Winnipeg – Ottawa 3:5 (kon.) | Tampa – Boston 3:4 (0:1 po s.n.) | New Jersey – Carolina 5:4 (kon.)
Washington – Arizona 3:2 (kon.) | Toronto – Philadelphia 4:3 (po pr.) | Nashville – Columbus 0:1 (kon.)
Dallas – Minnesota 4:3 (kon.) | Vancouver – Calgary 2:1 (kon.) | San Jose – Montreal 4:0 (kon.)
NY Rangers – Detroit 3:0 (kon.) | Florida – Boston 2:5 (kon.)
New York Rangers
3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Detroit Red Wings
Neděle 09.03.2014, 17:35 • Madison Square Garden, New York • NHL

52:11
    Rangers právě vstřelili branku!
    O osudu utkání je zřejmě rozhodnuto. Otevřená obrana Detroitu přinesla svou daň, když se Rangers dostali do přečíslení dva na jednoho, kdy poté Stepan našel na levém kruhu volného CHRISE KREIDERA a ten střelou na bližší tyč přidal svoji druhou branku v této třetině. Asistence: Derek Stepan, Ryan McDonagh.

40:14
    Horší vstup do třetí třetiny si hokejisté Detroitu ani představit nedokázali. Střelu od modré čáry tečoval před Howardem CHRIS KREIDER a kotouč skončil v pravé šibenici. Rangers tak vedou o dvě branky. Asistence: Ryan McDonagh, Derek Stepan.

5:14
    Rangers se dostávají do vedení! Mezi kruhy se dostal k odraženému kotouči BRIAN BOYLE a z otočky překonal klečícího Howarda. Asistence: John Moore, Dominic Moore.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 6. Boyle (J. Moore, D. Moore), 41. Kreider (McDonagh, Stepan), 53. Kreider (Stepan, McDonagh)

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – Girardi, McDonagh, Stralman, Staal, Klein, J. Moore – Nash, Stepan, Kreider – St. Louis, Richards, Hagelin – Zuccarello, Brassard, Pouliot – Carcillo, D. Moore, Boyle
    Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Ericsson, Kronwall, DeKeyser, Quincey, Lashoff, Smith – Franzen, Legwand, Nyquist – Jurčo, Sheahan, Tatar – Alfredsson, Glendening, Abdelkader – Bertuzzi, Andersson, Miller

Rozhodčí: Hebert, Kowal – Cormier, Murphy

Diváci: 18 006