračovat po pravé straně.

Bohužel kvůli zaseknutému obrazu přenosu vám v nejbližších okamžicích nejsem schopný okomentovat, co se na hřišti děje. Doufejme, že se situace brzy zlepší.

16
    Vážení diváci jsme zpět, aktuálně jsme byli svědky hostujícího útoku, který skončil nepřesnou střelou z poza vápna.

18
    Na hřišti se poměrně přiostřuje, sledujeme sérii tvrdých zákroků, které rozhodčí ale nevyhodnotil jako fauly.

19
    Pardubice rozehrají rohový kop. Na rohy to tedy bude 1:1.

22
    Žlutá karta pro tým FK Pardubice B (Brdička).

23
    Po standardce hostí nastal v pardubickém vápnu zmatek. Sudí z toho vydedukoval, že se hostující útočník dopustil útočného faulu.

24
    Uvidíme další standardku České Lípy, tentokrát z mnohem lepší pozice.

25
    Míč si postavil Matěj Šimon, který chtěl překvapit brankáře a rovnou vystřelit. Jeho pokus zastavila dobře postavená zeď.

27
    Dobrá pasáž hostů vyústila ve střelu zevnitř vápna, tu Šimůnek dobrým zákrokem vyrazil, k dorážce se ale následně dostal Halbich, kterého dalším úžasným zákrokem vychytal brankář.

29
    Tlak Arsenalu České Lípy bude pokračovat rohovým kopem.

30
    Pardubice se se štěstím ubránily a následně byly osvobozeny útočným faulem.

32
    Hosté využili drobné chybky stopera Pardubic a ve dvou běželi sami na bránu. Tento brejk zakončil Baláž střelou nad branku. Nutno dodat, že se obrana Pardubic dobře vrátila a zakončení Balážovi co nejvíce znepříjemnila.

34
    Česká Lípa právě vstřelila branku!
    Hosté si tento gól za svou aktivitu rozhodně zasloužili, prosadil se JAROSLAV BREJCHA, který svou ránu z úctyhodné vzdálenosti poslal přímo pod horní tyč. Jednalo se o opravdu krásnou branku.
    34. BREJCHA - 0:1

37
    Hosté ze své aktivity nepolevují, budou zahrávat další rohový kop.

39
    I domácí ukázali, že na svého soupeře dokáží zatlačit a vybojovali autové vhazování blízko vápna soupeře.

40
    Po autu bude následovat i rohový kop Pardubic.

42
    Domácí tým fauluje na polovině hřiště, s míčem tak bude pokračovat Česká Lípa.

43
    Ofsajd zastavuje nadějnou akci hostí po levé straně.

Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.

45+1
    Ke konci poločasu zahrávali Pardubice standardní situaci, hosté si ale i s trochou štěstí poradili a míč odkopli do bezpečí.

45+1

Je za námi první poločas, po kterém šli šťastnější do kabin hráči České Lípy, kteří zaslouženě vedou díky brance JAROSLAVA BREJCHY 1:0. Na to, že byly Pardubice lehkými favority, tak dnes hrají výrazně za očekáváním, uvidíme v jakém duchu přistoupí domácí tým k druhé půli.

Druhý poločas začne přibližně v 11:20.

46

47
    Druhý poločas nám odstartuje rohový kop domácích.

Dnešní utkání sleduje 120 diváků.

49
    Z akce po levé straně hřiště vytěžili hosté roh.

52
    Proti střele z úhlu musel vytasit dobrý zákrok brankář Šimůnek.

53
    Pardubice budou zahrávat přímý kop z nějakých 25 metrů.

54
    Pardubice B právě vstřelily branku!
    Exekutor, jehož jméno je PETR KURKA, se nádherně prosazuje z přímého kopu. Na jeho ránu si Král lehce sáhl, nicméně vstřelení gólu nezabránil.
    54. KURKA - 1:1

55
    Hosté si berou vedení zpět, na hranu vápna dostal míč MATĚJ VÍT, který bez váhání vystřelil. Proti jeho ráně neměl brankář nárok zakročit.
    55. VÍT - 1:2

56
    Žlutá karta pro tým FK Pardubice B (Sychra).

Žlutá karta pro tým FK Arsenal Česká Lípa (Hajdo).

59
    Král zabrnkal na nervy hostujícím fanouškům, když ho uvnitř vápna přeskočil míč, který měl v plánu zpracovat.

61
    VOJTĚCH SYCHRA si potáhl míč podél velkého vápna a následně vypálil na bližší tyč, jeho přízemní střela znamená vyrovnání pro domácí tým.
    61. SYCHRA - 2:2

61
    Střídání v týmu FK Arsenal Česká Lípa:
    ze hřiště odchází Halbich, přichází Bulejko.

62
    Střídání v týmu FK Pardubice B:
    ze hřiště odchází Machů, přichází Solil.

65
    Jeden z pardubických hráčů zahrál na polovině hřiště rukou.

67
    Pardubice toto přečíslení nevyřešily vůbec dobře a o míč přicházejí.

68
    Do tutové šance se dostal domácí Pandula, který pálil nikým neatakovaný zevnitř vápna, jeho střelu jeden z obránců se štěstím vyrazil mimo tři tyče.

70
    ze hřiště odchází Beránek, přichází Černý.

71
    Sudí teď trochu nešetrně neponechal výhodu hostujícímu týmu. To však ale nic nemění na tom, že s míčem budou stále pokračovat hráči České Lípy.

75
    Centr, který do vápna domácích vyslal Matěj Šimon, odkopává pardubický hráč do autu.

76
    ze hřiště odchází Brdička, přichází Sedláček.

77
    Hosté zazmatkovali při vlastní rozehrávce, hra bude pokračovat autovým vhazováním Pardubic.

79
    Arsenal vybojoval rohový kop.

81
    S razancí to při hlavičkovém souboji přehnal hráč Pardubic a je mu po zásluze pískán útočný faul.

83
    Proti střele z levé strany musel vytáhnou důležitý zákrok brankář Král.

84
    ze hřiště odchází Sychra, přichází Brychnáč.

ze hřiště odchází Kazda, přichází Pajkrt.

86
    Pardubice budou mít možnost skórovat po standardní situaci.

86
    Žlutá karta pro tým FK Arsenal Česká Lípa (Filip, Šimon).

88
    Ted to budou pro změnu hosté, kteří budou zahrávat standardku z dobré pozice.

89
    České Lípě se ale standardka vůbec nepovedla a po přetaženém centru končí míč v zámezí. Od své branky bude odkopávat Šimůnek.

Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90+1
    Ve vápně končí útočník hostí po kontaktu s brankářem na zemi. Hosté by si přáli penaltu, sudího to však nechává chladným.

90+2
    Na závěr jsme viděli standardku domácích, té se hosté ubránili. Z následného protiútoku Česká Lípa vytěžila faul a bude zahrávat rovněž standardní situaci.

90+3
    Žlutá karta pro tým FK Pardubice B (Tecl).

90+3

Je tu konec dnešního atraktivního utkání, domácí Pardubice B a jejich soupeř FK Arsenal Česká Lípa si z něj odnášejí každý po bodu za remízu 2:2. První poločas patřil hostům, kterým se snaha vyplatila a ve 34. minutě šli do vedení zásluhou BREJCHY. V druhé půli se hra začala vyrovnávat a přišlo i vyrovnání, co se týče branek, když se v 54. minutě prosadil po přímém kopu KURKA. Vyrovnaný stav trval pouhé dvě minuty, jelikož se z následného útoku radovali opět hosté, a to konkrétně VÍT. Na konečných 2:2 srovnal v 61. minutě SYCHRA.

To je ode mě po dnešek vše, děkuji za pozornost. (12:30:28)