Pardubice – Slavia 2:5 (kon.) | Vítkovice – Plzeň 2:3 (kon.) | Kometa Brno – Motor ČB 5:1 (kon.)
Chomutov – Kladno 1:3 (kon.) | K. Vary – Litvínov 4:2 (kon.) | Liberec – Zlín 7:5 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
HC Škoda Plzeň
Pátek 28.09.2012, 17:00 • ČEZ aréna Ostrava • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Na vítkovickém ledě se v dnešním kole představí plzeňští Indiáni. Oba celky - jak domácí, tak hostující - dělí od sebe jen dva body v tabulce. Vítkovičtí nehrají špatně, jejich největším trápením je však mizerná koncovka, kdy se jim i z vyložených šancí nedaří vstřelit gól. Domácí mají za sebou tři porážky v řadě, a i proto chtějí dnes proti plzeňským stůj co stůj uspět. Proti ofenzivní Plzni to ale nemusí být úplně jednoduché, ale toho jsou si hráči kolem kapitána Burgera vědomi.

Nejproduktivnějším hráčem domácího týmu je překvapivě Vladimír Svačina (4+1), který je zároveň nejlepším střelcem týmu. Nejtrestanějším mužem pak Karol Sloboda (29 trestných minut).

Nejproduktivnějším hráčem Indiánů je Tomáš Vlasák (3+6), nejlepším střelcem však Martin Strana (4 góly). Nejtrestanějším hráčem je pak Ryan Hollweg (39 trestných minut).

00:01

00:16
    Úvodní vhazování pro hosty.

00:30
    První střelu si však připsali domácí, ale minula branku.

01:01
    Ujčík nahazoval na branku, puk končí na mantinelu.

01:30
    Vítkovičtí se rozjeli na plzeňskou branku, ale Mazanec byl ve střehu.

02:28
    Plzeňští se dostávají do pásma, ale vítkovičtí dobře brání.

02:56
    Hosté rozjeli útok, ale jsou zastaveni už ve středním pásmu.

03:30
    Od modré zkusil pálit Voráček, jen do Mazance.

03:53
    Další nájezd domácích, ale hosté si prostor u branky pohlídali.

04:33
    Hosté se natlačili k brance, Kovář si počínal nebezpečně, ale Málek měl dobrý výhled.

04:37
    Ofsajd pro hosty, odpískán jako úmyslný.

05:31
    Z otočky zkoušel střílet Huna, ale mimo.

05:48
    Hostům nevyšla rozehrávka, puk je na zakázaném uvolnění.

05:58
    Burger mířil dobře, ale Mazanec se stačil posunout.

06:34
    Před brankou Mazance úřadovala dvojka Burger - Ujčík, skákavý kotouč ale do branky nedoskákal.

07:00
    Plzeňští obkroužili vítkovickou branku, ale musejí se rychle vracet.

07:15
    Probíhá komerční přestávka.

07:15
    Vítkovická hala vybuchla a hráči slavili úvodní branku. Ta však nemůže být uznána pro útočícího hráče v brankovišti.

07:49
    Vítkovičtí u kotouče, ale do pásma se prodírají těžce.

08:28
    Plzeňští se dostali k puku a ujíždějí na branku.

08:58
    Málek měl plné ruce práce, ale nakonec si poradil.

09:38
    Hraje se ve středním pásmu, u puku domácí.

10:02
    Plzeňští dobře pokrývají své obranné pásmo, domácím nezbývá moc prostou.

11:32
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Gól už chvíli visel ve vzduchu, nakonec se po pěkné kombinaci trefuje MARTIN ŠEVC a posílá Plzeň do vedení - 0:1. Asistence: Milan Gulaš, Tomáš Vlasák.

12:00
    Plzeňští znovu u vítkovické klece, ale Pletka nemířil přesně.

12:45
    Domácí vybojovali puk, ale dostali se jen do střední vzdálenosti od branky.

13:20
    Hraje se rychle nahoru dolů.

13:52
    Plzeňští rozjíždějí útok.

14:22
    Hosté se dostali do přečíslení, těsně před brankou nahrával křižně Pletka na Straku, hostující kapitán vystřelil, ale Málkova lapačka byla rychlejší.

14:22

15:00
    Vítkovičtí se dostali k puku a ujíždějí na Mazance, ten má ale dobrý výhled.

15:35
    Domácí se prohnali do pásma, Svačina číhal u branky, ale puk netrefil.

15:57
    Vlasák zkusil střelu ze střední vzdálenosti, Málek jen kontroluje.

16:31
    Obě mužstva se v akcích pravidelně střídají.

17:16
    U domácí branky to zavánělo gólem, ale Kovářovu střelu ztlumil Málek ve výstroji.

19:44
    Vítkovičtí se přesunují do pásma, ale tam přicházejí o puk.

20:00

Zásahy gólmanů:
    Málek - 11
    Mazanec - 11

Další třetina začne přibližně v 17:50.

Vítkovičtí v první části dokázali vstřelit branku, ta ale nebyla uznána, takže se dále hrálo s čistým štítem. Indiáni poté začali hrát ještě bojovněji a to přineslo své ovoce - zásluhou Ševce vedou po první části 1:0.

20:01

20:14
    Zakázané uvolnění pro domácí hráče.

20:26
    Za podražení bude pykat hostující Hanzlík.

20:38
    Hosté vyhazují kotouč až k Málkovi.

21:00
    Domácí vybojovali puk u mantinelu v útočném pásmu.

21:13
    Hosté opět vyhazují kotouč.

21:57
    Ofsajd odpískán vítkovickým.

22:01
    Vítkovičtí se snaží rozehrát ze středního pásma.

22:58
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Autorem branky je JIŘÍ BURGER, který před Mazancem tečoval Malíkovo nahození. Asistence: Radek Malík a Roman Szturc.

24:07
    Autorem branky je JAN KOVÁŘ, který skóroval střelou z úhlu. Asistence: Ondřej Kratěna a Václav Pletka.

25:47
    Hra se po druhém gólu hostů trochu uklidnila a hraje se ve středu kluziště.

26:15
    Následuje komerční přestávka.

26:52
    Domácí se snaží přidat na tempu, Mazanec ale zatím zasahovat nemusel. Bude se nyní ale vhazovat po jeho levé ruce.

27:41
    Do pásma soupeře se hnal Burger, k zakončení se ale nedostal.

28:06
    Na pozoru musel být také gólman Málek, nahození od levého mantinelu ale nebylo nebezpečné.

29:35
    Zakázané uvolnění domácího týmu. Buly před Málkem.

30:51
    Málek musel dvakrát zasahovat. V klidu si obě situace pohlídal a obrana nikoho nepustila k dorážce.

31:29
    Viktor Ujčík (VIT) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

31:40
    Polák vyhodil přes celé kluziště.

32:00
    Vítkovice teď šly dopředu i přes oslabení a zakončily mimo.

32:32
    Přihrávku Straky dobře před bránou zpracoval JAN KOVÁŘ a poslal puk nad Málkovo rameno. Asistence: Martin Straka, Tomáš Vlasák.

32:49
    Vhazování před Mazancem po zakázaném uvolnění hostů.

33:09
    Klimek byl při úniku hákován Jiřím Hanzlíkem (PLZ), jenž si odpyká dvě minuty na trestné.

33:34
    Malíkova šance skončila na Mazancových betonech.

33:52
    Ujčík holí vytěsnil Malíkovu další dalekonosnou příležitost.

34:44
    Jan Kovář (PLZ) jde na dvě minuty na trestnou za hákování. Vítkovice budou hrát 36 sekund přesilovku 5 na 3.

34:59
    Polákova rána od kruhu skončila pod betonem Mazance. Poté se strhla menší mela.

35:09
    Hosté 4/5

35:40
    Plzeň unikala ve dvou na druhou stranu. Nic z toho nakonec nebylo.

36:44

37:38
    Pěkný pas z obranné třetiny až na útočnou modrou se Vítkovicím nevyvedl podle představ.

38:16
    Ujčík nastřelil tyč!

39:14
    Kolouch byl sám s pukem a podél mantinelu se dostal až téměř před Mazancem. Sám zakončit kvůli hostující obraně nemohl, ale neměl ani komu nahrát.

40:00
    Petr Kolouch (VIT) vyloučen s hvizdem sudího na dvě minuty za zdržování hry.

40:00

Přestože Vítkovice dokázaly v 23. minutě vyrovnat, dokázal se hostující celek o minutu a deset vteřin později opět dostat do vedení. Indiáni pak v přesilovce navýšili na rozdíl dvou branek, ale darovali soupeři možnost znovu vyrovnat v oslabení tří proti pěti. V něm však domácí nebyli příliš nebezpeční a do třetí třetiny oba celky vstoupí za stavu 1:3.

Další třetina začne přibližně v 18:47.

40:01

40:44
    Vlasák v šanci, mezi kruhy mu však byl puk odebrán.

41:19
    Káňa poslal přes všechny čáry puk do bezpečí.

42:00
    Domácí v plném počtu. Plzeň v této přesilovce vůbec nevystřelila.

42:30
    Martin Ševc střílel na Romana Málka.

43:07
    Dnešní utkání sleduje 4658 diváků.

43:47
    Klimek měl na holi dlouho puk, kličkoval před Mazancem, objel bránu a pak kličkoval i v protějším kruhu, ale neměl komu nahrát. Nakonec se puku zmocnil Mazanec.

44:17
    Vítkovice docílily branky, Marek Mazanec schoval puk na čáře do lapačky. Sudí bude volat kolegovi u videa. Jiří Burger totiž v mezikruží využil ohromné hrubky obrany Plzně a vypálil z bezprostřední blízkosti.

44:17
    Sudí nakonec rozpažil. Kotouč přes čáru nepřešel. Vhazuje se po Mazancově pravici k nelibosti domácích fanoušků.

44:44
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

44:54
    Polák nahozením na růžek jen odevzdal puk soupeři ze západu Čech.

45:25
    Souboj o puk mezi bruslemi za Málkovou bránou. Vyústil v podobný souboj o pár metrů vedle, než ho sudí Mikula ukončil píšťalkou.

46:06
    Plzeňští mohou děkovat Mazancovi, že je to stále ještě 1:3. V chaosu před jeho brankovištěm dokázal zahlédnout, kam puk letí a vytěsnil ho na poslední chvíli mimo.

46:19
    Nicolas St. Pierre (PLZ) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

46:49
    VIKTOR UJČÍK napálil odražený kotouč na Mazance, ale brankáři hostů propadl výstrojí až do sítě. Asistence: Roman Szturc

47:46
    Zakázané uvolnění hostů, kteří se tak snažili zabránit nástupu ožívajícího soupeře.

48:37
    Po delší době se dopředu dostala i Plzeň. Pletkovi rána moc nesedla.

49:02
    Málek po další akci hostů raději kryje puk do lapačky.

49:16
    Marek Mazanec si koleduje! Viktor Ujčík ho po rychlém průniku přehodil, ale kotouč se vykutálel podél pravé tyče mimo. Mazanec ho snad stihl ještě na poslední chvíli vykopnout betonem.

50:50
    Plzeň v útočném pásmu, ale přichází o puk.

51:00
    Nakonec Vítkovice poslali puk na zakázané uvolnění kvůli nevydařené přihrávce.

51:50
    Marek Mazanec po další akci domácích zásluhou Ujčíka a Szturce přišel o helmu. Sudí musel hru přerušit.

52:30
    Polák ostře zastavil unikajícího Martina Straku za modou čarou, aniž by se dopustil faulu.

52:56

53:20
    Mazanec vytěsňuje puk betonem od brankoviště za sebe. Jeho spoluhráči pak zakládají útok.

53:51
    Nathan Walker vyprášil Mazancovi parádně lapačku.

53:58
    Po vhazování se Vítkovice ocitly v další šanci. Místo puku však v bráně skončil Viktor Ujčík.

54:08
    Ujčík s Burgerem zkouší další prudké střely, hosté se nakonec vysvobodili.

54:57
    Rudolf Huna v mezikruží objel ležícího obránce hostů, avšak nedokázal zakončit ideálně.

55:30
    Nahození ze středního pásma Mazanec v klidu chytá. Před ním pak vypukla menší strkanice.

56:12
    Tomáš Slovák vytěsnil holí další střelu Vítkovic do ochranné sítě.

56:55
    Další Ujčíkův pokus byl zblokován.

57:40
    Denis Rehák objel bránu a nahrával zpoza ní do mezikruží. Zde však byli pouze plzeňští obránci.

58:16
    Po akci Vladimíra Svačiny byla posunutá branka. Sudí hru přesunuli do středního pásma.

59:10
    Hosté se osvobozují. Málek zatím stále v brance.