Remeš – Lyon 2:0 (kon.) | Le Havre – Lille 0:2 (kon.) | Nice – Brest 0:0 (kon.)
Toulouse – Méty 3:0 (kon.) | Lorient – Montpellier 0:3 (kon.) | Rennes – Nantes 3:1 (kon.)
konec
Stade Rennes FC
3:1 (1:1)
FC Nantes
Neděle 01.10.2023, 20:45 • Roazhon Park, Rennes • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 7. kolo
Předzápasové kurzy
   
  Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (22:56:38)
   
  Držení míče: 59 % : 41 %.
  Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 10:3. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 11:17.
   
  Bilance dvou výher a pěti remíz stačí Rennes na šesté místo. Na druhé straně Nantes poprvé po čtyř zápasech prohrálo a kleslo na 13. příčku.
   
  Nantes v Roazhon Parku pojedenácté v řadě nezvítězilo. Až na koncovku první půle byl celý zápas v režii domácího týmu, jemuž na začátku zápasu dodal klid Bourigeaudův gól z penalty. Kanárci před pauzou vyrovnali, když chybu v rozehrávce potrestal Chirivella. Druhá půle tolik fotbalová nebyla. Na hřišti se jiskřilo a zejména kanárci začali mít velký problém s disciplínou. O klíčový moment se postaral domácí kouč Bruno Génésio. V 70. minutě poslal na hřiště Désiré Douého a velký talent Rennes se mu velmi brzy odvděčil za šanci vítězným gólem na 2:1. Hosty definitivně potopilo zbytečné vyloučení Mohameda. V oslabení toho moc nepředvedli a po faulu na Guélu Douého obdrželi od Kalimuenda ještě jeden gól z penalty.
   
  90+8
  Konec zápasu.
  90+7. Arnaud KALIMUENDO - 3:1
   
  90+7
  Rennes právě vstřelilo branku!
  Domácí potvrzují první ligové vítězství od zahajovacího kola Ligue 1! ARNAUD KALIMUENDO napodobil Bourigeauda a druhou úspěšnou penaltou upravil stav na 3:1. Lafont si znovu vybral špatnou stranu.
   
  90+4
  Guéla Doué přebral odvrácený centr Assignona. U malého vápna byl podražen Castellettem a výsledkem je druhá penalta pro Rennes. Jediným pozitivem pro hosty je skutečnost, že osmadvacetiletý obránce opět unikl vyloučení.
   
  90+3
  Matićovo tělo navštívily křeče. Hra je opět přerušena a naštvání v tělech hostujících fotbalistů roste.
   
  90+2
  Menší zmatky v domácí obraně zvýraznil nepovedený odkop. Moussa Sissoko toho nevyužil, při střelbě z patnácti metrů míč příliš podebral a katapultoval jej vysoko nad břevno.
   
  90+1
  Nastavuje se 6 minut.
   
  90
  Střídání v týmu Stade Rennes FC:
  ze hřiště odchází Ludovic Blas, přichází Guéla Doué.
   
  90
  Střídání v týmu Stade Rennes FC:
  ze hřiště odchází Bertuğ Yıldırım, přichází Arnaud Kalimuendo.
   
  89
  Yıldırım šel velmi pomalu střídat. Frustrovaný Castelletto ho chtěl popohnat a nesportovně do něj strčil. Hlavní rozhodčí klidně mohl trestat kartou, což by znamenalo druhé vyloučení.
   
  88
  Truffert přerušil postupnou kombinaci kanárků. Ti nyní rezignují na presink a to je voda na mlýn kombinujícím zadáků Rennes.
   
  87
  Jean-Charles Castelletto byl za taktický faul na nastartovaného Yıldırıma oceněn žlutou kartou. Nantes má po změně stran velké problémy s disciplínou.
   
  85
  Chirivella přenesl hru k Bambovi. Ten si balon nejprve líbivě zpracoval, ale pak situaci zabrzdil natolik, že se Rennes vrátilo v dostatečném počtu.
   
  84
  Střídání v týmu FC Nantes:
  ze hřiště odchází Douglas Augusto, přichází Moussa Sissoko.
   
  84
  Střídání v týmu FC Nantes:
  ze hřiště odchází Jean-Kévin Duverne, přichází Ronaël Pierre-Gabriel.

  Michal Břuchanský

  Branky: 6. Bourigeaud (pen.), 72. D. Doué (Truffert), 90+7. Kalimuendo (pen.) – 45. Chirivella (Mollet)

  Karty:   55. Assignon (REN), 58. Bourigeaud (REN), 62. Matić (REN) – 37. Mollet (NAT), 58. Moutoussamy (NAT), 60. Augusto (NAT), 62. Chirivella (NAT), 87. Castelletto (NAT)   77. Mohamed (NAT)


  Držení míče: 59 % : 41 %.
  Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 10:3. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 11:17.
  Stade Rennes FC: Mandanda – Assignon, Omari, Theate, Truffert – Bourigeaud (C) (80. Santamaría), Matić – Blas (90. G. Doué), Rieder (70. D. Doué), Gouiri (80. Salah) – Yıldırım (90. Kalimuendo).
  Náhradníci: Gallon – Belocian, Lambourde, Wooh.

  Trenér: Bruno Génésio

  FC Nantes: Lafont – Duverne (84. Pierre-Gabriel), Cömert, Castelletto, Merlin – Augusto (84. M. Sissoko), Chirivella (C) – Mollet (61. Bamba), Moutoussamy (76. Adson), Simon – Mohamed.
  Náhradníci: Descamps – Coco, Hadjam, Marquinhos, Pallois.

  Trenér: Pierre Aristouy

  Rozhodčí: Buquet – Debart, Pacelli
  ocianews.com