Darmstadt – W. Brémy 4:2 (kon.) | Freiburg – Augsburg 2:0 (kon.)
SV Darmstadt 98
4:2 (2:0)
Werder Brémy
Neděle 01.10.2023, 15:30 • Jonathan-Heimes-Stadion am Böllenfalltor • Německá Bundesliga • 6. kolo

Darmstadt potřetí za sebou v Bundeslize vyhrál, tentokrát zdolal Werder Brémy poměrem 4:2. První dějství bylo z pohledu domácích fantastické. Darmstadt šel totiž už ve 4. minutě do vedení, povedenou akci zakončil na zadní tyčce Matthias BADER. Werder své šance neproměnil a opět platilo, nedáš, dostaneš. Ve 25. minutě se trefil po úprku po levé straně Tim SKARKE. Na začátku druhého dějství se prosadil v 50. minutě Marcel MEHLEM a v 62. minutě dostal Darmstadt z penalty na rozdíl čtyř branek Tobias KEMPE. Jenže Werder nesložil zbraně a v závěru se prosadil dvakrát. Tobias KEMPE poslal na zadní tyčce balon do sítě domácích v 70. minutě a devět minut po něm dostal hlavou hosty na rozdíl dvou branek Miloš VELJKOVIĆ. Domácí se poté soustředili na defenzívu a skóre se už neměnilo. (17:31:26)

90+6

90+5
    Marcel Schuhen (Darmstadt) byl trefen slabou hlavičkou Miloše Veljkoviće (W. Brémy). Zřejmě po posledním závaru.

90+5
    Werder Brémy má k dispozici ještě nákop do vápna.

90+4
    Žlutá karta pro tým SV Darmstadt 98 (Bartol Franjić).

90+4
    SV Darmstadt dobře tahá v závěru čas a nikam nespěchá.

90+3
    Olivier Deman (W. Brémy) zajel do běžícího soupeřem a právem vidí žlutou kartu.

90+3
    Jiří Pavlenka (W. Brémy) rozehrál na své útočníky, ti ale vzápětí přišli o držení balonu.

90+2
    Dawid Kownacki (W. Brémy) šel po soupeři před vápnem domácích jasným šlapákem a může být rád, že neviděl žlutou kartu.

90+1
    Matthias Bader (Darmstadt) byl faulován na polovině hřiště. Domácí měli k dispozici dlouhý centr, jenže ten nebyl vůbec přesný.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

89
    Justin Njinmah (W. Brémy) se sice rozeběhl po dlouhém pasu. Jenže pro balon si došel v klidu brankář domácích Marcel Schuhen.

88
    Frank Ronstadt (Darmstadt) byl sice volný na levé straně, ale jeho prudký centr nebyl vůbec přesný. Werder je na míči.

87
    Dawid Kownacki (W. Brémy) dostal hned po svém střídání balon na malé vápno. Trkl do něj hlavou, ale dobře zakročil Marcel Schuhen.

86
    Střídání v týmu Werder Brémy:
    ze hřiště odchází Jens Stage, přichází Dawid Kownacki,
    ze hřiště odchází Christian Groß, přichází Nicolai Rapp.

85
    Naby Keïta (W. Brémy) byl faulován před vápnem. Poté se ale dostal na balon Fraser Hornby, který si sám dal balon jenom do špeku.

84
    Marvin Ducksch (W. Brémy) poslal z levé strany balon po rohu do vápna Darmstadtu. Jenže nacvičený signál hostům nevyšel.

84
    Mathias Honsak (Darmstadt) dostal z levé strany do vápna těžkou přihrávku, ale balon zpracoval. Jenže jeho střela bylo nepřesné.

83
    Matthias Bader (Darmstadt) se dostal k míči po chybě hostů a zkusil to z dálky. Jenže jeho pozdravení Pavlenkovi bylo nepřesné.

Vít Káňa

Branky: 4. Bader (Mehlem), 25. Skarke (Nürnberger), 50. Mehlem (Bader), 62. Kempe (pen.) – 70. Deman (Weiser), 79. Veljković (Ducksch)

Karty:   40. Mehlem (DAM), 52. Holland (DAM), 90+4. Franjić (DAM) – 32. Lynen (BRM), 90+3. Deman (BRM)

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 14:10. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 2:6. Fauly: 19:20.
    SV Darmstadt 98: Schuhen – Klarer, Gjasula, Maglica – Bader, Mehlem (72. Schnellhardt), Nürnberger (80. Ronstadt), Holland (C) (72. Franjić), Kempe – L. Pfeiffer (59. Hornby), Skarke (59. Honsak).
    Náhradníci: Brunst – Isherwood, Seydel, Riedel, A. Müller.

Trenér: Torsten Lieberknecht

Werder Brémy: Pavlenka – Pieper, Groß (86. Rapp), Veljković – Weiser, Schmid (69. Keïta), Lynen (46. Njinmah), Stage (86. Kownacki), Deman – Borré (46. Woltemade), Ducksch.
    Náhradníci: Zetterer – Jung, Bittencourt, Agu.

Trenér: Ole Werner

Rozhodčí: Martin Petersen, Alexander Sather, Robert Wessel