Šumperk – Hr. Králové 2:1 (po s.n.) | Litoměřice – Benátky n/J 7:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Jihlava 1:6 (kon.)
Most – Kadaň 3:2 (kon.) | Beroun – Třebíč 1:4 (kon.) | Písek – Ústí n/L 1:4 (kon.)
Mladá Boleslav – Olomouc 4:7 (kon.)
BK Mladá Boleslav
4:7 (2:2, 0:2, 2:3)
HC Olomouc
Sobota 02.02.2013, 17:30 • ŠKO-ENERGO Aréna • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Je to už obehraná písnička první ligy. Boleslav první, stíhána Olomoucí. V pomyslném vběhnutí na cílovou rovinku základní části tedy půjde o to, jestli jednomu z nejnepříjemnějších boleslavských soupeřů vydrží šťáva a bude schopen finišovat tak, aby se dotáhl na první místo.

Olomouc má kvalitní obranu, hraje bojovně a navíc má za sebou povedený zápas v Hradci (6:2). Velké varování pro Boleslav vyslal Matěj Pekr, který ve zmíněném duelu nasázel 4 branky a dotáhl se ve střelecké statistice na svůj protějšek, Tomáše Nouzu. Mladá Boleslav se sice drží na špici, ale ve městě automobilů se stále šušká, že tým už není v takovém "laufu" jako v první polovině soutěže a že hráči by už nejraději skočili do play-off. To jako by dokumentovala bilance posledních 4 domácích zápasů, v nichž Bruslaři zvátězili jen jednou.

Do zápasu po konci přestupového období (31. ledna) půjdou kluby s takovým kádrem, se kterým dokončí sezónu.

BK Mladá Boleslav: Will – Jindra, Chaloupka, Němeček, Toman, Kolafa, Pojkar, Žabka, Bohunický – Mikulík, Koudela, Demel – Kafka, Výborný, Pabiška – Nouza, Vrbata, Ondřej – Hrdel, Havlíček, Pitule

HC Olomouc: Kašík – Bartoň, Ondrušek, Kříž, Staněk, Kadela, Valenta, Lhotský, Janáček – Pekr, Řípa, Hampl – Rufer, Diviš, Selingr – Kolouch, Kucsera, Rác – Švaňhal, Králík, Vodný

Rozhodčí: Hribik, Pavlovič - Kreuzer, Polonyi.

00:01

00:15
    Hosté se pokoušeli získat kotouč ve třetině domácích. Marně, Boleslav obrací hru.

00:30
    Slabčíš střela od modré si našla cestu do Kašíkovy lapačky.

00:45
    Hvizd sudího přerušuje boleslavský tlak. Bude se vylučovat.

00:45
    Robin Staněk (OLO) putuje na 2 minuty na trestnou lavici za hákování.

01:37
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Janáček se snažil vyhodit od zadního hrazení, avšak nalezl jen hůl Výborného. Ten povedenou žabičkou posunul na druhou stranu Nouzovi. Jeho střelecký pokus byl neúspěšný. Kašíkovi puk vypadl a do okdryté brány ho dostal LUKÁŠ PABIŠKA. Asistence: Tomáš Nouza, David Výborný.

03:07
    "Ještě jeden!" skanduje domácí fanouškovský kotel. Jindra byl totiž podražen Matějem Pekrem (OLO) a je z toho další přesilovka pro Boleslav.

03:36
    Nouzovi se otevřela ulička pro střelu. Natáhl až ke stropu, ale pokus mířil jen do středu brány. Kašík ukryl kotouč mezi betony.

04:05
    Boleslav musí pro kotouč k Willovi.

04:35
    Bruslaři na 20 vteřin uzavřeli svého soupeře v jeho pásmu. Teď se však Olomouc osvobozuje.

05:06
    Toman měl nabito. Opřel se do rány, leč jeho hůl praskla jako párátko.

05:07

05:59
    Olomouc se zatím nedostává do hry. Nyní se pokoušela o forčeking, kterému hosté s přehledem odolali a otáčí hru na druhou stranu.

06:47
    Hezká bekhendová přihrávka křížem od Mikulíka! Na zadní tyči si najížděl Demel, ale byl už v přílišném úhlu. Kašík se navíc stihl přesunout.

07:38
    Olomouci se stále nedaří dostat do do útočného pásma.

08:03
    Nouza otřel střelu o boční síť. Už to tady zahučelo...

08:13
    Jiří Ondrušek (OLO) vyloučen za podražení. Třetí přesilová hra pro Boleslav v tomto zápase.

08:31
    Puk se odrazil od zadního mantinelu do prostoru vedle brankové konstrukce. Kašík stál a nekryl si svou přední tyč, jako by ztratil přehled o tom, kde se kotouč nachází. DAVID VÝBORNÝ ho jen prošťouchl mezi tyčí a nohou gólmana do brány. Asistence: Milan Toman, Lukáš Pabiška.

08:31
    Oddechový čas pro hosty.

09:02
    Zdeněk Ondřej (MBL) vyloučen na 2 minuty za sekání.

09:16
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Tak zatím jsme v zápase viděli 4 přesilovky a 3 z nich využité. Will nejdřív skvěle vychytal Hampla, ale kotouč se mu překulil přes výstroj. JIŘÍ ŘÍPA dostal od domácích beků prostor k dorážce. Asistence: Zbyněk Hampl, Jiří Ondrušek.

09:41
    Robin Staněk (OLO) si jde sednout a lavici hříšníků.

10:38
    Vrbata z pozice falešného obránce pálí do tyče!

11:16

12:29
    Zbyněk Hrdel (MBL) se nejdřív šikovně dostal ke střele, o chvíli později fauloval. Dostává 2 minuty za vražení na hrazení. Píšťalka rozhodčích už musí překračovat provozní teplotu...

13:03
    Křižný pas před boleslavskou bránu. Will se stihl přesunout, ještě se u své tyče zkroutil do pozice plodu. Naštěstí pro něj už byl v tu dobu puk úplně někde jinde.

13:23
    Josef Jindra (MBL) si odpyká 2 minuty za držení. Navíc dostává 10 minut osobního trestu. Zřejmě si pustil pusu na špacír. Kratší trest si za svého kolegu odsedí Žabka.

14:00
    Bartoňovu ránu Will vyrazil. Puk se dostal k Pekrovi, který viděl brankáře, kterak se přesouvá a raději volil přihrávku. Avšak tu zachytil obránce v bílém dresu. Krušné chvíle zažívá boleslavská obrana.

14:29
    Domácí jsou ve 4.

14:45
    Tlak Olomouce je korunován vyrovnávací brankou. LUKÁŠ KUCSERA nastřelil puk na bránu z v podstatě nulového úhlu. Willovi se asi kotouč ještě nějak odrazil od brusle. Asistence: Petr Kolouch.

15:47
    Výborný hledal před bránou Kafku. Ten se k puku nedostal.

15:54
    Nouza byl podražen Michalem Vodným (OLO) a je tu další přesilovka. Nyní pro domácí.

16:06
    Do rány boleslavského beka si lehl jeden z Olomouckých. Zůstává ležet na ledové ploše.

16:55
    Boleslav už uzamyká soupeře před jeho bránou.

17:20
    Tým s kohoutem ve znaku vyhazuje.

17:54

18:28
    Předávka mezi Rácem a Kolouchem, krátce po přejetí útočné trojice Olomouce do útočného pásma, dopadla nedobře.

19:08
    Vrbata skončil v bráně místo puku. Teď se tam všichni aktéři na ledové ploše hádají a pošťuchují.

19:49
    Nouzova rána z osy hřiště míří nějaký půlmetr mimo.

20:00

Odchod do kabin se neobejde bez pošťuchování obou táborů v prostoru mezi střídačkami.

STŘELY NA BRÁNU V PRVNÍ TŘETINĚ

BK Mladá Boleslav: 13
    HC Olomouc: 11

Máme za sebou divokou třetinu, ve které se minimálně hrálo s 10 bruslaři na ledové ploše. Celkem se vylučovalo osmkrát! Boleslav měla lepší nástup a i když to byla ona, která měla k dispozici 5 početních výhod, paradoxně jí jako by to uškodilo. Soupeř byl sice o něco horší ve hře 5 proti 5 ale v přesilovkách vytěžil 2 branky stejně, jako soupeř.

20:01

20:41
    Demel vpadl do útočné třetiny. Z levé strany poslal plachtící puk na Kašíka, který si pro něj sáhl lapačkou.

21:04
    Icing Olomouce.

21:25
    To samé u druhé strany.

21:49
    Vysoko napadající Hanáci drží Boleslav v jejím pásmu.

22:11
    Nouza zavezl puk do útočné třetiny, přenechal za sebou Vrbatovi. David Vrbata si zasekl puk do středu hřiště, ještě obloučkem objel prostor mezi kruhy a až odtamtud zakončoval - mimo.

22:40
    Králík, zapomenut boleslavskou obranou, stál relativně blízko Willovi, ale ten ho vychytal betonem.

22:42
    Tomáš Pitule (MBL) usedá na trestnou lavici.

22:57
    No a s malým časovým rozestupem ho následuje Jiří Řípa (OLO). Bude se hrát ve 4 proti 4.

24:03
    Puk, vystřelený Mikulíkem, byl zblokován. Vynesl se do výšky, ze které si ho na brankovišti stáhl Demel. Jeho zpětný pas nalezl Tomana, který pálil z voleje. Kašík se přesunul a k radosti fanoušku hostů ukázal efektní semafor.

24:42

24:57
    V plných jsou i hráči Olomouce.

25:08
    ... Ale ne dlouho. Z píšťalky rozhodčích se už musí kouřit. Zbyněk Hampl (OLO) inkasuje menší trest za držení hole.

25:23
    Puk se nebezpečně odrážel v Kašíkově brankovišti! Nebezpečí pro hosty je prozatím zažehnáno.

25:35
    Olomouc se osvobozuje.

26:28
    Kafka pálil z první. Jeho střelu zastavila dost možná hůl někoho z jeho spoluhráčů, snažící se puk tečovat.

27:12
    Teď zase Tomanova střela zblokována.

27:08

27:14
    Hned po návratu Hampla jela Olomouc v přečíslení 2 na 1. Will puk chytil, ale vypadl mu. Pabiška se vzorně vrátil a volný kotouč odpálil.

27:34
    Nejlepší střelec Olomouce se zapisuje mezi střelce. Hraje se v divokém tempu, které teď na kamžik přerušil MATĚJ PEKR. Krásným "golfákem" se trefil do bližšího horního rohu brány. Will neměl šanci. Asistence: Zbyněk Hampl, Petr Kolouch.

27:54
    A máme tu znovu přesilovku pro Bruslařský klub. Na trestné lavici je za podražení Michal Vodný(OLO).

28:09
    Toman dnes zlomil druhou hůl.

28:52
    Teď jeho rána prosvištěla těsně mimo.

29:26
    Pojkarovo nahození na teč nikdo netečoval.

29:42
    Olomouc vyhazuje přes všechny čáry.

29:54
    Olomouc osmé oslabení přežila. Je kompletní.

30:19
    Tomáš Pitule (MBL) vyloučen na 2 minuty . Pánové časoměřiči se dnes zkrátka nenudí.

30:44
    Ondrušek na zadní tyči minul poloprázdnou bránu! Will se v provazu přesouval, ale zdaleka to nestíhal. Obrovská šance pro Olomouc.

32:44
    Kolouch dvakrát po sobě střílel! Podruhé už minul.

32:58
    A na druhé straně upaloval kupředu Mikulík! Měl za zády nalepené 2 obránce, proto nestihl udělat lepší kličku. I tak Kašíkovi puk spadl vedle těla, odkud ho sebral Kucsera, který nyní pádí se svými spoluhráči na druhý konec hřiště. Ve velkém tempu se teď hraje!

34:24
    Boleslav napadá, snaží se obsadit útočné pásmo.

34:36
    K JIŘÍMU ŘÍPOVI se dostal puk. Útočník Olomouce byl v pohybu kupředu, navíc měl před Willem hodně prostoru a tak po blafáku trefuje do horního rohu brány. Asistence: Zbyněk Hampl, Jiří Ondrušek.

35:07
    Hraje se atraktivní hokej. Škoda pro Boleslavské, že své početní výhody nedokáží využívat. Teď za to pykají.

35:20
    Ofsajd Olomouce. Dnes jich v zápasu k vidění příliš nebylo. Ani icingů. I to dokumentuje vysokou úroveň zápasu.

35:43
    Náboj tohoto střetnutí zase dokumentují hojná vyloučení. Na trestnou lavici usedá Milan Toman (MBL) - 2 minuty, podražení.

36:34
    Will chytá. Pojkar si něco ručně vysvětluje s Hamplem. Nicméně nebude to nic vážného.

36:47
    Mladý brankář Boleslavi se musí mít neustále na pozoru. Tečovanou střela od modré nakonec našel a kotouč pokryl.

37:21
    Střela nové olomoucké akvizice, Ondřeje Kříže, končí v rukavici maskovaného muže.

37:43
    Oddechový čas pro domácí.

37:48
    To je opravdu raritní zápas co do počtu trestných minut. Boris Žabka (MBL) posílá po 5 sekundách vyrovnaného počtu hráčů na ledě svůj tým znovu do čtyřech.

38:08
    Rufer sám před bránou! Ale byl až moc blízko. Will ho výborně vychytal.

38:27
    Postavení mimo hru Olomouce.

39:24
    Boleslavští drží kotouč v prostoru střídaček. Olomouckým se nedaří ho od hrazení vyšťourat.

39:28
    Martin Janáček (OLO) se dopustil hákování a odchází na trestnou lavici.

39:48

40:00

STŘELY NA BRÁNU VE DRUHÉ TŘETINĚ (CELKEM)

BK Mladá Boleslav: 15 (28)
    HC Olomouc: 13 (24)

Vypadá to, jako by se hráči obou celků vsadili o to, že kdo dnes nebude vyloučen, ponese brankářům tašku s výstrojí. I přes neuvěřitelný počet 9 oslabení je na tom lépe Olomouc. Ta se ve druhé třetině zlepšila a skóre otočila. Pro diváky to je parádní podívaná, pro časoměřiče a rozhodčí těžká dřina.

40:01

40:33
    Pekr užuž chtěl vyrazit do brejku, když rozhodčí přerušil hru. Pabiška se totiž svíjel v bolestech na ledě, drže se za obličej.

41:15
    Pojkarovo nahození zastavilo tělo olomouckého hráče.

41:23
    5 vteřin budou hrát domácí proti 3 hráčům soupeře. Vyloučen je totiž Pavel Selingr (OLO) za zdržování hry.

42:36
    Toman se musí obracet za pukem do vlastního pásma.

43:16
    Boleslavští až nezdravě dlouho otáleli se střelou v této přesilovce. A vyplatilo se. Byla to hezká souhra. Kafka od modré přihrál na brankovou čáru Koudelkovi, který hned vracel puk na levý kruh, odkud pálil TOMÁŠ DEMEL. Trefil se po ledě ke vzdálenější tyči. Asistence: Martin Koudelka, Petr Kafka.

44:16
    Menší rozmíška před olomouckou střídačkou.

44:16
    Vylučuje se na obou stranách. Po 2 minutách dostávají David Pojkar (MBL) a Ondřej Švaňhal (OLO). Za vražení na hrazení, respektive hrubost.

45:28
    Janáček neprošel přes Tomana.

46:16
    Týmy hrají v plném počtu.

46:53
    Souboj o kotouč v rohu boleslavské třetiny.

47:44
    Ondřej po přejezdu modré čáry natáhl ke střele. Ta se nekonala - olomoucký hráč mu do pokusu vložil hůl.

48:54
    Pekr v boleslavském pásmu odzbrojen Demelem, jenž nyní založí útok.

50:10
    Toman pálil zápěstím. Nad.

50:27
    LUKÁŠ KUCSERA dobře tělem odmítl obránce Boleslavi a ranou na zadní tyč posílá svůj tým zpět do dvougólového vedení. Asistence: Roman Rác.

3240 diváků sleduje dnešní klání.

51:21
    Švaňhal vybojoval u zadního hrazení touš, poslal ho před bránu na LUKÁŠE KRÁLÍKA, který se trefuje do odkryté části Willovy svatyně. Brankář Boleslavi tady neměl nárok. Asistence: Ondřej Švaňhal.

53:11
    Nouza zpoza brány posílal puk do mezikruží, kde byl Vrbata. Proti jeho střele si dobře povyjel Kašík a ukryl ji v náručí.

53:29
    Tomáš Demel (MBL) usedá na trestnou lavici. S bodovým ziskem Bruslařů to dnes vypadá více než bledě.

53:53
    Odvážný útok Boleslavi, která se rozjela ve 3 na zteč. Mikulík zavezl kotouč do pásma a sám zakončil. Kašíkova lapačka byla pozorná.

54:22
    Laxní boleslavská obrana odkryla Olomouci trochu prostoru. Will se musel několikrát přesouvat. Střelu nakonec chytá.

54:44
    Osamocený hráč Hanáků na zadní tyči. Než si pořádně zpracoval puk ke střele, Will se proti němu vrhl a předmět společného zájmu přikryl lapačkou.

55:29

55:35
    Kucserova střela z úhlu sražena obráncem Boleslavi do ochranné sítě.

55:46
    Zmatky v obraně domácích rezultují v sedmý gól. MICHAL VODNÝ měl čas a tak si s pukem zamíchal, položil si Willa a přesně zakončil. Asistence: Lukáš Králík.

56:29
    Pekr v situaci 2 proti nikomu nepřihrával a zakončoval sám. Trefil bližší tyč!

57:19
    Tomáš Demel (MBL) si odpyká 2 minuty za vysokou hůl. Pokud tedy Olomouc přesilovku nevyužije...

57:25
    David Pojkar (MBL) dostává ještě osobní trest. To ale na složení hráčů na ledě nebude mít vliv.

58:15
    Alexandr Lhotský (OLO) odchází na trestnou lavici.

58:20
    Krátce po buly se prosazuje PETR KAFKA, který dopravil puk za ležícího Kašíka. Kafka se ani neraduje - ani není proč. Asistence: Milan Mikulík, Josef Jindra.

59:11
    Mikulík chybně předal Žabkovi na modré. Puk opouští útočné pásmo Boleslavi.

59:19
    Demel se vrací z trestné lavice.

59:50
    Olomoučtí fandové děkují svému mužstvu. My sledujeme další vyloučení. Na trestnou lavici putuje Tomáš Nouza (MBL) - 2 minuty, sekání.

60:00

STŘELY NA BRÁNU VE TŘETÍ TŘETINĚ (CELKEM)

BK Mladá Boleslav: 13 (41)
    HC Olomouc: 12 (36)

Končí divoký večírek, který ovládli hosté z Olomouce. Zlomovým momentem utkání bylo, že i přes mírnou optickou převahu dokázali Olomoučtí v první třetině srovnat na 2:2. Celkem 22 trestů rezultujících v přesilové hry dnes bylo rozdáno.

Děkuji za pozornost při sledování tohoto krásného zápasu. Někdy příště na počtenou. Dobrý večer. (20:02:30)

David Bohata

Branky a nahrávky: 2. Pabiška (Nouza, Výborný), 9. Výborný (Toman, Pabiška), 44. Demel (Koudelka, Kafka), 59. Kafka (Mikulík, Jindra) - 10. Řípa (Hampl, Ondrušek), 15. Kucsera (Kolouch), 28. Pekr (Hampl, Kolouch), 35. Řípa (Hampl, Ondrušek), 51. Kucsera (Rác), 52. Králík (Švaňhal), 56. Vodný (Králík)

Rozhodčí: Hribik, Pavlovič - Kreuzer, Polonyi