Jednotlivci (muži) (kon.) | Jednotlivci (ženy) (kon.)
Jednotlivci (ženy)

Středa 01.08.2012, 10:26Olympijské hry - Lukostřelba
Sledujte:

Ženy na rozdíl od svých mužských kolegů pokračují hned zítra ráno, kdy mají v rozpise všech osm osmifinálových bojů. Té lepší poloviny se bude týkat také odpoledne, kde celá soutěž vyvrcholí a dozvíme se jméno nejlepší lukostřelkyně světa. Právě do zítřka se s Vámi těšíme na počtenou! (20:08:15)

Set4
    O šanci na další srovnání se Jekatěrina Timofejevová připravila poslední ranou do osmičky. Ki Bo Bae ji o bod předčila a celkovým vítězstvím 6:2 zapisuje své jméno do poslední zbývající kolonky v osmifinále olympijského turnaje.

Set3
    Korejka posílá dva šípy do desítky a je znovu napřed – 29:26, celkově 4:2.

Set2
    Ovšem Timofejevová se rázně vrací do hry a díky zápisu 9, 9, 10 vyrovnává.

Set1
    Bělorusce se první trojka nepovedla, zastřílela jen 23. Snadné sousto pro favorizovanou soupeřku.

Nekonečný den lukostřeleckých soutěží vrcholí. Jako poslední si na barevné terče na stadionu Lord's Cricket Ground zastřílí Jihokorejka Kim Bo Bae a Jekatěrina Timofejevová z Běloruska. Uvidíme další jasnou partii pro Bo Bae?

Roz
    9:9, ovšem blíže středu byla Timofejevová. Ta jde dál a uvidíme ji za chvíli v posledním zápase dne.

Set5
    Vedení Bělorusky 4:0 a 5:1 se rozplynulo jako pára nad hrncem. Rozuzlení tedy přinese rozstřel!

Set4
    Konečně se také Sičenikovová dočkala dílčího vítězství 27:25, i přesto, že zmíněná desítka už padla na druhé straně. Celkový součet bodů je 102:102, což asi málokoho překvapí.

Set3
    Třetí sada už dovedla zmiňovanou vyrovnanost k dokonalosti, obě dvě si připsaly součet 26 bodů. Ze všech 18 pokusů jsme ještě neviděli desítku.

Set2
    Znovu rozdíl jediného bodu, znovu pro Timofejevovou. Ta měla v soutěži také svoji jmenovkyni Kristinu, která však soutěžila za Rusko a teď už je stejně mimo hru. Jekatěrina vede 4:0.

Set1
    Kromě geografické blízkosti obou zemí jsou si také obě střelkyně blízko ve skóre. Alespoň v pvním setu, který končí poměrem 26:25 pro Bělorusku.

Několik rychlých partií pomáhá urychlit zpožděný program středečního odpoledne. O soupeřce Korejky rozhodne nadcházející souboj Jekatěriny Timofejevové z Běloruska s Lidiií Sičenikovovou z Ukrajiny. Skoro takové derby.

Set3
    Naprosto jednoznačný zápas pro Ki Bo Bae, která bude moci pokračovat v cestě za druhým zlatem na této olympiádě.

Set2
    Ani nadále to nevypadá jinak, reprezenantka země z Blízkého Východu prožila největší úspěch už v tom, že se do Londýna kvalifikovala. Druhou sadu prohrává 19:27, u britských fanoušků ale rozhodně neprohrává. Ti na kriketovém stadionu se slavným tiskovým střediskem od architekta Jana Kaplického vyhecují každého.

Set1
    Pochopitelně jsem měl na mysli jasnou pro Korejku. Zatím to tak vypadá, poměr 29:18 z prvního setu říká vše.

Propastných 173 bodů – přesně tolik dělilo v kvalifikaci nejlepší a nejhorší lukostřelkyni. Tyto dvě se nyní postaví proti sobě. Jmenovitě jde o Ki Bo Bae z Jižní Koreje a Rand Al-Mashhadaniovou z Iráku. Mělo by jít o jasnou záležitost.

Set4
    Paradoxně když si Cheng Ming pohoršila, ukončila zápas. Ve čtvrtém setu vyhrála 25:24 a celkově 7:1.

Set3
    Kdybyste tohle tisíckrát chtěli, tak by se vám to nepovedlo. Čínská lukostřelkyně trefila ve všech devíti pokusech zápasu devítkový kruh. Co na tom, že jí to teď stačilo pouze k remíze...

Set2
    Naprosto totožný zápis na straně dvacáté ženy kvalifikace. Valenciaová znovu nastřádala jen 25 bodíků, takže Ming znovu vítězí a vede už 4:0.

Set1
    Tři devítky posílají do vedení Číňanku Cheng Ming.

Do svého střetnutí o osmifinále jdou Alejandra Valenciaová s Cheng Ming.

Set5
    Britoovou bude ten jeden šíp ještě dlouho strašit ze spaní. V pátém setu totiž převládla Číňanka poměrem 28:26 a celkově 6:4. Osud umí být krutý.

Set4
    Už to skutečně vypadalo na postup Venezuelanky, v posledním pokusu ji totiž stačilo zamířit do osmičky. Skutečnost ale byla o dva body horší, takže místo rozhodnutí vidíme vyrovnaný stav!

Set3
    Utkání pokračuje ve vyrovnaném duchu, napřed je ale tentokrát Leidys Britoová. Teď už může partii ukončit.

Set2
    Britoová se ale zvedla a konečně se radovala i z desítky, která ji pomohla k vátězství 28:26 a vyrovnání na 2:2.

Set1
    Třikrát devět znamená pro Ming dílčí trumf 27:24.

Do těch samých dveří za chvíli nakoukne buď Leidys Britoová z Venezuely, nebo Cheng Ming z Číny. Na předchozí vítězku čeká právě úspěšnější z tohoto páru.

Set4
    Chvíli se mi zdálo, že se nesoutěží o to, kdo je lepší, ale kdo je horší... Úvodní šestka ale nemusela Mexičanku mrzet, soupeřka totiž nastřílela pouhých 18 bodů, takže postupové dveře se otevřely Alejandře Valenciaové – 7:1.

Set3
    Valenciaová střílí v každém kole 26 bodů, což na nepříliš silnou Estonku stačí. Stav je 5:1 pro první jmenovanou.

Set2
    Rázem mohla Estonka vyrovnat. Po dvou desítkách však pohrdla parádní pozicí, zamířila do šestky a set dospěl k remíze.

Set1
    Parnatová si sice drží stabilní výkonnost, ale moc nadšená z toho asi není – trefila totiž tři sedmičky. Mexičanka se snadno dostává do vedení.

Alejadra Valenciaová z Mexika bude v dalším utkání favoritkou. Jako třináctá žena kvalifikace vyzve dvaapadesátou Estonku Reenu Parnatovou.

Roz
    Choi Hyeonju utíká hrobníkovi z lopaty, v rozstřelu trefila narozdíl od soupeřky desítku. Korejku uvidíme v osmifinále.

Set5
    No a je z toho další rozstřel! Výborných 28 bodů Španělky proti 27 na druhé straně vyrovnává celý duel na 5:5. Rozhodne jediná rána.

Set4
    Ale podívejme, takhle by to nešlo! Korejka, která už má zlato z týmové soutěže, fatálně zaváhala šípem do trojky. Grandalová ještě dramatizuje utkání, prohrává už jen 3:5.

Set3
    Do osmifinále míří favorizovaná Choi Hyeonju. Hned dva šípy ze tří jí teď přistály v nejlépe hodnocené výseči.

Set2
    Rozdíl mezi střelkyněmi se však nezmění, ve druhé sadě totiž obě dosáhly na 28 bodů.

Set1
    10, 9, 8. S Asiatkou to jde z kopce, ale i tak jí tento zápis stačil na získání vedení. Spíš se o to postarala pětka Grandalové.

Iria Grandalová si to tedy rozdá o postup do osmifinále s Korejkou Choi Hyeonju.

Set4
    A znovu dvakrát do černého, což nemohlo znamenat nic než výhru Španělky ve čtvrtém setu a celkový triumf v poměru 6:2.

Set3
    Jako na houpačce, takové jsou výkony Irii Grandalové. Nyní sestřelila dvakrát desítkovou výseč, takže je zase napřed – 4:2.

Set2
    Následná šestka ji však odsoudila k neúspěchu (21:27). Rendonová srovnává na 2:2.

Set1
    Po první trojici pokusů vede Španělka, zvítězila těsně 26:25.

S Korejkou by si ráda zahrála každá z páru Iria Grandalová (Španělsko) – Ana Maria Rendonová (Kolumbie). To štěstí ale bude mít jen jedna.

Roz
    Choi Hyeonju, lépe postavená po kvalifikaci, byla v rozhodující ráně přesnější - 10:9. To znamená postup jihokorejské závodnice.

Set5
    Obě ženy zřejmě inspiroval předchozí mužský souboj, který dospěl až do rozstřelu. Přesně tohle rozuzlení uvidíme i nyní, Korejka totiž dvakrát zamířila do středu a vyrovnává na 5:5.

Set4
    Jessica Tomasiová si bere ztracený náskok zpět. Především zásluhou trefy do šestky, kterou vyslala její soupeřka.

Set3
    Máme vyrovnáno! Tomasiovou připravila o šanci sedmička na závěr, takže Hyeonju si mohla urvat dva bodíky.

Set2
    Obě lukostřelkyně se následně zlepšily, aby druhý set dopadl remízou. Slušné skóre 28:28, celkově 3:1 ve prospěch Tomasiové.

Set1
    Favorizovaná Korejka držela se svou soupeřkou stejnou lať po dva pokusy. Pak trefila jen sedmičku a Italka vede 2:0.

Na scéně už jsou Choi Hyeonju z Jižní Koreje a Jessica Tomasiová z Itálie, které se představí v prvním ženském souboji dnešního odpoledne.

Zajímavý dopolední program máme za sebou se zjištěním, že do osmifinále proklouzly Ruska Ksenia Perovová, Indonésanka Ila Juliana Rochmawatiová a Američanka Chatuna Lorigová.

Laursenová nastřílela 27 bodů, ovšem rodačka z Tbilisi Chatuna Lorigová posledním šípem do přesného středu skóre vyrovnává a remíza ji stačí k výhře 6:4.

Důležitý čtvrtý set vyhrává skvělým nástřelem 29:26 Chatuna Lorigová. Pokud neprohraje poslední set, postoupí.

Šípy létají Dánce nějak nízko, Američance zase výše než by bylo třeba. Po slabších výkonech je zde remíza 24:24 a obě závodnice se perou s lehkým deštíkem a větrem.

Laursenová triumfuje 28:22 a má velkou radost. Skóre je srovnáno na dva dva a vše je ještě otevřené.

V první sérii šípů Dánka do desítky a Lorigová jen za sedm.

Po prvním setu je na tom lépe Američanka. Skóre 27:24 vyznívá pro ní a je ve vedení 2:0 na body.

Dánka opět rozhazuje úsměvy na všechny strany. V dobré náladě se ale zdá i Američanka Lorigová.

O osmifinále se spolu utkají Chatuna Lorigová (USA) a Dánka Louise Laursenová (DAN), která před chvílí po ne příliš přesvědčivém výkonu postoupila dále.

Na Zamovou asi dolehla tíha okamžiku a nezvládla ani třetí set. Radost z postupu tak vidíme v tváři Američanky Lorigové, jenž nyní vyhrála 22:26 a celkově na body 6:0.

Chatuna Lorigová střílí opravdu přesně a po vítězství 26:21 jde jasně za postupem. Nyní vede 4:0 a jen jedna výhra v setu ji stačí k postupu mezi dvaatřicet nejlepších.

Posledním šípem zasáhla Zamová alespoň osmičku, takže snad ze sebe otřepe nervozitu a bude Američance vyrovnanější soupeřkou.

Hned první set ukazuje rozdíly mezi oběma lukostřelkyněmi. Lorigová triumfuje 28:22 a ujímá se vedení 2:0.

Úplně poslední dvojice dopoledne, kterou jsme ještě neviděli, je souboj exotické závodnice z Bhútánu Šerab Zamové (BHU) a favorizované Američanky Chatuny Lorigové (USA).

Posledním šípem do desítky otáčí Dánka skóre na 26:25 a po vítězství 7:3 postupuje dále!

Přichází zlepšení a po skóre 28:25 si připisuje první triumf v setu také Beaudetová. Skóre je i nadále pro ni nepříznivé a to 3:5. Dánka se očividně baví a rozehřívá trochu diváky v Lord's Cricket Ground.

K top výkonům, které jsme viděli v přechozích duelech mají obě závodnice daleko, přesto Dánka jako první zasáhla střed. Vítězí 26:24 a je kousek od postupu - vede 5:1.

Obě lukostřelkyně kazí, ale o něco málo lépe je na tom přeci jen Dánka 25:24. Na body je tedy ve vedení 3:1 a nyní musí něco ukázat Kanaďanka Beaudetová.

Beudetová trochu rozevlátým stylem remizuje v prvním setu 26:26, protože Dánka posledním šípem zasáhla střed.

Ženám dopolední program končí závěrečnými třemi duely. Zápas prvního kola play-off svedl dohromady Kanaďanku Marie-Pier Beaudetovou (CAN) a Dánku Luisse Laursenovou (DAN). Dle výsledků z kvalifikace, mělo by se jednat o vyrovnané utkání.

Dnes dopoledna už uvidíme jen dvě dvojice ženského play-off a jejich následný duel o postup do osmifinále.

Famozní představení v posledním setu tohoto duelu! Britka dává až svým posledním šípem osmičku, jinak všechny skončily ve středu. Po skóre 30:28 vítězí Indonésanka 7:1 na body.

Domácí závodnice se zlepšila a nastřílela 28 bodů, Rochmawatiová po dvou desítkách kazí osmičkou a po remíze je skóre 5:1 pro Indonésanku.

Oliverová se sice usmívá, ale bodově to není ono. Indonésanka je soustředěnější a vede 4:0 na body. Skóre druhého setu zní 28:23.

Britka je hodně nervózní a vítězí Rochmawatiová v poměru 28:24. Dva body tedy jdou na konto Indonésanky.

Ika Juliana Rochmawatiová (INS) z Indonésie před malou chvíli porazila Číňanku Fang a především domácí závodnice Amy Oliverová (GBR) přemohla nasazenou "osmičku" Kumariovou.

Nyní nás čeká zajímavá dvojice. V kvalifikaci skončily tyto závodnice až na 40. a 57.místě, přesto nyní budou bojovat o postup do elitní šestnáctky.

Tribuny Lord's Cricket Ground šílí. Oliverová poslednémi dvěma šípy do desítky vyhrává 28:26 a po skóre 6:2 postupuje dále.

Kdyby Oliverová nestřelila šíp ve druhém setu do čtyřky, nejspíše by již nyní Britka postupovala dále. Uvidíme, co nám přinese čtvrtý set.

Britka překvapuje výhrou ve třetím setu 27:26 a usmívající se Indka je kousek od vyřazení. Prohrává 2:4 a musí nyní alespoň remizovat.

Kumariová se trápí, ale poslední šíp Oliverové letí jen do čtyřky. Tím Britka přichází o vítězství, prohrává 26:22 a skóre na body je 2:2.

Pětadvacetiletá rodačka z Rotherhamu Amy Oliverová zabojovala a vítězí v prvním setu 27:26.

Její soupeřkou bude vítězka dalšího duelu. V něm se proti sobě postaví domácí Britka Amy Oliverová (GBR) a Deepika Kumariová (IND). Favoritkou je ovšem z kvalifikace osmá Indka.

Z postupu se může radovat Indonésanka, která v posledním setu poráží Fang 28:24 a jde v pavouku turnaje dále.

Číňanka sedm, Indonésanka deset. Úvod vychází Rochmawatiové.

Tentokrát kazí Juting Feng a Rochmawatiová díky tohoto setu 26:23 vyrovnává body na 4:4. Poslední set bude kdo z koho.

Číňanka Fang ukázala svou třídu a jednoznačným skórem 29:23 se posouvá do vedení 4:2.

Indonésanka poslala zatím všech šest šípů do devítibodové výseče.

Další desetibodový pokus Číňanky a opět jen remíza 27:27 díky devítky z posledního Šípu Rochmawatiové. Skóre je 2:2 a vypadá to na velice vyrovnanou dvojici.

První desítku tohotu duelu střílí Číňanka, ale set končí remízou 27:27. Poslední šíp Indonésanky byl nakonec vyhodnocen o bodík lépe, takže Fang se z prvních dvou bodů radovat nemůže. Je to 1:1.

Pojďme dále. O postup se nyní budou rvát Číňanka Juting Fang (CHN), která skončila v kvalifikaci na pětadvacátém místě. Čtyřicátá se umístila Indonésanka Ika Juliana Rochmawatiová (INS).

Do další fáze postupuje Ruska Perovová po skóre 6:2. Poslední dějství zápasu dopadlo lépe pro Ksenii v poměru 28:25.

Tentokrát v pravý čas zabírá Italka i díky zaváhání Rusky 28:24. Skóre je vyrovnanější a to 4:2 z pohledu Ksenie Perovové.

Kvalitní výkon Perovové pokračuje a po dvou desetibodových šípech poráží Valejevovou i ve druhém setu 29:27. Ruska je ve vedení 4:0 na body.

Ruska vyhrává úvodní set v poměru 27:24. Vede tak dva nula na body.

První osmifinálovou dvojicí dopoledního programu žen je Ruska Ksenia Perovová (RUS) a italská lukostřelkyně Natalia Valejevová (ITA). Vítězka tohoto střetnutí se dostane mezi šestnáctku nejlepších závodnic.

Kwon na olympiádě končí. V posledním setu prohrála 24:28 a z postupu do další fáze se raduje Italka Natalia Valejevová.

Italka Valejevová vítězí těsně 28:27 a otáčí skóre na 5:3 ve svůj prospěch. Severokorejka Kwon nyní musí vyhrát, pokud nechce své působení v turnaji lukostřelkyň ukončit.

Drama pokračuje, protože třetí set končí smírně remízou 28:28. Bodově je to také vyrovnané a to 3:3.

Mírná favoritka utkání Valejevová srovnává stav bodů na 2:2 díky vítězství ve druhém setu 28:25.

Italka díky dvěma slabým šestkám prohrává s Kwon první set v poměru 20:26. Severokorejka jde do vedení 2:0 na body.

Druhou dvojicí dopoledního programu žen je Severní Korejka Un Sil Kwon (PRK) a čtyřiadvacátá žena z kvalifikace Natalia Valejevová (ITA) z Itálie.

Třetí set začala lépe Egypťanka Kamelová, jenže Ruska se nakonec prostřílela k těsné výhře 26:25 a celkově tak hladce poráží Kamelovou 6:0 na body.

Ruská lukostřelkyně exceluje i ve druhém setu a skórem 28:26 zvyšuje náskok na 4:0.

Po prvním setu je na tom lépe Ruska, která dokázala svou soupeřku porazit a ujímá se vedení 2:0 na body.

První dvojicí programu žen je v kvalifikaci devátá Ruska Ksenia Perovová (RUS) a Egypťanka Nada Kamelová (EGY). Ruska by měla být papírovou favoritkou.

Za přibližně půl hodinky bude zahájen dnešní dopolední program soutěže lukostřelkyň. Vítejte u onlajn přenosu.

V poslední dvojici se představí osmadvacetiletá Šerab Zamová z exotického Bhútánu. Ta se do vyřazovacích bojů prodrala jako čtvrtá nejhorší, tedy na jednašedesátém místě.

Poslední den boje o nejlepších dvaatřicet lukostřelkyň zahájí Ruska Ksenia Perovová a Egypťanka Nada Kamelová. Dopoledne uvidíme opravdu elitní lukostřelkyně. Kromě deváté Rusky Perovové nastoupí osmá Indka Deepika Kumariová a Američanka Khatuna Lorigová.