Magnitogorsk – Vladivostok 5:3 (kon.) | Barys – Jekatěrinburg 5:4 (po pr.) | Ufa – N.Novgorod 0:1 (kon.)
Kazaň – Novosibirsk 3:2 (po pr.)
Salavat Julajev Ufa
0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Torpedo Nižnij Novgorod
Neděle 09.03.2014, 12:00 • Ice Palace Salavat Julaev • Play-off KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Sportu zdar a hokeji zvlášť. Hezké poledne a dobrou chuť pokud právě obědváte. Jsem rád, že jste rozhodli sledovat play-off KHL mezi Ufou a Novgorodem. Především domácí mají po včerejšku co dohánět. V prvním vzájemném duelu padli 1:3 a v sérii prohrávají 0:1 na zápasy.

První duel přinesl velmi pohledný hokej, kterému nechyběl náboj. Hosté každou třetinu vstřelili jednu branku a vítězství si pohlídali. Domácí dokázali snížit v prostřední části, to jim ale nestačilo k výhře. Možná se i na výsledku podepsal neuznaný gól Ufy, který přišel několik minut před koncem. Rozhodčí ale rozhodl, tak jak rozhodl.

Výsledek prvního zápasu:

Ufa – Novgorod 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 37. Mirnov (Kolcov) – 15. Badjukov (Skačkov), 29. Grigorjev (Paršin, Skačkov), 51. Skačkov (Velentěnko, Krasnoslobodcev). Stav série: 0:1.

Česká a Slovenská stopa na ledě?

Co se týče domácího mužstva, tam v drese Ufy zřejmě nastoupí útočník Tomáš Záborský. Na protější straně nemá tato kategorie zastoupení.

Salavat Julajev Ufa: Vasilevskij (Volkov) – Sopel, Kulda, Višněvskij, Sčitov, Zubarev, Kolcov, Vasilevskij, Gurkin – Hartikainen, Záborský, Makarov – Chlystov, Tolpeko, Dubrovskij – Mirnov, Pilhström, Kajgorodov – Mereškin, Stěpanov, Slepyšev . Trenér: Vladimír Jurzinov ml.

Torpedo Nižnij Novgorod: Kasutin (Gelašvili) – Valentěnko, Bernackij, Hietanen, Chomickij, Grigorjev, Děnisov, Belochvostikov – Galuzin, Krasnoslobodcev, Skačkov – Wolski, Salminen, Immonen – Paršin, Sentujurin, Kolanos – Badjukov, Konkov, Miščenko, A. Potapov. Trenér: Peteris Skudra.

Rozhodčí: Gofman, Baturlin – Aljošin, Ivanov.

Vše je připraveno na začátek zápasu. Halou zní státní hymny obou zemí a poté už rozhodčí zahájí druhý duel play-off mezi Ufou a Novgorodem.

V domácí bráně opět Vasilevskij, na druhé straně také žádná změna. Kasutin včera předvedl výborný výkon, není důvod změny.

00:01

00:17
    Ještě jednou přeji hezké nedělní poledne a jdeme na tento zápas. Doufejme, že bude dramatický a bude mít patřičný náboj.

01:16
    Hraje se za bránou domácích, kteří chtějí rozehrát útočnou akci.

02:28
    Pozor na finského legionáře Antti Pihlströma, který se dostal až před Kasutinovu bránu a střílel šikovně nad jeho beton, ale ruský brankář zasáhl v pravý moment. Navíc tam byl faul, bude se vylučovat.

02:28
    Grigorjev je vyloučen za sekání. Pro Ufu je zde možnost první přesilovky.

03:26
    První minutu hosté přežili bez problémů, hraje se spíše ve středním pásmu.

03:49
    Až teď přišla zajímavá střela Hartikainena, který pálil od modré a Kasutin zasahuje svou vyrážečkou.

04:15
    Pozvolna se krátí trest Grigorjeva, který v šanci sekl Pihlströma. Kdo ví jak by to dopadlo, kdyby finský hokejista nebyl faulován.

04:38
    Každopádně hraje se dál za nerozhodného stavu a v pěti na obou stranách.

05:27
    Zatím je to takové hodně opatrné utkání, bez větších náznaků šancí. Nikdo nechce udělat chybu.

05:49
    Dobrá střela, snad vůbec první z hostující strany. Z levého kruhu střílel Skačkov a brankář Vasilevskij si bez problémů poradil.

06:16
    Je zde první komerční přestávka, po střele Mirnova raději přerušil hru jistým zákrokem gólman Kasutin.

06:46
    První třetina je velice opatrná, stále čekáme na nějakou gólovou šanci. Samozřejmě výjimku tvoří nebezpečná střela Antti Pihlströma.

07:26
    Od té doby však nic, je to taktická bitva dle očekávání.

07:58
    I když to teď vůbec nevypadalo špatně. Finská spolupráce na druhé straně a byla z toho šance. Salminen z pravého kruhu našel před bránou Immonena a ten trefil z blízkosti brankoviště pouze připraveného Vasilevskiho.

08:27
    Na druhé straně zahrozil Chlystov a také Kasutin se musel činit. To byla velice dobrá střelecká pozice.

09:37
    Salavat zvyšuje své tempo a neustále se tlačí před Kasutinovu klec. Za zmínku stojí střela Mirnova, ale opět končí u ruského brankáře.

10:17
    Další závar před Kasutinovou bránou. Záborský nadvakrát dorážel kotouč, který poskakoval před ruským gólmanem, ale ten si ten roztáhl a nepřipustil změnu ve skóre.

10:59
    Na domácích je vidět velká snaha, ten tlak je značný, ale stále nejde překonat výborně chytajího Kasutina.

11:15
    Pokusil se o to ranou od modré Sčitov a poté tečující Tolpeko, ale kotouč končí v ochranné síti.

11:32
    Další obrovská šance Salavatu. Od modré čáry se na Kasutinovu bránu rozjel Tolpeko, jenž si prodloužil střídání a těsně minul bránu. Brankář Novgorodu by zřejmě neměl šanci, v té rychlosti upadl na brankové čáře a jen čekal co se bude dít. Teď měli hosté velkou kliku.

12:17
    Salavat je jasně lepším mužstvem, těch šancí měl nepočítaně, ale sedm minut před koncem je stav stále 0:0. Především díky Ivanu Kasutinovi.

13:15
    10:2 střely na bránu, to hovoří za vše. Novgorod se do útočného pásma příliš netlačí.

14:05
    Je však jasné, že aktivitou musí hýřit domácí. Případně stav série 0:2 by byla velká komplikace.

14:37
    Střela Děnisova vystrašila Valevskiho, ale puk letěl těsně nad jeho bránu. Navíc to byla pro ruského obránce velice těžká střelecká pozice.

15:04
    Necelých pět minut do konce třetiny a pozor na hosty, kteří nakopli svůj stroj a nyní nebezpečně zahrozili před Vasilevskim. Byl to Paršin, který se dostal zpoza brány před tohoto strážce Salavatu.

15:48
    Vzápětí se bude vylučovat. Belochovstikov míří za katr – hákování.

16:05
    Máme zde tedy druhou přesilovku Salavatu, ihned se nastěhoval do útočného pásma.

16:38
    Asi nejlepší hráč Salavatu a také trochu smolař Denis Tolpeko měl na hokejce úvodní branku zápasu. Jenže snad ve svém třetím pokusu nedokázal Kasutina překonat. Mnoho opět nechybělo.

17:38
    Pozvolna končí přesilovka domácích, nevypadala vůbec špatně, ale ani tentokrát se výsledek na kostce nemohl přehoupnout.

18:05
    Torpedo je kompletní, může se po delší době uklidnit a odpočinout.

18:38
    Ufa špatně rozehrála, je z toho zakázané uvolnění.

19:06
    Už běží poslední minuta první třetiny a Slepyšev prověřil bdělost Kasutina.

19:38
    Hraje se ve středním pásmu, už se zřejmě nic zásadního v této třetině nestane.

19:55
    Ještě jedno přerušení, kotouč zapadl mimo hřiště.

19:55
    Byl tam však i faul, konkrétně podražení. Na trestnou usedá nejaktivnější muž zápasu Denis Tolpeko.

20:00

První třetina je již minulostí. Hosté si přenesou svou první přesilovku do druhé třetiny. Zatím je jasně lepší Ufa, která se dostává do solidních šancí, jenže je nedokáže proměnit. Proti je výborně chytající Kasutin, jenž dnes zneškodnil minimálně tři tutovky soupeře. Naopak Novgorod hraje v útoku úsporně, spíš čeká na chyby a brejky. Źádnou vyloženě gólovku neměl.

Tak tedy první třetina končí výsledkem 0:0. Pokračujeme ve 12:45.

Střely na bránu po první třetině: 11:6.

Vše se připravuje na začátek druhé třetiny, hosté budou hrát přesilovku.

20:01

20:16
    Torpedo se ihned nastěhovalo do útočného pásma a snaží se zakombinovat před Vasilevskiho bránou. Domácí brankář má doposud na svém kontě pouze tři zákroky.

20:37
    Prozatím u nich zůstává, domácí čtveřice vyhazuje přes všechny čáry. Soupeř to musí zkusit znovu.

21:26
    Kdepak, přesilovka se vůbec nedaří, Novgorod si nedokáže vytvořit soustavnější tlak.

21:49
    Domácí jsou v pěti, první oslabení přežili bez výraznější úhony.

22:05
    Hra přerušena pro ofsajd. Vhazování ve středním pásmu.

22:27
    Kasutin musel být ve střehu. Střílel na něj Tolpeko, kdo jiný taky. Tentokrát to byla rána z dálky, takže si s ní v pohodě poradil.

23:06
    Sčitov nahodil kotouč na hostující klec, tam byl připraven Kasutin.

23:58
    Vasilevski raději přidržel nahození Galuzina, který se poté dostal do šarvátky před bránou Salavatu, utržil tam pár "výchovných" a pakručujeme dál.

24:00
    Gólmnan Novgorodu se rozhodně nenudí, Ufa na něj pálí z každé pozice.

24:05
    Ihned po buly vypálil Krasnoslobodcev, jenže velmi nepřesně. Za bránu zaduněl pouze mantinel. Do útoku tak jdou domácí.

24:12
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Podívejme se na to. Hosté nekompromisně trestají svého soupeře za laxní přístup před svým gólmanem. Puk poskakoval před Vasilevskiho bránou, nikdo z obránců ho nemohl najít, tak si pro něj došel duchapřítomný KRYSTOFER KOLANOS a otevírá skóre dnešního zápasu. Asistence: Denis Paršin, Sergej Bernatskij.

25:16
    Tohle je domácí příznivce šok, nervózní jsou také hráči, kteří se pustili do další bitky a bude se vylučovat.

26:26
    Hraje se 5/5, oba kohouti inkasovali 2+2 za hrubost.

26:49
    Viděli jsme další dobrou šanci Novgorodu. Immonen střílel z pravého kruhu a Vasilevski se v pravý moment stačil přesunout ke své levé tyči.

27:06
    Salavat bude postupem času víc a víc nervózní, stále se nemůže prosadit a za svou jedinou větší chybu byl potrestán Kolanosem.

27:38
    Hraje se v útočném pásmu Torpedo, které hraje po vstřelení úvodního gólu hodně uvolněně.

27:49
    Což dokumentuje střela Galuzina, který dostal přihrávku přesně mezi kruhy. Vasilevski však zachoval klid a dokázal útočníkovi soupeře zmenšit úhel. Mnoho prostoru v jeho bráně nebylo. I tak velká příležitost, o tom žádná.

28:26
    Ještě vám dlužím zmíněné vyloučení. Za pěstní souboj sedí za katrem Grigorjev a Záborský. Inkasovali oba čtyři minuty.

29:48
    Nic to nemění na faktu, že je stav stále 0:1 a Ufa už nemá takový tlak jako v první třetině.

30:26
    Ba naopak, Novgorod čekal jako had na svou kořist a probudil se v pravou chvíli. Dokonce už téměr srovnal poměr střel na bránu.