Jihlava – HC Kladno 2:3 (po pr.) | Kometa Brno – Chomutov 3:4 (po pr.) | Motor ČB – HC Plzeň 4:2 (kon.)
Olomouc – HC Litvínov 3:4 (po s.n.) | Slavia – Třinec 3:0 (kon.) | Zlín – Ústí n/L 3:2 (po pr.)
Sparta – Liberec 0:0 (odl.) | Pardubice – Mladá Boleslav 2:4 (kon.)
HC Kometa Brno
3:4 (0:1, 2:0, 1:2 - 0:1)
Piráti Chomutov
Sobota 01.12.2012, 12:30 • KAJOT ARENA • DHL Extraliga juniorů

53:33
    Na 45 sekund jdou domácí do tří. Adam Šidák je totiž vyloučen za vysokou hůl. Možná klíčový moment zápasu.

52:18
    V útočném pásmu fauloval domácí Peslar a dostává dvě minuty za podražení. Dobrou zprávou je, že Peslar pokračuje v zápase.

48:55
    Zápas je skutečně tvrdý a nervózní. Mrázka nyní sekal Tejnor a dostává za to dvě minuty.

44:01
    Po Mrázkově nahození se strhla mela za brankou Chomutova a opět je tu vzájemné vyloučení. Domácí Raška bude vyloučen za sekání do gólmana, hostující Hejcman za napadení a hráčská lavice Chomutova za nesportovní chování. Domácí tak hrají přesilovku.

37:14
    Byl při tom faulován Dittrichem, který není vyloučen jen na dvě minuty za hákování, ale ještě na deset minut za nesportovní chování. Dvouminutový trest za něj odpyká Silvester Kusko.

34:59
    A domácí přesilovka končí. Za krosček je dvě minuty vyloučen Pavel Jenyš, hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.

31:57
    Na minutu a dvacet čtyři sekund jdou domácí o tří! Střelec dvou branek Adam Raška je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

31:21
    Útočného faulu se dopustil brněnský Beneš, vyloučen je na dvě minuty za nedovolené bránění.

30:12
    Buhaje podrazil hostující Patrik Huňady a dostává za to dvouminutový trest.

24:05
    Peslar tvrdě sejmul ve středním pásmu Deveriho a odpyká si dvě mnuty za napadení.

17:45
    Nyní už se vylučuje. Hostující Jakub Novák si odsedí dvě minuty za pád pod nohy. Chvíli tak hraje Kometa ve čtyřech proti třem.

16:03
    Nyní už se vylučovat bude a opět vzájemně. Hostující Hlava sekl Dittricha, ten mu to oplatil. Hraje se tedy ve čtyřech.

12:27
    Právě Pavel Jenyš se pak u střídaček chytl s hostujícím Hejcmanem. Oba jsou vyloučeni na dvě minuty za hrubost. Hraje se čtyři na čtyři.

09:44
    Dujsík byl před vlastní brankou příliš důrazný a odpyká si dvě minuty za napadení, První přesilovka hostí v zápase.

06:35
    Kometa si vytvořila dobrý tlak a hosty sevřela kousek před Dovinou. Za cenu faulu zastavil domácí rejdy Šulák a dostává dvě minuty za držení.

David Nekvinda

Branky a nahrávky: 29. Raška (Mrázek, Beneš), 31. Raška (Sedlák, Dujsík), 43. Buhaj (Pospíšil, Sedlák) - 1. Šulák, 49. Kolář (Hejcman), 55. Hejcman (Fronk), 62. Hejcman (Kopáč, Lehnert)

HC Kometa Brno: Klimeš (Oujezdský) - Šidák, Dujsík (C), Sedlák, Vojáček, Vágner, Dittrich - Jenyš, Pospíšil, Račanský, Raška, Beneš, Mrázek, Papp, Lašák, Kusko, Buhaj, Janoušek, Peslar.
    Piráti Chomutov: Dovina 43. Maštalířský - Opálek, Drobný, Pelc, Kopáč, Šulák, Kolář, Tejnor, Doborovolný - Fronk, Deveri, Hammerbauer (C), Peštuka, Lehnert, Novák, Huňady, Hejcman, Chrpa, Hlava.

Rozhodčí: Homola - Pospíšil, Skopal