Zlín – K. Vary 3:1 (kon.) | Slavia – Mountfield HK 2:1 (po pr.) | Pardubice – Kladno 4:0 (kon.)
Vítkovice – Kometa Brno 2:3 (kon.) | Plzeň – Třinec 3:2 (2:1 po s.n.) | Chomutov – Litvínov 2:3 (0:1 po s.n.)
Liberec – Sparta 6:5 (kon.)
Berani Zlín
3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
HC Energie Karlovy Vary
Neděle 22.09.2013, 17:00 • ZS Luďka Čajky • Tipsport extraliga

První třetina vyšla lépe hokejistům z Karlových Varů a vypadalo to, že se domácí nemohou dostat do ideálního tempa. Ve druhé části dokázal srovnat Honejsek, ale poté domácí i přes několik mnoho šancí nemohli přijít na výborného Závorku. Zapeklitý rébus tak rozluštil až deset minut před koncem přesnou tečí Tomáš Valenta. Hosté zkusili ještě v závěru power-play, kterou využil definitivním zásahem v utkání kapitán domácích Petr Čajánek. Zlín si letos poprvé připisuje plný bodový zisk do tabulky. Hezký zbytek neděle, napočtenou. (19:14:49)

60:00

59:38
    Dnes je rozhodnuto, utkání už se pouze dohrává.

59:02
    Kotouč se po přihrávce Veselého odrazil mezi kruhy, kde stál osamocený Honejsek. Střela talentovaného útočníka byla na poslední chvíli zblokována do bezpečí.

58:36
    Zlín právě vstřelil branku!
    PETR ČAJÁNEK se zmocnil kotouče a dalekonosnou střelou do opuštěné klece rozhoduje o dnešních třech bodech pro Zlín. To by se muselo stát něco hodně nevídaného, aby domácí přišli o tři body. Asistence: Ondřej Veselý.

58:15
    Vhazuje se před Štůralou, Závorka zůstal na střídačce a hosté to zkusí se šesti hráči.

58:15
    Hosté si berou oddechový čas.

58:10
    Rohanovu dělovku od pravého mantinelu dorážel na brankovišti Zucker, který byl příliš agresivní a Marušák ho musel zpacifikovat.

57:43
    Dnešnímu utkání přihlíží 3474 diváků.

56:47
    Štůrala si připisuje úspěšný zásah proti střele jednoho z karlovarských.

56:37
    Leškovo nahození prolétlo mezi bruslemi Veselého a jen o centimetry minulo pravou tyčku karlovarské svatyně.

55:15
    Hokejisté v zelených dresech se dvakrát po sobě usadili v útočné třetině, žádné větší drama se ale nekonalo.

53:48
    Hosté jakoby nemohli najít taktiku, kudy přejít do útočného pásma.

52:31
    Hosté z protiútoku nezahrozili a do šance se vydávají domácí.

51:42
    Energie se nechce spokojit s prohrou a snaží se o vyrovnávací branku.

51:04
    Tentokrát se už Řezníček do puku opřel, ale mířil nepřesně.

50:34
    Ondráček se neskutečně prokličoval přes tři bránící hráče až před Závorku, kde už ale neměl dostatek sil na zakončení, a tak posunul puk za sebe, kde si sjížděl obránce Řezníček. Diváci očekávali z první tvrdou střelu, ovšem bek domácích puk pouze lacině nahodil vedle branky. Slibná šance domácích zůstala nevyužita.

49:50
    Zucker se tlačil zpoza branky do zakončení, Štůrala musel na druhý pokus zalehnout puk v brankovišti.

49:17
    Zlínští útočníci už kroutili hlavami, protože Závorka stále né a né pustit gól. Ukázalo se, že i pevná zeď se dá probořit. Leškovo nahození tečoval za Závorkova záda mladý obránce TOMÁŠ VALENTA. Asistence: Petr Leška

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 23. Honejsek (Tesařík, Holík), 50. Valenta (Leška), 59. Čajánek (Veselý) – 17. Flek (Látal, Grman)

Berani Zlín: Štůrala (Kašík) – Valenta, Marušák, Řezníček, Zámorský, Urbanec, Tesařík – Kubiš, Leška, Balaštík – Veselý, Čajánek Ondráček – Čech, Holík, Honejsek – Köhler, Melenovský, Okál.
    HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Bičánek, Šmach, Drtina, Gulaši, Látal, Grman, Schusser – Zaťovič, Hruška, Hovorka – Dlouhý, Balán, Látal – Rohan, Vlach, Zucker – Koblasa, Flek, Harkabus.

Rozhodčí: Husička, Minář – Hlavatý, Tošenovjan