Marseille – Montpellier 0:2 (kon.) | Saint-Étienne – Remeš 3:1 (kon.) | Bordeaux – Monaco 4:1 (kon.)
AS Saint-Étienne
3:1 (0:1)
Stade de Reims
Neděle 17.08.2014, 17:00Francouzská Ligue 1 Uber Eats

Je konec. Druhý poločas zcela jasně ovládl domácí tým, který dokázal otočit nepříznívý vývoj a třemi góly dokonale obrátit vývoj utkání. Vítězství je pro Saint – Étienne zcela zasloužené a tento celek si tak připisuje druhé vítězství v řadě. To je ode mne vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dnešního dne. (18:53:38)

90+5

90+4
    Na protější straně vystřelil z dálky Charbonnier, ale míč zamířil mimo. Ruffer bude rozehrávat od své svatyně.

90+3
    Další gól do sítě hostů mohl přidat Monnet-Paquet, ale ten si naběhl do ofsajdu, a tak nemohl zakončovat.

90+1
    Ve druhé části se nastavuje pět minut! Takže Reims může ještě s výsledkem něco udělat.

89
    Už se nikam nespěchá. AS Saint – Étienne s velkým přehledem drží kulatý nesmysl na kopačkách a vyčkává konce utkání.
    Premiéra pro van Wolfswinkela v dresu Saint-Étienne

88
    Chvíli na to mění hráče i domácí celek. Zahraje si van Wolfswinkel, jenž výmění odcházejícího Erdinga.

86
    Další střídání. Ze hřiště je stažen Diego, kterého nahradí v závěru utkání Albaek.

85
    Stade de Reims se z posledních sil snaží, ale o dnešním vítězí je už v podstatě jasno. Fanoušci domácího celku již slaví.

84
    Jedna z mála posledních šancí přišla pro hosty při následném volném přímém kopu, nicméně centr Onianguého zamířil pouze mimo hrací plochu.

83
    Brison velmi nebezpečně zajel skluzem do soupeře a zcela zaslouženě za to vidí žlutý prohřešek.
    Mevlüt ERDINC - 3:1

81
    Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
    Tak teď už je o vítězí s největší pravděpodobností rozhodnuto. MEVLÜT ERDINC dostal za obranou soupeře přesně mířenou přihrávku a nikým nehlídán se v tváří v tvář hostujícímu gólmanovi nemýlil a tvrdou ranou jej propálil.

80
    Signorino má pro dnešek odpracováno. V závěrečných minutách si místo něj zahraje Atar.

79
    Za velkého potlesku fanoušku zahrávali domácí další roh. Ten tentokrát rozehrál Paquet, jenže centr přetáhl a k hlavičce se nikdo nedostal.

77
    Hra je vyrovnaná. Hraje se převážně u středu trávníku, což vyhovuje domácím fotbalistům rozhodně více. Saint – Étienne je i tak nadále mírně aktivnějším týmem.

75
    Je tu další střídání. To tentokrát obstará Corgnet, který odehrál dobré utkání. Místo něj nastoupí Cohade.

74
    Pokusil se to změnit Devaux, jenže jeho nepřesný projektil zamířil mimo hrací plochu.

Martin Doležal

Branky: 60. Gradel, 71. Monnet-Paquet (Erdinç), 81. Erdinç (Hamouma) – 27. Perrin (vla.)

Karty:   65. Bayal Sall (SET), 83. Brison (SET) – 35. Devaux (REI), 59. Bourillon (REI)

AS Saint-Étienne: Ruffier – Brison, Perrin (C), Bayal Sall, Clément – Corgnet (75. Cohade), Lemoine, Tabanou, Gradel (69. Hamouma) – Erdinç (88. van Wolfswinkel), Monnet-Paquet.
    Náhradníci: Moulin – Pogba, Cohade, Hamouma, Diomande, van Wolfswinkel.

Stade de Reims: Agassa – Fofana, Signorino (80. Atar), Bourillon (62. Ca), Tacalfred (C) – Mandi, Devaux, Oniangué, Charbonnier – Rigonato (86. Albaek), Moukandjo.
    Náhradníci: Placide – Glombard, Albaek, Ca, Mfulu, Atar.