NY Rangers – Ottawa 2:3 (kon.) | Florida – Winnipeg 2:3 (po pr.) | Nashville – Edmonton 6:0 (kon.)
Colorado – Chicago 6:2 (kon.) | Anaheim – Calgary 4:0 (kon.) | NY Islanders – Washington 5:2 (kon.)
Boston – Philadelphia 3:0 (kon.) | Columbus – Detroit 3:0 (kon.) | San Jose – St. Louis 3:4 (po pr.)
Florida Panthers
2:3 (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)
Winnipeg Jets
Sobota 09.03.2013, 01:30 • BB&T Center • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

NHL dnes v noci pokračuje dalšími zápasy. V jednom takovém se střetne Florida Panthers a Winnipeg Jets. Tímto zápasem Vás bude svým komentářem z dění provázet Jan Šlapáček.

Florida v letošní sezóně zaostává za výkony z té minulé, když se nachází na posledním místě Východní konference se ziskem pouhých devatenácti bodů. Z posledních pěti zápasů vybojovala Florida pouze tři body za jedno vítězství a jednu porážku v prodloužení. Další tři zápasy skončili porážkou.

V posledním zápase podlehla Florida Washingtonu vysoko 1:7.

Winnipeg stejně jako v minulé sezóně bojuje o vyřazovací boje. Momentálně se nachází Jets na devátém místě se ziskem třiadvaceti bodů. Z posledních pěti zápasů vyhrál Winnipeg tři zápasy a ze dvou zápasů odcházeli hokejisté tohoto kanadského týmu jako poraženi.

V posledním zápase vyhrál Winnipeg na ledě Tampy Bay těsně 2:1.

Florida Panthers: Markstrom (Clemensen) - Gudbranson, Campbell, Strachan, Kuba, Yonkman, Robak - Mueller, Shore, Huberdeau - Skille, Goc, Fleischmann - Kopecký, Versteeg, Matthias - Parros, Rheault, Santorelli

Winnipeg Jets: Pavelec (Montoya) - Byfuglien, Clitsome, Bogosian, Hainsey, Postma, Stuart - Wheeler, Little, Ladd - Burmistrov, Jokinen, Kane - Miettinen, Antropov, Wright - Wellwood, Slater, Tangradi

Rozhodčí: Kowal, VanMassenhoven - Racicot, Galloway.

00:01

0:15
    Úvodní vhazování zápasu vyhráli hosté, kteří se hned tlačí do útočného pásma.

0:45
    Tam se ale k zakončení nedostali, jelikož se k puku dostali domácí, kteří vyhodili puk na zakázané uvolnění.

1:20
    Od modré čáry střílel Byfuglien a Markstrom byl nucen předvést první zákrok v dnešním zápase.

2:05
    Nepřesná rozehrávka Winnipegu končí zakázaným uvolněním.

2:35
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Hosté jdou do vedení, když přečíslení dva na jednoho využil přesnou střelou ANDREW LADD, který prostřelil Markstroma pod lapačkou. Asistence: Bryan Little.

3:30
    Domácí se snaží na inkasovanou branku odpovědět, ale nahození na Pavelce v brance neskončilo.

3:48
    Santorelli se snažil procpat puk za Pavelce, ale ten se roztáhl po brankové čáře a puk za ní nepustil.

4:44
    Tlak Floridy pomalu slábne a do hry se znova zapojují hosté.

5:13
    Kopecký vystihl rozehrávka hostujících obránců a tvrdě vypálil, ale jenom nad branku.

6:12
    Pavelec dobrým zákrokem zastavil střelu Campbella.

6:42
    Na druhé straně střílel od modré čáry Bogosian, ale jeho střela k brance nedoletěla.

7:32
    Hosté se po vstřelené brance do útoku příliš neženou.

8:37
    Slater se snažil protlačil po levém křídle do zakončení, ale výrazně proti byl Gudbranson, který ho zastavil a ještě mu odebral puk.

8:37
    Slater je následně vyloučen na 2 minuty za sekání.

9:18
    Od modré čáry střílel nebezpečně Robak, jehož pokus skončil v Pavelcově lapačce.

9:50
    Hosté se po delší době osvobozují, když dostali puk až za branku Floridy.

10:37

11:23
    Domácí zůstávají po přesilové hře nadále v útočném pásmu, ale nedaří se jim dostat do zakončení.

12:19
    Z levé strany střílel na branku Kopecký, ale jeho pokus v brance neskončil.

12:30
    Další nebezpečná střela patřila Fleischmannovi, která skončila v lapačce připraveného Pavelce.

13:45
    Poslední chvíle nám mnoho šancí nepřináší, jelikož se hraje převážně ve středním pásmu.

14:09
    Ladd z poza branky přihrával před ní, ale tam byli jen domácí hokejisté.

15:42
    Little vybojoval v útočném pásmu kotouč a jeho následná střela branku netrefila.

16:15
    Na druhé straně se tlačil do branky Matthias tak usilovně, až branka vypadla ze svého postavení.

16:30
    Do zakončení se prodral Kane, ale jeho střelecký pokus byl zablokován.

17:48
    Domácí obrana si špatně rozebrala hráče a nechala úplně osamoceného BLAKEA WHEELERA, který dostal puk a popojel blíž k brance, odkud z levého kruhu vymetl pravou šibenici za bezmocným Markstromem. Asistence: Andrew Ladd.

18:39
    Puk má na svých holích domácí Florida.

19:22
    Do pěstního souboje se pustil Yonkman a Tangradi. Oba si posedí na trestné lavici 5 minut.

19:47
    Florida právě vstřelila branku!
    Florida těsně před koncem první třetiny snižuje na rozdíl jediné branky, když ze vzduchu poslal puk za Pavelce JONATHAN HUBERDEAU. Asistence: Drew Shore, Peter Mueller.

20:00

První třetina byla vyrovnaná, ale do vedení se v ní dostali hokejisté Winnipegu, kteří už vedli po brankách Ladda a Wheelera o dvě branky, ale před koncem první třetiny vstřelil za domácí branku Huberdeau a tak se do kabin odchází za stavu 1:2.

Další třetina začne přibližně ve 22:40.

20:01

20:23
    Hned z kraje druhé třetiny se do útoku hnal Goc a jeho střelu srazil jeden z bránících hráčů do rohu kluziště.

21:20
    Florida začala velmi aktivně a snaží se rychle vyrovnat.

22:30
    Na druhé straně se snažil překvapit Markstroma Antropov, ale neúspěšně.

23:21
    Versteegova střela z pravého kruhu skončila ve výstroji Pavelce.

24:10
    Na druhé straně se ocitl ve slibné šanci Little, ale jeho střelu i následnou dorážku dokázal Markstrom zastavit.

25:00
    Kopecký vybojoval v rohu útočného pásma puk a vyjel si před branku, odkud Pavelce nedokázal prostřelit.

26:03
    Střela Byfugliena od modré čáry nadělala Markstromovi mírné problémy, které nakonec dokázal vyřešit.

27:27
    Slater je vyloučen na 2 minuty za sekání.

28:03
    Florida se usadila v útočném pásmu, ale k ohrožení branky se nedostává.

28:52
    V oslabení ujel domácí obraně Wright, kterého výborným zákrokem lapačkou vychytal Markstrom.

29:27

30:41
    Hra je v posledních chvílích velmi vyrovnaná a hraje se převážně ve středním pásmu.

31:30
    Do šance se snažil prodrat Matthias, ale neúspěšně.

32:21

33:00
    Kopecký se dostal na pravém kruhu k puku a ihned jej poslal na branku, kde ho do své rukavice schoval Pavelec.

33:22
    Z protiútoku zahrozil Burmistrov, ale ani jeho střela neskončila v brance.

34:38
    Pavelec dnes chytá velmi dobře a drží naděje Winnipegu hodně vysoko.

35:16
    Ve velké šanci se ocitl Parros, ke kterému se odrazil puk, který přes veškerou snahu nedokázal dostat za Pavelce.

36:02
    Po pravém křídle se do zakončení natlačil Skille, ale jeho pokus Pavelce překvapit nedokázal.

37:13
    Za hákování putuje na trestnou lavici na 2 minuty Shore.

37:23
    Domácí se hned na začátku oslabení osvobozují.

38:05
    Od modré čáry střílel Byfuglien, ale jeho střelu dokázal Markstrom vyrazit.

38:42
    Do velké příležitosti se dostal Skille, ale jeho střela z pravého kruhu branku netrefila.

39:12
    Wellwood je vyloučen na 2 minuty za podražení.

39:13

39:42
    Přečíslení Winnipegu skončilo neproměněno, jelikož Ladd nedokázal ani vystřelit.

40:00

Druhá třetina nám žádné branky nepřinesla, i když šance byli k vidění na obou stranách, které zůstali neproměněny. Po druhé třetině je stav 1:2 pro Jets.

Další třetina začne přibližně ve 3:30.

40:01

40:30
    Domácím se nedaří usadit v útočném pásmu.

41:12

42:00
    Wellwood dojel nahozený puk a snažil se přihrávat před branku, což se mu ideálně nepovedlo, jelikož se k puku dostali domácí.

42:43
    Santorelli nahodil puk na Pavelce a ten jej raději přidržel.

43:26
    Slibně rozvíjející se přečíslení domácích ukončilo postavení mimo hru.

44:00
    Od modré čáry střílel Antropov, ale jeho střela až k brance neprošla.

45:15
    Little našel dobrým pasem Kanea, který střelou z první branku těsně minul.

45:50
    Kopecký vybojoval na modré čáře kotouč, který posléze přihrál přesně na hůl SHAWNA MATTHIASE, který si položil Pavelce a jednoduše jej přestřelil. Asistence: Tomáš Kopecký, Jack Skille.

46:42
    Branka Floridy oživila hru, když se oba dva týmy snaží vstřelit branku.

47:50
    Florida se usadila v útočném pásmu, ale zatím bez ohrožení branky.

48:23
    Kane se dostal po chybě Robaka k puku, ale jeho střela byla sražena mimo branku.

49:40
    Jokinen se obtočil okolo branky a vystřelil, ale na Markstroma to nestačilo, jelikož ten si prostor mezi betony pohlídal.

50:42
    Bogosian je vyloučen na 2 minuty za držení.

51:12
    Campbell vystřelil od modré čáry a jeho střela branku těsně minula.

51:52
    Florida drží puk v útočném pásmu. Winnipeg se těžko brání.

52:23
    Domácí se stále drží v útočném pásmu, ale střely na branku nepřichází.

52:42

53:16
    Domácí hokejisté se provinili postavením mimo hru.

54:07
    Shore vyslal na Pavelce záludnou střelu, kterou brankář Jets raději přidržel na své hrudi.

55:02
    Ladd zabojoval u pravého mantinelu a dostal se až ke střele, která se mu vůbec nepovedla.

56:40
    Hra začíná být velmi opatrná.

57:32
    Tvrdá střela z vrcholu kruhů v podání Versteega v brance neskončila.

58:24
    Florida rozjíždí útok od své branky.

58:55
    Kopecký dostal puk do útočného pásma, ale tam se k němu dostali hosté.

59:30
    Na útočný výlet se vydali hosté, ale branku neohrozili.

60:00

Floridě se podařilo ve třetí třetině vyrovnat zásluhou Matthiase a tak budeme svědky prodloužení, jelikož zápas po normální hrací době skončil 2:2.

60:01

60:25
    Rozhodnutí měl na své hokejce Little, ale v klíčové fázi selhal a trefil puk jen do Markstroma.

61:00
    Na druhé straně zatápěl hostující obraně Kopecký a Matthias, ale hosté tento tlak přežili.

62:06
    Mueller tvrdě vystřelil z pravého kruhu těsně vedle pravé tyče.

62:37
    Mezi kruhy obdržel ideální přihrávku Bogosian, který svojí dělovkou síť rozvlnit nedokázal.

63:35
    Winnipeg dostává Floridu pod tlak.

64:19
    Skvělou individuální akcí strhává DUSTIN BYFUGLIEN vítězství na stranu Winnipegu, když vybojoval v rohu útočného pásma puk, vyjel si s ním mezi kruhy a tvrdou střelou zápěstím prostřelil Markstroma. Asistence: Grant Clitsome, Nik Antropov.

Máme dobojováno. Dva body si dnes za vítězství odnesou hokejisté Winnipegu, kteří vedli v zápase již o dvě branky, ale Florida tento náskok dokázala smazat a dostat zápas do prodloužení, ve kterém o vítězství kanadského celku rozhodl přesnou střelou Byfuglien.

Hvězdy zápasu:

1 - Dustin Byfuglien (1+0)

2 - Andrew Ladd (1+1)

3 - Shawn Matthias (1+0).

Tímto se s Vámi loučím a přeji Vám pěkný sobotní den. (04:24:07)

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 20. Huberdeau (Shore, Mueller), 46. Matthias (Kopecký, Skille) – 3. Ladd (Little), 18. Wheeler (Ladd), 65. Byfuglien (Clitsome, Antropov)

Rozhodčí: Kowal, VanMassenhoven - Racicot, Galloway