Almería – Granada 3:3 (kon.) | Alavés – Osasuna 0:2 (kon.) | Atlético – Cádiz 3:2 (kon.)
Real Betis – Valencia 3:0 (kon.)
Real Betis
3:0 (1:0)
Valencia CF
Neděle 01.10.2023, 21:00 • Estadio Benito Villamarín (Sevilla) • Španělská LaLiga • 8. kolo

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 4:7. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 11:10. (23:08:17)

Fotbalisté Betisu poslali svou vizitku pražské Spartě, kterou ve čtvrtek přivítají v rámci Evropské ligy. Valencii totiž přehráli hladce 3:0.

Domácí zvítězili zaslouženě. Soupeři toho mnoho nedovolili. Skóre utkání otevřel ve 41. minutě Assane Diao, k němuž se míč dostal po standardní situaci. Po změně stran pak zvýšil na 2:0 hlavičkou po rohu Marc Roca. Z produkce hostujících netopýrů pak stojí za zmínku snad jen jedovatá střela Pepelua, kterou Bravo vyrazil na roh. Pět minut před koncem řádné hrací doby pak z rychlého protiútoku definitivně rozhodl střídající Abde Ezalzúlí.

Bílozelení se v tabulce posunuli na osmé místo, když mimo jiné přeskočili i Valencii. Ta je nyní devátá.

90+6

90+6
    Hosté ještě přeci jen zahrozili. Diego López našel zpětnou přihrávkou Maria Domingueze, jehož přízemní střelu Bravo pokryl.

90+5
    Zápas se už v nastavení především dohrává. O jeho osudu je jasno.

90+3
    Fanoušci Betisu prozpěvují oslavné chorály a užívají si závěrečné minuty tohoto duelu.

90+1
    Rozhodčí nastaví ještě šest minut.

90
    Žlutá karta pro tým Real Betis (Germán Pezzella).

88
    Střídání v týmu Real Betis:
    ze hřiště odchází Guido Rodríguez, přichází Sergi Altmira.

88
    Mouctar Diakhaby si zřejmě poranil sval a pokračovat nemůže. Hosté už ale využili veškerá střídání, takže musejí pokračovat o deseti.

87
    Málem další gól! Abde Ezalzúlí vběhl do pokutového území z levé strany. Tam obehrál Diakhabyho, který si navíc ublížil a z úhlu postupoval na bránu. Zakončil do boční sítě.

87
    Střídání v týmu Valencia CF:
    ze hřiště odchází Pepelu, přichází Hugo González.

85
    Real Betis právě vstřelil branku!
    Andalusané vedou už o tři góly a zápas je rozhodnut! Domácí získali míč na vlastní polovině a Ezalzúlí tam hlavou sklepl míč pro Williama Carvalha. Ten vyvezl na útočnou polovinu a předal tam balón právě ABDEMU EZALZÚLÍMU. Ten si ho před šestnáctkou srovnal na pravačku a poslal do pravé šibenice z pohledu Mamardašviliho.

84
    Domácí celek přestál i tento roh bez větších problémů.

83
    Ze střední vzdálenosti to zkusil Pepelu. U své pravé tyče musel zasahovat Claudio Bravo, který míč vytlačil na roh!

83
    Domácí se ubránili a odkopli míč až k brankáři soupeře Mamardašvilimu.

82
    Héctor Bellerín se těžce zvedá ze hřiště po obranném zákroku. Hosté mezitím získali rohový kop.

81
    Domácí zatím soupeře vůbec k ničemu nepouštějí. Sami kombinují poblíž jeho šestnáctky.

79
    Mamardašvili vyběhl daleko z brány a mimo pokutové území sebral míč Abdemu Ezalzúlíovi. Domácí reklamovali ruku, ovšem gólman Netopýrů hrál hrudí.