NY Rangers – Columbus 2:4 (kon.) | Philadelphia – Montreal 2:1 (kon.) | Ottawa – Buffalo 2:1 (kon.)
Tampa – Detroit 2:1 (1:0 po s.n.) | St. Louis – Toronto 6:3 (kon.) | Nashville – Dallas 3:1 (kon.)
Winnipeg – Colorado 3:4 (0:2 po s.n.) | Arizona – NY Islanders 6:3 (kon.) | Calgary – Carolina 2:1 (po pr.)
Edmonton – Boston 2:4 (kon.) | San Jose – Minnesota 3:1 (kon.)
Edmonton Oilers
2:4 (0:3, 2:0, 0:1)
Boston Bruins
Pátek 13.12.2013, 03:38 • Rexall Place, Edmonton • NHL

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.

Boston Bruins: 3

Je to tak! Ve třetí třetině pokračovali domácí v dobrém výkonu, ale i díky smůle se jim nepodařilo využít alespoň jednu z mnoha šancí a v zápase srovnat skóre. Naopak, v poslední minutě, kdy to již Oilers zkoušeli bez brankáře, inkasovali čtvrtý gól z hole Iginly a bylo rozhodnuto. Edmonton promrhal první třetinu a byť v těch dalších dvou byl jasně lepší, na body to nestačilo. Boston vytěžil z minima maximum a získává další cenné vítězství, čímž si upevňuje své vedení v čele divize i celé Východní konference.

60:00

59:45
    Ještě puk za brankou Oilers, ale již se nic nestane.

59:17
    Bruins právě vstřelili branku!
    Poté, co JAROME IGINLA trefuje prázdnou branku, opouští diváci halu, je rozhodnuto, Boston vede 4:2 a dnes na ledě Oilers zvítězí. Asistence: David Krejčí a Kevan Miller.

59:00
    Bruins uzamčeni ve své třetině.

58:38
    Domácí odvolávají LaBarberu a na lede je šest hráčů Oilers!

58:20
    Ale Jakupov ztrácí puk a tím i celé útočné pásmo.

58:08
    Tak až nyní se Edmonton opět dostává do přesilovkového rozestavení.

57:38
    Navíc hosté odvádí velmi dobrou práci ve středním pásmu, kde znemožňují soupeři dostat se do útoku.

57:27
    Ale Bostonu se daří vyhodit puk ze třetiny.

57:00
    Důležité – Oilers vyhráli vhazování ve třetině soupeře a mají puk na svých hokejkách.

56:52
    Oddechový čas pro hosty.

56:52
    Přesilovou hru si zahrají domácí, na dvě minuty odchází na trestnou lavici za sevření puku Seidenberg.

56:40
    Závar před brankou Bruins, po kterém sice gól nepadl, ale bude se alespoň vylučovat.

56:15
    Střela J. Schultze od modré zablokována, přesto Oilers zůstávají u puku.

55:34
    LaBarbera vychytal Marchanda, který se dostal do dobré pozice na pravé straně.

55:23
    Jakupov se zbavil obránce parádní stahovačkou a bekhendem zkouší zakončit, Ch. Johnson ale chytá a přerušuje hru, komerční přestávka.

55:00
    Oilers mají posledních pět minut na vyrovnání, povede se jim to?

53:25
    Znovu zafungovala spolupráce druhého útoku Bruins, Krejčí po přihrávce Lučiče hledá před brankou Oilers Iginlu, který byl ale pokrytý.

53:08
    Ch. Johnson má puk ve své výstroji a přerušuje hru.

52:27
    Na druhé straně výborným obranným zákrokem zastavuje Bergeron Aleše Hemského.

51:58
    N. Schultz padá po souboji za vlastní brankou, není to faul, pokračuje se ve hře.

51:07
    Puk opouští ledovou plochu, rozhodčí přerušují hru a následuje komerční přestávka.

50:57
    Boston přečkal své oslabení, to ale bylo skutečně "na krev"!

50:30
    Boychuk vyhazuje a unavená čtveřice Bruins spěchá vystřídat.

50:11
    Bránící čtveřice Bruins již toho má plné zuby.

49:49
    Perron zariskoval přihrávkou přes útočné pásmo, naštěstí pro Oilers se hosté k puku nedostali.

49:30
    Oilers od úvodních vteřin před brankou Bruins.

49:03
    Eberle v dobré pozici na levé straně, ale z bezprostřední blízkosti trefuje pouze vyrážečku Ch. Johnsona!

48:57
    Brad Marchand právě nyní usedá na trestnou lavici a Edmonton má jedinečnou možnost vyrovnat!

48:40
    Marchand srazil k zemi Hemského, LaBarbera spěchá z brány, bude se vylučovat.

47:59
    Nepřesná rozehrávka Bruins, zakázané uvolnění, hra se vrací před Ch. Johnsona.

47:50
    Střelu Gagnera dokázal Ch. Johnson pokrýt, přerušená hra, následuje komerční přestávka.

47:15
    Chára má puk na své holi a rozehrává zpoza vlastní branky.

46:22
    Zpětná přihrávka Marchanda v útočném pásmu se nemusela vymstít, naštěstí pro Bruins, domácí po puku nevystartovali.

45:54
    Ch. Johnson chytá střelu Halla z pravé strany a přerušuje hru, Boston potřebuje jakýmkoliv způsobem zastavit rozjetého soupeře.

45:25
    Střela Justina Schultze od modré zablokována, přesto Oilers získávají převahu.

45:01
    Ofsajd Bruins na útočné modré, rozhodčí vykazují hru do středního pásma.

44:44
    Parádní akce domácích, Gagner zavezl puk do útočného pásma, přenechal Jakupovi a "odtáhl" obránce s sebou, ruský forvard vypálil z mezikruží, ale Ch. Johnson předvedl skvělý zákrok!

43:38
    Hall vyhazuje puk ze třetiny, přímo na hůl Marchanda, který je na útočné modré, ale nemá rychlost, obrana Oilers mu puk odebírá.

42:53
    Seidenberg chtěl zakončit bekhendem před LaBarberou, ale v rozhodující chvíli upadl a tak stihl do puku jen tak "plácnout".

42:18
    Pro Oilers je ale podstatné, že ztrácí pouze jeden gól a šance na body tak stále "žijí"!

41:56
    Bruins zatím příliš domácím puk nepůjčují v úvodu třetí třetiny.

41:31
    Ofsajd Bruins na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.

40:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně v 5:30 hodin.

Boston Bruins: 10

Ve druhé třetině se již nic nestane, byť se toho nestalo zrovna málo! Po první, nezvládnuté, třetině zůstal pouze na lavičce Dubnyk a do branky Oilers nastoupil LaBarbera. Že to byla dobrá volba, potvrdilo několik skvělých zákroků původně náhradníka pro dnešní utkání. I díky tomu se hosté ve druhé dvacetiminutovce neprosadili a góly dávali pouze Oilers! Dvakrát překonal Ch. Johnsona Perron, který nejprve ve 24. minutě snížil na 1:3 a ve 38. minutě pak skvělou individuální akcí na 2:3 z pohledu Edmontonu. A jak se zdála situace Oilers po první třetině bezvýchodná, nyní je vše jinak a ve třetí třetině se můžeme dočkat velkého dramatu!

40:00

39:34
    Krejčí přihrává na Cháru, ale puk opouští útočné pásmo.

39:10
    Excelentní zákrok LaBarbery v brance Oilers proti střele Iginly!

39:00
    Posledních šedesát vteřin druhé třetiny.

38:07
    To je přesně to, co může Edmontonu hodně pomoci, z beznadějného stavu po první třetině je to rázem již "pouze" o gól!

37:27
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Druhý gól Edmontonu i DAVIDA PERRONA, který se nenechal odstavit od puku, i přes snahu bránícího Bergerona, objel branku Bostonu, Ch. Johnson se dostal mimo svou pozici a Perron šikovně puk zasunul do branky! Asistence: Jordan Eberle a Jeff Petry.

36:40
    Puk za brankou Oilers, hosté napadají rozehrávku.

36:06
    Hallovo střela z pravé strany byla velmi dobrá, hodně razantní, ale chtělo to více přesnosti!

35:38
    Jenže postupně se dostávají až do vlastní třetiny.

35:05
    Perronovo střelu zastavil obránce Bruins Miller, přesto Oilers zůstávají u puku.

34:17
    Lučičův pokus z pravé strany LaBarbera vyráží.

33:19
    A následně sudí pískají ofsajd Bruins na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.

33:09
    Fraser téměř v leže střílí z pravé strany, puk však míří vedle branky.

32:26
    N. Johnson nyní zavrávoral, kdyby se udržel na bruslích, šel by sám na LaBarberu!

32:10
    Dobrá střela Hemského z mezikruží, ale puk míří přímo do Ch. Johnsona.

31:30
    Mezitím již Edmonton překonal svého soupeře v celkovém počtu střel – 24:23, na góly však Boston vede 3:1.

31:14
    Lander zkouší střelou od modré, z pravé strany, pozornost Ch. Johnsona, ten snadnou střelu chytá.

30:50
    Hosté mají míč na svých hokejkách, ale při přechodu přes střední pásmo o něho přicházejí.

30:45
    Joensuu v ofsajdu, rozhodčí přerušují hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

30:13
    Fraser pálí z pravé strany, ale LaBarbera špičkou betonu vyráží.

30:00
    Jsme přesně v polovině utkání, hosté vedou 3:1, ale ve druhé třetině jsou zatím lepší Oilers.

28:35
    A tlak Bostonu neustává, Bergeronovo střelu LaBarbera opět vyráží, velmi důležité zákroky domácího gólmana.

28:19
    A má to své "ovoce", Marchand pálí z levé strany, LaBarbera vyráží.

28:05
    Oilers mají nyní problémy s rozehrávkou, Seidenberg napadá.

27:03
    Justin a poté i Nick Schultz pálí od modré, Ch. Johnson chytá a raději přerušuje hru, komerční přestávka.

26:30
    Statistika střel ve druhé třetině: 5 : 0 !

25:56
    Střední pásmo nyní patří domácím, ale v koncovce to mají Oilers hodně těžké, Boston dobře brání.

25:01
    Škoda, Hemský by se dostal do dobré pozice, ale přejel útočnou modrou o něco později, než jeho spoluhráč z útoku Arcobello.

24:31
    Pokračuje se samozřejmě v plném počtu na obou stranách, Edmonton hraje velmi sympaticky, podaří se domácím vstřelit druhou branku?

24:18
    Gazdič s Lučičem se do sebe pustili u střídačky Edmontonu. Edmontonský Lučič tam schytal pár úderů a publikum bouřlivě oba rváče vyprovází na trestnou lavici, kde si oba bitkaři posedí pět minut.

23:56
    Oilers by nyní potřebovali vstřelil ještě alespoň jeden gól a dostat se tak "na dostřel" svému soupeři.

23:25
    Stejně jako v první třetině nachytal překvapivou střelou nad vyrážečku Seidenberg Dubnyka, povedlo se nyní totéž domácím, DAVID PERRON napřáhl na pravé straně, na vrcholu kruhu pro vhazování a přesně umístěnou trefou snižuje na 1:3. Asistence: Justin Schultz a Nick Schultz.

22:42
    N. Schultz nyní odvedl velmi dobrou práci, když na svých zádech udržel spěchajícího Seidenberga, který se mohl po pravé straně dostat do samostatného úniku!

22:18
    Gagner bojuje o puk ve třetině Bruins, ale hosté vyhazují puk do středního pásma.

21:35
    Ch. Johsnon musí zasahovat proti střele domácího Joensuu.

21:19
    Krug si na lavičce stěžuje na bolest v pravém rameni, zřejmě v jednom ze soubojů utrpěl nějaké to zranění.

20:10
    Dubnyk tedy opustil svou branku a nutno dodat, že to bylo správně rozhodnutí, na svém konto si nepřipsal žádný klíčový zákrok, jak se povede LaBarberovi? Nechme se překvapit!

20:01

Do druhé třetiny nenastoupí do branky Oilers Dubnyk, ale Jason LaBarbera!

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 4:34 hodin.

Československá stopa v 1. třetině:
    Aleš HEMSKÝ (EDM) 0+0, 0 střel, čas na ledě 4:36
    David KREJČÍ (BOS) 0+1, 2 střely, čas na ledě 6:30
    Zdeno CHÁRA (BOS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 9:12

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Boston Bruins: 18

V první třetině se toho již víc nestane, hosté odchází do šatny s pohodlným tříbrankovým náskokem. Edmonton nehraje špatný hokej, ale síla Bostonu je v trestání, byť menších, chyb! Po té první, kdy chyboval gólman Dubnyk, otevřel skóre zápasu v 11. minutě Seidenberg, který překvapil domácího gólmana střelou od modré, z levé strany. Na 2:0 pro Boston zvýšil v sedmnácté minutě Iginla, který zase vytěžil ze skvělé práce Lučiče a Krejčího v útočném pásmu. Při přesilové hře Oilers v závěru třetiny se pak při vlastním oslabení radoval z gólu Marchand, který doslova "vymetl pavučiny" v brance Dubnyka po skvěle provedeném přečíslení dva na jednoho. Chtělo by se říci, že o osudu utkání je již rozhodnuto, ale protože v hokeji se může stát cokoliv, nechme se překvapit, co nabídne dalších čtyřicet minut!

20:00

19:37
    Až nyní Ch. Johnson přerušuje hru a hosté tak mohou prostřídat unavenou bránící čtveřici.

19:23
    J. Schultz se odvážil ke střele od modré, Ch. Johnson vyráží.

19:00
    Poslední minuta první třetiny, Edmonton stále před brankou soupeře.

18:32
    Oilers opět ve třetině Bruins, hlavně neudělat další chybu!

18:17
    Gól při vlastním oslabení! BRAD MARCHAND úspěšně zakončuje akci dva na jednoho po přihrávce Bergerona z pravé strany. Asistence: Patrice Bergeron.

18:04
    Oilers v útočném pásmu.

17:45
    Bruins vyhazují kotouč ze třetiny.

17:35
    Za faul na Hemského dostává dvouminutový trest Caron, který usedá na trestnou lavici za sekání, první přesilová hra Bruins.

17:10
    Vhazování po levici Ch. Johnsona, úspěšnější hosté.

16:53
    To je hodně nepříjemné pro Oilers, prohrávat s tak silným soupeřem již 0:2, to se bude hodně těžko dotahovat.

16:11
    JAROME IGINLA napřáhl na pravé straně a střelou z voleje, z vrcholu kruhu pro vhazování, překonává Dubnyka, velmi dobrá práce celé druhé řady! Asistence: Dennis Seidenberg a David Krejčí.

15:32
    Dubnyk opět přerušuje hru před nebezpečně najíždějícím Caronem.

15:14
    Komerční přestávka, po ní se bude vhazovat po pravici Dubnyka.

15:08

14:58
    A Oilers se osvobozují, toto oslabení, vypadá to tak, zřejmě přečkají bez úhony.

14:41
    Dubnyk vyráží bekhendový pokus Seidenberga z mezikruží.

14:25
    Nyní jsou již hosté v přesilovkovém rozestavení ve třetině Oilers.

13:52
    Další vyhozený kotouč ze třetiny Oilers.

13:31
    Lučič zaváží puk do útočného pásma, ale obrana Oilers ho vyhazuje přes všechny čáry.

13:08
    Puk vyhozený mimo ledovou plochu, to je vyloučení! Na trestnou lavici putuje Philip Larsen, první přesilová hra Bruins.

12:43
    Larsen nezachytil na útočné modré vyhození Seidenberga.

12:23
    Eberleho pokus z pravé strany míří pouze vedle branky Bruins.

11:55
    Jakupov bojuje o puk ve třetině Bruins, ale hosté dostávají puk ze třetiny.

11:15
    Hemský s Perronem nyní "točili" obranu Bruins a na konci všeho je pohotová střela Hemského, kterou však Ch. Johnson chytá a přerušuje hru, komerční přestávka.

10:59
    Jak se domácí vyrovnají s vedením favorizovaného Bostonu?

10:25
    Uff, to byla chyba gólmana Dubnyka, který jako by nečekal střelu DENNISE SEIDENBERGA z levé strany, od modré, puk prolétl kolem jeho vyrážečky a skončil v brance, to byla laciná branka! Bez asistence.

09:45
    Gagner dostal přihrávku před branku Bruins, ale tam nedokázal puk zpracovat, to by byla gólová šance Oilers!

09:33
    Icing po nepřesné rozehrávce Oilers.

09:12
    Dobrá práce J. Schultze za vlastní brankou, domácí získávají puk a mohou prostřídat.

08:40
    Caron dojíždí nahozený puk a Bruins získávají útočné pásmo.

08:27
    Hemský se nedostal ke střele ve třetině Bruins a hosté se osvobozují.

07:53
    Který raději před Iginlou ukrývá puk a přerušuje hru.

07:40
    Lučič s Krejčím zaváží puk do útočného pásma, Bruins před Dubnykem.

07:12
    Následně hosté vyhazují puk ze své třetiny na zakázané uvolnění.

06:33
    R. Smith se ocitl sám v mezikruží, nikým neatakován, ale Dubnyk proti jeho střele skvěle zasáhl!

06:07
    Po reklamní přestávce se vhazuje před Dubnykem.

05:39
    Opět hra přerušena a opět se vhazuje ve třetině Bruins.

04:57
    Krejčího "propagační" střela z pravého křídla, Dubnyk v pohodě vyráží.

04:21
    A Jordan Eberle okamžitě po přechodu přes útočnou modrou pálí, Ch. Johnson přerušuje hru, bude se opět vhazovat.

04:10
    Úspěšnější David Krejčí (BOS), ale přesto se ve středním pásmu dostávají k puku domácí.

04:08
    Vhazování ve třetině Bruins.

02:57
    Dubnyk zastavuje střelu od modré, z levé strany.

02:05
    Seidenberg ztratil puk na útočné modré, dopředu vystartoval Hemský s Joensuu, ale nepodařilo se jim přelstít jediného bránícího hráče Bruins.

01:20
    Eberleho pokus z levé strany zablokován, Ch. Johnson nemusel zasahovat.

00:01

Edmonton Oilers: Dubnyk (LaBarbera) – Larsen, A. Ference, N. Schultz, J. Schultz, Bělov, Potter – Perron, Nugent-Hopkins, Eberle – Hall, Gagner, Jakupov – Joensuu, Arcobello, Hemský – Gazdič, Lander, Jones

Boston Bruins: Ch. Johnson (Rask ) – Chára, Boychuk, Seidenberg, Krug, Bartkowski, Miller – Marchand, Bergeron, Fraser – Lučič, Krejčí, Iginla – Södenberg, Spooner, R Smith – Caron, Campbell, N. Johnson

Rozhodčí: Pollock, O'Halloran – Galloway, Pancich.

Vítejte u dnešního onlajn přenosu utkání kanadsko-americké NHL, v němž domácí EDMONTON OILERS přivítá na svém ledě BOSTON BRUINS.

Pravděpodobné sestavy:

Edmonton Oilers: Dubnyk (LaBarbera) – Larsen, A. Ference, N. Schultz, J. Schultz, Bělov, Potter – Perron, Nugent-Hopkins, Eberle – Hall, Gagner, Jakupov – Joensuu, Arcobello, Hemský – Jones, Lander, Gazdič

Boston Bruins: Rask (C. Johnson) – Chára, Boychuk, Seidenberg, Krug, Bartkowski, Miller – Lučič, Krejčí , Iginla – Marchand, Bergeron, R. Smith – Södenberg, Spooner, Fraser – N. Johnson, Campbell, Caron.

Oilers patří i po dvaatřiceti odehraných zápasech k nejhorším týmům Pacifické divize, když na posledním, tedy sedmé místě, ztrácí na předposlední Calgary bod (Flames však mají o dva zápasy méně) a na pátý Phoenix již propastných 14 bodů! S touto bilancí jsou tak "Olejáři" nejhorší v pořadí celé Západní konference a třetím nejhorším týmem celé ligy! Mírným pozitivem mohou být poslední výsledky, kdy se v pěti zápasech mohli Olejáři pokaždé radovat z nějakého bodu a třikrát zvítězili.

Finalisté posledního ročníku mají zcela jiné starosti, než jejich dnešní hostitel. Na svém kontě mají totiž čtyřiačtyřicet bodů a vedou pořadí nejen Atlantické divize, ale i celé Východní konference! Nebýt prohry v Montrealu, mohl se Boston pochlubit skvělou bilancí pěti výher v řadě! "Medvědi" mají za sebou dva ze čtyř venkovních utkání a pokaždé zvítězili, jak tomu bude dnes, ve třetím venkovním utkání, na ledě Edmontonu?

Češi na ledě
    V dresu Edmontonu by měl k dnešnímu utkání nastoupit Aleš HEMSKÝ.
    Za hosty pak další český forvard, sedmadvacetiletý David KREJČÍ.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 24. Perron (J. Schultz, N. Schultz), 38. Perron (Eberle, Petry) – 11. Seidenberg, 17. Iginla (Seidenberg, Krejčí), 19. Marchand (Bergeron), 60. Iginla (Krejčí, Miller)

Edmonton Oilers: Dubnyk (21. LaBarbera) – Larsen, A. Ference, N. Schultz, J. Schultz, Bělov, Potter – Perron, Nugent-Hopkins, Eberle – Hall, Gagner, Jakupov – Joensuu, Arcobello, Hemský – Gazdič, Lander, Jones
    Boston Bruins: Ch. Johnson (Rask) – Chára, Boychuk, Seidenberg, Krug, Bartkowski, Miller – Marchand, Bergeron, Fraser – Lučič, Krejčí, Iginla – Södenberg, Spooner, R Smith – Caron, Campbell, N. Johnson

Rozhodčí: Pollock, O'Halloran – Galloway, Pancich

Diváci: 16 839