Třinec – Olomouc 4:6 (kon.) | Přerov – Vítkovice 4:7 (kon.) | Mladá Boleslav – Motor ČB 5:6 (po pr.)
Sparta – HC Litvínov 1:2 (kon.) | Pardubice – Havlíčkův Brod 4:0 (kon.) | HC Plzeň – HC Kladno 5:1 (kon.)
Letňany – Slavia 0:2 (kon.) | Zlín – Havířov 4:2 (kon.) | Písek – Jihlava 1:4 (kon.)
Liberec – Hr. Králové 3:4 (kon.) | Kometa Brno – Vsetín 4:1 (kon.)
IHC Králové Písek
1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
HC Dukla Jihlava
Sobota 15.12.2012, 16:00 • ZS Písek • Extraliga staršího dorostu

Pěkný zbytek večera přeje z píseckého zimního stadionu Petr Eliáš. Na shledanou! (18:00:03)

Hráči z Jihlavy přidali ve třetí třetině ještě jednu branku a po zásluze vítězí 4:1.

60:00

59:57
    Vladimír Hanus (PIS) je vyloučen na dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.

59:19
    Jan Mandát opět v samostatném úniku! Chtěl Mazucha překonat mezi betony, ale gólman Píceských včas srazil chrániče k sobě.

59:03
    Domácí se ještě snaží vstřelit branku.

58:01
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:48
    Domácí sympaticky dohrávají zápas. V dobré příležitosti střílel Lukáš Volf. Vacek pozorný.

56:55
    Jan Marclis mohl snížit. Po pěkné přihrávce od Šuhaje rychle přebruslil obranu hostů, jeho pokus jen těsně minul branku.

56:01
    Další samostatný únik. Lukáš Anděl zkusil střelu nad vyrážečku, ale Mazuch dokázal včas zasáhnout.

55:00
    Písečtí už nemají příliš mnoho času na otočení zápasu. Dle mého názoru a obrazu hry je o vítězi rozhodnuto. Necháme se ale překvapit.

53:42
    Po dlouhé době si na puk sáhl jihlavský brankář Vacek. Po závaru drží puk v lapačce.

53:10
    Písečtí hráči se někdy až naivně snaží dlouhými přihrávkami překonat obranný val Jihlavy.

51:00
    Jihavští hráči mají očividnou převahu a mladíci z Písku momentáně jen těžko hledají recept na aktivitu hostů.

49:16
    Dukla právě vstřelila branku!
    Je to k neuvěření, ale další branka padla ze samostatného úniku, kterých už jsme dnes viděli opravdu hodně. JIŘÍ BAMBULA byl sice při zakončení podražen, ale společně s pukem i gólmanem Mazuchem doklouzal až do písecké branky. Rozhodčí tedy při signalizovaném trestu gól uznal. Bez asistence.

48:00
    Lukáš Anděl po přihrávce svého spoluhráče v přečísení 2na1 nevystřelil hned, ale ještě si s kotoučem pohrál. Slibně se rozvíjející akce tak byla ukončena.

46:40
    Další samostatný únik Písku! Dominik Točík našel svou střelou jen připravěné betony brankáře jihlavské Dukly.

45:46
    Slibně rozjetá akce Písku je zastavena hvizdem rozhočího. Píská se postavení mimo hru.

45:00
    Po dlouhé dob bez přerušení se hra konečně zastavila. Střelu Jakuba Šuhaje z dálky Vacek bez potíží drží ve své náruči.

43:42
    Puk sražen do ochranné sítě. Vhazuje se po Vackově levici.

42:45
    Jan Mandát opět dotíral na puk u brankoviště Písku. Jeho aktivita nyní branku nepřinesla.

41:20
    Bojuje se převážně o střední pásmo. Ani jeden z týmů se němůže výrazněji prosadit.

40:42

40:16
    Přesilovkovou kombinaci Jihlavy zastavuje hvizd čárového rozhodčího. Ofsajd.

40:01

Jihlava vede po zásluze o dvě branky. Ve druhé třetině konečně začaly padat góly a utkání se musí divákům líbit. Uvidíme, co přinese třetí třetina, která začne přibližně v 17:28.

40:00

39:30
    Písečtí se v oslabení dobře brání.

39:01
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

38:42
    Milan Hřebíček (PIS) - 2 minuty za vražení na hrazení.

37:49
    Lukáš Jícha je dnes při chuti. Prosvištěl kolem mantinelu a střelou přes obránce nadělal Mazuchovi velké starosti. Gólmanovi Písku puk sice po pěkném zákroku vypadl, ale dokázal ho všas ukrýt pod lapačku.

35:30
    Na druhé straně mohl skŕovat Josef Vlk. Vacek však předvedl zákrok po vzoru Dominika Haška, když vyjel až mezi kruhy a rychým skluzem dokázal slibnou šanci zhatit.

35:00
    Jiří Severa se po nenápadné akci dostal až před Mazucha, ten však dokázal puk vytěsnit vyrážečkou.

34:40
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale výraznější momenty k vidění nejsou.

33:12
    Dělovka Lukáše Volfa končí na výstroji Davida Vacka, brankáře Jihlavy.

30:44
    S brankami se nyní roztrhl pytel! Chybné rozehrávky domácího beka využívá LUKÁŠ JÍCHA, který z mzikruží trefuje přesně pravý horní roh Mazuchovy branky. Bez asistence.

30:26
    Písek právě vstřelil branku!
    Domácí se opět dostali do samostatného úniku, tentokrát ho však využili. Mezi Vackovy betony se trefuje DOMINIK TOČÍK. Asistence: David Koutenský.

29:12
    Hosté zvyšují své vedení po krásné akci! Jihlavští ujeli do přečíslení 3na2 a na konci ukázkové kombinace stál JAN MANDÁT, který zaznamenává druhou branku. Asistence: Lukáš Anděl, Lukáš Jícha.

26:11
    Lukáš Vykouk našel krátkou přihrávkou před brakou najíždějícího JANA MANDÁTA, který zblízka rychlou kličkou překonal Mazucha a zakončil takřka do prázdné branky. Asistence: Lukáš Vykouk.

24:50
    Jan Marcilis vyslal prudkou střelu přes obránce. Gólman Jihlavy byl připraven.

24:15
    Jan Březina nevyužil samostatný únik. Vacek si s jeho blafákem poradil.

23:05
    Nebezpečné nahození Jana Mandáta od modré čáry. Mazuch toho asi příliš neviděl.

22:50
    Lukáš Jícha chtě přihrávat před branku, jeho myšlenku však zhatila obrana Písku.

21:58
    Tempo hry se optoti první třetiněmírně zvedlo. Přibyo však nepřesných a pokažených rozehrávek.

20:33
    Vysoké nahození od Červinského si Vacek lapačkou stáhl. Vhazuje se po jeho levici.

20:01

Druhá třetina začne přibližne v 16:45.

V první třetině jsme branku neviděli. Hrálo se v relativně pokllidném tempu, ale přesto bylo k vidění spousta gólových příležitostí na obou stranách.

20:00

19:32
    Severova střela od modré končí v lapačce připraveného brankáře Písku.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

17:55
    Jan Mandát si najel od levého mantinelu a vystřelil na Mazucha. Gólman Jihočechů zůstal v klidu ve strnulé pozici a kotouč v pohodě lapil svou lapačkou.

16:39
    Jiří Bambula chtěl dorážet puk, který však stihl Mazuch zalehnout. Forvard z Vysočiny nevybíravým způsobem zajel hokejkou pod chrániče píseckého gólmana a domácí obrana mu dost důrazně vysvětlila, že něco takového si líbit nenechá.

15:30
    Píseckým se teď nedaří rozehrávka a sami se dostávají pod tlak. Jihlavští hráči přesto nedokáží tento fakt využít.

13:45
    Jakub Suchan opět ukázal své rychlé nohy a ujel oběma obráncům hostů. V samostatném úniku byl evidentně podražen, ale píšťaka hlavního sudího zůstala němá.

11:45
    Kapitán hostů Jan Mandát z úhlu nahodil puk na branku a ten zůstal Mazuchovi ležet těsně vedle betonu. Velký závar písecká obrana úspěšně vyřešila.

11:26
    Po delší době si na puk sáhl i Vacek v brance Jihlavských.

10:47
    Bambula s Mahútem sými střelami příliš písekému gólmanovi nezavařili.

10:17
    Na druh straně nepříjemně dorážel Jan Mandát. Marek Mazuch zasáhl spolehlivě.

09:14
    Lukáš Volf dostal krásnou žabičku za obranu Jihlavy a osamocen uháněl na Vacka. Zkusil s pukem zamíchat a vystřelil forhendem, neúspešně.

08:10
    Jan Marcilis zakončoval z mezikruží. Vacek jeho pokus vyrazil vyrážečkou.

06:50
    V obrovské šanci se zjevil Lukáš Anděl. Z bezprostřední blízkosti však mířil vedle písecké branky.

06:39
    Po nepřesné rozehrávce hostů je pískáno zakázané uvolnění.

05:53
    Kotouč vylét na střídačku Jihlavy, vhzauje se ve středním pásmu.

05:27
    Sledujeme velmi neurovnanou část první třetiny. Z náznaků šancí na obou stranách kluziště nakonec nic nebylo.

04:05
    Mazuch raději drží v lapačce puk, který se k němu odrazil z rohu kluziště.

03:35
    Červinský pálil od modré čáry. Jeho prudkou střelu si Vacek pohllídal.

02:59

02:33
    Přesilovka se domácím moc nedaří. Ojediněou střelou se prezentoval Volf.

01:44
    Severa společně s Bambulou ujížděli po chybě píseckého beka sami na gólmana Mazucha. První jmenovaný nic nevymýšlel a vyslal tvrdou střelu, která však mířila vysko nad.

00:59
    David Hubert (JIH) je vyoučen za podražení.

00:40
    Tempo hry je zatím velmi poklidné.

00:01

Oba týmy si vyměnily vzájemé pozdravy, utkání začne za malou chvilku.

IHC Písek: Mazuch (Pechek) - Suchan, Vlk, Hájek, Březina, Volf, Holub, Hanus, Červinský, Dudák, Kajtman, Hřřebíček, Duchoň, Šuhaj, Koutenský, Marcilis, Točík.

HC Dukla Jihlava: Vacek (Svoboda) - Pospíchal, Brussmann, Balaštík, Žuček, Mahút, Kochánek, Vykouk, Anděl, Hubert, Severa, Mandát J., Dvořák, Půža, Mandát M., Bambula, Hotař, Jícha.

Rozhodčí: Šmíd - Vavruška, Černý.

Extraliga staršího dorostu sk. střed má dnes na programu své poslední kolo základní části. Do Písku zavítá Dukla Jihlava. Obě mužstva už mají zajištěn postup do nadstavbové skupiny A. Píseckým hokejistům se letos proti hráčům z Vysočiny nedaří. Ve třech zvájemných utkáních se vždy radovali jihlavští mladíci.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Petr Eliáš

Branky a nahrávky: 31. Točík (Koutenský) - 27. Mandát J. (Vykouk), 30. Mandát J. (Anděl, Jícha), 31. Jícha, 50. Bambula

IHC Králové Písek: Mazuch (Pechek) - Suchan, Vlk, Hájek, Březina, Volf, Holub, Hanus, Červinský, Dudák, Kajtman, Hřřebíček, Duchoň, Šuhaj, Koutenský, Marcilis, Točík.

Rozhodčí: Šmíd - Vavruška, Černý