Karlovy Vary – HC Sparta Praha Sledge 2:1 (kon.)
SKV Sharks Karlovy Vary
2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
HC Sparta Praha Sledge
Sobota 09.03.2013, 11:30 • Zimní stadion Ostrov. • Česká para hokejová liga

Krásné sobotní dopoledne ze zimního stadionu v západočeském Ostrově! Ten bude dejištěm druhého zápasu finálové série České sledge hokejové ligy 2012/2013.

Karlovarští Žraloci hostí pražskou Spartu a k zisku mistrovského titulu jim stačí jedna výhra. Mohou tedy rozhodnout již dnes, byl by to jejich historicky třetí titul v desetileté éře klubu. Spartě se totiž úvodní zápas na jejím ledě vůbec nevyvedl, prohrála vysoko 2:6 a dnes musí odvracet karlovarský mečbol.

Na stadion už dorazila sympatická návštěva čítající možná okolo stovky diváků. Oba týmy se poctivě rozbruslují, úvodní buly bude vhozeno krátce po 11:30.

SKV Sharks Karlovy Vary: B. Mach - J. Berger, Hrbek, M. Geier, Jeřábek, Janko, Lindák, Nejedlý, Forgo, Očenášek, J. Švec

HC Sparta Praha (sledge): Vápenka - Z. Krupička, Zapletal, J. Krupička, Zikmund, Raul, Klíma, Podhradský, Němec

Rozhodčí: Fagan - Červenka, Matas.

Stadionem zazněla česká státní hymna a v bouřlivé atmosféře právě vhazuje čestné úvodní buly náměstek primátora města Karlovy Vary pan Jiří Klsák.

00:01

00:30
    Domácí se hned po buly usadili v útočném pásmu.

01:00
    Spartě se nedaří osvobodit, ale hra plyne u zadního mantinelu.

01:15
    Až nyní se hosté dokázali vymanit z defenzivy, ale útok se jim založit nepodařilo.

01:47
    Forgo nezachytil na modré, Žraloci musí opustit útočnou třetinu.

02:07
    Zakázané uvolnění v podání hostů vrací hru před brankáře Vápenku. Buly po jeho levici.

02:27
    Klíma zavezl puk a zpětnou přihrávkou našel Podhradského. Jeho střelu zblokoval Hrbek.

02:56
    Vápenka si připsal první zákrok, lapačkou bezpečně chytil střelu od modré čáry.

03:16
    Podhradský to znovu zkoušel od modré čáry, ale minul branku. Klíma se dobře tlačil za dorážkou, nicméně netrefil se do puku.

03:57
    Kotouč rozvlnil ochrannou síť za gólmanem Sparty, buly ve střední třetině.

04:11
    Sparta nahazovanými kotouči stále častěji proniká před Macha, ale nedokáže si vytvořit stálejší tlak.

04:39
    Geier unikal do sóla, avšak rychlý puk nedostihl a do šance se nedostal.

05:10
    Závar před brankou Sparty ukončil Z. Krupička a posunul hru do středního pásma.

06:10
    Němec nahodil ze středního pásma na Macha, ten s drobnými problémy puk vyrazil a zapsal si tak první svůj zásah.

06:34
    Sparta se dopustila zakázaného uvolnění. Stejně jako první finálové utkání i to druhé přináší poměrně opatrný začátek, ale zajímavé situace ještě určitě přijdou.

06:53
    Němec zpoza vlastní branky rozehrál přímo na karlovarskou hokejku, ale domácí byli překvapeni a šanci si připravit nedokázali.

07:44
    Z. Krupička se uvolnil na modré čáře přes Nejedlého, ovšem vystřelil jen do zadního mantinelu.

07:51
    Zakázané uvolnění tentokrát vyrobili domácí.

08:37
    Forgo nahodil za sparťanskou branku, ale pozorná obrana hostů nepřipustilan nejmenší ohrožení Vápenkovy klece.

09:09
    Stejně tak pevná byla obrana Karlových Varů při akci Z. Krupičky.

09:25
    Geier se po levém křídle protlačil až do zakončení, Vápenka byl u tyče dobře posazený a neinkasoval. To byla první vážnější šance zápasu.

10:16
    Na útočné modré čáře domácích zalehli Forgo a Z. Krupička puk, buly nařízeno ve středním pásmu.

10:30
    Žraloci rozvážně zakládají akci od vlastní branky.

10:43
    Puk se dotkl střídačky, vhazuje se před obranným pásmem Sparty.

11:08
    Hrbek z levého rohu prudce centroval na rozjetého Bergera, ten kotouč netrefil ideálně i díky těsnému přístupu Klímy.

11:33
    Zakázané uvolnění Sparty Praha.

11:39
    Z tlačenice v kruhu se uvolnil Hrbek, jeho střelecký pokus však zblokovala hradba těl. Domácí však zůstávají v útoku.

12:20
    Pokus o vysunutí Z. Krupičky pohlídal Nejedlý.

12:30
    Vzápětí se však Nejedlý dopustil nedovoleného bránění a je vyloučen. Přesilovka pro Spartu.

13:09
    Raul střílel, ale tečovaný pokus minul branku a Žraloci se osvobodili.

13:43
    Vysoké nahození hostů doletělo až do ochranné sítě za Machem. Vhazuje se ve středním pásmu.

13:51
    Buly vyhráli domácí a hned vyhodili za Vápenku.

14:22
    Dlouho se hosté nemohli dostat přes modrou čáru, ale když se jim to podařilo, hned z toho byla velká šance. Raul vystřelil a Klíma i Z. Krupička nebezpečně doráželi, ale Mach byl na místě.

14:30

14:59
    Sekundu před první sirénou je vyloučen Jiří Raul za nedovolené bránění a druhou třetinu tak začnou Žraloci v početní výhodě.

15:00

Úvodních patnáct minut branku nepřineslo. Hrál se poměrně opatrný sledge hokej, nikdo nechce udělat zbytečnou chybu a nahrát tak soupeři. Největší šanci otevřít skóre měli hosté v přesilové hře, dorážky Klímy a Zdeňka Krupičky však vychytal brankář Mach.

15:01

15:15
    Berger nahodil za Vápenku, ale Sparta díky dobrému přístupu získala puk a vyhodila ze své třetiny.

15:50
    Hrbek musí pro další puk až za svého brankáře, hosté se dobře brání.

16:13
    Němec obtěžoval Geiera a ten nepřešel přes modrou čáru.

16:25
    Do úniku se hnal Z. Krupička, dokonce vystřelil přes Nejedlého a Mach musel zasáhnout lapačkou.

16:59
    Hosté jsou kompletní. V závěru trestu střílel Geier, ovšem i jeho pokus zastavili clonící hráči.

17:14
    Před Vápenkou se strhla mela, ale gól nepadl. Za to nějaké rány ano a vylučuje se. Němec ze Sparty a Forgo ze Žraloků, oba menší trest za hrubost. Uvidíme tak hru čtyř proti čtyřem.

18:13
    Raul zůstal nehlídaný mezi kruhy a vystrašil Macha, kterému propadl puk do brankoviště. Domácí brankář však zachoval klid a odehrál do bezpečí.

18:30
    Zajímavá šance i na druhé straně! Stadionem to jen zahučelo, když se přízemní Geierova střela odrazila od Vápenkových nožů těsně vedle.

19:15
    Geier si nabruslil po pravém křídle a tvrdou ranou otestoval Vápenkovu masku.

19:41
    Jiří Berger vyloučen za hrubost a přesilovku si zahraje zase Sparta.

20:10
    Forgo uspěl na buly ve středním pásmu a nahodil puk na Vápenku.

20:35
    Kotouč projel přes celé hřiště až za Macha, ale není to zakázané uvolnění.

20:55
    Napadající Geier Vápenku z klidu nevyvedl, gólman Sparty rozehrál.

21:22
    Zapletalovo nahození Sparta v zámek nepřetavila a přesilovka pomalu končí.

21:42
    Domácí hrají v plném počtu.

22:02
    Hrbek se snažil zrychlit kombinaci, ale jeho přihrávka od modré našla jen bránícího Podhradského.

22:43
    Dlouhý boj o puk po Vápenkově levici přerušil hvizd píšťalky, vhazování nařízeno v levém kruhu.

22:56
    Zdeněk Krupička ujel do brejku, ale v rychlosti přetáhl kličku a u tyče již nezakončil!

23:55
    Žraloci mají výhodu, bude se vylučovat. Vápenka několikrát vyrazil puk, ale hru nepřerušil.

24:08
    Vyloučen Zdeněk Krupička za T.

24:25
    Žraloci musí začít od vlastní branky.

24:40
    Další sparťanské vyhození až za karlovarského gólmana.

25:05
    Raul zkusil štěstí ze středního pásma, Machův beton byl na místě. Přesilovka se ale domácím vůbec nedaří.

25:30
    Hrbek musí opět až za Macha.

25:51
    Najednou se přes posledního Němce protlačil Geier a byl sám před Vápenkou, kterého nastřelil do masky!

26:08
    Se závěrem Krupičkova trestu střílel z levého kruhu Hrbek, Vápenka vyrazil. Sparta je kompletní, ale pod tlakem.

26:53
    Hru kouskují časté zásahy puku na střídačky. Jako teď dvakrát za sebou.

27:09
    Podhradský ještě zpoza modré čáry zkusil štěstí, Mach v pohodě zasáhl lapačkou.

28:20
    Žraloci vytvářejí tlak, ale do střelecké pozice je Sparta nepouští. Hra si však v posledních chvílích odehrává mezi Vápenkou a červenou čárou.

29:40
    Hosté pozorně brání, třetina už se zřejmě dohraje bez ohrožení branky.

30:00

Ani prostřední třetina nepřinesla trefu do černého, a tak v posledním dějství půjde o hodně. Získají Karlovy Vary titul nebo Sparta prodlouží sérii do zítřka? Ještě tu je varianta samostatných nájezdů, které by se jely v případě nerozhodného výsledku po 45 minutách. Druhá třetina už však nabídla více nebezpečných situací před oběma brankáři, nechme se překvapit, co přinese posledních patnáct minut po úpravě ledu.

30:01

30:55
    Po zásahu karlovarské střídačky nařízeno buly před Machem.

31:40
    Z. Krupička si nevšiml, že na něj přihrává v obranném pásmu spoluhráč a tím nabídl domácím prodloužení pobytu před Vápenkou. Akce skončila v lapačce gólmana.

32:05
    Zakázané uvolnění Sparty.

32:45
    Žraloci se snaží vykombinovat šanci, ovšem dobrý přístup Sparty je proti.

33:27
    Nejedlý si sjížděl od modré čáry a dostal přihrávku, jenže než se odhodlal ke střele, postaral se o něj Zapletal.

33:38
    Další icing v podání hostů, kteří čekají na možnost rychlého brejku.

33:48
    Sparta potvrzuje svou taktiku dalším vyhozením přes všechny čáry.

33:57
    Jiří Berger překvapivě vyslal z otočky puk před Vápenku, před zcela odkrytou brankou však Forgo kotouč netrefil!

34:18
    Nejedlého rána se mezi tyče nevešla.

35:05
    Domácí se nemohou prosadit přes pevnou obranu hostů, tentokrát byli zastaveni už na modré čáře.

35:57
    Před Geierem se otevřel prostor, ale perfektně zapracoval Podhradský a byl u puku dříve.

36:19
    Žraloci právě vstřelili branku!
    Pozdvižení na stadionku a hromada bílých dresů na ledě. MICHAL GEIER prostřelil z prostoru mezi kruhy Vápenku, který toho asi moc neviděl. Asistence: Jiří Berger.

37:15
    Pravice hlavního rozhodčího je nahoře, domácí mají ponechanou výhodu.

37:36
    V nedobrém momentě pro Spartu je vyloučen Jiří Raul za napadení.

37:52
    Rychle využitá přesilová hra posílá domácí do dvougólového náskoku a blíže zisku titulu! Po vyhraném Forgově buly vystřelil na ose hřiště JIŘÍ BERGER a kotouč zaplul až za Vápenkova záda. Asistence: Jiří Forgo.

37:52
    Hosté požádali o oddechový čas a radí se, jak naložit s kritickou situací. Ještě mají dost času, 7 minut je i ve sledge hokeji hodně.

38:55
    Teď je na všech hráčích vidět maximální úsilí. Sparta se snažila vybojovat kotouč v útočném pásmu, ale neuspěla. Naopak se po chvíli provinila zakázaným uvolněním.

39:52
    Hrbek pálil z levého kruhu, Vápenka vyrazil do rohu.

40:23
    Jiří Berger vyloučen za téčko na pronikajícího Zdeňka Krupičku. Sparta se může vrátit do zápasu v přesilové hře.

41:00
    Domácí nepouštějí Spartu na dostřel, dokonce se prosazují v oslabení před Vápenku.

41:10
    Geier si najel mezi kruhy ke střele, Z. Krupička ho pokryl.

41:32
    Po buly ve středním pásmu další zákrok pro Vápenku, z dálky po ledě to zkusil Geier.

41:53
    Němec musí za svou branku, přesilovka se Spartě hrubě nedaří.

42:23
    Berger je zpět ve hře a zároveň Vápenka lapačkou přerušil hru.

43:00
    Začaly ubíhat poslední dvě minuty třetí třetiny a Sparta se usadila v útočném pásmu.

43:18
    Sparta právě vstřelila branku!
    ZDENĚK KRUPIČKA přízemním zakončením pod Machem dramatizuje utkání! Asistence: Zdeněk Klíma.

44:15
    Sparťanský tlak utnul Geier razantním vyhození až na Vápenkovu branku, takže se nepíská zakázané uvolnění.

44:26
    Vyloučen Geier za napadení a hosté to zkusí bez brankáře! To je drama!

44:32
    Puk na střídačce, přerušeno. Buly před Machem.

44:48
    Jiří Berger vyhodil, ale jen do střídačky Sparty. Hra se vrací před Macha! 12 sekund do konce základní hrací doby.

44:54
    Zapletal od modré, zblokován.

45:00

Je dobojováno, novým mistrem České sledge hokejové ligy se stává Sportovní klub vozíčkářů Sharks Karlovy Vary! (13:15:58)

Jan Chlubna

Branky a nahrávky: 37. Geier (Berger), 38. Berger (Forgo) – 44. Krupička (Klíma)

HC Sparta Praha Sledge: Vápenka - Z. Krupička, Zapletal, J. Krupička, Zikmund, Raul, Klíma, Podhradský, Němec

Rozhodčí: Fagan - Červenka, Matas