Sobota 15.12.2012, 17:00 • Albert Schultz Eishalle, Vídeň • European Trophy

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek sobotního večera a u dalších online přenosů (třeba hned z dnešního druhého semifinále European Trophy) na počtenou! (19:28:09)

Střely na branku: 14-4
    Trestné minuty: 2-25
    Vyhraná vhazování: 11-8
    Přesilové hry: 0/1-0/1

Dnešní první semifinálové utkání mezi domácími Capitals a Luleå skončilo vítězstvím švédského celku v poměru 2:0. Výraznou měrou se o vítězství postaral dnes bezchybný brankář Johan Gustafsson, který zaznamenal čisté konto. O vítěznou branku se postaral ve 46. minutě Lukas Kilström, tři minuty před koncem přidal druhou branku Toni Koivisto. Do zítřejšího finále tak postupuje švédská Luleå, která se utká s vítězem utkání mezi Tapparou Tampere a Färjestadem (druhé semifinále začíná ve 20:30).

60:00

59:40
    Hráči Luleå vyhazují kotouč do středního pásma, čímž si už definitivně zajišťují postup do zítřejšího finále.

59:26
    Ofsajd hráčů Capitals.

59:05
    Domácí se sice usadili v útočné třetině, jejich souhře ale chybí zakončení.

58:29
    Oddechový čas pro Vídeň.

58:29
    Po zakázaném uvolnění švédského týmu se hra přesune zpátky před Gustafssona.

58:15
    Zaba je na střídačce, domácí to zkusí v šesti!

57:40
    Domácí usazeni v útočné třetině.

57:01
    Luleå právě vstřelila branku!
    Nenápadná individuální akce TONIHO KOIVISTA, který se řítil proti dvojici obránců Capitals, kličkou se uvolnil ke střele, která propadla Zabovi mezi betony a došourala se těsně za brankovou čáru!

56:19
    Zakázané uvolnění domácích, kteří se v posledních chvílích nadechují k závěrečnému tlaku.

55:48
    Blatného pokus Gustafsson vyrazil do bezpečí.

55:23
    V dobré příležitosti se ocitl Daniel Woger, jehož střelu ale Gustaffson zkrotil ve své lapačce!

54:51
    Zaba raději pokryje kotouč pod svou lapačkou.

54:25
    Další pokus Cama Abbotta skončila neúspěšnou kličkou, další dorážky obou dvojčat Abbottových skončily na chráničích Zaby.

53:30
    Blatný se ke střele nedostal.

52:35
    Ve třetí třetině je stav střel na branku 10 ku 0 ve prospěch Luleå!

51:50
    Krásná individuální akce Cama Abbotta skončila bekhendovou střelou do boční sítě!

51:29
    Střela Antona Hedmana skončila na chráničích Matta Zaby.

51:15
    Po Srbkově nahození se snažil dorážet Persson, mezi dvěma beky ale neuspěl.

50:40
    Hráči Capitals opět posílají puk až k Gustafssonově brance.

50:20
    Další pokus Klasena vyrazil Zaba do rohu.

49:52
    Puk vypadl mimo hrací plochu, vhazovat se bude v obranném pásmu Vídně.

49:30
    Gunnarssonova střela nedošla k Zabovi, domácí poté rychle vyhazují.

48:50
    Klasen tečoval nabídku Cama Abbotta nad branku.

48:24
    Luleå v plném počtu, začíná jim tak více než tříminutová přesilová hra.

47:40
    Povedená individuální akce Klasena skončila střelou od Zaby, k následné dorážce se už nedostal Fabricius.

46:42
    Hraje se 4 na 4, poté by měla začít přesilovka Luleå.

46:42
    A kapitán domácího týmu Benoit Gratton inkasuje za tvrdý zákrok do obličeje Hirschovitse 5 minut + osobní trest do konce utkání!

46:42
    V krvi zůstal ležet na ledě Kim Hirschovits, který dostal tvrdou ránu do obličeje.

46:24
    Johan Fransson vyhodil z obranného pásma puk až do hlediště, Capitals tak mají možnost přesilové hry.

46:10
    Právě ze zvýšeného napadání pramení zakázané uvolnění Luleå.

46:00
    Domácí hokejisté viditelně zvedli svůj forčeking.

45:03
    Konečně jsme se dočkali branky! Lehounké nahození LUKASE KILSTRÖMA skončilo na tyčce, od které se puk odrazil do Zabových zad a následně do branky! Asistence: Chris Abbott.

44:35
    Puk v ochranné síti, vhazovat se bude ve středovém kruhu.

44:00
    V situaci dva na jednoho Olssonovi přeskočil kotouč přes hokejku.

43:30
    Hosté se sami připravili o útočné pásmo.

42:55
    Jacobsson se probíjel do útočné třetiny, s přispěním domácích hráčů upadl, žádný faul se ale nepíská.

41:33
    Po tvrdém souboji ve středu kluziště zůstali na zemi ležet domácí André Lakos a Schiechl.

41:20
    I v samém úvodu třetí části hry jsou aktivnější hosté ze Švédska.

40:12
    Střela Cama Abbotta skončila v Zabově lapačce.

Přesilové hry: 0/0-0/2

Ani druhá perioda nepřinesla první branku dnešního semifinálového utkání European Trophy. Nutno dodat, že druhá třetina nebyla ani moc koukatelná, k vidění bylo pouze 12 střel (po 6 na obou stranách). Největší šanci si připravila Luleå paradoxně v oslabení, když ve 26. minutě ujeli Vihko s Chrisem Abbottem, střela prvně jmenovaného ale skončila na Zabových chráničích.

40:00

39:35
    Formace dvojčat Abbottových opět usazena v útočné třetině.

38:50
    Boj o kotouč za Gustaffsonovou brankou.

37:30
    Tvrdým hitem se prezentoval Robin Jacobsson, čímž trochu zvedl zatím hodně ztuhlé obecenstvo.

37:22
    Další snažení první formace Luleå končí postavením Cama Abbotta v brankovišti.

37:08
    Rána Antona Hedmana sražena do ochranné sítě, vhazovat se bude po Zabově pravici.

36:30
    Rotterova tvrdá střela skončila rovněž nad brankou.

36:05
    Gunnarsson pouze nahazoval na Zabu, puk ale skončil na zadním mantinelu.

35:00
    Povedená akce bratrů Abbottových skončila přihrávkou na Vihka, který ale z dobré pozice nedokázal trefit puk.

34:15
    Wogerova nepřesná přihrávka opět vyhnala domácí celek z útočného pásma.

33:47
    Icing Capitals.

32:25
    Zdeněk Blatný dotíral na Gustafssona, v předbrankovém prostoru sice udělal hodně neplechy, nic ale pro svůj tým nevytěžil.

31:10
    Zakázané uvolnění Vídně.

30:30
    Sandströmovo nahození skončilo nad brankou.

30:13
    Gustafsson neudržel puk po Veidemanově ráně od modré, vše ale pro hostujícího brankáře dopadlo dobře.

29:30
    Robin Jonsson pálil od modré, neujala se ani dorážka Koivista.

28:55
    Cam Abbott už neudržel útočné pásmo, hosté střídají.

28:20
    Hráči Luleå usazeni v útočné třetině, Sandströmovu střelu likviduje Zaba.

27:26
    Další ofsajd Capitals.

26:51
    Švédové opět v plném počtu, domácí v této přesilové hře nevystřelili.

26:10
    Postavení mimo hru v podání hráčů Vídně.

25:45
    André Lakosovi utíká kotouč do středního pásma, domácím se opět v početní výhodě nedaří.

25:08
    Hosté ujeli do protiútoku, dvou proti jednomu, Joonas Vihko vzal otěže této situace na svá bedra, jeho střelu ale Zaba vyrazil před sebe!

24:51
    Hosté půjdou ale znovu do čtyřech, za podražení je potrestán menším trestem Linus Persson.

24:28
    Luleå v plném počtu.

23:36
    Puk opět míří směrem k Zabovi.

23:00
    Švédové drží kotouč v útočném pásmu a sbírají tak čas ze svého oslabení.

22:28
    Domácí budou mít druhou možnost přesilové hry, Sami Sandell je vykázán na trestnou lavici za držení.

21:20
    Puk skončil na střídačce Capitals, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

20:50
    Vídenští vysunuli napadání hodně vysoko, hráči Luleå s tím mají problémy.

Přesilové hry: 0/2-0/1

V první třetině jsme neviděli ani jednu branku, oba týmy si už vyzkoušeli přesilovku, Luleå dokonce už dvakrát, nic z toho ale nevytěžili. Domácímu týmu z Vídně se vůbec nedaří rozehrávka a postup přes střední pásmo. Aktivnějším celkem v první dvacetiminutovce tak byli hráči Luleå, jejich největší šanci spálil Gunnarsson, Hirschovits poté nastřelil tyč. V úvodní přesilovce utkání měl dobrou šanci také Rafael Rotter, který ale tváří tvář Gustafssonovi neuspěl.

20:00

19:22
    Hirschovits se dostal k odraženému puku, z blízkosti pak nastřelil tyč!

19:00
    Na obou stranách je vidět hodně nepřesností.

18:03
    První lajna švédského týmu v čele s dvojčaty Abbottovými opět zatápěla domácím borcům, Zaba ale zatím stále drží čistý štít.

17:23
    Vídeň v plném počtu.

17:05
    Zaba měl menší potíže se Skrbkovou střelou, puk je ovšem opět ve středním pásmu.

16:50
    Puk opět až za brankou Luleå.

16:12
    Vídenští vyhazují přes všechny čáry.

15:42
    Gratton vypálil i v oslabení, Gustafsson pozorný.

15:23
    Gunnarsson byl ale při svém průniku faulován, Rafael Rotter byl vyloučen na 2 minuty za sekání.

15:23
    Daniel Gunnarsson si nabruslil až mezi kruhy, jeho střela ale mířila přesně doprostřed branky, kde byl připraven Zaba.

15:03
    Gustafsson kryje slabý pokus Soarese.

14:36
    Ofsajd domácího celku z hlavního města Rakouska.

14:09
    Olsson srazil střelu Cama Abbotta do ochranné sítě, vhazovat se bude po Zabově pravici.

13:45
    Oba týmy střídají, hosté rozjíždí svou další útočnou akci.

12:35
    Olssonova rána od modré, kterou Gustafsson dobře viděl, takže s ní neměl žádný problém.

12:05

11:40
    Perssonův pokus sražen do rohu kluziště.

11:03
    Další pokus Vihka skončil na plastrónu Matta Zaby.

10:39
    Capitals hrají v plném počtu.

09:55
    Bekhendeový pokus Klasena skončil nad brankou.

09:39
    Opět ofsajd hostujícího celku.

09:20
    Ofsajd Luleå.

09:10
    Střela Gunnarssona byla zablokována, puk poté vyklouzal až do středního pásma.

08:39
    Přesilovou hru si zkusí také švédský tým, Zdeněk Blatný byl totiž vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.

08:07
    Domácím se vůbec nedaří rozehrávka, hráči Luleå dobře brání svou modrou čáru.

06:58
    Joonas Vihko zkusil štěstí bekhendovou střelou, Zaba byl opět pozorný.

06:40
    Hedman se snažil uvolnit Sandella, který byl ale dobře bráněn. Kotouč tak skončil pod Zabovou lapačkou.

05:30
    Další nahození na Zabovu branku, puk skončil za brankou, kde ho získali domácí obránci.

04:46
    Chris Abbott střelou ze středního pásma získal útočné pásmo, neboť Zaba odrazil puk až do ochranné sítě.

04:18
    Matt Zaba si připisuje první zákrok.

04:00
    Chirs Draschkowitz se snažil tečovat nahození na Gustafssona, ten byl ovšem připraven.

03:35
    Sandell hledal na modré Gunnarssona, hostům ale utekl kotouč až do středního pásma.

02:50
    Mannbergova střela skončila až na zadním plexiskle.

02:27

02:06
    Hosté ze Švédska opět vyhodili, Vídeňským se poté nepovedla rozehrávka a byl jim tak odpískán icing.

01:15
    Rafael Rotter se ocitl tváří tvář Gustafssonovi, který si ovšem jeho střelu našel!

00:40
    Hráči Luleå vyhazují.

00:27
    Cam Abbott si při svém střídání pomohl podražením Veidemana a domácí tak budou mít v úvodu možnost přesilové hry.

00:01

Poslechneme si obě hymny dnešních soupeřů.

Oba celky se už pomalu řadí na modré čáry.

Luleå HF: Gustafsson (Rautio) - Fransson, Gunnarsson, Sandström, Skrbek, Kilström, Jonsson, Jacobsson, Svensson - Cam Abbott, Chris Abbott, Vihko - Koivisto, Hirschovits, Persson - Mika, Mannberg, Klasen - Hedman, Sandell, Fabricius

UPC Vienna Capitals: Zaba (Weinhandl) - Bjornlie, A. Lakos, Veideman, Fraser, Klimbacher, P. Lakos - Schiechl, Gratton, Rotter - Olsson, Soares, Woger - Nador, Blatný, Lundbohm - Draschkowitz, Schweda, Schlacher

Rozhodčí: Boman, Rönnmark - Nothegger, Hofer.

Tým z Vídně se do play off probojoval jen jako pořádající tým, i když si v základní skupině také nevedl špatně, když skončil v Jižní divizi třetí za HV71 a Piráty z Chomutova. Na český celek ztratila Vienna jeden bod, celkem za osm zápasů nasbíral účastník EBEL 14 bodů. Ve čtvrtečním čtvrtfinále narazil tým z hlavního města Rakouska na Eisbären Berlín, se kterým si poradili v poměru 3:2 po prodloužení, i přesto, že ještě na začátku třetí třetiny vedl rakouský celek 2:0. O výhře rozhodl v 3. minutě nastavení Lakos.

Švédský tým projel základní skupinou jako nůž máslem, když z osmi utkání vyhrála Luleå sedm a se ziskem 21 bodů ovládla Severní divizi. Žádný jiný tým nenasbíral ve skupině více bodů. Přední tým švédské Elitserien se předvedl také nejlepším útokem (33 nastřílených branek) a po HV71 také nejlepší obranou (pouze 13 obdržených branek). Ve čtvrtečním čtvrtfinále si Luleå poradila s posledním švédským mistrem, Brynäs odešel po tuhém boji poražen 4:3, když výhru režíroval zejména Chris Abbott, který si připsal dvě asistence. Právě Abbott je nejproduktivnějším hráčem Luleå, když v osmi utkáních Evropské trofeje nasbíral 10 bodů (2+8).

Zdravím všechny fanynky a fanoušky dobrého evropského hokeje, dnes jsou na programu obě semifinálová utkání letošního ročníku European Trophy, v rámci toho prvního si ve Vídni změří síly hráči švédské Lulea HF s domácími Vienna Capitals.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.