Plzeň – Mountfield HK 1:3 (kon.) | Liberec – Zlín 4:3 (2:1 po s.n.) | Kladno – Chomutov 1:4 (kon.)
Třinec – Vítkovice 3:1 (kon.) | K. Vary – Kometa Brno 3:0 (kon.) | Slavia – Litvínov 3:2 (1:0 po s.n.)
Rytíři Kladno
1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Piráti Chomutov
Pátek 07.03.2014, 18:20 • ČEZ Stadion, Kladno • Tipsport extraliga

57:09
    Piráti právě vstřelili branku!
    Kubinčák upaloval na Cikánka, který dobře zasáhl. Kladno si ale nepohlídalo dorážku a JOSEF STRAKA toho využil a poslal puk za domácího brankáře. Asistence: Vojtěch Kubinčák, David Hruška.

56:12
    Eberleho vyraženou střelu dorážel Lukáč. Martin Růžička se přesunul a skvělým zákrokem vyrážečkou udržel dvoubrankový náskok.

38:42
    Petr Tenkrát (KLA) dostává dvě minuty za sekání.

38:19
    A tlak hosté výborně zužitkovali. LUBOŠ BARTEČKO byl úplně sám u tyčky a tak si počkal na pohyb přesouvajícího se Cikánka a s klidem zamířil nad jeho beton. Asistence: Maris Jass, David Kämpf.

35:51
    Další klika domácích. Kubinčák dostal prostor a z kruhu trefuje břevno.

34:13
    Jan Dalecký (KLA) dostává dvě minuty za podražení.

27:30
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Tenkrát s Havlíčkem posunuli puk až na TOMÁŠE KABERLEHO, který z levého kruhu propálil Martina Růžičku. Asistence: Ondřej Havlíček, Petr Tenkrát.

27:20
    Maris Jass (CHM) dostává dvě minuty za hákování.

25:20
    Opět je to branka, která jde z velké části za Hruškou. Ten vytvořil tlak před brankou Kladna. Kubinčákovu střelu pak zachytil Cikánek, ale dojíždějící JOSEF STRAKA vyprášil hokejkou výzbroj domácího brankáře a kotouč propadl do branky. Asistence: Vojtěch Kubinčák.

23:55
    Po nahození Svobody se puk odrazil před Hrušku, který trefil tyč.

22:50
    Jejich tlak ale bude přibržděn. Dvě minuty za podražení pro Ivana Majeského (KLA).

20:37
    Rudovský byl u tyče sám, ale nadvakrát Růžičku nepřekonal.

17:48
    David Kämpf (CHM) dostává dvě minuty za sekání a stejně tak Marek Sikora (CHM). Velká šance pro domácí.

16:34
    Kladenští prohráli souboj v rohu a Josef Straka se dostal do obrovské šance, kterou ale výborným zákrokem zastavil Cikánek.

12:30
    Lukáč měl spoustu času a v brance bylo hodně místa. Domácí útočník trochu zaváhal, nakonec vystřelil a trefil tyč.

12:08
    Mark Bomersback (CHM) dostává dvě minuty za držení.

09:20
    Bartečko dostal prostor k vyjetí zpoza branky a trefil tyč. Dorážející DAVID HRUŠKA už měl před sebou prázdnou branku a potvrdil skvělou formu v zápasech proti Kladnu. Asistence: Luboš Bartečko.

07:59
    Račuk krásně prošel kolem Davida Růžičky, ale svou akci zakončil nepřesně. Vynutil si ale faul Jana Eberleho (KLA), který dostává dvě minuty za hákování.

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 28. Kaberle (Havlíček, Tenkrát) – 10. Hruška (Bartečko), 26. Straka (Kubinčák), 39. Bartečko (Jass, Kämpf), 58. Straka (Kubinčák, Hruška)

Rytíři Kladno: Cikánek (Exner) – D. Růžička, Kaberle, Procházka, Gutwald, Majeský, P. Hořava, Jankovič – Rudovský, Lukáč, Zagrapan – Tenkrát, Havlíček, M. Hořava – Dalecký, Bajaruns, Eberle – Strnad, Machač, Bílek.
    Piráti Chomutov: M. Růžička (Dvořák) – Malec, Pulpán, Jass, Bartejs, Stehlík, Krstev, Lojek – Bartečko, Svoboda, Bomersback – Hruška, Straka, Kubinčák – Šagát, Račuk, Hřebejk – Sikora, Kämpf, Kaše.

Rozhodčí: Šír, Pavlovič – Frodl, Charvát

Diváci: 1 538