Celodenní přehled tenisových zápasů (kon.)
Celodenní přehled tenisových zápasů

Úterý 31.07.2012, 12:30Olympijské hry
Sledujte:

Zápas Berdycha se Štěpánkem byl v rozhodujícím třetím setu za stavu 18:18 prerušen pro tmu, pokračovat se bude zítra. (22:16:34)

Do dalšího kola postoupila i Maria Šarapovová (RUS), která přehrála Lauru Robsonovou (GBR) 7:6, 6:3. Robsonová přitom byla přemožitelkou Petry Šafářové v 1. kole.

Jednoznačně nejdramatičtějším zápasem dne je duel čtyřhry Berdych, Štěpánek - Melo, Soares. Hraje se třetí rozhodující set, celkově probíhá už přes tři hodiny. Jen samotný třetí set se hraje přes dvě hodiny.

Berdych se Štěpánkem vyhráli proti Brazilcům ve 2. kole úvodní set.

České tenistky Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou postoupily v olympijské čtyřhře do čtvrtfinále. Čínské soupeřky Li Na, Šuaj Čang porazily 6:3, 6:1.

Na kurtu hraje i český deblový pár Lucie Hradecká, Andrea Hlaváčková, jejichž dnešní duel téměř o tři hodiny přerušil déšť. Hrají proti Číňankám Li Na, Šuaj Čang.

Domácí Britští fanoušci jistě ocenili postup Andy Murrayho do 3. kola přes Fina Nieminena. Britský tenista měl v zápas jasně navrch a zaslouženě vyhrál.

Několik zápasů je přerušeno, mezi nimi i duel Francouze Tsongy s Raonicem z Kanady. Uvidíme, kdy se bude opět hrát.

Andy Murray (GBR) - Jarkko Nieminen (FIN) 6:2, 6:4

Dalším hráčem, který může slavit postup do 2. kola je Kypřan Baghdatis, který zdolal Francouze Gasqueta 2:0 na sety (6:4, 6:4).

Skvělá zpráva pro české tenisové fanoušky! Česká dvojice Tomáš Berdych, Radek Štěpánek porazila v dohrávaném utkání 1. kola čtyřhry italské duo Seppi, Bracciali a po setech 4:6, 7:6 a 6:4 postoupili čeští hráči do 2. kola!

Dohrávka zápasu prvního kola, který byl v pondělí přerušen kvůli tmě, začala za stavu 1:1 v rozhodujícím setu. Českým tenistům se podařilo hned v úvodním dnešním gamu sebrat Italům servis a odskočili do vedení 3:1. To bylo pro vývoj zápasu rozhodující, nakonec Berdych se Štěpánkem vyhráli třetí set v poměru 6:4.

Probíhá i utkání ženské dvouhry mezi Venus Williamsovou a Kanaďankou Wozniakovou. Američanka v prvním setu rozdrtila svou soupeřku 6:1 a ujala se vedení 1:0 na sety.

Zajímavý a především vyrovnaný zápas probíhá mezi Francouzem Gasquetem a Kypřanem Baghdatisem. Probíhá první set, Gasquet vede 3:2 na gamy, jinak se bojuje o každý fiftýn.

12:30
    Začaly nám zápasy úterního tenisového programu:

Kurt číslo 2 (od 12:30)
    Sabine Lisická (GER) - Jaroslava Švedovová (KAZ)
    Marin Ćilić (CRO) - Lleyton Hewitt (AUS)
    Angelique Kerberová, Sabine Lisická (GER) - Serena & Venus Williamskové (USA)
    Jonathan Erlich, Andy Ram (ISR) - Roger Federer, Stanislas Wawrinka (SUI)

Kurt číslo 12 (od 12:30)
    Andreja Klepaćová, Katarina Srebotniková (SLO) - Sara Erraniová, Roberta Vinciová (ITA)
    Varvara Lepchenková (USA) - Julia Görgesová (GER)
    Tomáš Berdych, Radek Štěpánek (CZE) nebo Daniele Bracciali, Andreas Seppi (ITA) - Marcelo Melo, Bruno Soares (BRA)
    Julia Görgesová, Ana-Lena Grönefeldová (GER) - Jekatěrina Makarovová, Jelena Vesninová (RUS)

Kurt číslo 14 (od 12:30)
    Timea Babosová (HZN) - Angelique Kerberová (GER)
    Nikolaj Davyděnko (RUS) - Kei Nišikori (JPN)
    Liezel Huberová, Lisa Raymondová (USA) - Agnieszka a Urszula Radwańské (POL)
    Johan Brunström, Robert Lindstedt (SWE) - Marin Ćilić, Ivan Dodig (CRO)

Kurt číslo 18 (od 12:30)
    Richard Gasquet (FRA) - Marcos Baghdatis (CYP)
    Anna Tatišviliová (GEO) - Naďa Petrovová (RUS)
    Feliciano López (ESP) - Juan Mónaco (ARG)
    Bob & Mike Bryanovi (USA) - Nikolaj Davyděnko, Michail Južnyj (RUS)

Čekají nás i zápasy mužské čtyřhry a dvouhry, stejně tak jako ženské dvouhry. Ve hře jsou i čeští reprezentanti.

Čeká nás tedy bohatý tenisový program a české fanoušky jistě bude zajímat souboj českých hráček, které budou chtít zlepšit dojem českého tenisu, který se zatím na hrách nejeví úplně nejlépe, když vzpomeneme na vypadnutí Petry Šafářové, Tomáše Berdycha nebo Radka Štěpánka. Poslední dva jmenovaní mohou vše napravit ve čtyřhře.

Za shlédnutí jistě stojí i utkání Italek Erraniové, která už několikrát prokázala, že patří k tenisové špičce, a Robertě Vinciové. Netřeba zapomínat na legendární sestry Williamsovy, které jistě hodlají pomýšlet na zisk zlatých medailí.

Od 12:30 zahájí program ženské čtyřhry slovinská dvojice Andreja Klepaćová s Katarinou Srebotnikovou, která se střetne s Italkami Sarou Erraniovou a Robertou Vinciovou.

Od 14:00 nastoupí české hráčky Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková proti Číňankám Li Na s Šuaj Čang.

V 16:30 vstoupí na kurt Němky Angelique Kerberová a Sabine Lisická proti americké sesterské dvojici Serena a Venus Williamsovy.

Ve stejný čas si zahrají i další Američanky Liezel Huberová a Lisa Raymondová proti Polkám Agnieszce a Urszule Radwanským.

Od 17 hodin vstoupí do boje hráčky s Tchaj-wanu a v 18:30 uzavřou program Němky Julia Goergesová s Anna-Lenou Gronefeldovou proti ruské dvojici Jekatěrina Makarovová, Jelena Vesninová.

Dobrý den u přenosů z olympijského tenisu. Dnes je na programu šest zápasů v rámci 2. kola ženské čtyřhry.

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:30.