Kladno – Vítkovice 4:1 (kon.) | Litvínov – Slavia 4:2 (kon.) | K. Vary – Zlín 2:4 (kon.)
Pardubice – Plzeň 3:4 (po s.n.) | Kometa Brno – Třinec 5:3 (kon.) | Liberec – Motor ČB 2:6 (kon.)
HC Kometa Brno
5:3 (0:2, 3:1, 2:0)
HC Oceláři Třinec
Pátek 26.10.2012, 18:15 • KAJOT ARENA - Brno • Tipsport extraliga

To je z Brna pro tuto chvíli vše, přeji pěkný páteční večer a na počtenou. (20:48:44)

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni TOMÁŠ DIVÍŠEK (KOM) a LUKÁŠ ZÍB (TŘI).

Bláznivý zápas nakonec ovládla Kometa, která ve třetí třetině dvěma brankami zlomila utkání ve svůj prospěch. Třinec nepředvedl v Brně špatný výkon, ale Ocelářům se lepila smůla na hokejku, hned čtyřikrát byli vyloučeni za zdržování hry.

60:00

59:35
    Zohorna před prázdnou bránou dorážkou netrefil.

58:27
    Diváci v Kajot Aréně stojí a nadšeně aplaudují, což nám trochu ztěžuje výhled, ale v přesilovce Komety se toho zase až moc neděje.

57:36
    Další smůla pro Třinec. Josef Hrabal trefil kostku nad ledem a dostává dvě minuty za zdržování hry.

57:30
    Střela od modré. A před brankou ještě dorážel Divíšek, ale pouze těsně vedle.

57:14
    Vyloučen Lukáš Zíb (TRI) na dvě minuty za krosček. Vypadá to, že Kometa už dohraje utkání v klidu.

57:14
    Dnešnímu utkání přihlíží 7200 diváků, vyprodáno.

56:43
    Přesilovka se Kometě dvakrát nedaří, ale to může být domácím momentálně úplně jedno.

55:45
    Jakub Svoboda projel do útočného pásma a pak střelou švihem jen těsně minul levou tyč.

55:23
    Vyloučen Jakub Orsava (TRI) na dvě minuty za vysokou hůl.

54:49
    Bičánek našel na vrcholu pravého kruhu úplně volného Petrovického, kterému se však střela z první nepovedla a byl z toho takový plachťák.

53:56
    Divíšek chystal milimetrovou přihrávku na Jakuba Svobodu, kterému se však puk nepovedlo usměrnit do brány.

52:30
    Růžička pálil z první, ale mezi tři tyče nemířil. Třinec už moc možností na snížení nemá. I tato přesilovka končí nevyužita.

51:12
    Závar před Trvajem, ale nikomu z Třineckých se nepovedlo puk dotlačit do brány. Třinec hraje hodně na riziko. Žižka s Hruškou teď jeli dva na jednoho, akce se jim však nepovedla. Přesto o malou chvíli musel Hamerlík zasahovat.

50:39
    Kometa hrála v šesti a Třinec se ještě může vrátit do hry. Trest odsedí za hráčskou lavici Miroslav Holec (KOM)

Zdeněk Plánka

Branky a nahrávky: 29. Bičánek (Žižka, J. Svoboda), 31. Koreis, 37. Koreis (Dlouhý, Valach), 44. Divíšek (Bičánek), 49. J. Svoboda (Divíšek) - 16. Orsava (Peterek, Adamský), 17. Růžička (Varaďa, Bonk), 38. Varaďa (Orsava)

HC Kometa Brno: Trvaj (Falter) - Valach, Žižka, Švrček, Bičánek (C), M. Hruška, Malec, Valábik - H. Zohorna, Koreis, Dlouhý - J. Hruška, Divíšek, J. Svoboda - Erat, Petrovický, Holec - Hořava, Dočekal, Wasserbauer. Trenér: Zdeněk Venera.
    HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) - Zíb, Hrabal, Galvas, Klesla, Roth, Klouček, Lojek - Růžička, Bonk (C), Varaďa - Orsava, Peterek, Adamský - Květoň, Rákos, Polanský - Zagrapan, Klimenta, Hrňa. Trenér: Josef Turek.

Rozhodčí: Minář, Stricker (SUI) - Lhotský, Svoboda

Diváci: 7200 (vyprodáno)