Marseille – Remeš 2:3 (kon.) | Bastia – Nice 1:0 (kon.) | Guingamp – Ajaccio 2:1 (kon.)
Lorient – Sochaux 2:1 (kon.) | Toulouse – Rennes 0:5 (kon.) | Valenciennes – Évian TG 0:1 (kon.)
Valenciennes FC
0:1 (0:0)
Évian Thonon Gaillard
Sobota 26.10.2013, 20:00 • Stade du Hainaut • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

Ode mne je to pro dnešek vše, loučím se s vámi a těším se někdy příště na počtenou. (21:52:05)

Je dobojováno! Zápas mezi týmy ze spodních pater tabulky nakonec končí lépe pro hosty, kteří v závěrečné minutce ukončili svoji střeleckou smůlu a z hřiště posledního Valenciennes si vezou důležitou výhru. Ve druhém poločase byli sice aktivnější domácí, mohou ale žehrat na svoji mizernou koncovku.

90+4
    Bahebeck proti čtyřem obráncům hostí byl zcela bez šance, poslední naděje domácích pomalu pohasíná.

90+3
    Domácí kombinují s míčem na kopačkách, nemohou se ale dostat k nějakému ohrožení brány.

90+2
    Žlutá karta pro hostujícího Sougoua za zdržování hry.

90
    Sudí Frédy Fautrel nastaví v zápase ještě čtyři minuty. Poslední možnost domácího dorovnat krok v utkání.

90
    Domácí ještě posilují ofenzivu. Saez vystřídá Neryho.

89
    Poslední střídání hostujícího mančaftu. Koné přichází na poslední minuty místo Cambona.

88
    Bahebeck se po vzdušném souboji s Mongongu svalil k zemi, rozhodčí však zůstává klidný a hru nebude přerušovat.

85
    Nový hráč na hřišti – Ehret – hned vidí žlutou kartu. Takticky zastavil hrozivě se vyvíjející brejk domácích.

84
    Během gólové radosti stihli hosté vystřídat. Místo Barbosy přišel na pažit Ehret.

82
    Évian právě vstřelilo branku!
    Hosté se deset minut před koncem dostávají do vedení! MODOU SOUGOU se na levém křídle zbavil svého strážce Angouy a sám proti Penneteauovi se přesnou střelou k tyči nemýlil. Hosté tak zasahují domácímu celku tvrdý verdikt v závěrečných minutách.

82
    Nakonec však ale budou v pořádku, zvedají se a hra může pokračovat dále.

81
    Bahebeck a Angoula se srazili ve středu hřiště, oba dva leží na zemi a nechtějí se zvednout.

78
    První žlutá karta i pro hosty. Vidí ji Cambon.

76
    Cambon vyzkoušel z větší vzdálenosti pozornost domácího gólmana, ten ale na tento pokus dobře viděl a jednoduše tak zasahuje.

76
    Roh pro domácí, Bahebeck ho zahrál však velmi špatně.

75
    Po přímém kopu vznikly velké zmatky v hostující šestnáctce. Hansen si na tuhle standardní situaci vyběhl příliš ze své brány, míč ho přeletěl, hostující gólman se však rychle dokázal vrátit ke své brankové čáře a na poslední chvíli vyboxoval míč mimo.

74
    Přímý kop pro domácí mančaft, k jeho rozehrání se již chystá záložník Bahebeck.

72
    První žlutá karta v zápase, vidí ji domácí Bahebeck za jeden z nebezpečně vyhlížejících vzdušných soubojů.

71
    Hosté pomalu přepouští aktivitu zcela ve prospěch domácího týmu. Fotbalsité Valenciennes diktují tempo hry.

69
    Další skvělý obranný zákrok hostujícího Wasse, který musel odvrátit další centr domácích hráčů.

67
    Domácí trenér tak mění rozestavení svého mužstva na 4-4-2. Pujol doplní na hrotu Le Talleca.

67
    Ariel Jacobs připravil první střídání domácího týmu. Ze hřiště odešel Dossevi, místo něj registrujeme na pažitu Pujola.

66
    A další obrovská šance domácího týmu! Nguette se po dalším rohovém kopu domácích dostal v šestnáctce do ideální střelecké pozice, míč však poslal jen do tyče. Hsoté mohou být velmi rádi, že se skóre nemění.

63
    První střídání v zápase. Hostující Ruben přichází místo Benezeta.

63
    Domácí zlepšili ve druhém poločase svůj pohyb, přesto se zatím velmi trápí v zakončení.

61
    Zatím asi největší šance zápasu a v ní domácí celek! Dossevi našel centrem u vzdálenější tyče zcela volného Bahebecka, který však trestuhodně nedokázal umístit míč do volné části brány. Ano, i to se dá nedát.

59
    Sabaly pěkným centrem chtěl vysunout jednoho ze svých spoluhráčů do útoku, ten se však ocitl před šestnáctkou sám a proti přesile neměl žádnou šanci.

57
    Pěkný pokus hostujícího Tie Biho z pětadvaceti metrů, domácí brankář však pohotově zasahuje.

55
    Po střetu s Masuakem zůstává hostující Sougou ležet na zemi. Je v péči lékařů, ale měl by být v pořádku a pokračovat dále.

54
    Pátý roh pro domácí celek, Dossevi se pokusil ihned ohrozit hostující bránu, brankáře Hansena však nepřekvapil.

53
    Pěkná individuální akce domácího Bahebecka, který se z levého křídla dostal až do střelecké pozice. Nebýt skvělého zásahu obránce Wasse, který míč srazil do boční sítě, měl by hostující brankář Hansen co dělat.

52
    K rozehrání přímého kopu se odhodlal Barbosa, Sorlinova rána z první však byla sražena domácí obranou mimo.

51
    Sabaly pokračuje ve své aktivní hře na levém křídle až vybojoval první rohový kop druhého poločasu.

50
    Barbosa z pravého křídla hledal nabíhajícího si Benezeta na vzdálenější tyč, jeho centr byl však příliš dlouhý.

49
    Sougou se na pravém křídle snažil kombinovat se spoluhráčem Cambonem, nakonec si však nerozuměli a z celé akce sešlo.

48
    Centr domácího Dosseviho z pravé strany odvrací obrana hostí pohotově do bezpečí.

47
    V prvním poločase neregistrujeme žádné střídání na žádné straně.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:02.

První poločas smutného a zatím nepříliš záživného zápasu je u konce. Několik pár šancí k vidění bylo, všechny pokusy ale byly velmi nepřesné a tak jsme se branky v první půli nedočkali. Uvidíme, jestli se něco ve druhém poločase změní.

45
    Čtvrtý roh pro domácí celek, hostující obrana počtvrté odvrací nebezpečí mimo.

44
    NGuette se snažil zlobit v šestnáctce domácích, Angoua však rychle odvrací nebezpečí.

44
    Možnost přímého kopu dostali i domácí, vše se však odehrálo stejně jako před několika okamžiky na druhé straně. Míč končí tentokrát v rukavicích Hansena.

43
    Hosté zahrávali další přímý kop, ten však končí v rukavicích připraveného brankáře Penneteaua.

41
    Domácí se snaží poslední minuty nakonec strhnout na svoji stranu, nedaří se jim ovšem dostat na dostřel evianské brány.

39
    Vstupujeme do poslední pětiminutovky zápasu, těžce porovnávat, který tým má momentálně navrch, hra je velmi vyrovnaná.

37
    Dossevi našel u první tyče dobře postaveného Da Silvu, který však hlavou poslal míč vysoko do nebes nad stadionem Hainaut.

36
    Bude z toho ovšem roh pro domácí celek.

36
    Hostující Wass se stihl vrátit a obrat o míč domácího Bahebecka, který se nebezpečně začal přibližovat k bráně Evianu.

34
    Doumbia v zajímavé šanci! Domácí útočník a zároveň bývalý hráč nedalekého Rennes si naběhl do šestnáctky hostí, hlavou však nakonec míč poslal těsně nad.

33
    Důkaz nemohoucnosti domácího celku. Tie Bi se z pravého křídla natlačil do zajímavé šance, jeho střela byla však velmi nepřesná.

32
    Dlouhý pas na nabíhajícího si Dosseviho, toho však o míč pohotově připravil obránce Sabaly.

30
    Barbosa rozehrál míč na vzdálenější tyč, jeho spoluhráč však hlavou usměrnil kulatý nesmysl jen do noh domácího obránce, který odvrací nebezpečí.

29
    Pěkná kombinace mezi hostujícími Bénézetem a Sougouem, bude nás čekat přímý kop pro Evianské.

28
    Trenér hostí Pascal Dupraz je velmi aktivní u lavičky svého celku. Hlasitým hecováním se snaží podpořit a motivovat své svěřence ke větší aktivitě.

25
    Domácí se stále snaží přejít přes defenzivní blok hostí, svůj pohyb sice zlepšili, přesto se do šancí získávají jen ojediněle.

23
    Pěkný kontr domácího celku. Dossevi odcentroval míč na střed si nabíhajícího Doumbiuovi, jeho rána však skončila na připraveném obránci hostí.

21
    Posledních deset minut jsme neregistrovali žádnou střelu na bránu, oběma týmům jako kdyby vyschl střelecký prach.

19
    Domácí fotbalisté mají problém dostat se přes polovinu hřiště, hosté začínají přidávat na obrátkách.

17
    Hostující hráči jsou zatím aktivnějším a nebezpečnějším týmem, když statistika držení míče je zatím ve prospěch domácího mančaftu.

14
    Dossevi se pokusil ihned z rohového kopu ohrozit hostující bránu, Hansen si však inkriminovaný prostor pohlídal.

14
    Další roh, tentokrát však pro domácí.

13
    Z rohu ale nezapršelo, Barbosa našel jen hlavu obránců soupeře.

12
    Sabaly na levém křídle zkusil obejít dva obránce domácího týmu, vybojoval tak alespoň rohový kop pro svůj celek.

10
    Zajímavá šance domácího útočníka Le Talleca. Skvělý centr domácího Bahebecka našel nabíhajícího si útočníka Le Talleca, který v pádu poslal pumelenici jen těsně mimo tyč hostující brány.

8
    Barbosa našel v šestnáctce dobře postaveného Cambona, který ovšem míč poslal nepřesně.

8
    Aktivní Wass na pravé straně vybojoval první rohový kop pro hosty.

6
    A znovu zatím velmi aktivní Sougou! Tentokrát se tlačil do šance z pravé strany, lobem chtěl přehodit povyjetého brankáře Penneteaua, neuspěl ale.

4
    Do šance se dostali vzápětí i hosté. Bénézet poslal do šestnáctky osamoceného Sougoua, který však míč poslal velmi nepřesně. Slibně vyhlížející kontr hosté tak nic nepřinesl.

3
    Domácí pokračují v útočném snažení, Dossevi se následně dostal k míči, z levé strany se dostal do střelecké pozice, jeho rána ovšem nebyla příliš důrazná. Hostující brankář Hansen nemusel řešit žádnou složitost.

2
    Dossevi se snažil najít svého spoluhráče u vzdálenější tyče, hostující obrana však pohotově odvrací hlavou pryč.

2
    Domácí Bahebeck se hned vrhl do útočné fáze, jeho centr z levého křídla končí na za postranní čárou. První roh v zápase pro domácí.

1
    Zápas právě začal, domácí na polovině hřiště rozehráli míč.

1

Před úvodním výkopem ještě minuta ticha za minulý týden zesnulého Bruna Metsu – bývalého hráče a trenéra domácího celku.

Všech 22 aktérů duelu s rozhodčím Fautrelem již nastupuje na trávník. I přes špatné výsledky domácího týmu v letošním ročníku spatřujeme na místním stadionu opět vysokou návštěvu.

Oba celky se již připravují k nástupu na hřiště. Domácí Valenciennes nastoupí v červených dresech, na hosty z Evianu čekají barvy bílo – růžové.

Valenciennes FC: Penneteau (C) – Néry, Kagelmacher, Angoua, Masuaku – Dossevi, da Silva, Nguette, Doumbia, Bahebeck – Le Tallec.
    Náhradníci: Novaes – Ciss, Mater, Ducourtioux, Chitu, Saez, Pujol.

Évian Thonon Gaillard: Hansen – Wass, Mongongu, Angoula, Sabaly – Tié Bi, Cambon, Sorlin (C) – Barbosa, Sougou, Benezet.
    Náhradníci: Salamone – Ehret, Blanc, Nistor, Rubén, Koné, Bertoglio.

Poslední vzájemný zápas

Letos na sebe oba celky ještě nenarazily. Poslední vzájemný zápas se tak datuje ke květnu 2013, kdy se v Evianu radovali z vítězství 2:0 Evianští. Poslední vzájemný duel na hřišti Valenciennes patřil domácím, kteří den před Štědrým večerem zvítězili 2:1.

Ani hosté z Evianu na tom nejsou letos nijak slavně, přesto mohou být o kousíček více spokojeni než jejich sobotní soupeř. Evianští z deseti zápasů vyhráli duely dva, s devíti body na kontě jim v tabulce náleží 16 pozice.

Posledních pět zápasů:
    Évian – Montpellier 2:2
    Lille – Évian 3:0
    Évian – Bordeaux 1:1
    Nantes – Évian 3:0
    Évian – Guigamp 1:2.

Domácím fotbalistům letošní ročník nevychází zcela dle jejich představ. Po deseti odehraných zápasech mají na svém kontě pouhých bodů, v tabulce jim tak náleží poslední dvacátí pozice. Výhry se fotbalisté Valenciennes dočkali jen v prvním kole, kdy na domácím stadionu porazili Toulouse 3:0. Od té doby na vítězství čekají.

Nice – Valenciennes 4:0
    Valenciennes – PSG 0:1
    Sochaux – Valenciennes 2:0
    Valenciennes – Reims 1:1
    Rennes – Valenciennes 2:2.

Pěkný den u sledování online přenosu z utkání francouzské nejvyšší soutěže Ligue 1. V rámci námi sledovaného přenosu budeme svědky měření sil mezi domácími Valenciennes FC a hosty z Évian Thonon Gaillard. Úvodní výkop je na plánu v 20:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.