Zlín – Vsetín 5:3 (kon.) | Chomutov – Liberec 4:5 (kon.) | Třinec – Kometa Brno 3:1 (kon.)
HC Plzeň – Slavia 3:2 (1:0 po s.n.) | Vítkovice – Olomouc 5:1 (kon.) | Kladno – Sparta 4:3 (2:1 po s.n.)
po s.n. (2:1)
Rytíři Kladno
4:3 (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)
HC Sparta Praha
Sobota 28.09.2013, 17:00 • ČEZ Stadion • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

hezké sobotní odpoledne u jednoho z nejtradičnějších soubojů v historii českého hokeje. Derby mezi Rytíři Kladno a Spartou má naplánováno úvodní buly na 17. hodinu.

Poslední zápasy

Pokud se koukneme na včerejší zápasy, tak jestli bude vypadat jako včera, tak se můžeme těšit na hodně zajímavý zápas navíc s příchutí v derby. Jedna se sice o juniory, ale tyto zápasy jsou prestižní pro oba týmy v jakékoliv kategorii.

Sparta odjížděla ke včerejšímu utkání na led Plzně, kde sice 1. třetinu prohrála 3:2, ale v té druhé svého soupeře naopak přehrála a vyhrála ji nakonec poměrem 4:1, aby zápas nakonec dovedla do vítězného konce.

Rytíři Kladno měli proti jinému pražskému týmu Slavii opačné starosti. Do minulého duelu totiž nezískali ani bod a museli nutně bodovat. Co bylo horší, že za 4 odehraná utkání vstřelili pouze 2 branky. To vše si ale vynahradili a Sešívaným nasázeli celkem 6 branek a radovali se z konečného vítězství 6:4. O polovinu kladenských branek se postarala posila A-týmu, stále však věkem junior Patrik Machač , který bude určitě platným hráčem v týmu Otakara Vejvody staršího i dnes.

00:01

0:20
    Křepelka hned vyzkoušel Langerovu pozornost

0:33
    Na druhé straně si první zákrok připisuje také Kaňka.

1:56
    Icing Rytířů.

3:20
    V úvodních minutách má zatím více práce domácí Kaňka než Langer.

4:10
    habrdla se probíjel do šance, ale hostující obrana ho zpacifikovala.

5:36
    langer vyráží Novákovu střelu do ochranné sítě. Následuje vhazování.

7:00
    Zatím v utkání převládá vyspělost obran nad šikovností útočníků, uvidíme, za jak dlouho se karta obrátí.

8:04
    Mikliš neudržel nervy a po odpískání sekl do soupeře a je po právu vyloučen.

8:29
    Machačova dělovka od modré. Sparťanský gólman ramenem vyráží.

9:52
    Redlich svojí střelou napáli pouze hromadu ležících těl.

10:04

10:57
    Po delší době musel vytasit zákrok také Kaňka.

12:20
    Zatím je k vidění svižný hokej, akorát góly nebo gólové šance zatím nepřicházejí.

13:00
    Nyní měl Habrdla ideálně nabito mezi kruhy, ale jeho střelu zblokovala obrana Sparty do sítě.

13:23
    Hosté jdou však znovu do oslabení. Tentokrát Vokurka za hákování.

13:40
    Pražanům se daří vyhodit kotouč pes všechny čáry.

17:00
    Oba celky se snaží hlavně neinkasovat a soustředí se převážně na obranu.

17:36
    Sparta právě vstřelila branku!
    Jako bych to zakřikl. Hosté založili nenápadnou akcičku. Domácí z počátku tomu nevěnovali příliš pozornosti a za to byli patřičně potrestáni. Z mezikruží jen tak nahodil na Kaňku VÁCLAV KRAUDENC a kladenskému brankáři propadl puk mezi betony. Asistence: Vojtěch Augustin, Michal Kliment.

18:13
    První přesilovka pro Spartu. Špaček vyloučen za podražení.

19:40
    Hosté si však zbytek přesilovky budou muset přenést do 2. třetiny.

20:00

A je tomu tak. Svižná třetina, která nakonec skončila nenápadným gólem Sparty je za námi. Ani jeden z týmů nemá zatím výraznější převahu v utkání. 2. třetina začne v 17:42.

20:00
    Kliment (SPA) dostává 2 min za hákování.

20:01

20:13
    Začíná kladenská přesilovka.

20:32
    Pro postavení útočícího hráče v brankovišti jsou ale Rytíři vykázáni z útočného pásma.

21:15
    Kladnu se přesilovka ale vůbec nedaří.

22:00

22:57
    Langer raději přikryl kotouč před dojíždícími kladenskými útočníky.

23:35
    Sparta se moc dlouho v útočném pásmu neohřála. Po vyhození kotouče do sítě, musí ze třetiny ven.

25:00
    Pozornost sparťanského gólmana prověřil od modré Větrovec.

25:45
    Doležal (KLA) podrazil soupeře a musí jít sedět.

27:00
    Také hostům se dosavadní průběh přesilovky moc nedaří.

27:36
    V jejím závěru však navyšují vedení. Miklišovo nahození od modré tečoval před Kaňkou VOJTĚCH AUGUSTIN a nedal kladenskému brankáři šanci. Asistence: Ondřej Mikliš, Vácalv Kraudenc.

29:20
    Na Kladnu je vidět, že včerejší zápas byl výjimkou a opět pokračují ve střelecké mizérii.

29:38
    Ještě k tomu jdou opět do oslabení. Nyní je vyloučen Šilhavý za sekání.

30:50
    Kladenským se daří vyvézt kotouč ze třetiny.

31:30
    Domácí jdou do tří. Za podražení je vyloučen Bunda.

31:38
    4/5.

31:49
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Větrovec vystihl rozehrávku a posla do úniku PATRIKA MACHAČE, který, ač byl obranou stíhán, blafákem překonal Langera. Asistence: Matouš Větrovec.

33:25
    Nyní ujížděl hostující obraně Fiala, ale vůbec netrefil branku.

33:30

34:09
    Langer raději přikryl puk a uklidňuje hru.

34:31
    Další trest pro hosty. Za podražení dostává 2 minuty nepodmíněně Kalla.

35:05
    Rytířům se daří vyhodit.

35:40
    Po nepovedené střele Sparty se jim to daří opět.

36:31

36:52
    Doležal byl v úniku faulován a uvidíme trestné střílení.

36:52
    A FILIP DOLEŽAL svůj nájezd proměňuje backhandovým blafákem, který ještě otřel o břevno.

37:30
    vyrovnání dostává domácí fanoušky do varu.

37:42
    Hosté zahráli icing.

38:30
    Po delší době se do hry zapojil zásahem také Kaňka.

39:01
    poslední minuta 2. třetiny.

39:26
    Icing Sparty.

40:00

Hosté se zásluhou Augustina dostali do vedení 2:0 a s Kladnem už to v tu chvíli vypadalo hodně špatně. Kontaktní brankou v oslabení je ale zpět do hry vrátil Machač a následně po něm vyrovnal z trestného střílení Doležal. O vítězi bude muset rozhodnout 3. třetina, která začne v 18:29.

40:01

42:00
    Kladno je v úvodu třetiny aktivnější, ale jeho střely ohrožují spíše diváky než Langera.

43:10
    Kladenskou akci zastavil ofsajd.

44:13
    . Sparťané jdou opět do vedení. Mikliš vysunul FILIPA CHLAPÍKA, který překonal Kaňku. Asistence: Ondřej Mikliš.

46:10
    Domácí teď měli spršku střel, hosté mohou být rádi, že kotouč vystřelili na zakázané uvolnění.

46:19
    A navíc jdou ven! Vacek držel hodně okatě soupeře a je potrestán.

47:25
    Kladenští ale hrají převážně za vlastní brankou.

48:19
    Za celé dvě minuty se téměř vůbec nedostali ani do pásma.

50:05
    Sparta se už začíná soustřeďovat pouze na defenzivu a puky vyhazuje pouze do pásma, aby se jí to nevymstilo.

52:00
    Kladnu se nedaří překonat obranný val Pražanů z Holešovic.

52:26
    Nyní je navíc musel podržet Kaňka proti Schwambergerovi.

53:00
    Kladno jelo 2 na 1, ale včas se stačil vrátit Hampl a lehl si do přihrávky.

54:40
    Hosté jsou neúprosní v obraně a Kladno se těžce dostává přes střední pásmo.

55:08
    Icing Kladna.

55:40
    Hra vysokou holí od Sparty.

55:57
    Přeci jenom se to Rytířům povedlo! TOMÁŠ REDLICH si vzal puk do vlastní parády a výsledkem byla vymetená pavučinka Langerovy svatyně. Bez asistence.