SHK Hodonín – Nymburk 6:2 (kon.) | Řisuty – Bílina 1:4 (kon.) | Přerov – Prostějov 5:4 (po pr.)
Havířov – Karviná (Baník) 6:5 (po s.n.) | Poruba 2011 – Opava 3:2 (po s.n.) | Jindř. Hradec – Kolín 0:7 (kon.)
HC ZUBR Přerov
5:4 (3:0, 1:1, 0:3 - 1:0)
LHK Jestřábi Prostějov
Sobota 29.12.2012, 17:002. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezkou hokejovou sobotu z přerovské MEO Arény. Druhá liga ve východní skupině pokračuje hned po vánočních svátcích a nabízí hodně atraktivní program. Týmy hrají dvoukolo se svými regionálními rivaly, takže fanoušci si rozhodně přichází na své.

V Přerově dnes uvidíme druhé derby s Prostějovem, takže ochozy stadionu by měly být velmi pěkně zaplněny. Oba týmy v tabulce od sebe dělí pouhé dva bodíky, proto se dá očekávat opravdu tuhý boj. Zubři jsou aktuálně druzí, Jestřábi obsazují třetí příčku. V prvním utkání, které se hrálo ve čtvrtek, byli po výhře 3:2 na nájezdy úspěšnější prostějovští dravci.

Utkání dnes doprovodí akce "Teddy Bear Toss", což znamená, že po prvním gólu přerovského týmu bude ledová plocha zasypána plyšáky.

Sestava přerovského týmu zůstala pro dnešní střetnutí nezměněna, ale u Prostějova je situace jiná. V dresu Jestřábů chybí zraněný obránce Jan Kolibár, který si ve čtvrtek po nárazu na mantinel zlomil ruku a také kapitán Lukáš Duba. Céčko na dresu tak dnes bude mít Pavel Kumstát.

HC ZUBR Přerov: Vojtek (Sklenář J.) - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Osina, Běhal - Málek, Goiš, Sedlák - Sakrajda, Brančík, Ditrich - Brada, Kundrátek, Hanák - Matušenko, Blinka, Vaněk

LHK Jestřábi Prostějov: Vydržel (Vrba) - Jedlička, Kumstát, Arnošt, Tomiga, Finkes, Kaluža, Handl, Zachar, Černý, Šebek, Novák, Kryl, Ševčík, Berčák, Stráněl, Janota, Popelka, Kovařík

Rozhodčí: Czubaj - Novotný, Vožda.

Oba týmy jsou za ohlušujícího skandování fanoušků na ledové ploše. Za malý moment derby začne!

00:01

00:32
    Přerov zkoušel rychle zaútočit. Goiš objel branku Jestřábů, ale Vydržel kotouč vypíchl.

01:41
    Domácí jsou v úvodu aktivnější. Ditrich zakončoval v pádu, a tak Vydržel puk lehce chytil do lapačky.

02:12
    Náznak šance Prostějova kazí odpískaný ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

03:10
    Pala to trochu s rozehrávkou na Sedláka přehnal. Puk šel moc rychle, proto se píská Zubům zakázané uvolnění.

04:22
    Přerov teď uzamkl svého soupeře před bránou, ale modrožlutým chybělo více střelby. Před dojíždějícím Blinkou raději brankář Jestřábů kotouč podržel.

05:10
    I nadále jsou domácí velmi aktivní. Osina z kruhu těsně minul.

06:04
    Černý střílel od modré čáry, ale kotouč šel vedle Vojtkovy klece.

06:50
    Stejný hráč posléze napálil puk do betonu přerovského gólmana. V té době už Prostějov hrál ve výhodě. Bude vylučovat.

06:50
    Jestřáby čeká první přesilovka. Za hákování je potrestán Sedlák (PRE).

07:33
    Arnošt měl velmi dobrou pozici na střelbu, jenže zamířil vedle.

08:16
    Málek se dostal k puku a bekhendem jej vyhodil hodně daleko od brány.

08:57
    První přesilovka utkání se neujala. Zubři jsou už na ledě zase v plném počtu.

09:53
    Prostějov trochu ožil a Kovařík nepříjemně střílel z kruhu. Vojtek kotouč udržel na své hrudi.

10:00
    Teď bude ale Kovařík (PRO) vyloučen za vysokou hůl. Početní výhodu si zahraje Přerov.

10:19
    Přerov právě vstřelil branku!
    Přesilovou hru Zubři bleskově využívají a led okamžitě zasypalo obrovské množství plyšáků! Na brankovišti byl důrazný JIŘÍ GOIŠ a brankáři Vydrželovi propadl kotouč za záda. Asistence: Matěj Málek, Radomír Pala.

10:19
    Hra je samozřejmě na chvíli přerušena, než se všechny plyšové hračky posbírají.

10:19
    Vše je posbíráno, a tak můžeme v derby pokračovat.

10:57
    Zubři mohli rychle udeřit podruhé. Ferenc střílel od modré čáry a Vydržel toho moc neviděl. Žádný z domácích hráčů však kotouč nedokázal tečovat či dorazit.

11:39
    Zakázané uvolnění Prostějova.

12:27
    Sakrajda střílel z otočky a před bránou byl velmi dobře postavený Sedlák. Kotouč skončil někde pod brankářem Vydrželem.

13:07
    Přerov si aktivitou vynutil další přesilovku. Za hákování je tentokrát vyloučen Finkes (PRO).

13:29
    Ditrich připravil střeleckou pozici pro Vlčka, který střílel těsně vedle!

14:48
    Druhá přesilovka - druhý gól! Před brankou zůstal zcela nepokrytý MATĚJ MÁLEK, který krásně zamířil pod horní tyčku! Gólman Jestřábů byl při tomto zakončení naprosto bez šance. Asistence: Jiří Goiš, Pavel Hanák.

14:48
    V brance Prostějova přichází změna. Místo Lukáše Vydržela nastupuje Adam Vrba.

16:10
    Jestřábi jsou hodně zaskočeni a chvíli jim dělala velký problém rozehrávka.

16:51
    Černý zůstal na chvíli nepokrytý před Vojtkem a přerovský brankář musel vytáhnout pěkný zákrok vyrážečkou.

18:12
    Handl byl dobře najetý, ale Pala mu v poslední možné chvilce puk vypíchl.

19:11
    Se začátkem poslední minuty úvodního dějství hráli Zubři v signalizované výhodě, kterou po pěkné kombinaci využívají! Sakrajda poslal puk k RICHARDU BRANČÍKOVI, který nastavil svou hůl kotouč šel krásně do šibenice. Asistence: Petr Sakrajda.

20:00

První třetina dnešního derby byla v režii Přerova, který vede zcela zaslouženě 3:0. Dvakrát se Zubři prosadili v přesilovce a jednou při signalizovaném trestu. Prostějov měl v první dvacetiminutovce minimum šancí. Druhá část začne asi v 17:54.

Začátek druhé třetiny se o malou chvilku opozdí, protože v prostějovském obranném pásmu vznikla menší díra v ledu.

20:01

20:57
    Málek se krásně dostal přes obránce až k brance, ale kotouč mu v poslední chvilce utekl. Už to mohlo být 4:0.

20:57
    Po šanci se Kumstát za brankou pustil do Goiše a k vidění byla zajímavá boxerská vložka!

20:57
    Samozřejmě na obou stranách padnou tresty. Goiš (PRE) i Kumstát (PRO) dostali 2 + 2 minuty za hrubost.

21:42
    Prostějov se snažím s hodně nepříznivým stavem něco udělat, ale obrana Zubrů pracuje velmi obětavě. Běhal nepustil Kovaříka do zakončení.

22:25
    Přerov bude hrát přesilovku 4 na 3. Za nedovolené bránění je vyloučen Jedlička (PRO).

23:10
    Šebek získal odražený kotouč a okamžitě odrazem o mantinel vyhodil.

23:43
    Pala od modré čáry prudce nastřelil clonícího Handla, kterému chvíli bude trvat, než nepříjemný zásah rozdýchá.

24:20
    Brančík přihrál na modrou k holi Vlčka, kterému však kotouč přeskočil do středního pásma. Přesilovka Zubrů pomalu končí.

24:53
    Dnešní derby sleduje v přerovské MEO Aréně 2430 diváků.

25:37
    Střela Popelky byla zblokována jedím z přerovských obránců vysoko nad Vojtkovu bránu.

26:22
    Handl dohrál u mantinelu souboj se Sedlákem, což se domácím moc nelíbí, ale vylučovat se nebude. Hra teď dostává pořádný říz.

27:38
    JAKUB FERENC přejel útočnou modrou, napřáhl se a málem protrhl síťku v brance. Výstavní trefa znamená vedení Zubrů už 4:0! Asistence: Marek Ditrich, Richard Brančík.

28:27
    Stráněl unikal přerovským obráncům, ale souboj s brankářem Vojtkem prohrál. Zakončení mezi betony si extraligou prověřený gólman pohlídal.

29:11
    Prostějov čeká přesilovka. Sakrajda (PRE) dostal menší trest za hrubost.

29:46
    Finkes přihrával zpoza branky na Kumstáta, který v dobré příležitosti narazil na Vojtkovu vyrážečku. Přerovský gólman si dál drží čisté konto.

30:37
    A znovu Vojtek, tentokrát zasáhl lapačkou.

31:44
    Spolupráce Sakrajdy s Vlčkem nevyšla, a tak se snažil zaútočit Prostějov. Rozlet Jestřábů však dál brzdí velmi dobrá obrana přerovského týmu.

33:19
    Kumstát nepřesně rozehrával, proto se Jestřábi dopustili zakázaného uvolnění.

33:40
    Sakrajda střílel z kruhu a Vrba musel vytáhnout proti střele pěkný zákrok.

34:04
    Znovu rozmíška na ledě, tentokrát mezi Ferencem a Kumstátem. Čekáme na tresty.

34:04
    Nakonec oba provinivší se hokejisté dostanou jen dvě minuty za hrubost. Hrát se bude ve čtyřech.

34:37
    Osina od modré pořádně vyprášil Vrbův beton.

35:42
    Stráněl a Šebek se pokoušeli ohrozit převskou klec, ale Vojtek je dál úspěšný. Střelu prvního jmenovaného vytěsnil do bezpečí.

36:46
    A teď pro změnu souhra Černého s Tomigou, která zamněstnala brankáře Vojtka. Znovu se však skóre nemění, protože gólman Zubrů zasáhl.

37:51
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Až teď se Jestřábům konečně podařilo skórovat. Chybu obrany potrestal LUBOMÍR KOVAŘÍK, který dostal od Popelky pěknou přihrávku přímo před bránu a zavěsil. Asistence: Michal Popelka.

38:27
    Závěr druhé třetiny může být ještě zajímavý. Málek (PRE) totiž dostal dvě minuty za hákování. Prostějov hraje přesilovku.

38:40
    Kumstát střílel rychle po buly, ale pouze do boční konstrukce brány.

39:27
    Faltýnek tečoval puk do středního pásma, což se teď Zubrům hodí.

40:00

Také ve druhé třetině byl Přerov lepším týmem a šel díky tomu do výraznějšího náskoku. Prostějov však v závěru stav částečně korigoval a rozhodně ještě nebude skládat zbraně. Třetí část začne asi v 18:53.

40:01

40:49
    Kovařík se prosmýkl přes obránce, ale Vojtek si místo u své levé tyče dobře hlídal. Vhazuje se v útočném pásmu Prostějova.

41:47
    Prostějov využil další chybičku domácích obránců a už je to jen 4:2. JAKUB NOVÁK dostal puk od Popelky a z hranice kruhu překonal Vojtka nad rameno. Asistence: Michal Popelka, Robin Ševčík.

42:14
    Navíc Málek (PRE) teď dostal 2 + 10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku. Jestřábi mají velkou šanci na další snížení stavu.

43:33
    Kumstát z výborné pozice střílel do horní části brány, ale Vojtek parádně zasáhl vyrážečkou! Teď mohou Zubři svému gólmanovi hodně poděkovat.

44:09
    Trest přichází také na straně Prostějova. Popelka (PRO) srazil Vlčka u mantinelu. Pár vteřin se bude hrát ve čtyřech a pak začne přesilovka Zubrů.

45:20
    Vlček střílel od modré čáry, ale Vrba se zákrokem neměl zádné problémy.

46:15
    Přesilová hra se přerovskému týmu moc nepodařilo. Jestřábi jsou kompletní.

47:21

48:11
    Kundrátek si rukou zpracoval nastřelený kotouč od Osiny a zamířil těsně vedle tyče Vrbovy svatyně!

49:17
    Prostějov hrál chvíli ve výhodě, ale ta už skončila. Za držení hole pyká Sakrajda (PRE).

49:32
    Přesilovka je rychle využita a velké drama přichází! MICHAL ČERNÝ střílel z mezikruží a odrazem o tyčku puk zapadl do brány. Asistence: David Šebek.

49:32
    Přerovská střídačka hned po gólu sáhla k oddechovému času.

51:05
    Hanák byl zasažen holí v obličeji, ale rozhodčí měl zakrytý výhled, takže se vylučovat nebude.

51:30
    Teď už však ano, protože Běhal byl tísněn před bránou nedovoleně. Dvě minuty inkasoval Kumstát (PRO).

52:21
    Jestřábi se velmi dobře brání. Dvakrát během krátké chvíle se jim podařilo kotouč vyhodit.

53:30
    Pala střílel z modré čáry, ale nikdo z domácí hráčů puk nestačil dorazit.

54:30
    Běhal vyhodil puk až k Vrbovi, aby pětice domácích hráčů mohla vystřídat.

55:22
    Hanák dostal krásnou přihrávku od Ditricha a trefil horní tyč!

55:56
    Velkou šanci měl také Prostějov a hasit vše musel faul Faltýnka. Přerovský obránce je vyloučen za sekání.

56:38
    Zachar přihrával nepřesně, a tak Ferenc bez jakéhokoliv váhání Zubry na chvíli osvobodil.

57:07
    A po mantinelu vyhodil také Pala. Čas pro Jestřáby ubíhá hodně rychle.

57:50
    Branka Prostějova je prázdná! Jestřábi to dvě minuty před koncem zkouší v šesti!

58:17
    Vojtek fantasticky postavil u tyče svůj beton a zabránil několika dorážkám! Byl tam Zachar, Šebek i Jedlička, ale kotouč za čáru neprošel.

58:17
    Po obrovském závaru si rozhodčí zavolal oba kapitány. Došlo na strkanice, takže se určitě bude vylučovat.

58:17
    Blinka (PRE) i Zachar (PRO) dostali dvě minuty za hrubost. Vrba se vrátil do brány, protože se vhazuje ve středním pásmu.

58:43
    Ferenc špatně rozehrával a po zakázaném uvolnění bude buly před Vojtkem. Klec Jestřábů je opět prázdná!

58:55
    Je vyrovnáno! Po střele Ševčíka brankář Vojtek neudržel kotouč a PAVEL HANDL jej pohotově dorazil. Asistence: Robin Ševčík, David Šebek.

58:55
    Martina Vojtka v brance vystřídal Jiří Sklenář.

59:34
    Vhazovat se bude v útočném pásmu Prostějova. Také střídačka Jestřábů si bere time-out.

59:51
    Zubři se ještě v závěru dostali do útočného pásma, ale Vrba nemusel zasahovat.

60:00

Přerov vedl už o čtyři góly, ale Prostějov dokázal stav v posledních chvílích základní hrací doby srovnat. Za malou chvíli tedy začne prodloužení.

60:01

60:57
    Handl otestoval náhradníka Sklenář nepříjemnou střelou. Kotouč se dostal do rohu.

62:20
    Jestřábi jsou v nastaveném čase aktivnější. Ani Černý však na Sklenáře nevyzrál. Vhazovat se bude v obranném pásmu Přerova.

62:41
    Sakrajda lehce vyhodil, zákazné uvolnění se pískat nebude.

63:57
    Blinka se s kotouč dostal už do hodně ostrého úhlu, ale přesto ještě na Vrbu vystřelil. Nerozhodný stav se nemění.

64:46
    V závěru prodloužení ujel po křídle TOMÁŠ VLČEK a rozhodl se pro střelu, po které brankáři Vrbovi propadl kotouč do čáru. Bez asistence.

Konec zápasu. (19:42:06)

Aleš Novotný

Branky a nahrávky: 11. Goiš (Málek, Pala), 15. Málek (Goiš, Hanák), 20. Brančík (Sakrajda), 28. Ferenc (Ditrich, Brančík), 65. Vlček - 38. Kovařík (Popelka), 42. Novák (Popelka, Ševčík), 50. Černý (Šebek), 59. Handl (Ševčík, Šebek)

Rozhodčí: Czubaj - Novotný, Vožda