Rio Ave – Setúbal 2:0 (kon.) | Nacional – Guimarães 1:1 (kon.) | Benfica – Gil Vicente 2:1 (kon.)
Arouca – Estoril 1:2 (kon.) | Porto – Marítimo 3:0 (kon.)
FC Porto
3:0 (2:0)
CS Marítimo
Neděle 25.08.2013, 20:45 • Estadio Dragão, Porto (kapacita 54378 míst) • Portugalská Primeira Liga

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek večera a u dalších online přenosů na počtenou! (22:42:36)

Druhý poločas nenabídl příliš fotbalové krásy, viděli jsme jednu jedinou branku, o kterou se už v 50. minutě postaral z pokutového kopu Josué. Další velké příležitosti měli Fernando a Lucho Gonzalez, oba ale neuspěli. I tak si Porto připisuje další důležité tři body do tabulky portugalské ligy, když porazilo doma Marítimo 3:0.

90+4
    Utkání se dohrává na polovině Porta.

90+3
    Na rohový kop si nejlépe naskočil Maicon, hlavou ale netrefil branku.

90+2
    Domácí hráči mají ještě chutě, Lucha Gonzaleze ve velké šanci vychytal José Sá, rohový kop pro Porto!

90+1
    Přeci jen rozhodčí Ferreira nastaví 4 minuty, v té první nastavené se hnal do zakončení Martinez, vysoko přestřelil.

90
    Iturbe v ofsajdu, podle reakce se nezdá být mladý útočník Porta psychicky v pohodě.

88
    Utkání se pomalu, ale jistě blíží do svého konce, sudí Ferreira v podstatě ani nemá důvod nastavovat.

86
    Iturbe hodně zbytečně sestřelil Artura a zcela zaslouženě vidí žlutou kartu.

83
    V druhém poločase jsme viděli pouze pár zakončení, hra se hodně odehrává ve středu hřiště.

81
    José Sá si přivodil nějaké nepříjemné zranění, vypadá to na zvrtnutý kotník. Pokud by nemohl pokračovat ve hře, do branky Marítima by musel naskočit někdo z pole.

80
    Lucho González nachytán v ofsajdu.

79
    A byl to poslední dotek Pereiry s míčem v utkání, místo něho přichází Sergio Marakis.

78
    Fernando se řítil sám na hostujícího brankáře, dokázal mu udělat i kličku, jeho střelu do prázdné branky ale zastavil Pereira!

77
    Poslední střídání na domácí straně, hřiště opouští střelec druhé branky Licá, na jeho místo nastupuje budoucnost Porta, mladíček Juan Manuel Iturbe.

76
    José Sá nedokázal udržet míč po ráně Quintera, naštěstí pro něj před brankou nikdo z domácích hráčů nestál.

74
    Utkání opravdu ztratilo náboj, hosté se sice snaží, zatím jim snaha ale vychází vniveč.

72
    José Sá po dlouhé době v akci, nyní musel likvidovat nepříjemný centr Alexe Sandra.

70
    Stále je před námi s nastavením více jak 20 minut, utkání už ale nemá takovou úroveň jako v prvním poločase.

68
    Žlutou kartou potrestán hostující Joao Luiz.

66
    Střídání na domácí straně, ze hry odstupuje střelec třetí branky Josué, nahrazuje ho Juan Quintero.

64
    Po třetí brance Porta se hra hodně změnila, hosté se snaží alespoň o čestný úspěch, domácí naopak chtějí bavit své fanoušky.

62
    Hosté střídají, dohráno má Sami, kterého nahradil Rubén Brigido.

61
    Následovat bude rohový kop hostů.

60
    Zajímavá standartní situace pro hosty z nějakých 25ti metrů.

58
    Rohový kop pro Porto.

56
    Hráči Porta drží míč na svých kopačkách, snaží se bavit diváky i sami sebe.

54
    Domácí fanoušci jsou s tímto výsledkem vydatně spokojení.

52
    Jackson Martínez se dobře uvolnil, jeho technická střela ale neměla dobré parametry.

50
    Porto právě vstřelilo branku!
    JOSUÉ bez problému pokutový kop proměňuje a posílá svůj tým už do tříbrankového vedení!

49
    Za penaltový zákrok na Otamendiho dostává žlutou kartu Danilo Pereira.

49
    Penalta pro domácí!

48
    Danilo vybojoval rohový kop.

46
    Oba týmy do druhé půle vystřídali, v domácím týmu odstoupil Mangala, nahradil ho Maicon. Za hosty v utkání dál nepokračuje Adilson, jeho nahradil Héldon.

Držení míče: 70%-30%

První poločas naplnil veškerá očekávání vkládaná do tohoto utkání, Porto diktuje tempo hry, ujalo se vedení 2:0 a v poklidu si nejspíše dokráčí pro další tři body v rámci portugalské ligy. V 27. minutě se prosadil Jackson Martínez, kterého v ideální pozici vybídl k zakončení Licá. Ten se sám o deset minut později prosadil, když ho na zadní tyči našel volného Danilo.

45
    Sudí Ferreira nastaví v prvním poločase 1 minutu.

44
    Žlutá karta pro Josého za simulování.

43
    José Sá nyní stáhl centr z levé strany do své náruče.

41
    Licá se provinil útočným faulem, hosté ale rychle ztratili míč.

39
    Jackson Martínez dosáhl další branky, stál ovšem v ofsajdu.

39
    Marcio Rozario vidí žlutou kartu.

37
    Téměř totožný gól jako předtím, tentokrát ale z druhé strany, Danilo dostal výbornou přihrávku do pokutového území, poslal přihrávku na zadní tyč, kde stál osamocený LICÁ, který si tak k asistenci připisuje i branku!

36
    Domácí tlak po vstřelené brance trochu ustal.

34
    Následuje rohový kop hostů.

33
    S rychlým brejkem hostů si Mangala nejdříve skvěle poradil, poté ale místo jednoduchého řešení chtěl efektivně obejít útočníka, což se mu nakonec nevyplatilo a Marítimo bude kopat přímý volný kop.

31
    A další roh pro domácí.

30
    Další centr Licá odehrál Rossi pouze na rohový kop.

29
    A Porto pokračuje v útočné hře.

27
    Domácí se mohou konečně radovat! Otamendi obral Derleye o míč, poslal na zteč Licá, který se prohnal podél levé strany až do pokutvého území a předložil přesnou přihrávku do prázdné branky JACKSONU MARTÍNEZOVI, který neměl žádný problém otevřít skóre!

26
    Jackson Martínez se ocitl osamocen před hostující brankou, míč si ale zpracoval na hlavu a poslal jej přímo do náruče brankáře José Sá.

24
    Lucho González faulován, domácí zůstanou s míčem na kopačkách.

22

21
    Domácí mají určitě více ze hry, držení míče mají 69%.

18
    Domácí fotbalisté obléhají pokutové území Marítima.

16
    Licá se dostal do velké šance, José Sá předvedl ale bravurní zákrok.

15
    Utkání je zatím hodně vyrovnané, což možná mnoho lidí nečekalo.

13
    Rohový kop Porta.

12
    Sá nedokázal zachytit centrovaný míč z levé strany a Josue tak střílel do prázdné branky, domácí záložník ale nedokázal zamířit do odkryté brány!

10
    Danilův centr nenašel nikoho v modrobílém.

9
    Rána Defoura z hranice pokutového území končí hodně nad brankou.

8
    Defour neprocpal přihrávku na svého soupeře, na druhé straně musel Danilo zachraňovat situaci před nebezpečným Derleyem.

6
    Hodně rozvážný začátek zápasu, hosté drží víc míč na svých kopačkách.

4
    Helton s Otamendim sice trochu riskantně, ale hlavně účelně zakombinovali ve vlastním pokutovém území.

2
    První útočnou akci mají na svědomí hosté z Marítima, nikam ale nevedla, míč už mají naopak domácí.

1

FC Porto: Helton – Alex Sandro, Mangala, Otamendi, Danilo – Defour, Fernando – Licá, Lucho Gonzalez, Josue – Martínez

CS Marítimo: José Sá – Briguel, Rozario, Rossi, Ferreira – Adilson, Pereira, Luiz – Bernardes, Derley, Sami

Rozhodčí: Ferreira – Moniz, Eiras.

Porto loni získalo svůj 27. titul v historii klubu, dlouhodobě patří mezi elitu co se týče klubů v Portugalska, což potvrzuje i na evropské scéně. V prvním kole si Porto poradilo se Setúbalem na jeho vlastním hřišti 3:1, když branky až po přestávce stříleli Josue, Martinez a Quintero. Marítimo si naopak minulý víkend vyšláplo na Benficu, kterou na domácím hřišti po bojovném výkonu porazili 2:1, když se prosadili Dias a Sami.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky dobrého portugalského fotbalu, tamní Portuguese Liga má tento víkend na programu své druhé kolo, v jednom ze zápasů se střetnou FC Porto a CS Marítimo.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.