Los Angeles – Philadelphia 0:2 (kon.) | Toronto – Ottawa 6:3 (kon.) | Columbus – Florida 4:1 (kon.)
St. Louis – Nashville 4:3 (2:1 po s.n.) | Arizona – Pittsburgh 3:1 (kon.) | Anaheim – Dallas 0:2 (kon.)
Calgary – Minnesota 4:3 (po pr.) | San Jose – Chicago 2:1 (3:1 po s.n.) | Washington – Detroit 6:5 (po pr.)
Montreal – Winnipeg 1:2 (kon.)
Columbus Blue Jackets
4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Florida Panthers
Neděle 02.02.2014, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

To je pro dnešek vše, příště opět na shledanou. (03:39:07)

1. Sergej Bobrovsky (CBJ) 36 zák., 1 gól, 97,3%
    2. Ryan Johansen (CBJ) 1+1
    3. Boone Jenner (CBJ) 1+1

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Fleischmann (FLA) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:10
    Tomáš Kopecký (FLA) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:13

Columbus doma poráží Floridu 4:1 a připisuje si tak další důležité body do tabulky. Blue Jackets dnes byli podle očekávání lepším týmem a zcela zaslouženě berou dva body. Výhru vystřelili domácím Jenner, Johansen, Foligno a Letestu. O jediný úspěch hostů se postaral ve 28. minutě Boyes.

60:00

59:27
    Floridě se nedaří dostat se do útočného pásma, Columbus dnes hrál po celý zápas velmi dobře a organizovaně v obranném pásmu.

59:00
    Hraje se poslední minuta závěrečné části...

58:33
    Anisimov vystřelil na branku Thomase přes celé hřiště, gólman Panthers puk vyráží a rozehrává protiakci.

58:00
    Do konce třetiny zbývá 120 sekund, srovnání Floridy by se rovnalo zázraku.

57:07
    Vhazuje se po levici Bobrovského, Blue Jackets jsou velmi blízko vítězství.

56:05
    Oba týmy jsou opět kompletní, hraje se v pěti na obou stranách.

50:25
    Zcela osamocený pálil z mezikruží Atkinson, Thomas vyráží puk do rohu kluziště.

54:48
    Z pravého kruhu vystřelil tahem Barkov, puk končí ale jen v ochranné síti.

54:04
    Vyloučen je ale také Atkinson za hákování.

53:47
    Kulikov vyloučen za sekání.

53:21
    Do konce třetí třetiny nezbývá mnoho, domácí stále drží tříbrankový náskok.

52:38
    Columbus je opět kompletní, stále se ale brání tlaku soupeře.

52:02
    Campbell vypálil z levého kruhu, puk ale jen opouští útočné pásmo.

51:13
    Velký tlak na branku Bobrovského předvedli Panthers, ruský gólman ale situaci ustál a puk drží!

50:32
    Jenner vyloučen za nedovolené bránění.

49:28
    Columbus právě vstřelil branku!
    A nyní jsou již domácí výrazně blíže vítězství. Blue Jackets aktivně napadali, čímž získali puk, který okamžitě putoval na branku Thomase. Ten puk jen vyrazil a v nepřehledné situaci nestihl včas zareagovat na dorážku MARKA LETESTA do odkryté brány. Asistence: Corey Tropp, Derek MacKenzie.

48:38
    Vhazovat se bude ve středním pásmu.

48:02
    Thomas rozehrál puk do strany, nahrál ale jen na Atkinsona, který tak okamžitě pálil na branku – tu ale těsně minul!

47:38
    Jovanovski chtěl vypálit od modré, puk mu ale utekl do středního pásma.

46:33
    Velkou smůlu měl Huberdeau, který nedosáhl na odražený puk. Býval by střílel do téměř prázdné brány.

45:46
    Foligno to zkusil z úhlu, branku ale netrefil.

44:59
    Kulikov zavezl puk do útočného pásma přes levé křídlo, hosté kombinují u mantinelu, Bobrovsky zatím nemusí zasahovat.

44:07
    Po rychlé akci Panthers zasahuje Bobrovsky, který přerušuje hru.

42:43
    Nový útok Floridy načíná najíždějící Bjugstad...

41:58
    Na druhé straně zasahuje pozorný Thomas.

41:35
    Florida vstupuje do třetí třetiny velmi aktivně, hraje se převážně v obranném pásmu Blue Jackets.

40:38
    Campbell nahazuje puk do útočného pásma, hosté bojují o puk v rohu kluziště.

40:01

Florida vyrovnala hru a zcela po zásluze snížila brankou Bjugstada. Columbus poté ale přidal a vybojoval si i třetí branku, kterou vsítil Foligno. Rozhodne ale až třetí třetina.

Třetí třetina začne cca ve 2:54.

40:00

39:08
    Vhazovat se bude po levici Thomase.

39:00
    Do konce druhé třetiny schází jedna minuta.

37:46
    NICK FOLIGNO vystřelil zápěstím přes obránce, Thomas neudržel puk, který se tak pomalu ale jistě dokutálel za brankovou čáru. Asistence: Nikita Nikitin.

37:16
    Matthias pálil z pravého kruhu do téměř prázdné brány, Bobrovsky se ale rychlý přesunem dostal k fantastickému zákroku a puk vyráží.

36:04
    Vhazovat es bude po pravici domácího gólmana.

35:45
    Calvertovo bekhendové zakončení Thomas chytá a přerušuje tak hru.

34:45
    Bergenheim zaváží puk do obranného pásma Columbusu přes levé křídlo, Florida se ale v útočném pásmu dlouho neohřála.

33:53
    Domácí kombinují v útočném pásmu, Thomas zatím zasahovat nemusel.

32:45
    Johansen zavezl puk do pásma přes levé křídlo a natlačil se do zakončení, Thomas udržel puk na brankové čáře!

31:59
    Dubinsky nabil Ťutinovi na modrou, ten už ale branku trefit nedokázal.

31:05
    Hosté jeli dva na jednoho, Boyes ale trefil jen levou tyč!

30:49
    Velký tlak Columbusu, Anisimov se ale z mezikruží netrefil.

30:00
    Jsme v půli utkání, Columbus vede těsně 2:1. Florida ve druhé třetině ale přidala na výkonu a zápas dramatizuje.

28:49
    Blue Jackets se snaží odpovědět zvýšenou aktivitou v útočném pásmu, ve druhé třetině ale působí Florida daleko lepším dojmem a soupeři neposkytuje tolik prostoru pro kombinace.

27:41
    Florida právě vstřelila branku!
    A je to tu, Panthers se dočkali zasloužené odměny v podobě snížení. Přihrávku před branku přeměnil v zakončení do prázdné branky BRAD BOYES. Asistence: Brian Campbell, Scottie Upshall.

26:57
    Oddechový čas pro domácí.

26:45
    Z mezikruží to zkusil Bjugstad, Bobrovsky vyráží.

25:38
    Hosté zvyšují obrátky, Panthers kombinují v útočném pásmu a vytváří velký tlak na soupeře.

24:16
    Panthers kombinovali v útočném pásmu, k zakončení se ale zatím nedostávají.

23:38
    Další útok rozehrávají Blue Jackets...

22:58
    Thomas si vyjel proti soupeři a v netradiční pozici puk dokázal vyrazit do bezpečí.

22:30

21:42
    Jovanovski to zkusil od modré, puk končí ale jen v rohu kluziště.

20:48
    Snadný zákrok proti střele Upshalla si připisuje Bobrovsky.

20:01

Domácí byli lepší a po první třetině zaslouženě vedou. Thomase už stihli překonat Jenner a po jeho nádherné zadovce i Johansen.

Druhá třetina začne cca ve 2:00.

20:00

19:45
    Columbus nepřipouští žádné změny herního obrázku a drží soupeře pořádně daleko od vlastní branky.

19:00
    Do konce první třetiny zbývá jedna minuta.

18:02
    Tak tohle byla přenádherná hokejová lahůdka. Do přečíslení vedl kotouč Jenner, který překrásnou zadovkou našel RYANA JOHANSENA, který už jen trefil naprosto prázdnou branku. Klobouk dolů, tohle se povedlo. Asistence: Boone Jenner, Nathan Horton.

17:27
    Hraje se v obranném pásmu Panthers, Florida je v první třetině pod soustavným tlakem.

16:50
    Na druhé straně zakončoval Hayes, Bobrovsky je dnes ale ve vynikající formě a puk chytá.

15:33
    Už to vypadalo, že Thomas puk udrží, kotouč ale vyplul směrem do volného brankoviště. Tam byl první BOONE JENNER, který puk dorazil do odkryté branky. Asistence: Ryan Johansen, Nathan Horton.

14:51
    Blue Jackets jsou opět kompletní, Dubinsky se vrátil na led.

14:33
    Florida si vytvořila velký tlak, překonat domácího gólmana se ale stále nedaří.

13:20
    Vhazovat se bude před brankou Bobrovského.

12:43
    Za hákování vyloučen Dubinsky.

12:16
    Domácí rozehrávají další útok zpoza vlastní branky.

11:12
    Další zákrok si připisuje Thomas, který i tentokrát hru raději přeruší.

10:51
    Foligno přešel přes tři soupeře do útočného pásma, tato akce ale lepším zakončením nekončí.

10:00
    Půlka třetiny je za námi, mírnou převahu mají zatím domácí Blue Jackets.

09:16
    Upshall a Wisniewski dostávají dvě minuty za potyčku.

08:49
    Do dalšího zakončení se natlačil domácí Jenner, Thomas puk ale pokryl a hru přerušuje.

07:55
    Thomas vyrazil střelu po výpadu Foligna z pravého kruhu, do útoku tak přechází hostující Florida.

06:27
    Hraje se nahoru dolů, do velkých šancí se ale zatím ani jeden z obou soupeřů nedostává.

04:46
    Vhazuje se po pravici Thomase.

04:00
    Střela Ťutina od modré je ztečovaná do rohu kluziště, do protiútoku tak přechází Panthers.

03:11
    Panthers kombinují v útočném pásmu, Bobrovsky zatím zasahovat nemusel.

02:22
    Velký tlak vyvinuli domácí na branku Thomase, ten odolal a puk vyráží do rohu kluziště.

01:16
    Po nepřesné přihrávce Foligna mohou zaútočit hosté.

00:01

Columbus Blue Jackets: Bobrovsky (McElhinney) – Ťutin, Johnson (A), Wisniewski, Murray, Savard, Nikitin – Umberger, Anisimov, Foligno – Horton, Johansen, Jenner – Atkinson, Dubinsky (A), Calvert – Tropp, Letestu (A), MacKenzie.

Florida Panthers: Thomas (Clemensen) – Gilbert, Campbell (A), Jovanovski (C), Gudbranson, Weaver, Kulikov – Upshall, Bjugstad, Shore – Fleischmann, Barkov, Bergenheim – Winchester, Goc, Huberdeau – Barch, Matthias, Kopecký.

Rozhodčí: Dwyer, Lee – Murray, Sericolo.

Vzájemné zápasy

Všech pět posledních zápasů ovládl Columbus, kterému se tak na Floridu velmi daří. Naposledy po výsledku 4:1.

Florida je předposledním týmem Východní konference, vyhlídky play-off jsou jen velmi velmi mlhavé. Po 54 zápasech mají Panthers na kontě jen 49 bodů. Z posledních sedmi zápasů tým čtyřikrát prohrál, naposledy se tak stalo 3:6 v Torontu. Nedaří se ani Tomáši Fleischmannovi, který občas i sedí na tribuně. Snad se českému křídlu povede dnes lépe.

Columbus se nachází na 9. pozici ve Východní konferenci. Po 54 zápasech má na kontě 58 bodů, na pozice, které zaručují účast v play-off je zatím ztráta minimální. Z posledních sedmi zápasů Columbus čtyřikrát vyhrál, v posledním zápase skončil sérii tří proher domácí výhrou 5:2 nad Washingtonem.

Příjemnou noc s NHL, dnes nás čeká souboj domácího Columbusu Blue Jackets s Floridou Panthers. Pojďme si oba soupeře přiblížit.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jiří Liebreich

Branky a nahrávky: 16. Jenner (Johansen, Horton), 19. Johansen (Jenner, Horton), 38. Foligno (Nikitin), 50. Letestu (Tropp, MacKenzie) – 28. Boyes (Campbell, Upshall)

Rozhodčí: Dwyer, Lee – Murray, Sericolo

Diváci: 18 144