4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
ASC Corona Brašov Wolves
sk Neděle 09.03.2014, 16:15MOL play-off

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:15.

MOL liga má pred sebou vyvrcholenie sezóny, meno nového víťaza spoznáme najneskôr 23.3.2014. Po semifinálovej výhre 3:1 na zápasy nad mužstvom z Miškolca, sa tím HC MIKRON Nové Zámky pri svojom druhom roku pôsobenia v MOL lige prebojoval do finále 6. ročníka. Po štyroch rokoch sa do finále neprebojovalo žiadne maďarské mužstvo, keď v druhej semifinálovej dvojici vyradil rumunský Brašov rovnako 3:1 na zápasy obhajcu trofeje mužstvo Dab. Docler Dunaujvároš.

Finále medzi novozámčanmi a rumunským Brašovom sa hrá na štyri víťazné zápasy, pričom tím z Nových Zámkov začína dvoma zápasmi doma, nakoľko po základnej časti skončil v tabuľke na druhom mieste, a ich súper na treťom. Prvý zápas je na programe v nedeľu 9.3.2014 o 16:15, druhý na ďalší deň v pondelok 10.3.2014 o 17:45. Po dvoch zápasoch v Nových Zámkoch sa finálová séria presunie do Rumunska, štvrtok 13.3.2014 o 16:30 a piatok 14.3.2014 o 18:30 budú mať výhodu domáceho prostredia hráči Brašova. Prípadný piaty zápas bude opäť v Nových Zámkoch v pondelok 17.3.2014, prípadný šiesty v štvrtok 20.3.2014 v Brašove, a prípadný posledný rozhodujúci bude v Nových Zámkoch v nedeľu 23.3.2014. Play-off sa hrá v prípade nerozhodného výsledku po riadnom hracom čase na predĺženia 4 na 4 po 20 minút, kým nepadne gól – rýchla smrť.

Hráči z Nových Zámkov po výhre 4:2 a prehre 1:2 na domácom ľade v semifinálovej sérii s mužstvom z Miškolca, predviedli v dvoch zápasoch na súperovom ľade vynikajúci výkon a po výhrach 3:2 po predĺžení a po jednoznačnej výhre v štvrtom zápase 7:1 postúpili do finále. V celej semifinálovej sérii podával veľmi dobré výkony brankár Ján Chovan, ktorý najmä v zápasoch v Miškolci privádzal domácich útočníkov do pocitu bezradnosti. Novozámčania sa vo finále budú spoliehať aj na góly a prihrávky druhého najproduktívnejšieho hráča základnej časti súťaže, Erika Weissmanna.

V mužstve z Brašova pôsobí niekoľko slovenských hráčov, pričom najmä brankár Patrik Polc je veľkou oporou. V tejto sezóne odchytal 42 zápasov, s gólovým priemerom 2,71 gólu na zápas a úspešnosťou zákrokov 92,3 %. S 51 kanadskými bodmi je najproduktívnejším hráčom slovenský útočník Martin Saluga, v 47 zápasoch dal 23 gólov a pridal 28 prihrávok. S odstupom 12 bodov je na druhom mieste Američan Kevin Wehrs so 14 gólmi a 25 prihrávkami. Poslednou posilou rumunského mužstva bol ďalší Slovák Ivan Dornič. Oporami zadných radov sú produktívny fínsky obranca Juhamatti Hietamaki so 17 gólmi a 15 prihrávkami a Ukrajinec Jevgenyij Piszarenko s 8 gólmi a 20 prihrávkami.

V základnej časti súťaže sa novozámčania stretli s Brašovom celkovo osem-krát. V domácich zápasoch boli dva-krát úspešní po riadnej hracej dobe 3:2 a 5:0, a dva-krát po samostatných nájazdoch 2:1 a 5:4. V zápasoch na ľade súpera sme prehrali 5:9 a 4:2, a zvíťazili 5:1 a 5:3.

Obidve stretnutia budú rozhodovať Miklós Haszonits a Gergely Kincses ako hlavní rozhodcovia. V prvom budú čiaroví rozhodcovia Dániel Soós a Mátyás Vas, v druhom Márton Németh a Gangel László.

Úvodné zostavy:

HC Nové Zámky: Chovan (Krajcovic) – Hrudik, Kowalczyk, Podstavek, Hurtaj, Uram – Baron, Kames, O. Stefanka, Weissmann, Frolik – Sucharda, Siska, Caladi, Uhnak, Polcik – Kral, Pavesic, Dubec, Ruzicka, M. Stefanka

ASC Corona Brašov Wolves: Polc (Fülöp) – Wehrs, Nagy, Molnár, Saluga, Dornic – Mastaleriu, Hietamaki, Zsók, Péter, Gliga – Pysarenko, János, Antal, Butochnov, Petres – Bálint, Márton

Rozhodca: Haszonits, Kincses – Vas, Soós.

Za pár chvíľ už vypukne prvý zápas finále MOL ligy a atmosféra na štadióne v Nových Zámkoch je famózna.

Hráči už sú nastúpený na ľadovej ploche.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:02
    Úvodné buly vyhral Brašov.

00:25
    Hneď v úvode M. Štefanka vo veľkej šanci, ale nedokázal trafiť bránu Polca.

00:54
    Domáci od úvode v drtivom nápore a pekný teč Hrudíkovej strely od Frolíka zachytáva pozorný Polc.

01:29
    Zakázané uvoľnenie hostí.

01:55
    Na hosťujúceho Zsóka predviedol krásny hit Pavešic.

02:50
    Po prvý raz v zápase zahrozili aj hostia, ale Chovan bol pozorný.

03:42
    Hra sa teraz ustálila pomerne v strednom pásme.

04:00
    Weissmann dostal prihrávku od Frolíka pred úplne odkrytú bránu, no strela mu nesadla a Polc stihol jeho projektil zachytiť.

04:55
    Domáci teraz majú komplikácie pri rozohrávke.

05:05
    Domáci majú presilovú hru, za sekanie si išiel sadnúť Hietamaki.

05:58
    Uram to skúšal šikovne z uhla a takmer prekvapil Polca.

06:25
    Od modrej pálil Kameš a Polc je pozorný.

06:58
    Hostia sa oslobodzujú.

07:05
    Hostia v plnom počte.

07:20
    HC Nové Zámky dali gól!
    Domáci otvárajú skóre. Po schrumáži pred Polcom sa najlepšie zorientoval ČALÁDI ERIK a pretlačil puk do brány hostí. Asistencia: Peter Polčík.

08:45
    Domáci pokračujú v tlaku a Kowalczykova strela bola zblokovaná.

09:34
    Zakázané uvoľnenie domácich.

10:20
    Hra sa teraz ustálila.

10:55
    Pri puku Sucharda a čaká na čerstvé sily za vlastnou bránou.

11:25
    Ďalšia presilová hra domácich, za faul lakťom je vylúčený Zsók.

12:08
    Domácim presilová hra zatiaľ nevychádza.

12:49
    Kopa nepresností na strane domácich a Brašov sa v pohode bráni.

14:00
    Sucharda zaviezol puk do útočného pásma, ale tam oň rýchlo prišiel a dopredu už idú hostia.

14:25
    Nahodený puk na Chovana a ten radšej prerušuje hru.

15:09
    Obojstranné vylúčenie na strane domácich Uram a u hostí je to Pysarenko. Obaja 2 minúty za sekanie.

15:23
    Brašov Wolves dal gól!
    Hostia dávajú gól a trestajú chybu v obrane domácich. GLIGA ROBERTO, ktorý si pekne položil na ľad Chovan a zakončil pod hornú žrď. Asistencia: Zsók Levente, Wehrs Kevin.

16:46
    Marek Dubec je vylúčený za podrazenie a prvá presilová hra hostí je na svete.

17:20
    Domáci sa bránia skvele a vyhadzujú puk von zo svojho pásma.

18:25
    Hostia svoju presilovú hru zbabrali a blíži sa jej záver.

18:46
    Domáci v plnom počte.

19:00
    Minúta do konca prvej tretiny a domáci získavajú útočné pásmo.

19:41
    Nahodenie hostí prerušuje Chovan a buly v obrannom pásme Nových Zámkov.

19:58
    Na záver tretiny ešte nebezpečná strela Wehrsa z modrej čiary.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po konci prvej tretiny je stav 1:1 a miernu hernú prevahu majú domáci hráči, no Brašov je nebezpečný a to hlavne v protiútokoch. Uvidíme čo prinesie druhá tretina, ktorá začne približne o 17:00.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:38
    Domáci začali druhú tretinu aktívne a v šanci sa ocitol Hurtaj, ale Polc je dnes skvelý.

20:57
    Prvý zákrok v druhej tretiny si pripisuje aj Chovan.

21:25
    Hostia teraz zavreli domácich v tretine.

21:58
    Zsók teraz ani na dvakrát z uhla neprekonal Chovana a ten teraz podržal svoj tím.

23:00
    Do druhej tretiny vstúpili aktívnejšie hostia.

23:56

24:30
    Frolík obkrúžil bránu súpera a nebezpečne zakončoval, ale Polc si dal pozor.

24:41
    Weissmann v dobrej pozícii nepretlačil puk za Polcov chrbát.

25:26
    Strela Wehrs končí na ochrannej sieti za bránou domácich.

26:20
    Hostia sa zlepšili najmä v hre v strednom pásme a robia obrovské problémy domácim pri prechode do útoku.

27:45
    Domáci zavreli súpera v tretine.

28:08
    Ofsajd domácich pri nedorozumení na modrej čiare.

28:35
    Chovan zasahoval po strele Hietamakiho.

29:05
    Hostia sa teraz pripravili sami o útočné pásmo nepresnou prihrávkou.

29:25
    Domáci si nerozumeli pri bránení a svoju šancu v neprehľadnej situácii pred Chovanom chladnokrvne premenil PÉTER RÓBERT. Asistencia: Gliga Roberto, Wehrs Kevin.

30:32
    Tvrdý zákrok na Urama, ktorý sa ťažko zdvíha z ľadu je potrestaný dvoma minútami za napadnutie, ktoré dostáva Mastaleriu a domáci majú presilovú hru.

31:40
    Presilová hra sa domácim vôbec nedarí a nevedia sa usadiť v pásme.

32:32

33:35
    V dobrej pozícii pálil Antal, ale Chovanova vyrážačka bola na mieste.

34:00

34:12
    Chovan ďalším zákrokom opäť podržal svoj tím.

35:08
    Hra sa teraz upokojila a oba celky hrajú zo zabezpečenej obrany.

35:54
    Hostia sú aktívnejší a v druhej tretine sú lepším celkom.

36:15
    Weissmann spálil ďalšiu príležitosť a nechal vyniknúť Polca a jeho pohotový betón.

37:10
    Gliga si sklepol puk zo vzduchu hokejkou a hra je prerušená.

38:07
    Domáci teraz vyhrali dôležitý súboj o puk vo svojom obrannom pásme.

38:54
    Pavešicova zaujímavá strela z modrej čiary takmer prekvapila Polca a ten takmer inkasoval, ale stihol prerušiť hru.

39:00
    Posledná minúta druhej tretiny.

39:45
    Domáci v útočnom pásme.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Skončila sa druhá tretina domáci prehrávajú 1:2 a v druhej tretine boli jednoznačne aktívnejší hostia, čo sa im vyplatilo v 30. minúte keď skóroval Péter a poslal hostí do vedenia. Tretia tretina začne približne o 17:50.

Hráči už sú na ľadovej ploche a za malú chvíľu začne tretia tretina.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:15
    Krásny gól domácich. ALBÍN PODSTAVEK predviedol krásne individuálne sólo cez celé klzisko, položil si brankára Polca a zakončil do odkrytej brány. Asistencia: Pavel Kowalczyk, Jakub Hrudík.

42:00
    Domáci sa dostali po góle do útočného tlaku a snažia sa dostať vedenie späť na svoju stranu.

43:26
    Frolík hľadal pred bránou hostí Weissmanna, ale prihrávka k nemu neprešla.

44:25
    Domáci v útočnom pásme a po schrumáži v rohu klziska je hra prerušená.

44:37

44:45
    Ďalšie zakázané uvoľnenie hostí.

45:33
    Weissmannova strela len tesne minula bránu hostí.

46:24
    Presilová hra domácich po faule Pétera za faul kolenom.

47:10
    Podstavek hľadal pred bránou Urama, ale puk sa k nemu nedostal.

47:47

48:18
    Domáci využívajú presilovú hru. Po peknej nahrávke Frolíka sa strelou z prvej presadzuje VLADIMÍR KAMEŠ. ASistencia: Martin Frolík, Erik Weissmann.

50:15
    Buly v strednom pásme potom ako puk opustil hraciu plochu.

51:02
    Kowalczyk sa pošmykol v obrannom pásme a zostrelil vlastnú bránu, takže hra je prerušená.

51:45
    Hosťom sa nedarí získať útočné pásmo.

52:22
    Čaládiho nepresná nahrávka pripravila domácich o útočné pásmo.

53:25
    Hostia teraz zovretý vo svojom pásme a dobrú prácu odvádza Polčík.

54:05
    Strelu Wehrsa kryje Chovan a prerušuje hru.

54:14

54:41
    Tvrdá strela Kameša z modrej čiary.

56:15
    Hostia nastrelujú puk dom pásma domácich.

56:25
    Hrudík nahodil puk do útočného pásma a Polc prerušuje hru.

57:00
    Domáci precízne bránia a hosťom sa nedarí získať tlak ani pásmo.

57:50
    Brašovu sa čas kráti a domáci ich k ničomu nepúšťajú.

58:23

58:23
    Oddychový čas hostí.

58:25
    Hostia v šestici a bez brankára.

58:57
    Hra zo zdvihnutou hokejkou a buly v pásme hostí, Polc späť v bráne.

59:10
    Hostia opäť v šiestich.

59:37
    ERIK WEISSMANN posiela puk do prázdnej brány a je rozhodnuté. Asistencia: Vladimír Kameš.

60:00

Skončil sa zápas a domáci dokázali vyhrať 4:2 a vo finálovej sérii MOL ligy tak vedú 1:0 na zápasy a ďalšie stretnutie sa hrá už zajtra.

To je na dnes odo mňa všetko, Ďakujem Vám za pozornosť a prajem príjemný zvyšok dnešného dňa. Dovidenia pri ďalších on-line prenosoch. (18:26:18)

Tomáš Jaššo

Branky a nahrávky: 8. Čaládi (Polčík), 41. Podstavek (Kowalczyk, Hrudík), 49. Kameš (Frolík, Weissmann), 60. Weissmann (Kameš) – 16. Gliga (Zsók, Wehrs), 30. Péter (Gliga, Wehrs)

HC MIKRON Nové Zámky: Chovan (Krajcovic) – Hrudik, Kowalczyk, Podstavek, Hurtaj, Uram – Baron, Kames, O. Stefanka, Weissmann, Frolik – Sucharda, Siska, Caladi, Uhnak, Polcik – Kral, Pavesic, Dubec, Ruzicka, M. Stefanka

Rozhodčí: Haszonits, Kincses – Vas, Soós