Kometa Brno – Havířov 3:2 (kon.) | HC Kladno – Chomutov 1:6 (kon.) | Letňany – HC Litvínov 3:5 (kon.)
Liberec – Motor ČB 4:5 (po pr.) | Vítkovice – Vsetín 7:1 (kon.) | Olomouc – Zlín 6:0 (kon.)
Pardubice – Písek 3:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Havlíčkův Brod 3:0 (kon.) | Jihlava – Hr. Králové 3:0 (kon.)
Třinec – Přerov 9:2 (kon.) | Sparta – HC Plzeň 3:2 (po s.n.)
Bílí Tygři Liberec
4:5 (1:0, 3:3, 0:1 - 0:1)
Banes Motor České Budějovice
Pátek 26.10.2012, 16:00 • Svijanská arena, Liberec. • Extraliga staršího dorostu

Konec zápasu. (18:20:40)

64:55
    Mountfield právě vstřelil branku!
    České Budějovice dnes pod Ještědem ani vteřinu nevedly, přesto si ze severu Čech odvezou dva body za vítězství po prodloužení. Hosté předvedli obrovský tlak do branky, Hosnedl několika střelám z těsné blízkosti odolal. Ale na dělovku ALEŠE KRÁTOŠKY od modré čáry nemohl dosáhnout. Asistence: Radek Prokeš – 4:3.

64:31
    Dvě minuty pro Dominika Lakatoše, který vyhodil kotouč přes hrazení a je vyloučen za zdržování hry. Necelých třicet vteřin do konce, hostující trenér Jan Trummer si vyžádal oddechový čas.

63:34
    Kupčík operoval na modré čáře. Před ním se otevřel prostor, nakonec vystřelil příklepem. Kotouč skončil v brankářově výstroji, hra je přerušena.

63:06
    Zakázané uvolnění Jihočechů. Domácí mají v prodloužení více sil, jsou častěji u puku a snaží se duel rozhodnout.

62:02
    Mountfield chtěl odpovědět. Váchův bekhendový pokus z mezikruží se však zastavil pouze o výstroj protihráče.

60:32
    Trelc znovu úspěšný v souboji jeden na jednoho. Na jeho svatyni se tentokrát řítil úplně osamocený Kalfiřt, českobudějovický gólman i tentokrát svůj celek podržel.

60:01

Šedesát minut o vítězi nerozhodlo, po krátké přestávce přijde na řadu pětiminutové prodloužení.

60:00

59:26
    Obrovská šance domácích. Zdeněk Král ujížděl sám na brankáře, osud střetnutí měl ve svých rukou. Jenže neuspěl, zvolil kličku do bekhendu. Trelc už ležel rozvalený v brankovišti, ale Král kotouč příliš podebral a přestřelil.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí části, sledujeme parádní hokej. Týmy se snaží rozhodnout ještě v základní hrací době.

57:43
    Hrníčko v šanci selhal. Spoluhráč Chlapík jej oslovil přihrávkou, útočník byl sám na spodní části levého kruhu. Českobudějovický brankář se ale stihl včas přitisknout ke své tyčce, Hrníčkovi navíc střela příliš nesedla a kotouč šel mimo.

56:24
    Liberec přidal až v těchto chvílích. Bělohorský vybojoval kotouč pro své barvy, ovšem Trelc na zákrok čekal marně.

54:13
    Severočechy málem potrestal Prokeš, v útočném pásmu se parádně uvolnil. Vypálil švihem a jeho střelu zastavilo břevno! Možná jeden z klíčových momentů zápasu.

52:42
    Peigl je na ledě. Bílí Tygři byli při čtyřiminutové přesilovce marní, nevymysleli vůbec nic.

52:29
    Rušněji bylo před Trelcem. Po dlouhé době se domácí dostali k rychlé kombinaci, na jejímž konci byl Král. Brankář zastavil puk v lapačce.

52:21
    Vzápětí mohl Radek Prokeš také zahrozit. Vydal se při oslabení na odvážný útočný výlet, v souboji jeden na jednoho ovšem nepřelstil Kupčíka.

51:34
    Prokeš vyhrál ve vlastním obranném pásmu buly a svůj tým znovu osvobodil. Vhazování se však bude opakovat.

Lukáš Šonský

Branky a nahrávky: 16. F. Chlapík (Havlas, Kalfiřt), 22. F. Chlapík (Hrníčko), 22. Hrníčko (Heřmánek), 36. Král (Šťáva) - 26. Smejkal (Malovec), 28. Michálek (Kadlec), 31. Prokeš, 46. Šafář (Krátoška), 65. Krátoška (Prokeš)

Bílí Tygři Liberec: Stezka (od 31. Hosnedl) – Babec, Šťáva, Kalfiřt, Šír, Hrníčko, F. Chlapík, Král, Gecko, Kupčík, Kratochvíl, Pyrochta, Lakatoš, Zedek, Divila, Havlas "C", Heřmánek, Bělohorský.
    Banes Motor České Budějovice: Trelc (Sova) – Malovec, Brož, Kadlec, Matoušek, Břečka, Prokeš, Panáček, Smejkal, Vavřík, Michálek, Samohejl, Krátoška "C", Piegl, Vácha, Suchánek, Šafář, Žáček, Koupal.

Rozhodčí: Kareš – Lučan, Svoboda.