K. Vary – Třinec 5:7 (kon.) | Chomutov – Jihlava 2:5 (kon.) | Sparta – Zlín 1:0 (po pr.)
Slavia – Vsetín 7:1 (kon.) | Motor ČB – Havířov 3:2 (kon.) | HC Litvínov – Hr. Králové 5:4 (po pr.)
Písek – Kometa Brno 3:1 (kon.) | HC Plzeň – Vítkovice 3:1 (kon.) | HC Kladno – Liberec 6:4 (kon.)
Letňany – Pardubice 5:3 (kon.)
HC Plzeň 1929
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 09.03.2013, 13:30 • ČEZ Aréna, Plzeň • Extraliga staršího dorostu

59:56
    Ballner se zpoza branky dostal ke střele, ale ležícího Pacla přehodil o tolik, že puk přeletěl i mantinel!

59:34
    Hosté hrají bez gólmana!

55:34
    Dnes už poněkolikáté se hosté v oslabení dostali do úniku dva na jednoho, Ballner tentokrát ale celou situaci neřešil vůbec dobře! Mohlo to být opět jen o gól.

55:06
    Komplikace pro hosty. Na trestnou totiž míří Dominik Volný (VIT) za hrubost.

54:00
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Domácí přidávají veledůležitý gól, kterým se dostávají na rozdíl dvou branek! Přesnou střelou pod břevno se z prostoru mezi kruhy prosadil MIROSLAV INDRÁK!
    Asistence: David Michel.

53:01
    Vracející se Indrák byl sám v nájezdu, zkusil poslat puk Mizerovi mezi nohy, ale ten jeho úmysl odhadl!

50:53
    Miroslav Indrák (PLZ) se musel rychle vracet s útočníkem hostí a nakonec ho podle rozhodčích fauloval, takže bude pykat na trestné lavici.

49:28
    Hosté hráli v šesti, takže teď budou pro změnu hrát ve čtyřech. Trest odpyká Klapetek (VIT).

46:17
    Domácí se budou muset bránit, na trestné sedí Kristl (PLZ) za hákování.

43:33
    Ballner dostal žabku za obranu a sám uháněl na Pacla, ten si na něj ale počíhal a pravou nohou vykopl jeho přízemní střelu!

39:30
    Půl minuty před druhou sirénou je ještě vyloučen Kristl (PLZ) za držení protihráče.

38:12
    Domácí jdou opět v závěru třetiny do vedení! Ve 39. minutě se už povedla obrácená souhra střelce prvního gólu Švarce, který tentokrát nahrával, a MARTINA BENEŠE, který vstřelil druhý gól Plzně!
    Asistence: Milan Švarc.

36:33
    Po menší šťouchanici za brankou Plzně míří na trestnou po jednom hráči na každé straně. Jáchym (VIT) a Holý (PLZ) si odsedí po dvou minutách.

35:42
    Polívka nahrával na teč Vlčkovi, který puk usměrnil mimo Mizerův dosah, ale také několik centimetrů vedle pravé tyče jeho branky!

30:34
    Mohlo to být zase o gól pro Plzeň, Beneš se dostal po souhře ke střele z ideální pozice v pravém kruhu, ale Mizera výborně zasáhl proti jeho střele!

29:48
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Ve stejném čase, kdy se vrací Fajkus na led, je srovnáno! Po chybě domácích ujížděl sám na Pacla DOMINIK VOLNÝ a přesnou střelou do pravého horního růžku plzeňského gólmana překonal!
    Bez asistence.

27:48
    Přesilová hra pro Plzeň. Za podražení odjíždí na trestnou lavici Fajkus (VIT).

25:21
    Kristl si před brankovištěm ze vzduchu sklepl puk a ihned bekhendem zakončoval, Mizeru ve vítkovické bráně ale nepřekvapil!

21:30
    Přesilová hra pro Plzeň. Krliš (PLZ) odsedí menší trest pro hráčskou lavici.

20:20
    Ballner ve stoprocentní šanci po hrubé chybě domácí obrany, vítkovický útočník ale tak dlouho před brankou vymýšlel, co udělá s pukem, až celou šanci prováhal!

19:14
    Nádherně sehraná a výborně vyřešená situace 3 na 2 v podání plzeňského útoku, Krliš našel najíždějícího Beneše, který zadovkou ještě předal puk MILANU ŠVARCOVI a ten už neměl těžkou práci dopravit puk do odkryté branky!
    Asistence: Martin Beneš, Václav Krliš.

18:24
    Michel s Indrákem měl každý po velké šanci, ani jeden z nich ale nezamířil přesně!

14:24
    Klapetek se po fatální chybě plzeňských hráčů dostal ke střele mezi kruhy, ale puk mířící k horní tyči vytěsnil Pacl maskou!

09:01
    V obrovské šanci Michel, který přesprintoval celé hřiště, ale před brankou nezamířil přesně!

07:21
    Je tu první přesilová hra a zahrají si jí domácí. Vyloučen byl Churý (VIT) za hákování.

00:44
    Krliš z levého kruhu vystřelil s nápřahem a nečitelnou ranou orazítkoval tyč!

Lukáš Kratochvíl

Branky a nahrávky: 20. Švarc (Beneš, Krliš), 39. Beneš (Švarc), 54. Indrák (Michel) – 30. Volný

HC Plzeň 1929: Pacl - Polívka, Andrlík, Hůlka, Walter, Beneš, Švarc, Vlček, Prokop, Kristl, Holý, Opava, Michel, Uhlík, Krliš, Indrák, Kepka, Sladký, Přikryl
    HC Vítkovice Ridera: Mizera . Puzič, Ballner, Schwarz, Chutý, Jáchym, Stránský, Sysala, Kafka, Krenželok, Škutchan, Šrámek, Ollender, Gellnar, Kalpetek, Stanke, Pop, Šendera, Fajkus