Vsetín – Opava 7:3 (kon.) | Mountfield HK – V.Popovice 5:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Kolín 4:2 (kon.)
PZ Kladno – Litoměřice 2:3 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
7:3 (1:3, 4:0, 2:0)
HK Opava
Neděle 02.11.2014, 10:30 • Zimní stadion Na Lapači • Liga juniorů

Opava si po první třetině vypracovala náskok o tři góly. Do druhé třetiny ovšem vstoupil zcela jiný Vsetín a čtyřmi brankami strhl vedení na svou stranu. Opava se již na odpověď nezmohla a tak se třetí třetina pouze dohrávala, Vsetín ještě navýšil své vedení a po bojovném výkonu si z dnešního zápasu odnáší tři body. Z Lapače je to pro dnešek všechno, přejeme Vám krásný zbytek neděle. (12:48:19)

60:00

58:53
    Do úniku se dostal Jan Hlista, jeho střela skončila pouze na levé tyči vsetínské brány.

57:38
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Zuzaníkovu střelu od modré čáry zastavil před bránou vsetínský Mikula a přiťukl LUKÁŠI KUCHAŘÍKOVI před prázdnou bránu, ten si bez problémů s ležícím Markem poradil. Asistence: Josef Mikula, Josef Zuzaník.

56:21
    Hosté hrají v plném počtu.

55:21
    Ve svém průniku opavskou obranou byl k zemi poslán vsetínský Stanislav Filip, který je za pomocí spoluhráčů odváděn na střídačku. Vylučovat se nebude.

54:21
    Vsetín bude moci zvýšit své vedení v početní výhodě, za podražení je vyloužen jede z opavských hráčů.

52:24
    Hryciow se pokusil o samostatný únik, byl ale včas odstaven od puku.

51:23
    Volf posílal prudký pas před domácí bránu na najíždějícího útočníka, ten ale na puk nedosáhl.

49:26
    Vsetín v poklidu kontroluje hru, Opava se k zakončení takřka nedostává.

47:47
    Zakázané uvolnění hostů.

46:43
    Stanislav se řítil sám na hostujícího gólmana, střelou na lapačku ale neuspěl.

44:49
    Hostující přesilovka končí. Opava nejenže v ní nevykřesala jiskřičku naděje, naopak v ní už podruhé inkasovala a plamínek její naděje na bodový zisk tak nejspíš definitivně pohasl.

43:53
    Vsetín se podruhé prosazuje v oslabení. Filip Stanislav vyhodil puk vysokým obloukem ven z pásma, JOSEF MIKULA ho dokázal dobruslit a bekhendovým blafákem překonal Marka. Asistence: filip Stanislav, Lukáš Stojar.

43:10
    Vsetín toto oslabení zatím zvládá, puk drží v bezpečné vzdálenosti od své branky.

42:49
    Opava do třetí třetiny nastoupila s velkou chutí a vykoledovala si další přesilovou výhodu. Za nedovolené bránění je vyloučen Valter.

41:55
    Vsetín oslabení přežil bez úhony.

41:40
    Opava hraje přesilovku velice dobře a teď byla znovu blízko snížení. Po zmatku před domácí brankou dorážel Horák a puk jen o pár centimetrů minul odkrytou domácí klec.

41:29
    Volf otestoval pozornost Stojara, ten byl připraven.

Radek Bařina

Branky a nahrávky: 19. Valter (Grygar, Vaněk), 21. Hryciow (Štědrý, Surý), 22. Grygar (Vaněk, Červínek), 24. Bumbál (Hryciow), 34. Kuchařík (Vašíček, Grygar), 44. Mikula (Stanislav, Stojar), 58. Kuchařík (Mikula, Zuzaník) – 5. Slavík (Vrabel), 12. Vrabel, 13. Hlista (Vrabel)

VHK ROBE Vsetín: Barvík (Stojar) – Španko, Surý, Hořanský, Hryciow, Bumbál, Svozílek, Vašíček, Konopka, Červínek, Mikula, Kuchařík, Zuzaník, Grygar, Štědrý, Stanislav, Valter, Vaněk.
    HK Opava: Drnda (Marek) – Hlaváček, Buflevič, Rohovský, Horák, Slavík, Hula, Hlista, Hon, Vrabel, Volf, Rybka.

Rozhodčí: Škrobák – Novák, Kurtin