NY Rangers – Columbus 2:4 (kon.) | Philadelphia – Montreal 2:1 (kon.) | Ottawa – Buffalo 2:1 (kon.)
Tampa – Detroit 2:1 (1:0 po s.n.) | St. Louis – Toronto 6:3 (kon.) | Nashville – Dallas 3:1 (kon.)
Winnipeg – Colorado 3:4 (0:2 po s.n.) | Arizona – NY Islanders 6:3 (kon.) | Calgary – Carolina 2:1 (po pr.)
Edmonton – Boston 2:4 (kon.) | San Jose – Minnesota 3:1 (kon.)
Edmonton Oilers
2:4 (0:3, 2:0, 0:1)
Boston Bruins
Pátek 13.12.2013, 03:38 • Rexall Place, Edmonton • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

Češi na ledě
    V dresu Edmontonu by měl k dnešnímu utkání nastoupit Aleš HEMSKÝ.
    Za hosty pak další český forvard, sedmadvacetiletý David KREJČÍ.

Finalisté posledního ročníku mají zcela jiné starosti, než jejich dnešní hostitel. Na svém kontě mají totiž čtyřiačtyřicet bodů a vedou pořadí nejen Atlantické divize, ale i celé Východní konference! Nebýt prohry v Montrealu, mohl se Boston pochlubit skvělou bilancí pěti výher v řadě! "Medvědi" mají za sebou dva ze čtyř venkovních utkání a pokaždé zvítězili, jak tomu bude dnes, ve třetím venkovním utkání, na ledě Edmontonu?

Oilers patří i po dvaatřiceti odehraných zápasech k nejhorším týmům Pacifické divize, když na posledním, tedy sedmé místě, ztrácí na předposlední Calgary bod (Flames však mají o dva zápasy méně) a na pátý Phoenix již propastných 14 bodů! S touto bilancí jsou tak "Olejáři" nejhorší v pořadí celé Západní konference a třetím nejhorším týmem celé ligy! Mírným pozitivem mohou být poslední výsledky, kdy se v pěti zápasech mohli Olejáři pokaždé radovat z nějakého bodu a třikrát zvítězili.

Pravděpodobné sestavy:

Edmonton Oilers: Dubnyk (LaBarbera) – Larsen, A. Ference, N. Schultz, J. Schultz, Bělov, Potter – Perron, Nugent-Hopkins, Eberle – Hall, Gagner, Jakupov – Joensuu, Arcobello, Hemský – Jones, Lander, Gazdič

Boston Bruins: Rask (C. Johnson) – Chára, Boychuk, Seidenberg, Krug, Bartkowski, Miller – Lučič, Krejčí , Iginla – Marchand, Bergeron, R. Smith – Södenberg, Spooner, Fraser – N. Johnson, Campbell, Caron.

Vítejte u dnešního onlajn přenosu utkání kanadsko-americké NHL, v němž domácí EDMONTON OILERS přivítá na svém ledě BOSTON BRUINS.

Edmonton Oilers: Dubnyk (LaBarbera) – Larsen, A. Ference, N. Schultz, J. Schultz, Bělov, Potter – Perron, Nugent-Hopkins, Eberle – Hall, Gagner, Jakupov – Joensuu, Arcobello, Hemský – Gazdič, Lander, Jones

Boston Bruins: Ch. Johnson (Rask ) – Chára, Boychuk, Seidenberg, Krug, Bartkowski, Miller – Marchand, Bergeron, Fraser – Lučič, Krejčí, Iginla – Södenberg, Spooner, R Smith – Caron, Campbell, N. Johnson

Rozhodčí: Pollock, O'Halloran – Galloway, Pancich.

00:01

01:20
    Eberleho pokus z levé strany zablokován, Ch. Johnson nemusel zasahovat.

02:05
    Seidenberg ztratil puk na útočné modré, dopředu vystartoval Hemský s Joensuu, ale nepodařilo se jim přelstít jediného bránícího hráče Bruins.

02:57
    Dubnyk zastavuje střelu od modré, z levé strany.

04:08
    Vhazování ve třetině Bruins.

04:10
    Úspěšnější David Krejčí (BOS), ale přesto se ve středním pásmu dostávají k puku domácí.

04:21
    A Jordan Eberle okamžitě po přechodu přes útočnou modrou pálí, Ch. Johnson přerušuje hru, bude se opět vhazovat.

04:57
    Krejčího "propagační" střela z pravého křídla, Dubnyk v pohodě vyráží.

05:39
    Opět hra přerušena a opět se vhazuje ve třetině Bruins.

06:07
    Po reklamní přestávce se vhazuje před Dubnykem.

06:33
    R. Smith se ocitl sám v mezikruží, nikým neatakován, ale Dubnyk proti jeho střele skvěle zasáhl!

07:12
    Následně hosté vyhazují puk ze své třetiny na zakázané uvolnění.

07:40
    Lučič s Krejčím zaváží puk do útočného pásma, Bruins před Dubnykem.

07:53
    Který raději před Iginlou ukrývá puk a přerušuje hru.

08:27
    Hemský se nedostal ke střele ve třetině Bruins a hosté se osvobozují.

08:40
    Caron dojíždí nahozený puk a Bruins získávají útočné pásmo.

09:12
    Dobrá práce J. Schultze za vlastní brankou, domácí získávají puk a mohou prostřídat.

09:33
    Icing po nepřesné rozehrávce Oilers.

09:45
    Gagner dostal přihrávku před branku Bruins, ale tam nedokázal puk zpracovat, to by byla gólová šance Oilers!

10:25
    Bruins právě vstřelili branku!
    Uff, to byla chyba gólmana Dubnyka, který jako by nečekal střelu DENNISE SEIDENBERGA z levé strany, od modré, puk prolétl kolem jeho vyrážečky a skončil v brance, to byla laciná branka! Bez asistence.

10:59
    Jak se domácí vyrovnají s vedením favorizovaného Bostonu?

11:15
    Hemský s Perronem nyní "točili" obranu Bruins a na konci všeho je pohotová střela Hemského, kterou však Ch. Johnson chytá a přerušuje hru, komerční přestávka.

11:55
    Jakupov bojuje o puk ve třetině Bruins, ale hosté dostávají puk ze třetiny.

12:23
    Eberleho pokus z pravé strany míří pouze vedle branky Bruins.

12:43
    Larsen nezachytil na útočné modré vyhození Seidenberga.

13:08
    Puk vyhozený mimo ledovou plochu, to je vyloučení! Na trestnou lavici putuje Philip Larsen, první přesilová hra Bruins.

13:31
    Lučič zaváží puk do útočného pásma, ale obrana Oilers ho vyhazuje přes všechny čáry.

13:52
    Další vyhozený kotouč ze třetiny Oilers.

14:25
    Nyní jsou již hosté v přesilovkovém rozestavení ve třetině Oilers.

14:41
    Dubnyk vyráží bekhendový pokus Seidenberga z mezikruží.

14:58
    A Oilers se osvobozují, toto oslabení, vypadá to tak, zřejmě přečkají bez úhony.

15:08

15:14
    Komerční přestávka, po ní se bude vhazovat po pravici Dubnyka.

15:32
    Dubnyk opět přerušuje hru před nebezpečně najíždějícím Caronem.

16:11
    JAROME IGINLA napřáhl na pravé straně a střelou z voleje, z vrcholu kruhu pro vhazování, překonává Dubnyka, velmi dobrá práce celé druhé řady! Asistence: Dennis Seidenberg a David Krejčí.

16:53
    To je hodně nepříjemné pro Oilers, prohrávat s tak silným soupeřem již 0:2, to se bude hodně těžko dotahovat.

17:10
    Vhazování po levici Ch. Johnsona, úspěšnější hosté.

17:35
    Za faul na Hemského dostává dvouminutový trest Caron, který usedá na trestnou lavici za sekání, první přesilová hra Bruins.

17:45
    Bruins vyhazují kotouč ze třetiny.

18:04
    Oilers v útočném pásmu.

18:17
    Gól při vlastním oslabení! BRAD MARCHAND úspěšně zakončuje akci dva na jednoho po přihrávce Bergerona z pravé strany. Asistence: Patrice Bergeron.

18:32
    Oilers opět ve třetině Bruins, hlavně neudělat další chybu!

19:00
    Poslední minuta první třetiny, Edmonton stále před brankou soupeře.

19:23
    J. Schultz se odvážil ke střele od modré, Ch. Johnson vyráží.

19:37
    Až nyní Ch. Johnson přerušuje hru a hosté tak mohou prostřídat unavenou bránící čtveřici.

20:00

V první třetině se toho již víc nestane, hosté odchází do šatny s pohodlným tříbrankovým náskokem. Edmonton nehraje špatný hokej, ale síla Bostonu je v trestání, byť menších, chyb! Po té první, kdy chyboval gólman Dubnyk, otevřel skóre zápasu v 11. minutě Seidenberg, který překvapil domácího gólmana střelou od modré, z levé strany. Na 2:0 pro Boston zvýšil v sedmnácté minutě Iginla, který zase vytěžil ze skvělé práce Lučiče a Krejčího v útočném pásmu. Při přesilové hře Oilers v závěru třetiny se pak při vlastním oslabení radoval z gólu Marchand, který doslova "vymetl pavučiny" v brance Dubnyka po skvěle provedeném přečíslení dva na jednoho. Chtělo by se říci, že o osudu utkání je již rozhodnuto, ale protože v hokeji se může stát cokoliv, nechme se překvapit, co nabídne dalších čtyřicet minut!

Zdeno CHÁRA (BOS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 9:12

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 4:34 hodin.

Do druhé třetiny nenastoupí do branky Oilers Dubnyk, ale Jason LaBarbera!

20:01

20:10
    Dubnyk tedy opustil svou branku a nutno dodat, že to bylo správně rozhodnutí, na svém konto si nepřipsal žádný klíčový zákrok, jak se povede LaBarberovi? Nechme se překvapit!

21:19
    Krug si na lavičce stěžuje na bolest v pravém rameni, zřejmě v jednom ze soubojů utrpěl nějaké to zranění.

21:35
    Ch. Johsnon musí zasahovat proti střele domácího Joensuu.

22:18
    Gagner bojuje o puk ve třetině Bruins, ale hosté vyhazují puk do středního pásma.

22:42
    N. Schultz nyní odvedl velmi dobrou práci, když na svých zádech udržel spěchajícího Seidenberga, který se mohl po pravé straně dostat do samostatného úniku!

23:25
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Stejně jako v první třetině nachytal překvapivou střelou nad vyrážečku Seidenberg Dubnyka, povedlo se nyní totéž domácím, DAVID PERRON napřáhl na pravé straně, na vrcholu kruhu pro vhazování a přesně umístěnou trefou snižuje na 1:3. Asistence: Justin Schultz a Nick Schultz.

23:56
    Oilers by nyní potřebovali vstřelil ještě alespoň jeden gól a dostat se tak "na dostřel" svému soupeři.

24:18
    Gazdič s Lučičem se do sebe pustili u střídačky Edmontonu. Edmontonský Lučič tam schytal pár úderů a publikum bouřlivě oba rváče vyprovází na trestnou lavici, kde si oba bitkaři posedí pět minut.

24:31
    Pokračuje se samozřejmě v plném počtu na obou stranách, Edmonton hraje velmi sympaticky, podaří se domácím vstřelit druhou branku?

25:01
    Škoda, Hemský by se dostal do dobré pozice, ale přejel útočnou modrou o něco později, než jeho spoluhráč z útoku Arcobello.

25:56
    Střední pásmo nyní patří domácím, ale v koncovce to mají Oilers hodně těžké, Boston dobře brání.

26:30
    Statistika střel ve druhé třetině: 5 : 0 !

27:03
    Justin a poté i Nick Schultz pálí od modré, Ch. Johnson chytá a raději přerušuje hru, komerční přestávka.

28:05
    Oilers mají nyní problémy s rozehrávkou, Seidenberg napadá.

28:19
    A má to své "ovoce", Marchand pálí z levé strany, LaBarbera vyráží.

28:35
    A tlak Bostonu neustává, Bergeronovo střelu LaBarbera opět vyráží, velmi důležité zákroky domácího gólmana.

30:00
    Jsme přesně v polovině utkání, hosté vedou 3:1, ale ve druhé třetině jsou zatím lepší Oilers.

30:13
    Fraser pálí z pravé strany, ale LaBarbera špičkou betonu vyráží.

30:45
    Joensuu v ofsajdu, rozhodčí přerušují hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

30:50
    Hosté mají míč na svých hokejkách, ale při přechodu přes střední pásmo o něho přicházejí.

31:14
    Lander zkouší střelou od modré, z pravé strany, pozornost Ch. Johnsona, ten snadnou střelu chytá.

31:30
    Mezitím již Edmonton překonal svého soupeře v celkovém počtu střel – 24:23, na góly však Boston vede 3:1.

32:10
    Dobrá střela Hemského z mezikruží, ale puk míří přímo do Ch. Johnsona.

32:26
    N. Johnson nyní zavrávoral, kdyby se udržel na bruslích, šel by sám na LaBarberu!

33:09
    Fraser téměř v leže střílí z pravé strany, puk však míří vedle branky.

33:19
    A následně sudí pískají ofsajd Bruins na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.

34:17
    Lučičův pokus z pravé strany LaBarbera vyráží.

35:05
    Perronovo střelu zastavil obránce Bruins Miller, přesto Oilers zůstávají u puku.

35:38
    Jenže postupně se dostávají až do vlastní třetiny.

36:06
    Hallovo střela z pravé strany byla velmi dobrá, hodně razantní, ale chtělo to více přesnosti!

36:40
    Puk za brankou Oilers, hosté napadají rozehrávku.

37:27
    Druhý gól Edmontonu i DAVIDA PERRONA, který se nenechal odstavit od puku, i přes snahu bránícího Bergerona, objel branku Bostonu, Ch. Johnson se dostal mimo svou pozici a Perron šikovně puk zasunul do branky! Asistence: Jordan Eberle a Jeff Petry.

38:07
    To je přesně to, co může Edmontonu hodně pomoci, z beznadějného stavu po první třetině je to rázem již "pouze" o gól!

39:00
    Posledních šedesát vteřin druhé třetiny.

39:10
    Excelentní zákrok LaBarbery v brance Oilers proti střele Iginly!

39:34
    Krejčí přihrává na Cháru, ale puk opouští útočné pásmo.

40:00

Ve druhé třetině se již nic nestane, byť se toho nestalo zrovna málo! Po první, nezvládnuté, třetině zůstal pouze na lavičce Dubnyk a do branky Oilers nastoupil LaBarbera. Že to byla dobrá volba, potvrdilo několik skvělých zákroků původně náhradníka pro dnešní utkání. I díky tomu se hosté ve druhé dvacetiminutovce neprosadili a góly dávali pouze Oilers! Dvakrát překonal Ch. Johnsona Perron, který nejprve ve 24. minutě snížil na 1:3 a ve 38. minutě pak skvělou individuální akcí na 2:3 z pohledu Edmontonu. A jak se zdála situace Oilers po první třetině bezvýchodná, nyní je vše jinak a ve třetí třetině se můžeme dočkat velkého dramatu!

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Boston Bruins: 10

Československá stopa po dvou třetinách:
    Aleš HEMSKÝ (EDM) 0+0, 1 střela, čas na ledě 9:26
    David KREJČÍ (BOS) 0+1, 2 střely, čas na ledě 13:00
    Zdeno CHÁRA (BOS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:33

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně v 5:30 hodin.

40:01

41:31
    Ofsajd Bruins na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.

41:56
    Bruins zatím příliš domácím puk nepůjčují v úvodu třetí třetiny.

42:18
    Pro Oilers je ale podstatné, že ztrácí pouze jeden gól a šance na body tak stále "žijí"!

42:53
    Seidenberg chtěl zakončit bekhendem před LaBarberou, ale v rozhodující chvíli upadl a tak stihl do puku jen tak "plácnout".

43:38
    Hall vyhazuje puk ze třetiny, přímo na hůl Marchanda, který je na útočné modré, ale nemá rychlost, obrana Oilers mu puk odebírá.

44:44
    Parádní akce domácích, Gagner zavezl puk do útočného pásma, přenechal Jakupovi a "odtáhl" obránce s sebou, ruský forvard vypálil z mezikruží, ale Ch. Johnson předvedl skvělý zákrok!

45:01
    Ofsajd Bruins na útočné modré, rozhodčí vykazují hru do středního pásma.

45:25
    Střela Justina Schultze od modré zablokována, přesto Oilers získávají převahu.

45:54
    Ch. Johnson chytá střelu Halla z pravé strany a přerušuje hru, Boston potřebuje jakýmkoliv způsobem zastavit rozjetého soupeře.

46:22
    Zpětná přihrávka Marchanda v útočném pásmu se nemusela vymstít, naštěstí pro Bruins, domácí po puku nevystartovali.

47:15
    Chára má puk na své holi a rozehrává zpoza vlastní branky.

47:50
    Střelu Gagnera dokázal Ch. Johnson pokrýt, přerušená hra, následuje komerční přestávka.

47:59
    Nepřesná rozehrávka Bruins, zakázané uvolnění, hra se vrací před Ch. Johnsona.

48:40
    Marchand srazil k zemi Hemského, LaBarbera spěchá z brány, bude se vylučovat.

48:57
    Brad Marchand právě nyní usedá na trestnou lavici a Edmonton má jedinečnou možnost vyrovnat!

49:03
    Eberle v dobré pozici na levé straně, ale z bezprostřední blízkosti trefuje pouze vyrážečku Ch. Johnsona!

49:30
    Oilers od úvodních vteřin před brankou Bruins.

49:49
    Perron zariskoval přihrávkou přes útočné pásmo, naštěstí pro Oilers se hosté k puku nedostali.

50:11
    Bránící čtveřice Bruins již toho má plné zuby.

50:30
    Boychuk vyhazuje a unavená čtveřice Bruins spěchá vystřídat.

50:57
    Boston přečkal své oslabení, to ale bylo skutečně "na krev"!

51:07
    Puk opouští ledovou plochu, rozhodčí přerušují hru a následuje komerční přestávka.

51:58
    N. Schultz padá po souboji za vlastní brankou, není to faul, pokračuje se ve hře.

52:27
    Na druhé straně výborným obranným zákrokem zastavuje Bergeron Aleše Hemského.

53:08
    Ch. Johnson má puk ve své výstroji a přerušuje hru.

53:25
    Znovu zafungovala spolupráce druhého útoku Bruins, Krejčí po přihrávce Lučiče hledá před brankou Oilers Iginlu, který byl ale pokrytý.

55:00
    Oilers mají posledních pět minut na vyrovnání, povede se jim to?

55:23
    Jakupov se zbavil obránce parádní stahovačkou a bekhendem zkouší zakončit, Ch. Johnson ale chytá a přerušuje hru, komerční přestávka.

55:34
    LaBarbera vychytal Marchanda, který se dostal do dobré pozice na pravé straně.

56:15
    Střela J. Schultze od modré zablokována, přesto Oilers zůstávají u puku.

56:40
    Závar před brankou Bruins, po kterém sice gól nepadl, ale bude se alespoň vylučovat.

56:52
    Přesilovou hru si zahrají domácí, na dvě minuty odchází na trestnou lavici za sevření puku Seidenberg.

56:52
    Oddechový čas pro hosty.

57:00
    Důležité – Oilers vyhráli vhazování ve třetině soupeře a mají puk na svých hokejkách.

57:27
    Ale Bostonu se daří vyhodit puk ze třetiny.

57:38
    Navíc hosté odvádí velmi dobrou práci ve středním pásmu, kde znemožňují soupeři dostat se do útoku.

58:08
    Tak až nyní se Edmonton opět dostává do přesilovkového rozestavení.

58:20
    Ale Jakupov ztrácí puk a tím i celé útočné pásmo.

58:38
    Domácí odvolávají LaBarberu a na lede je šest hráčů Oilers!

59:00
    Bruins uzamčeni ve své třetině.

59:17
    Poté, co JAROME IGINLA trefuje prázdnou branku, opouští diváci halu, je rozhodnuto, Boston vede 4:2 a dnes na ledě Oilers zvítězí. Asistence: David Krejčí a Kevan Miller.

59:45
    Ještě puk za brankou Oilers, ale již se nic nestane.

60:00

Je to tak! Ve třetí třetině pokračovali domácí v dobrém výkonu, ale i díky smůle se jim nepodařilo využít alespoň jednu z mnoha šancí a v zápase srovnat skóre. Naopak, v poslední minutě, kdy to již Oilers zkoušeli bez brankáře, inkasovali čtvrtý gól z hole Iginly a bylo rozhodnuto. Edmonton promrhal první třetinu a byť v těch dalších dvou byl jasně lepší, na body to nestačilo. Boston vytěžil z minima maximum a získává další cenné vítězství, čímž si upevňuje své vedení v čele divize i celé Východní konference.

Dnešní utkání sledovalo 16 839 diváků.

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 24. Perron (J. Schultz, N. Schultz), 38. Perron (Eberle, Petry) – 11. Seidenberg, 17. Iginla (Seidenberg, Krejčí), 19. Marchand (Bergeron), 60. Iginla (Krejčí, Miller)

Edmonton Oilers: Dubnyk (21. LaBarbera) – Larsen, A. Ference, N. Schultz, J. Schultz, Bělov, Potter – Perron, Nugent-Hopkins, Eberle – Hall, Gagner, Jakupov – Joensuu, Arcobello, Hemský – Gazdič, Lander, Jones
    Boston Bruins: Ch. Johnson (Rask) – Chára, Boychuk, Seidenberg, Krug, Bartkowski, Miller – Marchand, Bergeron, Fraser – Lučič, Krejčí, Iginla – Södenberg, Spooner, R Smith – Caron, Campbell, N. Johnson

Rozhodčí: Pollock, O'Halloran – Galloway, Pancich

Diváci: 16 839