Třinec – Olomouc 4:6 (kon.) | Přerov – Vítkovice 4:7 (kon.) | Mladá Boleslav – Motor ČB 5:6 (po pr.)
Sparta – HC Litvínov 1:2 (kon.) | Pardubice – Havlíčkův Brod 4:0 (kon.) | HC Plzeň – HC Kladno 5:1 (kon.)
Letňany – Slavia 0:2 (kon.) | Zlín – Havířov 4:2 (kon.) | Písek – Jihlava 1:4 (kon.)
Liberec – Hr. Králové 3:4 (kon.) | Kometa Brno – Vsetín 4:1 (kon.)
HC Oceláři Třinec
4:6 (0:1, 0:2, 4:3)
HC Olomouc
Sobota 15.12.2012, 12:00 • Werk aréna • Extraliga staršího dorostu

Konstatováním, že třinecká obrana dnes zápas nezvládla, se s vámi loučím. Viděli jsme dobrý výkon Olomouce a nestandartně slabý výkon Ocelářů. Budu se těšit na příští zápas. Na shledanou. (14:00:49)

60:00

59:40
    Třinečtí jsou nastěhováni před Urbischem, ale nic to pro ně neznamená. Toto divoké utkání skončí 4:6.

59:01
    Třinec právě vstřelil branku!
    Minutu před koncem Oceláři snižují na rozdíl dvou branek! ADAM KOFROŇ se neunáhlil, položil si Urbische a střelou do horních pater branky mu nedal jedinou šanci. To už je nejspíše ale pozdě. Bez asistence.

38:02
    Běží nám poslední dvě minuty zápasu, říkám zápasu, protože Olomoučtí dobře brání a nepouští Třinecké do své třetiny.

56:30
    Po střetu zůstává ne zemi ležet otřesený Marek Vrána. S pomocí svých spoluhráčů se nakonec těžce zvedá a hra může pokračovat.

35:06
    V Třinci se dějí věci! ADAM KOFROŇ krásnou individuální akcí, kdy se prokličkoval skrz obránce a dokázal i přesně zakončit, snižuje opět na rozdíl tří branek. Asistence: Marek Růžička.

54:37
    Třinečtí střídají gólmana. Svoboda už to nevydržel a přepouští místo Cieslarovi.

54:37
    Olomouc právě vstřelila branku!
    A Třinec se ani nenazdál a v jeho síti se třepotá další puk. Trefil se MATĚJ PAVLOVSKÝ. Asistence: Tomáš Šoustal, Marek Vrána.

54:00
    Kohouti nenechávají nic náhodě. Trenér Třince bude dnes obráncům asi hodně spílat, gól totiž padl po další jejich hrubé chybě. Zcela osamoceného nechali FRANTIŠKA MINAŘÍKA za svými zády, ten měl dost času, aby prostřelil Svobodu. Asistence: Ján Kropáč, Robert Horák.

53:08
    Hosté jsou již v plném počtu a vhazovat se bude po levici Svobody.

52:32
    Teď obrovské šance Třince, Oceláři měli dvakrát odkrytou bránu, ale ani jednou se jim nepodařilo nabídnuté šance využít. To může Třinecké hodně mrzet.

52:06
    Třinečtí kombinují v pásmu hostí a snaží se nalézt dobrou střeleckou pozici.

51:08
    A dokonce si zahrají i další přesilovku. Na dvě minuty odjíždí na trestnou lavici Robert Horák na dvě minuty za podražení.

50:50
    Třineckým narostla křídla. Tlačí se do zakončení a cítí šanci.

49:11
    Oceláři neskládají zbraně! Lukáš Motloch vystřelil, Urbisch kotouč vyrazil, ale pouze na hůl MARKA RŮŽIČKY, který puk dorazil za záda olomouckého gólmana. Asistence: Lukáš Motloch

48:32
    Šoustal je dneska velice aktivní. Vyměnil si puk s Vránou a střelou do horních pater branky nechal vyniknout Svobodu.

47:36
    Urbisch nulu neudrží. ADAM CIENCIALA z otočky rychle využívá domácí přesilovku. Asistence: Růžička, Kovařčík O.

47:09
    Třineckým se nabízí šance ke snížení. Olomoucký Brandýs je vyloučen za držení.

46:32
    Šoustal s Vránou mířili dva na jednoho, obětavý zákrok jednoho z třineckých beků však zabránil pátému gólu v síti Třince.

45:12
    Třinečtí se snaží zkorigovat, ale Zahradníčkovi puk utíká. Poté číhal na své útočné modré olomoucký Markl, nahrávku však nezachytil a je z toho pouze icing hostů.

44:27
    Je nejspíš po zápase. Obrovská chyba třinecké obrany, kdy se za ní zjevili dva osamocení útočníci Olomouce. Tomáš Šoustal si vyměnil puk s MATĚJEM PAVLOVSKÝM a ten nadvakrát překonal bezmocného Svobodu. Asistence: Tomáš Šoustal.

43:22
    Olomoucký bek Gatěk si vybruslil do dobré šance a z úhlu trefuje tyč gólmana Svobody.

42:35
    Vidíme úpornou, taktickou hru Olomouce. Ti Třinci nedávají vůbec prostor k rozehrávce, natož pak k zakončení.

41:32
    Icing Třince. Ocelářům se nedaří rozehrávka, Olomoučtí dobře forčekují a pokrývají hráče Třince.

40:34
    Třinečtí se, stejně jako ve druhé třetině, vrhají hned po úvodním hvizdu do útoku.

40:01

40:00

38:48
    Třinečtí se unáhlují a nejspíš chtějí, aby tento zápas byl již za nimi. Stránský mohl do samostatného úniku vyslat svého spoluhráče, místo toho jen plácl do puku, který končí za bránou hostí.

38:15
    Téměř minuta přesilové hry Olomouce je pryč a Třinečtí drží puk daleko od své brány.

37:22
    Třinečtí teď nesmyslně hráli ve čtyřech, Nechápu moc, co se děje a proč dva třinečtí sedí na trestné lavici. Každopádně teď chyboval i coach. V témže čase je vyloučen Kovařčík na dvě minuty za vražení.

37:06
    Nesvadba teď dobře vystřelil od modré čáry a puk byl ještě před Svobodou tečovaný. Svoboda však kryje.

36:12
    A hosté přežili i toto oslabení.

35:46
    Michal Kovařčík v dobré šanci, kdy stál osamocen mezi kruhy, střela se mu však vůbec nepovedla.

34:49
    Třinečtí kombinovali v pásmu hostí, ale k puku se dostali nakonec hráči Olomouce, kteří puk vyhazují daleko od své branky.

34:12
    Galeta je vyloučen na dvě minuty za hákování a Třinci se tak nabízí další výhoda přesilové hry.

32:59
    Když už to vypadalo, že se Třinec vzmužil, tak znova udeřili hosté, kteří unikali dva na jednoho a FRANTIŠEK MINAŘÍK se po dobré nahrávce Horáka nemýlil. To už je pro Třinecké špatné. Asistence: Robert Horák.

32:28

32:12

31:29
    Neskutečný zákrok Urbische. Lorek se dostal k vyraženému puku, ale nedokázal ho nasměrovat do brány, protože Urbisch perfektním rozklekem dokázal puk zachytit před brankovou čárou.

31:20
    Zakázané uvolnění Kohoutů. Třinečtí jsou ve čtyřech lepší a Olomoci nic jiného nezbývalo.

30:28
    Přesilovka Třince neměla dlouhého trvání. Petr Heider je vyloučen na dvě minuty za podražení. Uvidíme hru ve čtyřech na obou stranách.

30:11
    Probuzení Oceláři si také zahrají přesilovku. David Nesvadba si jde odpykat dvě minuty za podražení.

29:13
    Motloch skvěle kombinoval za bránou hostí, poté si vybruslil před ní, vystřelil zápěstím, ale na Urbische si nepřišel.

28:39
    Urbisch raději přidržel puk před dotírajícím Růžičkou. Vhazování po jeho levici.

28:08
    Oceláři začali hrát mnohem aktivněji, že by je až druhý gól v jejich síti probudil? Zakázané uvolnění hostů.

27:35

26:45
    Puk na hokejkách mají Třinečtí a Kohoutům se přesilovka vůbec nedaří.

26:02
    Třinečtí se osvobozují. Olomoučtí se zatím nemohou dostat do jejich pásma.

25:35
    A vidíme i první vyloučení v dnešním utkání. Za podražení odjíždí na trestnou lavici třinecký David Stránský.

24:22
    Marnost Třineckých vyvrcholila gólem TOMÁŠE MERKLA. Svoboda nic neviděl a Merkl ho prostřelil nenápadnou střelou z otočky. Brankář Třince se teď po právu zlobí na své hráče. Asistence: František Minařík, Ján Kropáč.

23:53
    A Šoustal v další obrovské šanci. Dostal se k odraženému puku, ale trefil pouze střed brány, kde ležel Svoboda.

23:26
    Šoustal s Pavlovským teď nepříjemně dotírali na Svobodu, ten vše vyřešil s chladnou hlavou, Olomouc teď vůbec měla souvislý tlak, jelikož si Walaski zlomil hůl a Třinečtí tak bránili prakticky ve čtyřech.

22:38
    Olomoucká rozehrávka končí pouze icingem.

21:42
    Teď Svoboda musel vytáhnout skvělý zákrok, střelu od modré vyrazil svým betonem a poradil si i s dotírajícím Marklem.

21:34
    Po střele Nesvadby si připisuje i první netěžký zákrok Svoboda.

20:25
    Třinečtí asi svou hru probírali v šatně. Heider měl dobrou šanci, ale z bezprostřední blízkosti nepřekonal Urbische.

20:14
    Druhá třetina nám začíná zakázaným uvolněním Olomouce.

20:01

20:00

19:56
    No a nakonec mohlo být vše jinak z mezikruží střílel ostře příklepem Minařík a jeho střela nadělala Svobodovi velké problémy.

19:16
    Puk za bránou domácích a vypadá to, že první třetina skončí za daného stavu 0:1. Nikdo se již příliš do předu nehrne.

18:00
    Ondřej Kovařčík se tlačil do zakončení, pro jeho akci však neměl pochopení olomoucký Horák, který ho nemilosrdně poslal k ledu.

17:12
    Třinečtí opět ztratili puk a Olomouc může v klidu rozehrát zpoza své brány.

16:13
    Je až s podivem, jak se Třinečtí nemohou dostat do pásma soupeře, dnes to opravdu není jejich den. Olomoučtí skvěle brání svou modrou.

15:44
    A Olomoučtí jsou i nadále aktivnějším týmem. Teď se znovu tlačili do gólmana Svobody tak vehementně, že až vyhodili bránu z její konstrukce.

14:24
    A Olomoučtí využívají svého tlaku! MARTIN KONEČNÝ byl velice důrazný na třineckém brankovišti a posílá Kohouty do vedení. Puk se tak, tak došoural za Svobodu, ale i takové góly platí. Asistence: Jan Brandýs.

13:04
    Kohouti dobře forčekují a Třinec se vůbec nemůže dostat do jejich pásma.

12:14
    Dva po sobě jdoucí offsidy jsme mohli vidět na olomoucké straně, což vypovídá o tom, kdo je zatím lepším a aktivnějším týmem na hřišti.

11:37
    Horák pálil z mezikruží a třinečtí mají z pekla štěstí, že se k odraženému puku nedostal Vrána, který by puk už jen zametl do prázdné klece.

11:03
    Markl se uvolnil a ostrou střelou od pravého mantinelu nechal vyniknout Svobodu v třinecké bráně.

10:15
    Svoboda teď nevěděl kde má puk a Olomoučtí se tlačili do brankoviště, naštěstí pro Oceláře se puk objevil vedle pravé tyčky a obránci Třince jej vyhazují.

09:28
    Lorek si teď vybruslil do dobré šance a Urbisch si musel připsat dobrý zákrok. Lorkovu střelu z mezikruží zpacifikoval.

09:00
    Ocelářům se vůbec nedaří rozehrávka, puky jim uskakují a končí na holích Hanáků.

08:20
    Pala střílel od modré, ale tato střela neměla gólové parametry. bylo s podivem, že vůbec doletěla k bráně Olomouckých.

07:31
    Olomoučtí jsou aktivnější. Gatěk se tlačil do brankoviště za odraženým pukem, Svoboda se musí mít na pozoru.

06:27
    Pavlovský střílenou nahrávkou od modré hledal někoho ze svých spoluhráčů, jeho žabka doskákala pouze k brankáři Svobodovi.

05:40
    Svoboda teď kryje neposedný puk do své rukavice před dotírajícími hosty z Olomouce.

05:15
    Třinečtí operují v pásmu hostí a snaží se něco vymyslet.

04:30
    Pala z úhlu zkoušel pozornost brankáře Urbische, střela šla pouze do boční sítě jeho brány.

03:14
    Olomoucký Brandýs dobře viděl svého najíždějícího si spoluhráče, ten ale jeho záměr nepochopil a celá akce končí pouze zakázaným uvolněním Olomouce.

02:40
    Kohouti dobře kombinují v pásmu domácích, Třinčané se musí mít hodně na pozoru.

01:46
    Olomoučtí, a to konkrétně Markl, poprvé ostře prověřili Svobodu. Ten puk ukrývá do rukavice.

01:23
    Třineckým se nepodařila rozehrávka a máme tady první zakázané uvolnění v zápase.

00:10
    Třinečtí vlétli do zápasu jako uragán. Ondřej Kovařčík se svou nahrávkou nepochodil, a tak budou muset Oceláři začínat zpoza své brány.

00:01

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Tomáš Golasowski

Branky a nahrávky: 48. Cienciala (Růžička, O.), 50. Růžička (Motloch), 36. Kofroň (Růžička), 60. Kofroň - 15. Konečný (Brandýs), 25. Merkl (Minařík, Kropáč), 33. Minařík (Horák), 45. Pavlovksý (Šoustal), 54. Minařík (Kropáč, Horák), 55. Pavlovský (Šoustal, Vrána)

HC Oceláři Třinec: Svoboda (Cieslar) - Polášek, Stránský, Zahradníček, Bartoň, Walaski, Cienciala - Kovařčík M., Růžička, Kovařčík O., Christov, Kofroň, Janiczek, Trčka, Motloch, Pala, Lorek, Škorpík, Heider
    HC Olomouc: Urbisch (Pospíšil) - Gatěk, Horák, Nesvadba, Škoda, Klvaňa, Brandýs - Markl, Pavlovský, Minařík, Vrána, Hrabica, Kropáč, Sázel, Konečný, Šoustal, Galeta, Ministr