Lille – Brest 1:0 (kon.) | Saint-Étienne – Troyes 2:0 (kon.) | Bastia – Valenciennes 2:3 (kon.)
Remeš – Évian TG 1:2 (kon.) | Toulouse – Ajaccio 2:4 (kon.)
SC Bastia
2:3 (1:1)
Valenciennes FC
Sobota 10.11.2012, 20:00 • Stade Armand Césari • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

Valenciennes tak bere ze hřiště soupeře tři body, možná by duelu slušela spíše remíza, ale takový je fotbal. Díky za pozornost a příště u fotbalu opět na počtenou. Hezký zbytek víkendu. (21:55:30)

Pohledný fotbal dospěl do svého cíle. První poločas byl nerozhodný a nevypadalo to, že se bude něco měnit. Domácí však otočili a šli do vedení. Jenže o něj díky svému poněkud laxnímu přístupu přišli během dvou minut. Trefil se podruhé Kadir a o osudu celého mače rozhodl Dossevi.

90+4
    K poslednímu taktickému střídání se kouč Sanchez neodhodlal, nicméně je konec.

90+4
    Už to pro Bastiu příliš dobře nevypadá, hosté se úspěšně brání.

90+3
    Tak ještě minuta a míč je až u domácího gólmana.

90+2
    Míč končí ve zdi.

90+1
    Jedna z posledních šancí na vyrovnání pro domácí, jež budou zahrávat trestný kop z dobré pozice.

90
    Všichni hráči před brankou hostů, ale nějaké zakončení se zatím nekoná.

90
    Tak nakonec čtyři minuty do konce zápasu.

90
    Přesto bojují nakopávanými míči o vyrovnaní.

89
    Domácí začínají být hodně nervózní.

89
    Odhaduji, že sudí mnoho minut nad plán nenastaví.

87
    Hosté podruhé střídají, odchází autor zatím rozhodujícího gólu Dossevi, na jeho místo jde Gomis.

86
    Standardka Bastie končí ve zdi, Nery zablokoval centr Choplina.

84
    Fantastický zákrok Penneteau, jenž vyráží hlavičku Modesteho a vzápětí i dorážku Palmieriho na brankové čáře. Neuvěřitelné, co dnes už bylo k vidění za šance.

84
    Domácí se nadechují k velkému tlaku, který pozvolna začíná přicházet. Dva rohy v rychlém sledu pro hráče v modrém.

82
    Na tahu jsou pro změnu domácí, jenž si asi mysleli, že už tři body zůstanou doma. Během dvou minut hosté totálně překlopili situaci na svou stranu.

81
    Valenciennes právě vstřelilo branku!

Tak to je neuvěřitelné, hosté během krátké chvíle totálně otáčí průběh zápasu. MATHIEU DOSSEVI dostal přesný pás, sice byl hraniční s ofsajdem, ale ten se dal rozhodně pustit a poté tvrdou přízemní střelou potřetí pokořil Novaese. Fotbal jako zralé víno pokračuje.