Plzeň – Mountfield HK 1:3 (kon.) | Liberec – Zlín 4:3 (2:1 po s.n.) | Kladno – Chomutov 1:4 (kon.)
Třinec – Vítkovice 3:1 (kon.) | K. Vary – Kometa Brno 3:0 (kon.) | Slavia – Litvínov 3:2 (1:0 po s.n.)
HC Energie Karlovy Vary
3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
HC Kometa Brno
Pátek 07.03.2014, 18:20Tipsport extraliga

Vítáme vás u dnešního on-line přenosu z hokejové Tipsport extraligy mezi domácí HC Energie Karlovy Vary a hosty HC Kometa Brno. Utkání začíná v 18:20 a bude vás jím provázet David Košinár.

3. Jan Hruška – 13 branek

Kometa si dokázala i přes debakl v Třinci zajistit přímý postup do play off. Na Vítkovice má již náskok pěti bodů a Vítkovice jí už tedy nemohou ohrozit.

3. Petr Pohl – 14 branek

Karlovy Vary už přišly v předminulém kole po prohře s Pardubicemi o svou naději do předkola play off a stejně jako minulý rok si zahrají o záchranu. Na třinácté Kladno však mají luxusní náskok šestnácti bodů, takže jedině zkrat by je mohl dostat do baráže.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Řehoř) – Bičánek, Rýgl, Gulaši, Kubka, Šmach, Dresler, Dvořák – Zaťovič "C", Balán, Pohl – Kytnár, Vlach, Micka – Dlouhý, Vachovec, Zucker – Koblas, Hruška, Tomeček

HC Kometa Brno: Trvaj (Falter) – Hanzlík, Dlapa, Kempný, Dujsík, Žižka, Kuboš – Hruška, Čermák "C", Zohorna – Káňa, Němec, Svoboda – Burian, Koreis, Novotný – Mrázek, Raška, Vondráček – Wasserbauer

Rozhodčí: Pešina, Turčan – Ondráček, Lhotský.

00:01

00:02
    Kometa vyhrála první buly a žene se do útoku.

00:45
    Oba týmy mají za sebou první střídání a brněnští mají puk stále na svých holích.

01:19
    Tečovaná střela Romana Vlacha končí až v ochranné síti a vhazovat se bude před Trvajem.

01:39
    Hra se přestěhovala na druhou stranu a nyní se bude vhazovat po levici Závorky.

02:16
    Koblasa se dral ke střele z mezikruží, ale tělem ho tvrdě zastavil Tomáš Žižka.

02:59
    Jan Hruška dostal puk mezi kruhy, ale jeho střelu dokázala na poslední chvíli zblokovat jeden z domácích obránců.

03:38
    Kometa výborně napadá a domácím se nedaří pořádně rozehrát a teď navíc o kotouč přišli.

05:06
    Velká šance domácích! Od modré čáry pálil Gulaši a před bránou dorážel Zucker s Vachovec a první jmenovaný jen o kousek přehodil brněnskou bránu!

05:46
    A energetici si svým tlakem vynutili první vyloučení. Štěpán Novotný (KOM) na dvě minuty za sekání.

06:08
    Kometě se daří vyhodit a v klidu odjíždí střídat.

06:28
    Od modré čáry se snažil nahodit puk na teč Radim Bičánek, ale Balán puk netrefil. Vhazovat se bude před Trvajem.

07:03
    Domácím se přesilová hra příliš nedaří. Už utekla více jak polovina a energetici se stále nedostali do nějaké gólové šance.

07:57
    Jen co jedna přesilová hra skončila, druhá začne. Za držení Davida Zuckera je vyloučen Leoš Čermák (KOM)

08:20
    Obrovská šance Energie! Roman Vlach dostal kotouč do jízdy a proklouzl hostující obranou až před Trvaje, jenže brněnský gólman Vlacha vychytal.

08:59
    Ani druhá přesilová hra se domácím nedaří. Brno se daří v klidu vyhazovat.

09:19
    A nyní se domácí hráči provinili dokonce zakázaným uvolněním. Vhazování před Závorkou a hosté mohou vystřídat.

09:41
    A další zakázané uvolnění...

09:57
    Čermák je na ledě a Brno hraje v plném počtu. Domácím se přesilové hry opravdu nedaří a jejich projev až na pár šancí je dosti bídný.

11:05
    Hosté nyní předvádějí trošku Barcelonskou hru, ale místo míče mají puk. Nepouští energetiky vůbec ke hře.

11:42
    Opět přesilová hra pro domácí. Za hákování v útočném pásmu je vyloučen Jakub Koreis (KOM).

12:20
    Ofsajd zastavuje útočnou snahu energetiků. Oba týmy střídají a vhazovat se bude ve středním pásmu.

12:46
    Opět ofsajd a přesilová hra se pomalu blíží ke konci. Vypadá to, že ani tuto domácí nevyužijí.

14:46
    Vachovec pálil z mezikruží a Trvaj kotouč na poslední chvíli vykopl betonem!

15:12
    A další obrovská šance! Zucker před bránou přiťukl do prázdné brány puk Vachovcovi, ale ten kotouč promáchl!

15:59
    Hra se nám nyní přelévá z jedné strany na druhou, ale žádnou vážnější šanci nevidíme.

17:25
    Hosté drží puk na svých holích a kombinují v útočném pásmu Karlových Varů.

17:55
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Šok pro hosty! Z ničeho nic se domácí dostali do protiútoku a STANISLAV BALÁN dokázal nasměřovat prudkou Zaťovičovu přihrávku mezi tyč a Trvajův beton. Asistence: Martin Zaťovič.

18:40
    Zucker schytal Hanzlíkovo střelu a odjíždí s bolestivou grimasou na střídačku.

19:05
    Běží poslední minuta první třetiny.

20:00

Je za námi první třetina, ve které si domácí vytvořili několik šancí, i přes to, že lepším týmem byli hosté z Brna. V osmnácté minuté se však domácí dostali do vedení po přesné teči Stanislava Balána. Druhá třetina začne přibližně v 19:11.

20:01

20:07
    I toto úvodní buly vyhráli hosté a začínají třetinu s pukem na svých holích.

21:05
    Nyní se domácí usadili v útočném pásmu a snaží se kombinovat.

21:45
    Energetici jsou v úvodu třetiny aktivnějším týmem a stále kombinují před Trvajem.

22:25
    Až nyní mohou brněnští hráči vystřídat a posílají na led čerstvé síly.

23:16
    Hanzlíkovi vypíchl kotouč na modré čáře Petr Pohl a hnal se sám na gólmana Trvaje, ale svou střelu mezi betony neumístil přesně.

24:14
    Ofsajd zastavuje další útočné snažení domácího týmu a vhazovat se bude ve středním pásmu.

25:13
    Svoboda se protáhl domácí obranou, ale jeho pokus skončil u Jiřího Dreslera, který ho čistě odzbrojil.

25:45
    Čtvrtá karlovarská formace nyní zatápí brněnské obraně.

26:13
    Balán nedokázal nyní na dvakrát překonat sám před bránou Trvaje, který výborně zakročil.

27:48
    Rýgl se snažil vyhodit puk z pásma, ale ten byl tečovaný, a tak končí až v hledišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

27:55
    První přesilová hra pro hosty. Za vysokou hůl vyloučen Michal Vachovec (KVA). Velká šance pro Brno na srovnání.

28:36
    Kempný pálil od modré, ale Závorka jeho střele vystavil perfektní semafor. Vhazovat se bude po Závorkovo levici.

29:51
    Přesilová hra Brna je u konce. Michal Kempný (KOM) dostane rovnou dva tresty. Dvě minuty za krosček a dvě minuty za podražení.

30:12
    Vachovec je na ledě a domácím začíná dlouhá přesilová hra.

31:10
    Přesilové hry se energetikům opravdu nedaří. Brnu se daří v klidu vyhazovat puky a střídají.

31:30
    Trvaj kryje kotouč do své lapačky a následuje vhazování po jeho pravici.

32:16
    Petr Pohl si vyjel až před Trvaje, ale než stihl vystřelit, tak o kotouč přišel.

33:31
    Zbytečný faul Stanislava Balána (KVA), který si odsedí dvě minuty za sekání. Další přesilová hra domácích tedy nebyla využita.

33:57
    Kempný je na ledě a začíná početní výhoda Komety.

35:12
    Kotouč končí na střídačce Brna a vhazovat se bude po pravici Tomáše Závorky.

35:24
    Hra se přestěhovala na druhou stranu a nyní se vhazuje po levici Trvaje.

35:31
    Balán je na ledě a domácí svoje oslabení také přežili bez úhony.

37:05
    Vlach vyjel s pukem až z útočného pásma a musí počkat, než mu spoluhráči dovolí do něj opět vjet.

37:37
    Po tečované střele jednoho z hostujících útočníků končí kotouč v ochranné síti a po komerční přestávce následuje vhazování před Závorkou.

38:27
    Zucker se hnal do rychlého protiútoku, ale jeho střela proletěla po mantinelu a končí v ochranné síti.

39:07
    Běží poslední minuta druhé třetiny a domácí zakládají zřejmě poslední útok v této periodě.

39:27
    Obrovská šance Štěpána Novotného, který z mezikruží pálil v jasné šanci, ale Závorka fantastickým zákrokem puk chytil!

40:00

Druhá část je za námi a domácí stále vedou 1:0. Oba týmy měly šance v přesilových hrách, ale ani jednu z nich nedokázaly využít. Do šaten se tedy odchází stále za příznivějšího stavu pro Energii. Poslední třetina začne přibližně v 20:01.

40:01

40:10
    Je před námi poslední třetina, do které domácí vstupují s jednobrankovým náskokem.

40:44
    Závorka kryje střelu Leoše Čermáka a vhazovat se bude po jeho pravici.

41:03
    Vlach posílá svou přízemní střelu jen kousek vedle tyčky Trvajovy brány.

41:38
    Domácí se provinili zakázaným uvolněním a hra se stěhuje opět před gólmana Energie.

42:32
    Brno uzamklo domácí v jejich obranném pásmu a snaží se nějak vykombinovat až před Závorku.

42:53
    Obrovský závar před Trvajem nyní předvedl druhý útok Energie, ale hosté vše nakonec přestáli bez obdržené branky.

43:35
    Jan Káňa si vybruslil do dobré střelecké situace, ale kotouč namířil pouze do mantinelu, od kterého se černá pryž odrazila do lapačky domácího gólmana.

44:35
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou a vidíme velice atraktivní hokej.

45:33
    MARTIN ZAŤOVIČ přidává druhou branku domácích! Ve svém pásmu sebral kotouč a krásnou individuální akcí, když prokličkoval hostující obranou, překonává na dvakrát Jiřího Trvaje! Bez asistence.

46:39
    Ofsajd zastavuje útok domácích. Vhazování ve středním pásmu.

46:56
    Možnost pro Kometu na snížení. Za hrubost je odeslán na trestnou lavici Michal Gulaši (KVA).

47:45
    A je po přesilové hře. Jan Káňa (KOM) putuje na trestnou lavici za nedovolené bránění.

48:56
    Gulaši je na ledě a pro domácí začíná zkrácená přesilová hra, ve které mohou definitivně rozhodnout.

49:43
    Polovina třetí třetiny za námi a energetici mají zatím luxusní náskok dvou branek.

51:05
    Hosté mají nyní více ze hry a tlačí domácí v jejich obranném pásmu.

52:09
    Jenže po tlaku následuje vyloučení. Leoš Čermák (KOM) putuje na trestnou lavici na dvě minuty za vysokou hůl.

53:15
    Energetici jsou usazeni v útočném pásmu a tlačí soupeře. Zatím však bez vážnější šance.

54:11
    Brno je v plném počtu a může pokračovat ve snaze na vyrovnání.

55:34
    Kometě se čas zkracuje a zatím si nedokáží vytvořit nějaký souvislejší tlak do brány.

56:51
    David Zucker drží výborně kotouč v rohu kluziště a šetří tak čas, zatímco jeho spoluhráči střídají.

57:24
    Nepřesná rozehrávka energetiků a vhazovat se bude po pravici Tomáše Závorky.

57:53
    Roman Vlach odpálil kotouč vysokou holí a navíc na zakázané uvolnění, takže se bude opět vhazovat před Závorkou.

57:53
    Hosté z Brna požádali o oddechový čas.

57:53
    Kometa to zkouší bez Trvaje!

57:59
    A je rozhodnuto! Do prázdné brány střílí puk hned po buly ROMAN VLACH! Bez asistence.

58:16
    Michal Gulaši (KVA) dvě minuty za krosček a Tomáš Svoboda (KOM) dvě minuty vysokou hůl.

60:00

Je tu konec zápasu, ve kterém vítězí domácí Energie nad Kometou 3:0. Po vítězné první třetině a brance Stanislava Balána z dorážky, přidal ve třetí třetině druhou branku po krásné individuální situaci Martin Zaťovič. Na 3:0 dokonal Roman Vlach do prázdné brány. Na toto už Kometa nedokázala odpovědět a odjíždí tak z Karlových Varů poražena.

Toto je ode mě pro dnešek vše a těším se u dalšího online přenosu na počtenou. (20:38:02)