Ajax – Utrecht 1:1 (kon.) | Eindhoven – Breda 4:0 (kon.) | Groningen – Feyenoord 2:2 (kon.)
Twente – Alkmaar 3:0 (kon.)
FC Groningen
2:2 (2:1)
Feyenoord Rotterdam
Neděle 07.10.2012, 14:30 • Euroborg • Nizozemská Eredivisie

Velký šok pro domácí celek. I přes to, že byl Groningen lepší prakticky celý zápas, tři body nevyválčil. Hosté se dnes postarali vzhledem k průběhu utkání o velké překvapení. Pro dnešek je to vše a příště se budu těšit na shledanou. (16:25:39)

90
    Feyenoord právě vstřelil branku!

A je vyrovnáno! Tak to je šok! I přes velkou převahu domácích se hosté dostali ke srovnání skóre. BRUNO MARTINS INDI srovnává skóre utkání přesným zakončením, Luciano byl v brance domácích bez šance!

88
    Výkon hostujícího týmu velmi ovlivňuje červená karta z první půle, Feyenoord se k šancím nedostává.

85
    Kieftenbeld vidí další z mnoha žlutých karet.

82
    Hra momentálně připominá spíše bitevní pole... Hosté jsou hodně nervózní, hra je velmi nečistá... Rozhodčí Gozubuyuk nemá jinou šanci než trestat kartami.

79
    Na domácí straně je taktéž potrestán Leeuw, zřejmě za dlouhé debaty s rozhodčím.

79
    Indi z hostujícího týmu potrestán žlutou kartou.

73
    Janmaat se neudržel a drsně fauluje, je také po právu potrestán.

71
    Clasie je střídán, na hřiště přichází Vilhena. Uvidíme, jestli to hostům pomůže.

70
    Útoky hostů jsou v minimální míře, když přijdou jako teď, tak se domácí celek v klidu ubrání. Hosté se trápí, nevychází ani centry, ani krátké přihrávky.

68
    Pokus domácích o rychlý protiútok skolaboval na nepřesné přihrávce.

65
    Domácí sehráli rohový kop na krátko, Sparv zasprintoval s míčem na hranici vápna, odcentroval, následná hlavička van Dijka jde ale nad.

61
    Zeefuik je zraněn, střídá ho Texeira.

56
    Závar před brankou hostů, ti se brání zuby nehty.

54
    Po centru do vápna hostů z pravé strany následuje rohový kop.

50
    Míč drží domácí, na hostech je vidět velká nervozita a možná i neshody v týmu, Feyenoord nepůsobí zrovna semknutým týmovým dojmem.

46

V první půli byli lepší domácí a zaslouženě vedou. Je otázka, co se zápasem udělá červená karta... Druhá půle začne cca v 15:35.