Winnipeg – Ottawa 3:5 (kon.) | Tampa – Boston 3:4 (0:1 po s.n.) | New Jersey – Carolina 5:4 (kon.)
Washington – Arizona 3:2 (kon.) | Toronto – Philadelphia 4:3 (po pr.) | Nashville – Columbus 0:1 (kon.)
Dallas – Minnesota 4:3 (kon.) | Vancouver – Calgary 2:1 (kon.) | San Jose – Montreal 4:0 (kon.)
NY Rangers – Detroit 3:0 (kon.) | Florida – Boston 2:5 (kon.)
San Jose Sharks
4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Montreal Canadiens
Neděle 09.03.2014, 04:15 • SAP Center, San Jose • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

MONTREAL CANADIENS

Tradiční hokejová bašta z Kanady. Přesně to jsou Montreal Canadiens. Habs zatím prožívají zdařilou sezónu a netají se vyššími ambicemi. Přeci jen, fanoušci, kteří často tvoří bouřlivou atmosféru, čekají na zisk Stanley Cupu už delší dobu. Nyní náleží městu s hokejovým náboženstvím třetí příčka východní konference. O ni se Canadiens přetahují s národním rivalem Toronto Maple Leafs. Týmovou produktivitu ovládá muž, jenž oblékl dres Montrealu teprve nedávno. Thomas Vanek (21 + 32), je pak podporován velice dobře vyladěným obráncem P. K. Subbanem (10 + 35). Tyče stejného kádru hájí olympijský vítěz Carey Price se slovenským gólmanem Peterem Budajem.

SAN JOSE SHARKS

Žraloci mají v této sezóně ideální příležitost, jak svým příznivcům konečně splnit velký sen – zisk slavného stříbrného poháru. Několik předchozích let sice Sharks skvěle ročník odstartovali, až nyní ovšem drží stabilní formu po celou dobu trvání období 2013/2014 a patří k nejlepším klubům v lize. Za vše hovoří celkově páté místo našlapané Západní konference. Při tom San Jose ztrácí pouze šest bodů na pozici první. Gólová a nahrávková stálice Joe Pavelski (32 + 30) je pouze ukázka skvělé hry Žraloků. Velice dobře mají sezónu rozjetou Joe Thornton (9 + 52) a Patrick Marleau (26 + 30). Zajímavá se jeví situace v brankovišti, kde poslední dobou dostává více prostoru Alex Stalock. Finský mág Antti Niemi ale bude chtít získat svou pozici jedničky zpátky.

Vzájemné zápasy v sezóně

První střetnutí sezóny mezi oběma kluby, proběhlo minulý rok v říjnu. Duel byl odehrán v kandském Montrealu a výhru 2:0 nakonec slavili San Jose Sharks.

Československá stopa v utkání

Martin Havlát (SJS) (5 + 6)
    Tomáš Plekanec (MTL) (17 + 18)
    Peter Budaj (MTL) (úspěšnost zákroků 91.10%)

San Jose Sharks: Niemi – Demers, Vlasic, Hannan, Braun, Irwin, Boyle – Burns, Thornton, Pavelski – Nieto, Couture, Marleau – Torres, Sheppard, Wingels – Burish, Desjardins, Kennedy

Montreal Canadiens: Budaj – Jemelin, Markov, Subban, Tinordi, Weaver, Murrray – Pacioretty, Desharnais, Gallagher – Vanek, Plekanec, Gionta – Galcheynuk, Eller, Bourque – Moen, Briere, White.

Ještě jednou vítejte u dnešního online přenosu, budeme sledovat souboj amerického a kanadského klubu National Hockey League.

00:01

00:40
    První akci utkání měli na svědomí domácí hokejisté, Joe Thornton okamžitě zkusil ohrozit Budaje v hostující brance.

01:42
    Hned uvidíme první vyloučení, které je ohlášeno na straně domácích. James Sheppard (SJS) dostává trest za podražení a jeho tým čeká oslabení.

02:26
    San Jose právě vstřelilo branku!
    To je pro Žraloky začátek jako z říše hokejových snů. Ano, domácí sice hrají oslabení hned v úvodu zápasu, ale i přes tento fakt kráčejí do vedení. Peter Budaj nebyl vůbec jistý, když mu po nahození zůstal kotouč mezi betony. Chvíli jej tam hledal, ale marně. TOMMY WINGELS k němu dojel a bez problému došťouchl za brankovou čáru. Gól v oslabení způsobil v aréně pořádnou radost. Asistence: Logan Couture.

03:20
    Sharks ale ještě musí dávat pozor, protože stále hrají před tím započaté oslabení.

03:58
    Domácí už hrají v plném počtu a Budaj má okamžitě co dělat. Další Thorntonova povedená střela z otočky.

04:20
    Žraloci jsou zatím před soupeřovým gólmanem daleko aktivnější a první gól jim hodně psychicky pomohl.

04:45
    Joe Pavelski nadvakrát zkoušel překonat Petera Budaje, ale ten zatím podruhé neinkasuje. Obrana Motrealu má nyní pořádné starosti.

04:56
    Nyní ale musí San Jose zpátky před vlastní branku, je totiž odpískáno zakázané uvolnění.

05:18
    Kotouč ve středním pásmu přebral nakonec Marleau, ale zakončit se mu nepovedlo.

05:22
    První početní výhodu si vyzkouší také San Jose, na dvě minuty za katr odjíždí následně Jareed Tinordi (MTL). Provinil se držením protihráče.

05:35
    Canadiens ovšem hned v úvodu svého oslabení vahzují puk přes všechny čáry, s rozehrávou vypomůže Antti Niemi.

06:02
    Opět na poslední chvíli vše zachránil na brankovišti Peter Budaj, i tentokrát před ním nebezpečně kroužil Joe Thornton.

06:20
    Montreal potřetí vyhazuje a domácí početní výhoda zatím není tak efektivní, uvidíme, co ještě nabídne.

06:50
    Už začala poslední minuta hostujícího oslabení, ve které má navíc práci také gólman Niemi.

06:51
    Sharks budou hrát chvíli přesilovou hru pět na tři, protože za Tinordem do bxu odchází také Brian Gionta (MTL), jenž fauloval podražením.

07:20
    Ale už je konec přesilovky pět na tři, Motreal ji přežil v klidu, když kotouč dvakrát poslal do středního pásma.

07:55
    Zbytek početní výhody pět na čtyři, zkouší Žraloci využít usazením se v pásmu. Zatm ale nevypadá, že by tato přesilovka měla skončit brankou.

08:46
    Tomáš Plekanec byl dalším hokejistou hostů, kdo touš vyhodil daleko od vlastní branky.

09:06
    Nyní už se pokračuje při plném počtu mužů na ledě, Sharks stále vedou rozdílem jedné branky a na útok mohou začít myslet i Canadiens.

09:54
    Už delší dobu probíhá hra bez přerušení a také Antti Niemi musel být nyní pozorný, protože k němu přiletěla střela z levého kruhu.

10:35
    Obrana domácích doposud pracuje velice zodpovědně a nemá ani problémy zakládat protiútoky. Následně Kennedy prověřil z dálky Budaje.

11:10
    Další důležitý zákrok Niemiho, jenž vzdroval tváří v tvář P. K. Subbanovi. Jeho zakončení zlikvidoval pravým betonem.

11:46
    Pořád ještě nebyla přerušena hra a hokej má obrovské tempo, který se přítomným fanouškům musí líbit.

12:21
    Až nyní rozhodčí musel hvízdnout na píšťalku, jelikož Montrealští špatně rozehráli a poslali kus černé gumy až na zakázané uvolnění.

12:50
    Domácí budou muset být pozorní před vlastní brankou, čeká je totiž oslabení. Brent Burns (SJS) se podle rozhodčích provinil podražením. Přesilová hra pro Montreal Canadiens.

13:06
    Přesilová hra Montrealu začala lépe pro San Jose, jenž okamžitě posílá puk mimo svou defenzívu.

13:30
    Zajímavá situace! Peter Budaj zažil podobný moment, jako při prvním oslabení Sharks, kdy inkasoval. Tentokrát ale kotouč mezi betony stihl zastavit.

14:05
    Na druhé straně důležitý zákrok Niemiho, jenž vyrazil včas střelu Gionty z první. Finský gólman zatím drží svůj tým v těžkých momentech.

14:37
    Pacioretty posílal puk před branku, volného Tinordiho ovšem nenašel. Zbývá posledních pár vteřinek z vyloučení Burnse.

14:54
    Nyní už je hokejista San Jose zpátky ve hře a Montreal svou další početní výhodu v úspěch neproměňuje.

15:10
    Tommy Wingels nedal soupeři před brankou žádnou šanci a v klidu jej odstavil od puku, Žraloci hrají už dopředu.

15:50
    Teď dávají domácí pozor při rozehrávce, protože delší dobu nemohl přejít bez chyby do pásma. Následně už ale hrají před Budajem.

16:34
    Pěkná a povedená akce, střela Hannana nakonec byla ztečována do ochranné sítě. Pokračovat se bude po další komerční přestávce.

16:45
    Ještě minimálně jedno vyloučení uvidíme v první třetině. Dvě minuty za nedovolené bránění inkasuje hokejista Montrealu Alexej Jemelin (MTL). Dobrá možnost pro Žraloky.

17:00
    Couture posílal na Thorntona, jenž posunul na Marleaua. Ale nikdo z nich nakonec přesně nezakončil na Budajovu svatyni.

17:56
    Matt Irwin už si vytvořil daleko lepší příležitost, když dorážel velice dobře u levé tyče. Následně ale Monreal v klidu vyhazuje.

18:30
    Běží poslední vteřiny montrealského oslabení a v nich má práci také Antti Niemiho, které pořekvapila dvojice útočníků v bílém.

19:15
    Vlasic ještě zkusil nahodit kus čergné gumy do pásma, převzal jej Wingels, ale dál už Sharks nepostupovali.

20:00

První třetina v San Jose nabídla jedinou branku. V sítil ji hned v úvodu během vlastního oslabení Tommy Wingels. Uvidíme, co přinese dalších dvacet minut. Zatím jsou o krok blíže k vítězství hráči z Kalifornie.

Střely na branku v první třetině

San Jose Sharks: 7

Montreal Canadiens: 9

Na řadě je začátek druhé části, do ní vkročí domácí celek s nejtěsnějším možným náskokem.

20:01

20:15
    Na vahzování dopadli lépe hokejisté Montrealu, kteří zkusili ohrozit Niemiho branku, ale zatím bez výsledku.

20:46
    Už hrají s pukem na druhé straně také Sharks, Couture alespoň nahodil touš na Budajovu klec.

21:20
    Kotouč delší dobu pobýval ve střední třetině a dlouho trvalo, než se jej někdo zmocnil. Nakonec musí tasit zákrok gólman Montrealu svou lapačkou.

21:54
    Stejně jako první třetinu, také tu druhou začíná San Jose vstřelenou brankou a nyní mohou Sharks hrát s daleko větším klidem na hokejkách. Vše vypadalo ze začátku poměrně nenápadně, když se Matt Irwin napřáhl od modré čáry, co mu jen síly stačily. Jeho pořádná pumelice zazvonila celou halou o tyčku a nakonec zaletěla do Budajovy svatyně. Pohledná branka pro oko fanouška byla ještě tečována hráčem jménem TOMMY WINGELS. Ten si připisuje druhý gól v utkání. Asistence: Matt Irwin, Raffi Torres.

22:20
    Vhazování proběhne ve středním pásmu, blíže brance Petera Budaje.

22:46
    Další skvělý zákrok Anttiho Niemiho, který zastavil idndividuální průnik Tomáše Plekance!

23:16
    Teď už ale byli donuceni Canadiens poslat puk až na zakázané uvolnění, buly proběhne právě před jejich brankou.

23:48
    Jako by se hra na ledě trochu uklidnila, ale je to jen zdání. Oba týmy dnes už ukázaly, že dokáží založit rychlé protiútoky.

24:19
    Došlo také k prvnímu ostřejšímu a pěstnímu souboji. Po souboji v rohu a následné bitce, odjíždí na trestnou lavici Jarred Tinordi (SJS) a Raffi Torres (SJS). Oba dostávají trestné minuty za rvačku.

24:30
    Logan Couture měl ideální příležitost k tomu, aby tečoval puk na brankovišti do sítě, ale to se nakonec nepodařilo.

25:04
    Sharks i nadále zkouší neopouštět soupeřovu polovinu a co nejvíce ohrožovat Budaje. Práci ovšem řeší i Niemi.

25:20
    A ještě jeden zákrok Anttiho Niemiho, když ochránce svatyně Žraloků likviduje pecku od modré v podání P. K. Subbana.

26:01
    Hra se okamžitě přesunula na druhou stranu, tam zahrozil Demers svou ránou z první a Budaj vyráží betonem do rohu.

26:39
    Po levém křídle unikal za dostatečného prostoru Joe Thornton. Nikoho neměl najetého, a tak pořádně vystřelil. Budaj si hodně vyjel z branky a jeho pokus udržel v náruči.

27:00
    Hosté nemohou prakticky přejít v klidu přes útočnou modrou čáru, protože na ní vždy hlídkuje někdo ze Žraloků. Kvalitní výkon od San Jose.

27:43
    Nálada je zase o něco veselejší pro Žraloky, jelikož tahle akce patří mezi krásy hokejové učebnice. Patrick Marleau dostal na levé straně dostatek prostoru k průniku a využil jej velice dobře. Neměl v úmyslu zakončovat sám a ještě koukal na druhou stranu, kde stál samotný MATT NIETO. Procpal na něj kus černé gumy a Nieto dával do skoro odkyrté sítě. Asistence: Patrick Marleau, Logan Couture.

28:57
    Proběhne další buly před Tokarskim, jenž bude mít určitě ještě dost starostí s létajícímu puky kolem jeho branky.

29:30
    Ale pozor i na útoky Canadiens, hned dvojice útočníku v bílých dresech dorážela na Niemiho brankovišti. Jenže Fin ve službách San Jose opět předvádí naprosto ledový klid.

29:55
    Ani Tomáš Plekanec nezískal puk na útočné modré čáře a znovu se hry před soupeřovou svatyní zmocňují Sharks.

30:37
    Následuje další komerční přestávka. Ještě před ní měl dobrou šanci Dan Boyle, jenž zakončoval z velkého úhlu přímo do betonu brankáře Tokarskiho.

30:45
    Pacioretty sice zakončil na branku San Jose, ale nahození nedělalo Niemimu naprosto žádné problémy.

31:10
    Na druhé straně střelou s podobnou vážností prověřil Tokarsiho Andrew Desjardins.

31:37
    Daleko větší možnost už měl u pravé tyče Joe Thornton, jehož pokus gólman Canadines zbrzdil až na poslední chvíli.

32:06
    Moc dlouho se po přerušení nehrálo, rozhodčí opět píská Montrealu postavení mimo hru a vhazování proběhne na stejném místě.

32:25
    Thomas Vanek ukazuje, že také v dresu Canadiens umí být nebezpečný. Teď ovšem netrefil svou střelou přesně domácí branku.

32:58
    Joe Pavelski stejně tak při střelecké chuti, jenže také on našel pouze prostor na zadním mantinelu, od nějž se následně puk odráží.

33:50
    Hra pro změnu před Anttim Niemim ale nevypadá to, že by mužstvo z kanadského městě mělo předvádět nebezpoečnou útočnou akci.

34:23
    Hokejistům San Jose musí taková hra vyhovovat, protože i nadále má jejich soupeř problémy dostat se do útoku a založit akci. Když už se povede, vše zachrání Niemi.

35:30
    Tommy Wingels nadvakrát zkoušel překonat Tokarskiho, když následně ještě dorážel puk mezi jeho betony. Ale nakonec vyšel ze souboje lépe brankář Montrealu.

35:55
    A zase ten Wingels. Jeho následný pokus už končí přerušenou hrou, protože Tokarski zachytil touš ve své výstroji.

36:20
    Opět už to vypadalo nadějně pro Montreal, ani tentokrát ovšem Tomáš Plekanec dojel s pukem dál, jak k modré čáře.

36:50
    Nyní už alespoň Vanek prověřil Niemiho střelou z bekhendu, přestože nebyla nějak moc nebezpečná.

37:59
    Na konci druhé třetiny si Montreal zahraje přesilovou hru. Sheppard (SJS) už odjíždí na trestnou lavici, protože v jednom ze soubojů přidržel soupeře.

38:13
    Ale Žraloci vyhazují a Montrealští musí začínat znovu zpoza vlastní branky.

38:40
    Ani během přesilové hry nemohou hostující hokejisté najít recept na lepší přechod před soupeřova brankáře. Obrana Sharks znovu jistá.

39:08
    Začala poslední minuta prostřední periody, Canadiens pobývali delší dobu s rozehrávkou na území soupeře, ale nic z toho nepramenilo.

39:32
    Ještě jedno přerušení a vhazování na modré čáře. Pokud San Jose neinkasuje, skončí jeho oslabení ještě ve druhé třetině.

40:00

Během dalších dvaceti minut si San Jose vytvořilo celkový náskok 3:0. Nutno dodat, že skóre je naprosto zasloužené. Když už se totiž Montreal dostane před branku, všechny problémy řeší Antti Niemi a domácí jsou tak blíže zisku všech bodů.

Střely na branku ve druhé třetině

San Jose Sharks: 19

Montreal Canadiens: 8

Za malou chvíli odstartuje třetí třetina utkání San Jose Sharks – Montreal Canadines. Domácí mají dostatečný náskok, kerý se určitě budou snažit zvýšit. Naopak hosté mají dost práce k vyrovnání.

40:01

40:43
    Úvody period dnes domácím rozhodně sedí, další důkaz je opět na světě, když San Jose uniká už do vedení o čtyři branky proti kanadské klasice z Montrealu. Hned od prvního vhazování ve třetí třetině drželi Sharks kotouč na svých hokejkách, u branky dostal nádhernou přihrávku na bekhend LOGAN COUTURE a ten už nepohrdl skórováním. Znovu nádhera, kterou musíme pochválit. Asistence: Matt Nieto.

41:40
    Sharks navíc také dobře brání a kvalitními rozehrávkami zezadu opět ohržují soupeře. Tokarski má daleko více práce, než Antti Niemi.

42:20
    Matt Irwin a Vlasic stříleli těsně po sobě, oba pokusy ovšem mířily mimo vymezený prostor pro skórování.

42:46
    Ani Patrick Marleau nezůstává pozadu a prověřuje kvalitu gólmana Tokarskiho, Canadiens jsou pod střeleckou palbou prakticky pořád.

43:35
    P. K. Subban se pokusil založi útok, jenže nikdo z jeho spoluhráčů nebyl na křídlech najetých, takže celá akce neměla úspěch.

43:59
    Další nepříjemnost pro Montreal, protože Canadiens čeká oslabení. Dvě minuty za sekání dostává hostující hokejista Travis Moen (MTL).

44:21
    Aktivita Žraloků během početní výhody se dala čekat, po dvou střelách končí puk v ochranné síti.

44:40
    Nyní jsou ale domácí u vlastní branky, Montreal totiž vyhodil kotouč daleko od vlastního gólmana a zamířil vystřídat.

45:30
    Většinu přesilové hry už má San Jose za sebou a navíc Patrick Marleau přejel do ofsajdu. Vhazovat se tedy bude na útočné modré Žraloků.

46:03
    Montreal už je komplentní a nejhorší chvíle má zatím za sebou, Logan Couture ale drží touš v útočném pásmu a chce znovu útočit.

47:00
    Také Desjardins obtáčel pravou tyč, u které měl nakonec včas Tokarski připravený svůj beton.

47:07
    Následuje krátká komerční přestávka, po které bude bitva pokračovat.

47:17
    San Jose bude chtít určitě také udržet nulu pro Anttiho Niemiho, jenž by se rád vrátil do své pohody ze začátku sezóny. Uvidíme, zda se to Žralokům podaří.

47:22
    Domácí gólman by si dnes ale čisté konto určitě zasloužil, před chvílí předvedl další přesný zásah.

48:25
    Montreal po delší době drží větší časový interval puk na svých hokejkách, ale nemůže se protlačit do lepšího zakončení.

49:09
    Znovu zákrok Anttiho Niemiho, jenž se řadí mezi ty snadnější. Takový hokej určitě všem domácím vyhovuje.

49:40
    Tým z Kalifornie už pochopitelně nemusí nikam moc spěchat, Joe Pavelski dostal puk do pásma a zkusil vystřelit.

50:08
    Kvalitní příležitost vzápětí pro Shepparda, jenž skoro sám ujížděl na branku a zkoušel bekhendem překonat Tokarskiho. Nakonec bez úspěchu.

51:00
    Obrana Montrealu opět v pozoru, trojice útočníků se žralokem na prsou se vydala na útočnou misi. Ale gólem tentokrát neskončila.

51:50
    San Jose vede ve střelách na branku v poměru 31:19, což je velice slušná porce na to, že ještě nemáme konec utkání.

52:20
    Hra je přerušená po boku gólmana v tyrkysovém dresu, tam se po komerční pauze bude také vhazovat.

52:26
    Opět technický přestupek svěřenců domácího trenéra, puk bude po icingu znovu navrácen na stejné místo.

52:40
    Před svatyní Anttiho Niemiho zase bylo dusno a padlo pár pěstí. Uvidíme, jestli se bude vylučovat.

52:40
    Ano, nakonec odchází za vrátka trestné lavice hráči z obou stran barikády. Za domácí dostává trest Marc-Eduoard Vlasic (SJS) a za Montreal Canadiens míří pykat Lars Eller (MTL).

52:59
    Tentokrát už bude z dalšího vyloučení pramenit přesilovka Montrealu. Patrick Marleau (SJS) dostává od hlavního rozhodčího dvě minuty za držení.

53:28
    Markov a Subban zkoušeli vystřelit, ale oba pokusy dvou zmiňovaných mířily vedle Niemiho branky.

54:10
    Už jsou Canadiens zpátky v útočném pásmu, Pacioretty prověřil připravenost gólmana San Jose Sharks.

54:18
    A stejný hokejista nyní odjíždí na trestnou lavici. Pacioretty (MTL) totiž nedovoleně bránil jednoho ze Žraloků. Počet hráčů na ledě se vyrovná.

54:46
    Při hře čtyři na čtyři se do útoku řítili domácí, jenže i tentokrát je zastavuje postavení mimo hru. Ještě jedna reklamni pauza, kterou dnes uvidíme.

54:53
    Za pár vteřin už začne zkrácená přesilovka Kaliforňanů, kteří mají možnost využít další početno výhody.

55:25
    Dnes několikátý souboj Tomáše Plekance a Anttiho Niemiho. Také nyní byl lepší brankář San Jose, jenž proti českému útočníkovi skvěle vyjel.

56:10
    Ještě patnáct vteřin zbývá z přesilovky Sharks, kotouč je v pravém rohu u branky Tokarskiho.

56:35
    Ale sudí opět uděluje tresné minuty, tentokráte kvůli technickému problému. Příliš mnoho hráčů na ledě hrálo za Canadiens (celkem osm). Přesilovka pro San Jose.

57:00
    Montreal se ovšem chvíli po vhazování osvobozuje, když vyhazuje kus černé gumy až ke svatyni Anttiho Niemiho.

57:24
    Hráči stále nemají dost důrazu u mantinelu a rozhodčí jsou nuceni k dalšímu vylučování po drsnějším souboji. Za katr usedá o jednoho muže v bílem dresu více. Brian Gionta (MTL) krosčekoval. Dále dostávají osobní tresty Matt Irwin (SJS), James Sheppard (SJS) a Ryan White (MTL).

57:30
    Antti Niemi v pohodové pozici zasahuje pro střele Briera.

57:56
    San Jose dává pozor před vlastním gólmanem protože další rozehrávka soupeře byla poměrně rychlá, teď už ale mohou Sharks vyrazit dopředu.

58:20
    Opět je tu Tomáš Plekanec, který se snažil prodrat až k brance. I nyní bez úspěchu.

58:37
    Začalo zkrácená přesilová hra Montrealu, bude trvat třičtvrtě minuty, pokud Canadiens neskórují.

58:54
    Niemi ukazuje svůj klid v dnešním zápase, prot další střele od modré čáry v pohodě vytasil lapačku a zařídil další vhazování po jeho pravé ruce.

59:10
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny, Montreal se zatím stále drží před brankou soupeře a za chvíli už přijde o svůj zbytek přesilovky.

59:36
    Fanoušci v aréně povykují a dobře vědí, že jejich tým už v klidu dojde za výhrou. San Jose už jen v posledních momentech zbývá udržet nulu pro brankáře Niemiho.

60:00

Dá se říci, že San Jose dnes vyhrálo po skvělém útočném výkonu na začátku každé třetiny. Konečný výsledek 4:0 znamená plný bodový zisk pro Sharks a také fakt, že Montreal ve dvou vzájemných zápasech nedal týmu z Kalifornie ani jeden gól. Navíc Antti Neimi potvrdil, že předchozí výpad formy nic nezmenal a dnes udržel zaslouženou nulu. Počkejme si ještě na nejlepší hráče zápasu.

Tři hvězdy utkání

Tommy Wingels (SJS) (2 + 0)
    Logan Couture (SJS) (1 + 2)
    Antti Niemi (SJS) (27 zásahů)

Tomáš Plekanec (MTL) (0 + 0), 2 střely, čas na ledě: 19:05
    Peter Budaj (MTL) (9 zásahů), čas na ledě: 21:54 (06:54:36)

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 3. Wingels (Couture), 22. Irwin (Irwin, Torres), 28. Nieto (Marleau, Couture), 41. Couture (Nieto)

Montreal Canadiens: Budaj (22. Tokarski) – Jemelin, Markov, Subban, Tinordi, Weaver, Murrray – Pacioretty, Desharnais, Gallagher – Vanek, Plekanec, Gionta – Galcheynuk, Eller, Bourque – Moen, Briere, White

Rozhodčí: Dan O'Rourke, Frederick L'Ecuyer – Lonnie Cameron, Ryan Galloway

Diváci: 17 562