Žilina – Martin 3:2 (kon.) | Nitra – Skalica 3:1 (kon.) | Trenčín – Zvolen 4:3 (po pr.)
Košice – Banská Bystrica 4:0 (kon.) | Piešťany – Poprad 4:1 (kon.)
HC Košice
4:0 (3:0, 1:0, 0:0)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Pátek 26.10.2012, 18:00Tipos Extraliga (SR)

Skončil sa zápas medzi Košicami a Banskou Bystricou, konečný výsledok je 4:0 v prospech domácich. Tí boli v zápase bojovnejší, aktívnejší a 3 body si naozaj zaslúžili. Za pozornosť ďakuje a s prianím pekného večera a víkendu sa s Vami lúči Veronika Pancuráková. (20:04:02)

60:00

59:34
    Deylova strela v závere končí na betóne alebo skôr korčuli Slipčenka.

58:51
    Vylúčenie Košice, Robert Huna 2 min. za nedovolené bránenie.

58:41
    Steel arénou sa nesie zborovo pesnička Mandarínka Darinka a to znamená len jedno, domáci oslavujú zisk troch bodov.

58:35
    Vylúčenie Banská Bystrica, Patrik Lamper na 2 min. za podrazenie.

58:00
    Do konca tretej tretiny ostávajú 2 minúty, my sledujeme stále krásny útočný hokej. Košice dnes získajú zaslúžená 3 body!

56:57
    Košičania už hrajú v pätici.

56:00
    Matúš Chovan vletel do útočnej tretiny aj so spoluhráčom Hunom, v závese za nimi korčuľovala aj obrana hostí. Chovan to pri pokuse o krížnú prihrávku prehral so silou a Huna nemal šancu puk spracovať.

54:57
    Haščák práve skóroval! Na Slipčenka letel skoro sám, vystrelil, puk gólmanovi hostí vypadol a Haščák napokon v snahe o dorážku (ktorá by bola bývala úspešný) fauloval gólmana hostí... Gól samozrejme neuznaný.

Vylúčenie Košíc, Haščák na 2 min. za seknutie.

53:49
    Vylúčenie BB, Juraj Petro na 2 min. za hrubosť.

51:50
    A veru sa aj majú na čom! Najskôr privádzal obranu hostí do zúfalstva Marcinko, potom pálil niekde spomedzi kruhu aj Novák, ale Slipčenko vždy pozorne zasiahol.

51:00
    Elektrizujúca atmosféra v Steel aréne! Oficiálne je stretnutie vypredané, ale kde-tu je vidieť hlúčiky voľných miest. Ľudia, ktorí prišli sa ale bavia skvele.

49:10
    Spilar váhal s prihrávkou alebo strelou pridlho, napokon skúšal nájsť Haščáka, ale puk už vypichla obrana hostí.

48:28
    Košičania útočia, Bystricu zatlačili pred Slipčenkom, ktorý už v presilovke vytiahol dva zákroky.

47:35
    Vylúčenie Banská Bystrica, Branislav Jankovič na 2 min. za hákovanie.

44:10
    Tomáš Marcinko sa dostal k puku, vypálil na Slipčenka a triafa pravdepodobne konštrukciu brány hostí! Diváci v Steel aréne sa nemôžu nudiť.

43:35
    Puk skočil na útočnej modrej na hokejku Tomáša Ziga, ktorý sa dostal do zakončenia bekhendom, ale proti Hylákovi bol bez šance.

43:15
    Ján Sýkora strieľal z kruhu po svojej pravici, Hylák vytiahol betón a ten puk zastavil.

42:30
    Haščák sa dostal k odstavenému puku za Slipčenkom, počkal na spoluhráča z obrany a puk servíroval do medzikružia priamo na Nováka, ktorý ale vo veľkej rýchlosti aj napriek obrovskej snahe nedokázal zakončiť presne.

Veronika Pancuráková

Branky a nahrávky: 6. Haščák (Kolba, Slovák), 14. Slovák (Haščák, Pašek), 18. Jenčík (Novák), 33. Novotný (Marcinko, Jenčík)

HC Košice: Hylák - Šeda (A) – Kolba, Macejko - Deyl, Takáč - Michal Novák, Martin Chovan, Jenčík (C) - Marcinko – Novotný, Richard Huna - Robert Huna – Spilar, Pašek – Slovák - Haščák (A), Matúš Chovan - Mlynarovič – Svitana, Marek Nagy
    HC´ 05 Banská Bystrica: Dzubina (Slipčenko) – Grman (A) – Predajniansky, Novajovský – Kubka, Bambúch – Styk, Ketner, Luntner – Bambúch (C) – Sýkora Ján, Nemček – Heizer – Lamper, Petro – Češík – Šimun, Hegyi – Zigo - Jankovič

Rozhodčí: Konc Juraj – Korba Martin, Korba Peter