Olomouc – Motor ČB 5:3 (kon.) | Kometa Brno – Jihlava 3:4 (po s.n.) | Zlín – HC Plzeň 4:2 (kon.)
Slavia – HC Litvínov 2:3 (kon.) | Sparta – Chomutov 2:5 (kon.) | Pardubice – HC Kladno 4:2 (kon.)
Vítkovice – Ústí n/L 5:4 (po pr.)
HC Olomouc
5:3 (2:0, 2:2, 1:1)
Banes Motor České Budějovice
Sobota 15.12.2012, 12:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • DHL Extraliga juniorů

Přeji vám hezký zbytek dne a někdy opět na počtenou. (14:09:38)

V úvodu posledního dějství sice pro České Budějovice vykřesal naději Ciboch, ale dvě minuty před koncem pečetil olomoucké vítězství Zítka. Olomouc tak zvítězila 5:3.

60:00

59:36
    Kochta nyní drží svůj celek, proti soupeřovým střelám předvedl několik důležitých zákroků!

58:47
    Emil Švec příliš moc dotíral po odpískání na Kochtu, za což si vysloužil dvě minuty za sekání.

58:16
    O udržení si svého vedení nakonec budou muset Kohouti ve třech! Jakub Lehečka obdržel menší trest za držení protihráče.

58:04
    Přichází ale ještě šance pro Jihočechy. Milan Ostřanský odjel na dvě minuty na trestnou za vysokou hůl.

57:23
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hanáci předvedli veliký důraz před soupeřovou svatyní, za což byli odměněni gólem! Kotouč za Bláhova záda dotlačil JINDŘICH ZÍTKA! Asistence: Daniel Kunce, Jiří Jergl.

56:59
    Oddechový čas pro Olomouc!

56:59
    Po nahození z levé strany se puk docela šťastně odrazil od brusle jednoho z bránících hráčů Mory do pozice mezi kruhy na hůl volného Cibocha, který ale svým zakončením trefil jen hruď Kochty!

55:32
    Brabcův projektil z mezikruží byl sražen Jiřím Jergem do rohu kluziště.

54:25
    Oba týmy se snaží o vstřelení branky, která by mohla určit osud tohoto střetnutí. Naneštěstí ani jeden celek se nyní nedokáže propracovat k ničemu, co by výrazněji ohrozilo soupeřovu klec.

52:44
    I Mora už je v plném počtu.

51:54
    České Budějovice jsou kompletní.

50:44
    Tentokrát se vylučuje i na druhé straně, za sekání vyfasoval menší trest Radek Číp.

49:54
    Jihočeské mužstvo se v pěti na ledě dlouho neohřálo, znovu půjde do čtyř. Jan Štěpán odputoval na dvě minuty na trestnou za hákování.

49:50

48:26
    I toto dvojnásobné oslabení však hostující hokejisté ustáli bez inkasování branky. Jsou již ve čtyřech.

47:50
    Ale ne na moc dlouho, dvě minuty za držení protihráče si odpyká Martin Brabec.

47:32
    Jihočeši jsou ve čtyřech.

47:25
    Čípova přihrávka přes brankoviště našla Lehečku, který ale promáchl!

46:58
    Bombu Jiřího Jergla od modré zachytil Bláha do výstroje.

46:26
    I České Budějovice si v tomto klání vyzkouší hru ve třech! Menší trest za podražení vyinkasoval Emil Švec.

45:32
    Za vysokou hůl se na dvě minuty na trestnou odporoučel Petr Janásek (CEB).

44:45
    Jihočeši se tlačí do vyrovnání, jenže Kohouti jsou nyní vzadu mnohem zodpovědnější. Hosté se tak sice občas podívají do útočného pásma, ale je na skok.

42:57
    Mountfield právě vstřelil branku!
    České Budějovice opět o něco více dramatizují duel! DAVID CIBOCH z mezikruží přidává třetí trefu svého týmu! Bez asistence.

41:50
    Hežova rána švihem z levého kruhu se schovala mezi Bláhovy betony.

40:01

Další třetina začne přibližně v 13:32.

I v prostředním dějství nabídlo toto utkání vyrovnanou partii, tentokrát se ale již prosazovala obě mužstva. Nejprve na začátku třetiny dvěma slepenými brankami hosté srovnali, v jejím závěru pak ale dva rychlé góly za sebou vsítila i Mora. Tak tak zatím vede 4:2.

40:00

39:05
    A i hanáckému celku se podařilo v krátké době dvakrát rozšířit svůj gólový účet! Při přečíslení dvou proti jednomu Lehečka předložil touš LUKÁŠI KRÁLÍKOVI, který ho střelou zápěstím umístil mezi tři tyče! Asistence: Jakub Lehečka, Radek Číp.

37:44
    Kohouti se v zápase znovu ujímají vedení! Těsně před Bláhou zamířil pod horní tyčku DOMINIK NOVOTNÝ! Asistence: Milan Ostřanský, Richard Vaculín.

36:15
    Hanáci jsou kompletní.

35:56
    Hostům se doposud pořádně neusadili v útočném pásmu, obranná čtyřka Mory předvádí perfektní obrannou činnost.

34:15
    Za faul loktem byl na dvě minuty na trestnou odeslán Jiří Jergl (OLO).

32:55
    Se střelou Turka od modré si Kochta poradil.

Olomoucký útočník si sice díky bekhendové kličce položil soupeřova gólmana, nedokázal však přes jeho levý beton přehodit kotouč!

30:40
    Ostřanský vyrazil do brejku, ve kterém byl ale nedovoleně atakován! Hlavní sudí nařídil trestné střílení!

29:16
    Paškův pokus z levého kruhu zaletěl do Kochtovy lapačky.

28:27
    Po dvou slepených gólech Jihočechů hra trochu uvadla, nebylo k vidění žádné pořádné zakončení. Možná ani vůbec žádné.

26:32
    Nahozený kotouč od modré čáry trochu pozlobil Bláhu, který měl problém s jeho zkrocením. Nakonec se mu však povedlo nezbedný puk schovat do lapačky.

24:23
    To je opravdu pořádná vzpruha pro České Budějovice, které dvěma trefami během necelé minuty vyrovnaly! Z mezikruží se do touše opřel EMIL ŠVEC, jehož ránu zastavila až síť v Kochtově kleci! Asistence: Martin Brabec, Luboš Rob.

23:50
    Navíc se jim při jejich útočení povedlo snížit! JAN BŘEZINA dokázal protlačit kotouč přes Kochtu! Asistence: David Ciboch.

23:06
    Hanáci si až po přesilovce dokázali vynutit tlak, Bláha dokonce přišel o hokejku, avšak hosté dokázali náporu odolat.

21:46
    Jihočeši jsou v pěti.

20:58
    České Budějovice pokračují v oslabení, ve kterém si ale vedou mnohem lépe, než v tom prvním. Kohouty dosud k ničemu nepustili.

20:01

Další třetina začne přibližně v 12:47.

Úvodní dějství nabídlo poměrně vyrovnanou hru, avšak skórovat se povedlo jen domácím. Ty nejprve poslal do vedení Králík, na rozdíl dvou gólů navyšoval olomoucký náskok v přesilové hře Lehečka.

20:00

19:46
    Dvě minuty za držení protihráče vyfasoval Tomáš Prokop (CEB).

18:19
    Kohouti svou početní výhodu využívají! Aleš Jergl si zpoza jihočeské klece vybruslil do mezikruží, odkud ještě přihrál JAKUBU LEHEČKOVI, který již neměl problém s doklepnutím puku do odkryté klece! Asistence: Aleš Jergl, Radek Číp.

17:45
    Poprvé v utkání putuje na trestnou i jeden z hostujících hráčů. Za podražení dostal dvě minuty Karel Plášil.

15:31
    Šťastný vyslal z pravého kruhu štiplavou střelu, kterou Bláha dokázal reflexivním zákrokem výtečně zneškodnit!

14:39
    Turkův pokus z levé strany srazil Kochta vyrážečkou za svou svatyni.

13:33
    V posledních desítkách sekund se ani jednomu mužstvu nedaří pořádně zakombinovat, kotouč tak často létá z útočných třetin do té střední.

11:25

10:49
    Hosté neustále ostřelovali olomouckého brankáře, ale nakonec se Hanákům podařilo vyhodit.

10:25
    Mora je ve čtyřech.

09:50
    Situace se pro Kohouty komplikuje, půjdou totiž do tří! Lukáš Králík (OLO) vyfasoval menší trest za vysokou hůl.

09:42
    Brabec si skvěle vybruslil zpoza olomoucké svatyně, ale ani nadvakrát nepřekonal Kochtu!

08:25
    Úvodní vyloučení duelu, dvě minuty za podražení obdržel Jakub Schejbal (OLO). Ten se ale při nedovoleném zákroku poranil, jeho trest tak odpyká Šimon Beták.

08:08
    Vaculín se snažil překvapit Bláhu z těžkého úhlu, pravděpodobně uvažoval o tom, že si českobudějovický gólman sám srazí puk do brány. Bláha však byl připravený.

06:52
    Prokopovu bombu od modré vytěsnil Kochta jen před sebe, kde číhal Záhora! Ten byl ale dobře tísněn jedním z domácích beků, takže se mu nakonec nepovedlo doklepnout puk do odkryté klece!

06:25
    Nepřesná rozehrávka Mory, po které se marně natahoval Lehečka, skončila icingem.

05:03
    LUKÁŠ KRÁLÍK si s kotoučem najel do pozice mezi kruhy, odkud bekhendem překonal Bláhu! Asistence: David Šťastný, David Brančík.

03:24
    Švec pálil švihem z pravého kruhu, Kochta ale jeho ránu zneškodnil.

02:33
    Hosté ale pomalu srovnávají hru, také už se podívali do útočného pásma. Zajímavější střelu si ale zatím nepřipravil ani jeden celek.

01:27
    Od úvodních sekund jsou na puku Hanáci, kteří ho zatím svému soupeři ještě nepůjčili.

00:01

HC Olomouc: Kochta (Venkrbec) – Jergl J., Vondra, Kovář, Brančík, Schejbal J., Hradil Z. – Jergl A., Číp, Lehečka – Kunce, Králík, Šťastný – Vaculín, Novotný, Ostřanský – Beták, Zítka, Heža O.

HC Mountfield: Bláha (Gába) – Žáček, Štěpán, Janásek, Turek, Švec, Záhora, Ciboch, Brabec, Plášil, Prokop, Rob, Březina, Reiniš, Škopek, Pašek, Kolařík, Trummer.

Rozhodčí: Vaněk – Dučák, Vožda.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Tomáš Schmiedt

Branky a nahrávky: 6. Králík (Šťastný, Brančík), 19. Lehečka (Jergl A., Číp), 38. Novotný (Ostřanský, Vaculín), 40. Králík (Lehečka, Číp), 58. Zítka (Kunce, Jergl J.) - 24. Březina (Ciboch), 25. Švec (Brabec, Rob), 43. Ciboch

HC Olomouc: Kochta (Venkrbec) – Jergl J. (C), Vondra, Kovář, Brančík, Schejbal J., Hradil Z. – Jergl A., Číp, Lehečka – Kunce, Králík, Šťastný – Vaculín, Novotný, Ostřanský – Beták, Zítka, Heža O.
    Banes Motor České Budějovice: Bláha (Gába) – Žáček, Štěpán, Janásek, Plášil, Prokop, Škopek, Kolařík (C) – Turek, Švec, Záhora, Ciboch, Brabec, Rob, Březina, Reiniš, Pašek, Trummer.

Rozhodčí: Vaněk – Dučák, Vožda