Kladno – Vítkovice 4:1 (kon.) | Litvínov – Slavia 4:2 (kon.) | K. Vary – Zlín 2:4 (kon.)
Pardubice – Plzeň 3:4 (po s.n.) | Kometa Brno – Třinec 5:3 (kon.) | Liberec – Motor ČB 2:6 (kon.)
Rytíři Kladno
4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 26.10.2012, 17:30 • Městský zimní stadion, Kladno • Tipsport extraliga

Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 6 - Roman Málek (VIT) 13.

Nejlepší hráči zápasu: Jiří Tlustý (KLA) - Ondrej Šedivý (VIT).

Loučím se s vámi s konstatováním, že Kladno porazilo na domácím ledě Vítkovice opět 4:1. O výhru se postarala především první lajna Kladna, která více méně zařídila tři branky. V neděli se Kladno utká v derby se Spartou a my budeme opět u toho. (19:53:31)

60:00

59:38
    S návratem Tlustého chytá střelu Sedláka Chábera.

59:22
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Hosté zkusili hru bez brankáře, ale Kladno rychle ujelo do přečíslení dva na jednoho, TOMÁŠ PLEKANEC si vyměnil puk s Janem Eberlem a o hokejku beka skončil puk v síti. Asistence: Jan Eberle.

59:11
    Chábera krotí nahození Malíka. Hosté si vyžádali oddechový čas.

58:45
    Eberle nejprve našlápl, ale nakonec hlavně šetří čas pro Kladno.

58:21
    Chábera zakročil proti střele Slobody, Kladno vyhodilo.

58:00
    Hosté usazeni v pásmu, Málek v brance.

57:37
    Možná poslední šance pro Vítkovice. Jiří Tlustý (KLA) dostává dvě minuty za hákování.

56:50
    Židlický zblízka napálil Klimka.

56:22
    Po delší době puk v Cháberově moci.

56:04
    Mocek si poklepal na led a dostal pas od Melky. Střela mu ale nesedla, odražený puk se ještě dostal k Eberlemu a jeho pokus Málek s klidem ukryl.

54:55
    Bickovi kotouč poskakoval v pozici před brankou. Odrazil se ale k Černoškovi, který se s tím nepáral a vyslal na Málka tvrdý projektil. Hostující brankář zachytil puk mezi betony.

54:28
    První formace Kladna se znovu usadila v útočné třetině. Jágr nakonec nahrál Černoškovi, jehož střelu ale Málek viděl a bez potíží zastavil.

53:20
    Chábera zastavil nepříjemnou střelu Kucsery na bližší tyč.

52:43
    Melka dostal výzvu od Valského, Málkovy betony ale secvakly včas.

52:37
    Dragoun se po přesilovce usadil za brankou Vítkovic a nakonec našel Židlického. Ten ale při střele zlomil hůl.

52:05
    Čas plyne, sevření kotouče odpískáno hostům, konec přesilovky se blíží.

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 15. Tlustý (Jágr), 29. Majeský (Kuchejda), 39. Tlustý (Patera, Jágr), 60. Plekanec (Eberle) - 24. Huna (Šedivý)

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) - Černošek, Židlický, Piskáček, Majeský, Macholda, Mocek, Drtina - Jágr, Plekanec, Tlustý - Bicek, Patera, Hlaváč - Valský, Kuchler, Eberle - Lukáč, Melka, Kuchejda - Dragoun.
    HC Vítkovice Ridera: Málek (Šindelář) - Rehák, Sloboda, Malík, Voráček, Štencel, Barinka, Sedlák - Szturc, Strapáč, Šedivý - Klimek, Burger, Ujčík - Svačina, Roman, Huna - Walker, Hlinka, Kucsera - Kovář.

Rozhodčí: Lacina, Kalivoda - Ondráček, Bádal