Los Angeles – Philadelphia 0:2 (kon.) | Toronto – Ottawa 6:3 (kon.) | Columbus – Florida 4:1 (kon.)
St. Louis – Nashville 4:3 (2:1 po s.n.) | Arizona – Pittsburgh 3:1 (kon.) | Anaheim – Dallas 0:2 (kon.)
Calgary – Minnesota 4:3 (po pr.) | San Jose – Chicago 2:1 (3:1 po s.n.) | Washington – Detroit 6:5 (po pr.)
Montreal – Winnipeg 1:2 (kon.)
Columbus Blue Jackets
4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Florida Panthers
Neděle 02.02.2014, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Příjemnou noc s NHL, dnes nás čeká souboj domácího Columbusu Blue Jackets s Floridou Panthers. Pojďme si oba soupeře přiblížit.

Columbus se nachází na 9. pozici ve Východní konferenci. Po 54 zápasech má na kontě 58 bodů, na pozice, které zaručují účast v play-off je zatím ztráta minimální. Z posledních sedmi zápasů Columbus čtyřikrát vyhrál, v posledním zápase skončil sérii tří proher domácí výhrou 5:2 nad Washingtonem.

Florida je předposledním týmem Východní konference, vyhlídky play-off jsou jen velmi velmi mlhavé. Po 54 zápasech mají Panthers na kontě jen 49 bodů. Z posledních sedmi zápasů tým čtyřikrát prohrál, naposledy se tak stalo 3:6 v Torontu. Nedaří se ani Tomáši Fleischmannovi, který občas i sedí na tribuně. Snad se českému křídlu povede dnes lépe.

Vzájemné zápasy

Všech pět posledních zápasů ovládl Columbus, kterému se tak na Floridu velmi daří. Naposledy po výsledku 4:1.

Columbus Blue Jackets: Bobrovsky (McElhinney) – Ťutin, Johnson (A), Wisniewski, Murray, Savard, Nikitin – Umberger, Anisimov, Foligno – Horton, Johansen, Jenner – Atkinson, Dubinsky (A), Calvert – Tropp, Letestu (A), MacKenzie.

Florida Panthers: Thomas (Clemensen) – Gilbert, Campbell (A), Jovanovski (C), Gudbranson, Weaver, Kulikov – Upshall, Bjugstad, Shore – Fleischmann, Barkov, Bergenheim – Winchester, Goc, Huberdeau – Barch, Matthias, Kopecký.

Rozhodčí: Dwyer, Lee – Murray, Sericolo.

00:01

01:16
    Po nepřesné přihrávce Foligna mohou zaútočit hosté.

02:22
    Velký tlak vyvinuli domácí na branku Thomase, ten odolal a puk vyráží do rohu kluziště.

03:11
    Panthers kombinují v útočném pásmu, Bobrovsky zatím zasahovat nemusel.

04:00
    Střela Ťutina od modré je ztečovaná do rohu kluziště, do protiútoku tak přechází Panthers.

04:46
    Vhazuje se po pravici Thomase.

06:27
    Hraje se nahoru dolů, do velkých šancí se ale zatím ani jeden z obou soupeřů nedostává.

07:55
    Thomas vyrazil střelu po výpadu Foligna z pravého kruhu, do útoku tak přechází hostující Florida.

08:49
    Do dalšího zakončení se natlačil domácí Jenner, Thomas puk ale pokryl a hru přerušuje.

09:16
    Upshall a Wisniewski dostávají dvě minuty za potyčku.

10:00
    Půlka třetiny je za námi, mírnou převahu mají zatím domácí Blue Jackets.

10:51
    Foligno přešel přes tři soupeře do útočného pásma, tato akce ale lepším zakončením nekončí.

11:12
    Další zákrok si připisuje Thomas, který i tentokrát hru raději přeruší.

12:16
    Domácí rozehrávají další útok zpoza vlastní branky.

12:43
    Za hákování vyloučen Dubinsky.

13:20
    Vhazovat se bude před brankou Bobrovského.

14:33
    Florida si vytvořila velký tlak, překonat domácího gólmana se ale stále nedaří.

14:51
    Blue Jackets jsou opět kompletní, Dubinsky se vrátil na led.

15:33
    Columbus právě vstřelil branku!
    Už to vypadalo, že Thomas puk udrží, kotouč ale vyplul směrem do volného brankoviště. Tam byl první BOONE JENNER, který puk dorazil do odkryté branky. Asistence: Ryan Johansen, Nathan Horton.

16:50
    Na druhé straně zakončoval Hayes, Bobrovsky je dnes ale ve vynikající formě a puk chytá.

17:27
    Hraje se v obranném pásmu Panthers, Florida je v první třetině pod soustavným tlakem.

18:02
    Tak tohle byla přenádherná hokejová lahůdka. Do přečíslení vedl kotouč Jenner, který překrásnou zadovkou našel RYANA JOHANSENA, který už jen trefil naprosto prázdnou branku. Klobouk dolů, tohle se povedlo. Asistence: Boone Jenner, Nathan Horton.

19:00
    Do konce první třetiny zbývá jedna minuta.

19:45
    Columbus nepřipouští žádné změny herního obrázku a drží soupeře pořádně daleko od vlastní branky.

20:00

Druhá třetina začne cca ve 2:00.

Domácí byli lepší a po první třetině zaslouženě vedou. Thomase už stihli překonat Jenner a po jeho nádherné zadovce i Johansen.

20:01

20:48
    Snadný zákrok proti střele Upshalla si připisuje Bobrovsky.

21:42
    Jovanovski to zkusil od modré, puk končí ale jen v rohu kluziště.

22:30
    Vhazovat se bude ve středním pásmu.

22:58
    Thomas si vyjel proti soupeři a v netradiční pozici puk dokázal vyrazit do bezpečí.

23:38
    Další útok rozehrávají Blue Jackets...

24:16
    Panthers kombinovali v útočném pásmu, k zakončení se ale zatím nedostávají.

25:38
    Hosté zvyšují obrátky, Panthers kombinují v útočném pásmu a vytváří velký tlak na soupeře.

26:45
    Z mezikruží to zkusil Bjugstad, Bobrovsky vyráží.

26:57
    Oddechový čas pro domácí.

27:41
    Florida právě vstřelila branku!
    A je to tu, Panthers se dočkali zasloužené odměny v podobě snížení. Přihrávku před branku přeměnil v zakončení do prázdné branky BRAD BOYES. Asistence: Brian Campbell, Scottie Upshall.

28:49
    Blue Jackets se snaží odpovědět zvýšenou aktivitou v útočném pásmu, ve druhé třetině ale působí Florida daleko lepším dojmem a soupeři neposkytuje tolik prostoru pro kombinace.

30:00
    Jsme v půli utkání, Columbus vede těsně 2:1. Florida ve druhé třetině ale přidala na výkonu a zápas dramatizuje.

30:49
    Velký tlak Columbusu, Anisimov se ale z mezikruží netrefil.

31:05
    Hosté jeli dva na jednoho, Boyes ale trefil jen levou tyč!

31:59
    Dubinsky nabil Ťutinovi na modrou, ten už ale branku trefit nedokázal.

32:45
    Johansen zavezl puk do pásma přes levé křídlo a natlačil se do zakončení, Thomas udržel puk na brankové čáře!

33:53
    Domácí kombinují v útočném pásmu, Thomas zatím zasahovat nemusel.

34:45
    Bergenheim zaváží puk do obranného pásma Columbusu přes levé křídlo, Florida se ale v útočném pásmu dlouho neohřála.

35:45
    Calvertovo bekhendové zakončení Thomas chytá a přerušuje tak hru.

36:04
    Vhazovat es bude po pravici domácího gólmana.

37:16
    Matthias pálil z pravého kruhu do téměř prázdné brány, Bobrovsky se ale rychlý přesunem dostal k fantastickému zákroku a puk vyráží.

37:46
    NICK FOLIGNO vystřelil zápěstím přes obránce, Thomas neudržel puk, který se tak pomalu ale jistě dokutálel za brankovou čáru. Asistence: Nikita Nikitin.

39:00
    Do konce druhé třetiny schází jedna minuta.

39:08
    Vhazovat se bude po levici Thomase.

40:00

Třetí třetina začne cca ve 2:54.

Florida vyrovnala hru a zcela po zásluze snížila brankou Bjugstada. Columbus poté ale přidal a vybojoval si i třetí branku, kterou vsítil Foligno. Rozhodne ale až třetí třetina.

40:01

40:38
    Campbell nahazuje puk do útočného pásma, hosté bojují o puk v rohu kluziště.

41:35
    Florida vstupuje do třetí třetiny velmi aktivně, hraje se převážně v obranném pásmu Blue Jackets.

41:58
    Na druhé straně zasahuje pozorný Thomas.

42:43
    Nový útok Floridy načíná najíždějící Bjugstad...

44:07
    Po rychlé akci Panthers zasahuje Bobrovsky, který přerušuje hru.

44:59
    Kulikov zavezl puk do útočného pásma přes levé křídlo, hosté kombinují u mantinelu, Bobrovsky zatím nemusí zasahovat.

45:46
    Foligno to zkusil z úhlu, branku ale netrefil.

46:33
    Velkou smůlu měl Huberdeau, který nedosáhl na odražený puk. Býval by střílel do téměř prázdné brány.

47:38
    Jovanovski chtěl vypálit od modré, puk mu ale utekl do středního pásma.

48:02
    Thomas rozehrál puk do strany, nahrál ale jen na Atkinsona, který tak okamžitě pálil na branku – tu ale těsně minul!

48:38

49:28
    A nyní jsou již domácí výrazně blíže vítězství. Blue Jackets aktivně napadali, čímž získali puk, který okamžitě putoval na branku Thomase. Ten puk jen vyrazil a v nepřehledné situaci nestihl včas zareagovat na dorážku MARKA LETESTA do odkryté brány. Asistence: Corey Tropp, Derek MacKenzie.

50:32
    Jenner vyloučen za nedovolené bránění.

51:13
    Velký tlak na branku Bobrovského předvedli Panthers, ruský gólman ale situaci ustál a puk drží!

52:02
    Campbell vypálil z levého kruhu, puk ale jen opouští útočné pásmo.

52:38
    Columbus je opět kompletní, stále se ale brání tlaku soupeře.

53:21
    Do konce třetí třetiny nezbývá mnoho, domácí stále drží tříbrankový náskok.

53:47
    Kulikov vyloučen za sekání.

54:04
    Vyloučen je ale také Atkinson za hákování.

54:48
    Z pravého kruhu vystřelil tahem Barkov, puk končí ale jen v ochranné síti.

50:25
    Zcela osamocený pálil z mezikruží Atkinson, Thomas vyráží puk do rohu kluziště.

56:05
    Oba týmy jsou opět kompletní, hraje se v pěti na obou stranách.

57:07
    Vhazuje se po levici Bobrovského, Blue Jackets jsou velmi blízko vítězství.

58:00
    Do konce třetiny zbývá 120 sekund, srovnání Floridy by se rovnalo zázraku.

58:33
    Anisimov vystřelil na branku Thomase přes celé hřiště, gólman Panthers puk vyráží a rozehrává protiakci.

59:00
    Hraje se poslední minuta závěrečné části...

59:27
    Floridě se nedaří dostat se do útočného pásma, Columbus dnes hrál po celý zápas velmi dobře a organizovaně v obranném pásmu.

60:00

Columbus doma poráží Floridu 4:1 a připisuje si tak další důležité body do tabulky. Blue Jackets dnes byli podle očekávání lepším týmem a zcela zaslouženě berou dva body. Výhru vystřelili domácím Jenner, Johansen, Foligno a Letestu. O jediný úspěch hostů se postaral ve 28. minutě Boyes.

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Fleischmann (FLA) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:10
    Tomáš Kopecký (FLA) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:13

1. Sergej Bobrovsky (CBJ) 36 zák., 1 gól, 97,3%
    2. Ryan Johansen (CBJ) 1+1
    3. Boone Jenner (CBJ) 1+1

To je pro dnešek vše, příště opět na shledanou. (03:39:07)

Jiří Liebreich

Branky a nahrávky: 16. Jenner (Johansen, Horton), 19. Johansen (Jenner, Horton), 38. Foligno (Nikitin), 50. Letestu (Tropp, MacKenzie) – 28. Boyes (Campbell, Upshall)

Rozhodčí: Dwyer, Lee – Murray, Sericolo

Diváci: 18 144