2:1 (0:1)
Girondins Bordeaux
Sobota 03.08.2013, 20:45 • Stade d'Angondjé • Francouzský superpohár

To je z mé strany vše a těším se u dalších sportovních přenosů. Přeji hezký zbytek sobotního večera. Na počtenou. (22:47:37)

Je dobojováno. Sledovali jsme parádní utkání, které bylo zajímavé až do samotného konce. V prvním poločase bylo jasně lepší Paris Saint-Germain, ale do vedení šlo Bordeaux, když se trefil Saivet. Ve druhém poločase se PSG tlačilo dopředu, ale vyrovnat dokázalo až v 82. minutě, kdy se prosadil střídající Ongenda. Vítěznou branku vstřelil v 94. minutě Alex, který se prezentoval nádhernou hlavičkou. Paris Saint-Germain tedy získalo první trofej v nové sezoně a nutno dodat, že zaslouženě.

Francouzský Superpohár získalo Paris Saint-Germain, které porazilo Bordeaux 2:1!

90+4
    Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
    Tak to je dokonalý obrat a velké KO pro Bordeaux. Na centrovaný míč si v posledních vteřinách tohoto utkání naběhl ALEX, který parádní hlavičkou překonal Carrassa a rozhodl tento zápas!

90+3
    A Bordeaux ještě střídá. Dohrál Maurice-Belay a přišel Sacko.

90+3
    Plašila nahradil Jussie.

90+3
    Ibrahimovič si skvěle zpracoval míč a předal ho Ongendovi, který se ve vápně uvolnil, ale z dobré pozice branku Bordeaux přestřelil!

90+2
    Ale Bordeaux dobře brání.

90+2
    PSG se ještě snaží a kombinuje na polovině Bordeaux.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavil čtyři minuty.

90
    Začala poslední minuta řádné hrací doby.

89
    Stále se nehraje, což se nelíbí hlavně hráčům PSG.

89
    Saviet zůstal ležet na trávníku a na nohy se mu vůbec nechce.

88
    Ani z dalšího útoku Pařížanů nic nebylo.

87
    Žlutou kartu uviděl Matuidi.

87
    Ibrahimovič čaroval ve vápně Bordeaux, ale nakonec o kulatý nesmysl přišel.

85
    Tentokrát ale z toho byl pouze ofsajd.

85
    Hráči pařížského celku kombinují a zkouší ještě něco vymyslet.

84
    K vidění nyní bylo několik ostrých zákroků a hlavní rozhodčí musí hráče uklidňovat. Konec zápasu bude ještě hodně zajímavý.

82
    Ale tato branka už platí a je vyrovnáno. Po velkém tlaku poslal Ibrahimovič míč do vápna, kam si naběhl střídající HERVIN ONGENDA, který ho pohotově poslal za záda Carrassa.

81
    Stále se hraje na polovině Bordeaux.

80
    Hráči z Paříže ale pokračují v tlaku a ženou se dopředu.

79
    Na centrovaný míč si naskočil Ibrahimovič, který překonal brankáře Bordeaux a slavil vyrovnání. Jenže branka neplatí, švédský střelec byl totiž podle rozhodčího v ofsajdu.

78
    Rohový kop pro Paris Saint-Germain.

77
    Rozhodnout mohl Saivet, který si naběhl na dlouhý míč, ale svým lobem přehodil kromě brankáře PSG i branku!

77
    Další akce PSG zastavil rozhodčí. Ibrahimovič byl podle něj v ofsajdu.

76
    Dopředu se nyní vydal střídající Ogenda, ale jeden z obránců Bordeaux ho o míč připravil.

75
    Do konce zápasu zbývá zhruba patnáct minut a jestli chtějí hráči PSG s nepříznivým výsledkem něco udělat, tak by měli přidat, protože jinak se jim to zřejmě nepovede.

73
    A Pastoreho vystřídal Ongenda.

73
    Lavezziho nahradil Coman.

73
    PSG střídá. Dohrál Motta a zahraje si Verratti.

72
    Už se opět hraje.

70
    Na programu je opět občerstvovací přestávka. Hráči obou celků míří k lavičkám.

69
    Hráči Bordeaux poslali do vápna Paris Saint-Germain dva centry, ale ani jeden se neujal.

68
    Rohový kop pro Bordeaux.

67
    Laurent Blanc, trenér PSG, žene své svěřence dopředu. Těm se ale zatím nedaří podle představ a stále prohrávají o jednu branku.

66
    Pastore se dostal ve vápně k míči, ale jeho střela byla zblokována.

65
    Další akce PSG skončila ofsajdem. Hráči Bordeaux s rozehrávkou vůbec nepospíchají, což je pochopitelné.

64
    I tentokrát se ale Bordeaux nakonec ubránilo. U míče ale zůstávají hráči Paris Saint-Germain.

64
    Rohový kop pro PSG.

63
    PSG nyní hodně tlačí, ale do šance se zatím nedostalo. Hráči z Paříže to nebudou mít vůbec lehké.

62
    Žlutou kartu uviděl Thiago Motta.

61
    Ani z tohoto rohu nic nebylo a PSG tak stále prohrává o jednu branku.

60
    Po bleskové akci je tu rohový kop pro PSG.

59
    Sám před Sirigem se objevil Biyogho Poko, ale ani nadvakrát ho nedokázal překonat! Obrovská šance Bordeaux!

57
    Hráči z Paříže se usadili na polovině Bordeaux.

56
    Na hranici velkého vápna napřáhl i Maurice-Belay a míč proletěl těsně vedle pravé tyče!

55
    Z hranice velkého vápna to zkusil Lavezzi, ale poslal míč přesně do míst, kde stál pozorný Carrasso.

55

54
    Na trávníku zůstal ležet jeden z hráčů Bordeaux a chvíli se tedy hrát nebude.

53
    Dopředu se hnal Ibrahimovič společně s Lavezzim, ale obránci Bordeaux si s nimi poradili.

52
    Borci z Paříže se snaží, ale v útočné fázi se jim zatím příliš nedaří.

50
    Hráči Bordeaux se soustředí hlavně na obranu. PSG to nyní zkusilo dlouhým nákopem, ale ani z toho nic nebylo.

49
    Po souboji upadl ve vápně Ibrahimovič, ale penalta to nebude.

49
    Rohový kop pro celek z Paříže.

48
    U míče jsou hráči PSG, kteří se snaží dostat před branku svého soupeře.

47
    První žlutou kartu uviděl N'Guémo, hráč Bordeaux.

46

První poločas je za námi. Sledujeme hodně zajímavé utkání, které zatím zvládají lépe hráči Bordeaux. PSG mělo v první půli několik výborných šancí, ale žádná neskončila brankou. Jen dvě branky mohl vstřelit aktivní Lavezzi, ale v koncovce selhal. Bordeaux mělo jednu šance a dostalo se do vedení 1:0. Na malém vápně se dostal k hlavičce Saivet, který se nemýlil. Druhý poločas začne zhruba ve 21:50 a už nyní je jasné, že bude hodně zajímavý.

45+2
    Bordeaux drží míč a kontroluje konec prvního poločasu.

45+1
    Ale z rohu nebylo vůbec nic. I tentokrát se PSG v pohodě ubránilo.

45
    Alex chyboval a je z tohoto rohový kop pro Bordeaux.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

43
    Po krásné kombinaci nahrál Ibrahimovič na malé vápno, kam si nabíhal Lavezzi, ale před ním skvěle zasáhl brankář Carrasso, který míč sebral.

42
    U míče jsou stále hráči PSG, ale nedaří se jim dostat před branku Bordeaux.

40
    Stále se hraje na polovině celku z Paříže.

39
    Hráči PSG jsou z inkasované branky malinko zaskočeni a nyní se jim kombinace příliš nedaří.

38
    Bordeaux právě vstřelilo branku!
    A Bordeaux jde možná trochu překvapivě do vedení. Maurice-Belay utekl po levé straně, nacentroval na malé vápno, kam si naběhl HENRI SAIVET, který parádní hlavičkou překonal brankáře PSG.

37
    Lavezzi je hodně aktivní a dělá zadákům Bordeaux velké problémy.

37
    Nyní tempo hry malinko opadlo. Aktivnější jsou stále hráči PSG, ale nemohou se k ničemu prokombinovat.

35
    Lavezzi se nyní hnal do šance, ale na poslední chvíli před ním zasáhl jeden z hráčů Bordeaux, který míč poslal svému brankáři.

35
    Ani z tohoto roku ale hráči z Paříže nic nevytěžili.

34
    Po rychlé akci je tu další rohový kop pro PSG.

33
    Bordeaux to zkusilo po levé straně, ale pro centrovaný míč si došel brankář Sirigu.

31
    Alex si nyní vyšlápl na Poka, který zůstal ležet také na trávníku. Brazilský borec zatím hráče Bordeaux vůbec nešetří.

30
    Obraniak se ale stále drží za hlavu a musel za lajnu. Uvidíme, zda bude pokračovat.

30
    Tvrďák Alex už je na nohou...

29
    Po tvrdém souboji zůstali na trávníku ležet dva hráči a rozhodčí hru opět přerušil. Bude se ošetřovat.

28
    Do dobré šance se hnal Lavezzi, ale ve vápně se střelou váhal a nakonec je z toho pouze rohový kop. Z toho šlo určitě vytěžit více.

28
    Míč mají na svých kopačkách hráči bohatého PSG.

27
    Dopito, opláchnuto. Můžeme pokračovat.

25
    Na programu je občerstvovací pauza. Hráči míří k lavičkám.

24
    Ale ani z tohoto rohu nic nebylo a na první branku stále čekáme.

23

23
    Na druhé straně to zkusil z velké dálky Biyogho Poko, ale jeho rána nebyla přesná a míč skončil nad branku PSG.

22
    Borci z Paříže jsou jasně lepším celkem, akorát se jim zatím vůbec nedaří v koncovce.

20
    První branku měl na hlavě kapitán Thiago Silva, ale hlavička z malého vápna se mu nepovedla a míč pouze prodloužil na zadní tyč. Tam nabíhal Ibrahimovič, ale ke kulatému nesmyslu mu chybělo pár centimetrů.

18
    Ibrahimovič to zkusil z dálky, ale po jeho slabé střele skončil míč nad branku Bordeaux.

17
    PSG zahrávalo rohový kop, ale ani z něho nic nebylo. Hráči z Paříže pak ještě poslali do vápna Bordeaux několik centrů, ale ani jeden se neujal.

16
    Sané zůstal ležet na trávníku a je ošetřován. Chvíli se hrát nebude.

15
    Jenže PSG rychle míč získalo a Lavezzi vybojoval další rohový kop.

15
    Alex se dostal s míčem do zámezí a kulatý nesmysl tak získalo Bordeaux.

14
    Z tohoto rohu ale nebylo vůbec nic.

13
    Po chybě zadáků Bordeaux šel sám na brankáře Carrassa Lavezzi, ale útočník PSG neuspěl. Rohový kop pro celek z Paříže.

12
    Na centrovaný míč si skvěle naběhl Thiago Silva, který míč prodloužil na zadní tyč, ale Lavezzi ho nedokázal ve skluzu zasunout do branky.

11

10
    Opět se hraje na polovině Bordeaux. Uvidíme, co hráči PSG vymyslí.

9
    A stejně to dopadlo i nyní, kdy si o míč říkal Ibrahimovič. Kulatý nesmysl se k němu ale nedostal.

8
    PSG zatím lépe kombinuje, ale vždy je zradí finální přihrávka. Na první šanci tedy stále čekáme.

7
    Hráči PSG v klidu kombinují na své polovině a nikam nepospíchají.

6
    Zatím je k vidění velké množství nepřesností. Pokaženou přihrávkou se nyní prezentoval i kapitán Plašil.

5
    Ale zastavila je pokažená přihrávka.

4
    Nyní jsou u míče hráči Bordeaux, kteří se snaží prokombinovat před branku svého soupeře.

3
    Ibrahimovic obehrál dva protihráče a skvěle vysunul Lavezziho, který se řítil sám na Carrassa. Zastavil ho ale pomezní rozhodčí, ofsajd.

3
    Bordeuax se ale ubránilo. U míče jsou ale stále borci z Paříže.

2
    Lavezzi se vydal dopředu a byl faulován. Zajímavá standardní situace pro PSG.

1
    Úvodní výkop obstarali hráči Bordeaux.

1

Hráči už jsou na trávníku. Po nutných oficialitách utkání začne. Zhruba tedy za 4 minutky.

Paris Saint-Germain: Sirigu – Jallet, Alex, Maxvell, Thiago Silva, Matuidi, Thiago Motta, Pastore, Lucas, Lavezzi, Ibrahimovic

Girondins Bordeaux: Carrasso – Moriano, Sané, Poundjé, Plašil, N'Guémo, Maurice-Belay, Obraniak, Sertic, Biyogho Poko, Saivet

Rozhodčí: Efong Nzolo – Menkouande, Mouala.

Čeká nás tedy opravdová fotbalová lahůdka, která začne ve 20:45 hodin. My budeme samozřejmě u toho!

Loňská sezona Bordeaux příliš nevyšla. Celek se v lize trápil a nakonec obsadil až sedmé místo. Chuť si hráči spravili v domácím poháru, který vyhráli. Letos ale bude chtít Girondins Bordeaux určitě uspět také v Ligue 1.

Také v dresu Girondins Bordeaux najdeme několik kvalitních hráčů. Nás bude zajímat hlavně Jaroslav Plašil, který patří k tahounům mužstva.

Celek z Paříže není potřeba nějak extra představovat. Po velkých nákupech má Paris Saint-Germain opravdu silný tým, který to prokázal v minulé sezoně Ligue 1, kterou vyhrál. Dobré výkony předváděl tým také v Lize mistrů, kde ho zastavila až Barcelona.

Dnes se můžeme těšit na opravdové hvězdy. Dres PSG totiž oblékají Thiago Silva, Alex, Thiago Motta, Javier Pastore, Lucas, Marco Verratti, Edison Cavani, Ezequiel Lavezzi a hlavně Zlata Ibrahimovič.

Trophée des champions

Trophée des champions je francouzský fotbalový superpohár, o který se hraje už od roku 1949. Nejvíc vítězství má na svém kontě slavný Olympique Lyon, který tuto trofej vyhrál už 7x, naposledy to ale bylo v roce 2007. Poslední dva ročníky vyhrál tým z Marseille.

Girondins Bordeaux je ale pravidelným účastníkem zápasu o Superpohár. Z posledních čtyř ročníku Bordeaux tento pohár dvakrát vyhrálo a jednou prohrálo ve finále.

Celek z Paříže zatím vyhrál tento pohár 2x, tak uvidíme, zda dnes přidá další zářez a odstartuje sezonu vítězstvím v Superpoháru.

Místo zápasu

Dnešní zápas se nebude hrát ve Francii, ale v Gabonu. Duel se odehraje na stadionu Stade d'Angondjé, který se nachází v Libreville.

Zdravím všechny příznivce fotbalu. Novou sezonu ve Francii odstartuje zápas o Super pohár, o který bude bojovat vítěz minulého ročníku Ligue 1 Paris Saint-Germain a vítěz poháru, tedy Girondins Bordeaux.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Jakub Kopřiva

Branky: 82. Ongenda, 90+4. Alex – 38. Saivet

Karty:   62. Motta (PSG), 87. Matuidi (PSG) – 47. N'Guémo (BOR)

Paris Saint-Germain: Sirigu – Jallet, Alex, Maxvell, Thiago Silva (C), Matuidi, Thiago Motta (73. Verratti), Pastore (73. Ongenda), Lucas, Lavezzi (73. Coman), Ibrahimovič
    Girondins Bordeaux: Carrasso – Moriano, Sané, Poundjé, Plašil (C) (90. Jussie), N'Guémo, Maurice-Belay (90. Sacko), Obraniak, Sertic, Biyogho Poko, Saivet

Rozhodčí: Efong Nzolo – Menkouande, Mouala